Lumika
05.12.14,08:00
Moja posledna pracovna zmluva bula na dobu urcitu 3 mesiace od 1.9 do 31.11.2014 Skoncila oznamenim, ze dalej uz nebude zamestnavatel zmluvu predlzovat. Nakolko sa jedna o zmluvu na dobu urcitu, predpokladam, ze vsetky poistenia a odvody prestava zamestnavatel platit dnom ukoncenia pracovneho pomeru. Som povinna prihlasit sa do zdavotnej poistovne od 1.12? Alebo pocas PN automaticky hradi poistne stat? Citala som, ze je potrebne prihlasit sa do 8 dni po ukonceni v zdravotnej poistovni ,ale volala som do Unionu a tam mi povedali ze nemusim robit nic. Tak by som si to chcela overit :-)
Dakujem JK
ivka70
05.12.14,11:50
Na UP ta pocas PN nezaregistruju.
Si povinna oznamit zmenu platitela poistneho zdravotnej poistovni do 8 dni od zmeny, cize do 8.12. oznam (s kopiou PNky) svojej ZP, ze si poistencom statu na PN v ochrannej dobe. Na UP sa zaregistrujes a aj dalsiu zmenu v ZP oznamis po skonceni PN.
Lumika
05.12.14,12:30
NA UP sa naozaj da zaregistrovat az po ukonceni PN.
Staci, ked to oznanemie do ZP poslem emailom?

Dakujem JK
ivka70
05.12.14,12:45
Myslim, ze nestaci, ale kazda ZP ma infolinku, spytaj sa. Skor si myslim, ze sa da stiahnut prihlaska na stranke a vypisaty, podpisat a niekto to odnesie na pobocku s tou kopiou.
Chobot
05.12.14,12:59
PN ku nemusíš hlásiť zdravotnej poisťovni. ZP dostávajú elektronické dávky zo soc. poisťovne o kategóriách, za ktoré platí štát. A PN do toho spadá, takže ZP bude vedieť, odkedy dokedy si bola na PN. Ostatné veci treba nahlasovať - ako evidenciu na UP, živnosť, taktisto aj obdobie samoplatiteľa.

Ak chceš mať spokojnú dušu, napíš mi do SS tvoje rodné číslo a overím to v Unione, aké máš teraz kategórie.
Chobot
05.12.14,13:00
Splietaš rôzne veci dohromady a ešte aj nehovoríš pravdu. Kým je na PN nemôže byť evidovaná na UP!!!
ivka70
05.12.14,13:02
Ja zasa viem, ze UP uz hlasi kazdej ZP evidovanych ....
ale asi je dobre si preverit, ci clovek skutocne ma nahlasenu zmenu, aby sa nestalo (ako napr. v posl.case v Dovere, ze kopec poistencov oznacila ako dlznikov a preplacap re nich len nevyhnutnu zdravotnu starostlivost)
Mentolka12
05.12.14,13:20
Ja som povedala ako som postupovala ja to je vsetko ! Nemusis ma hned oznacovat za klamara a mimochodom ako keby si nevedel ze kolko miest tolko roznych postupov!!!
Katy a R
05.12.14,13:25
Teraz už aj SP hlási poberanie dávky ... lenže väčšinou s oneskorením. Ak máš prístup do el pobočky ZP - tak to môžeš overiť, prípadne vybaviť elektronicky.
Ale keď ti povedali, že nič netreba - tak nerieš. Pôjdeš potom, keď sa zaeviduješ .... alebo si možno aj robotu nájdeš ;)
Ak by si musela dokladovať, tak aj tak nestačí potvrdenie o DPN, ale treba potvrdenie o dobe poberania nemocenskej dávky .
Katy a R
05.12.14,13:33
Mentolka, tvoj príspevok je zavádzajúci - a môžeš ním iba niekoho pomýliť! (radšej by som to dala preč) . Ani teba nemohli zaradiť do evidencie, ak si bola DPN - pretože zákon platí aj pre teba.