janoŽ
05.12.14,10:04
Prosím o radu ohľadom zakrytia strechy. Mám strechu zakrytu niečím ako Bramac, ale je to výroba ešte z 90 rokov a ked nám zakryvalí strecu tak len surovo dali krytinu a pod to nedalí nič ani fĺiu ani izoláciu takže každú zimu keď sniží tak odpratávam spod strechy snech.
Čo by ste mi poradili ako to mám zaizolovať bez toho aby som dával dole všetku krytinu. Ďakujem
Chobot
05.12.14,09:31
Snáď ti fundovanie poradia stavbári, ale mne, laický rozum hovorí, že bez rozobratia krytiny s tým veľa terna nenarobíš. Zodpodu to nezaizoluješ. Dosiahneš akurát to, že ten sneh bude pod škridlami, na krove a krov ti z toho bude vlhnúť a znehodnotí sa.

Treba dať dole škridle, urobiť celoplošný záklop, dať nové kontralaty a laty, pod ne parozábranu a potom naspäť škridle. Snáď to nebude až tak drahé, ale bez toho čoskoro o strechu prídeš úplne, keď pod ňu sneží.
lubko6394
05.12.14,10:44
Ja nemám ani fóliu ani izoláciu sklon cca 40° a sneh som nikdy nemal. Konieckoncov ak by boli naozaj tie fólie nutné, tak by vo všetkých starších domoch bola súčasťou vybavenia lopata na sneh pod strechou a o tom som ešte v mojom okolí nepočul a strechy sú všelijaké a maximálne zateká pri poškodenej krytine alebo okolo prestupov. Chýba presný popis toho čo sa vlastne deje.
dobrocani
05.12.14,11:43
smeh na povale znamena, ze medzi skridlami ma netesnosti. Vietor cez ne nafuka suchy sneh. Budu to skary, ktore su viditelne okom. Podobny problem bol u deda. Treba skary najst a niecim vyspravit. Problematicke miesta uzlabie, ak ma sedlovu strechu tak styk muru a ukoncenie muru ...
alltracboy
05.12.14,14:52
tiez nam fukalo sneh obcas pomedzi skridle. kym je zima, tak ej to ako sneh, potom sa to roztopi. a uschne. pokial sa to chce riesit, tak krytina musi dolu, inak to bude ciganska robota.