Jurino
05.12.14,10:05
Zamestnávateľ ma prepustil k 30.11.2014, no riadnu výpoveď ani dohodu mi nedoručil. Pracovný pomer trvá, keďže mi dodnes nebola doručená riadna výpoveď. Dohodu mi poslal mailom bez podpisu. Pripomienkoval som isté body a odmietol som ju. Komunikovať so mnou odmieta, skladá mi telefón a pod. Kancelária pobočky, kde som pracoval je presťahovaná mimo SR. Zamestnávateľa som vyzval, aby mi pridelil náhradnú prácu. Na maily neodpovedá. Od druhých kancelárii už kľúče nemám, keďže som všetky veci spojené s mojou pracovnou činnosťou odovzdal kolegom. Čo v tomto prípade robiť? Mám byť iniciatívny, alebo len čakať. Mám obavy, že mi bude krátiť výplatu, alebo ju nedostanem vôbec, keďže nemám kde vykonávať prácu.
dobrocani
05.12.14,12:28
pozri si stranku najblizsieho inspektoratu prace, vyber si niektoreho konkretneho inspektora prace a oslov ho so svojim problemom. On ti poradi co a ako.
Mne to pomohlo, stacilo komunikaciu s inspektorom prace preposlat mojmu sefovy a problem sa do par dni vyriesil. Totiz jeden z mailov od inspektora prace obsahoval vyzvu, aby som udal nazov mojho zamestnavatela a behom tyzdna osobne vykona kontrolu v jeho prevadzke.
Jurino
05.12.14,12:37
Na inšpektoráte práce som už bol. Poradili mi, aby som dal podnet do podateľne, ak sa situácia v najbližších dňoch nevyrieši. Bol som tam teraz v utorok. V pondelok som mal nastúpiť do novej práce, kde som odpracoval jeden deň, no dané problémy s ukončením pôvodného zamestnania mi zmarili pracovať ďalej. V novej práci som musel vysvetliť celú situácia a ísť si vybavovať záležitosti ohľadne ukončenia pôvodnej práci. Na inšpektoráte práci mi poradili, aby som počkal na riadnu výpoveď, alebo dohodu, inak mi pracovný pomer trvá a mám právo na výplatu aj za tento mesiac. Odvtedy som doma a čakám na odpoveď od zamestnávateľa, ale žiadnu reakciu som od neho nedostal.
dobrocani
08.12.14,04:05
Ale ved ziadny zakon ti nebrani naraz pracovat u dvoch zamestnavatelov. Ja som uz tak pracoval. Kedze na novom mieste ma rychlo potrebovali, zo stareho ma nechceli pustit skor ako dvojmesacna vypovedna lehota, tak som v povodnej praci cerpal dovolenku, v novej som pracoval. Len som noveho zamestnavatela upozornil, ze danovy bonus cerpam inkde.
Zakon ti povoluje pracovat 48 hodin na jednu pracovnu zmluvu tyzdenne, ale neobmedzuje pocet pracovnych zmluv.
Jurino
08.12.14,21:46
To viem, ale zamestnávateľ ma môže vyzvať, aby som pre neho vykonával náhradnú pracovnú činnosť v náplni práce, ktorú mám v pracovnej zmluve, kým pracovný pomer trvá. Aj keď to nieje reálne, môže sa to stať a nechcem porušiť pracovnú disciplínu. Radšej si vybavím túto záležitosť, popri tom si vyberiem z viacerých pracovných ponúk a dohodnem sa na termíne nástupu, podľa toho ako sa vyvinie táto situácia.
marjankaj
08.12.14,21:52
No ak by mu napadla takáto blbosť, tak predsa máš tú jeho výpoveď.
bubkoch
09.12.14,05:39
pokial nemas kde chodit do prace a zamestnavatel ti neprideluje pracu a sedis doma, bezi ti priemerny plat ... zdoraznujem PRIEMERNY, teda ten ktory sa vyplaca pri dovolenke, nie základny ...
takze by som bol v klude ...
az ked ti ten plat v najblizsom vyplatnom termine nevyplati, alebo vyplati krátený, zacal by som to riesit ...
Jurino
30.01.15,20:52
Ďakujem vám všetkým za rady. Situácia sa obrátila v môj prospech aj na základe vašich rád. Takisto mi veľmi pomohla užívateľka s nickom Luulaa, menom Lucia Priščáková, ktorá mi poradila jedno veľmi dobré riešenie ako situáciu riešiť v takýchto krajných prípadoch. Ak by ste v budúcnosti potrebovali riešiť podobné situácie, neváhajte a obráťte sa na ňu.