demeter
05.12.14,12:11
Uznali mi preukaz ZŤP ,ale ako nárok na parkovné označené kartičkou ZŤP mi neuznali vraj nemám na to nárok a ani na doprovod.Uznali mi tam 80%,mám amputovaný prsník ,lebo výsledok bol pozitívny, som onkologický pacient.Chcem sa spýtať či sa oplatí v takomto prípade dať odvolanie.Ďakujem!!
ivka70
05.12.14,11:13
Myslim si, ze skor nie, lebo oni maju zoznam diagnoz, kde to parkovanie mozu povolit. A zvycajne su to diagnozy spojene s obmedzenim pohybu - co asi v tvojom pripade nie je.
Ale zasa, za pokus nic nedas.
buchač
05.12.14,11:18
Neoplatí...nedostaneš !!!
Chobot
05.12.14,11:23
Ako nechcem byť ten zlý, ale treba si uvedomiť, že parkovací preukaz nie je automaticky pre každého ZŤP občana. Preukaz ZŤP a prarkovací preukaz a ani invalidita priamo nesúvisia.

Zákon presne definuje, pre koho je určený parkovací preukaz:

"Fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorá je odkázaná podľa posudku na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom podľa § 14 ods. 6 alebo má praktickú slepotu alebo úplnú slepotu oboch očí,..."

Účelom parkovacieho preukazu je teda uľahčiť dopravu (či už statickú - parkovanie alebo dynamickú - možnosť porušiť niektoré obmedzenia) pri preprave. S tvojou diagnóziou nie si ani plne ani čiastočne odkázaná na individuálnu dopravu. Kľudne môžeš parkovať na neinvalidných miestach, nijako ťa to neobmedzuje. Pešo prejdeš z ktoréhokoľvek miesta na parkovisku, dokážeš z auta vystúpiť aj nastúpiť bez problémov (v porovnaní s tým, čo je na invalidnom vozíku).

Takže odvolávať sa je zbytočné a trochu aj drzé. Áno, viem, že existujú aj "invalidi", ktorí majú parkovacie preukazy ktovie odkiaľ, ale to ešte neznamená, že aj ty musíš mať za každú cenu park. preukaz.