prepinakos
05.12.14,15:37
Zdravím,

vraj bude od nového roka znova povinná pracovná zdravotná služba musím ju mať aj keď mám iba jedného zamestnanca ?

Koľko ma to bude stáť ?
Budem platiť každý mesiac alebo len raz ?
Čo ak by som zo zamestnanca spravil dohodára aj vtedy by som musela mať PZS ?

Diki za rady
willma
05.12.14,14:47
Najdôležitejšie zmeny v súvislosti s prijatou novelou pre zamestnávateľa

Zamestnávateľ:
 Je povinný zabezpečiť zdravotný dohľad pre všetkých zamestnancov diferencovane podľa miery zdravotného rizika vyplývajúceho z pracovných podmienok.
 Ktorý zamestnáva zamestnancov zaradených do prvej kategórie alebo do druhej kategórie, je povinný zabezpečiť pre svojich zamestnancov zdravotný dohľad najneskôr do 31. decembra 2014.
 Ktorý začne vykonávať svoju činnosť po 31. júli 2014, je povinný zabezpečiť hodnotenie zdravotného rizika, vypracovanie kategorizácie prác z hľadiska zdravotných rizík a posudku o riziku najneskôr do dvoch mesiacov od začatia svojej činnosti.
 Ktorý zabezpečoval vykonávanie pracovnej zdravotnej služby vlastnými zdravotníckymi pracovníkmi podľa predpisov účinných do 31. júla 2014, je povinný túto skutočnosť písomne oznámiť príslušnému orgánu verejného zdravotníctva do 31. decembra 2014.
 Môže využiť spôsob zabezpečenia pracovnej zdravotnej služby vlastnými odbornými zamestnancami alebo dodávateľským spôsobom.
a dohodár je tiež zamestnanec
peteriak
16.12.14,15:46
a nová firma ešte bež žiadnych zamestnancov? vzťahuje sa táto povinnosť na úplne všetky PO ?
willma
16.12.14,20:03
platí pre firmy s čo aj jedným zamestnancom
zorinka
01.01.15,10:54
Dobry den. Ako je to v pripade, ked ma firma len jedneho zamestnanca a ten je na rodicovskej? Bolo by riesenim rozviazanie pp pocas rodicaku a po skonceni rodicaku zasa uzatvorenie pp? Aby sme nemuseli platit pzs pocas rodicovskej... pzs riesit az po nastupe. Je to vraj dost drahe. Nikde som nenasla podobny pripad.
marjankaj
01.01.15,11:10
Peteriak, ak firma nemá zamestnancov, tak predsa nie je zamestnávateľom. Či?????
jasny
12.03.15,04:38
Ja to mam pri jednoosobovej sro tak ze vykon funkcie konatela mam na zaklade mandatnej zmluvy cim som sa fakticky vyhol plateniu odvodov a vzniku zdravotnej sluzby pretoze konatel tym padom nieje zamestnancom. nema uzavretu prac. zmluvu a nepobera plat. googlite ide to.