7kraska
05.12.14,09:51
Dobry den,

potrebujem poradit ohladom vypoctu nahrady prijmu pri PN. Mzdovy softwer mi vypocital nahradu aj som vypocet prekontrolovala mal by byt ok. Co ma vsak zarazilo je ze pri vypocte mi soft. vyhodi hlasku, ze nekontroluje dosiahnutie minimalneho DVZ, mam skontrolovat ci nie je nizsi ako minimum. Prosim Vas teda o radu aka je hodnota minimalneho DVZ respektive ako zistim, ze DVZ zamestnankyne nie je nizsi ako minimum? je zakonom stanoveny minimalne DVZ?Dakujem velmi pekne za rady
Jana Motyčková
05.12.14,12:33
Minimálny DVZ je 0. Čo tým softvér myslí, treba sa spýtať u dodávateľa alebo pozrieť v príručke.
7kraska
05.12.14,12:47
pouzivame POHODU, volala som si tam kvoli tomu a iba mi povedali, ze si treba nastudovat zakon, ze mi nevedia poradit. Oni len take technicke zalezitosti tam radia nic take pravne. tak studujem ale k ziadnemu zaveru som zatial neprisla :( ked som volala do socialnej poistovne tam mi povedal, ze take infosky zase nedavaju co je to minimalny DVZ a nechapem preco ked aj na stranke maju definiciu DVZ aj to kolko % z neho plati zamestnavatel zamestnancovi.
Jana Motyčková
05.12.14,14:35
SP v určitých prípadoch používa DVZ vypočítaný z minimálneho základu. Ale pre náhradu príjmu pre PN sa toto nepoužíva. pokiaľ viem nikdy. Skúste si prepočítať, ći Vám to soft spočítal správne, ak nie tak to opravte a hlášku neriešte.
7kraska
08.12.14,06:11
kontrolovala som aj rozhodujúce obdobie aj vymeriavací základ malo by to byt ok, dakujem za radu :) pekny den