Mjjj
06.12.14,09:47
veronikasad
06.12.14,08:50
Prečo zakladáš ďalšiu tému ? Veď si už v predchádzajúcich dostal komplexné odpovede
veronikasad
06.12.14,08:51
Kontrolovať ťa bude UP, tam ti musia povedať, či im bude stačiť daňová evidencia, alebo potrebujú peňažný denník.
Anik
06.12.14,09:16
pre potreby ÚP budú chcieť peňažný denník, ak budeš platiť aj v hotovosti tak aj pokladňu;, ale to Vám zrejme na školení hovorili, ak si nebola na školení máš to podpísané v zmluve, ktorú treba preštudovať oproti minulosti je to veľmi sprísnené, aby si na to nedoplatila. Minimálne Ťa informovali pri podpise zmluvy, ako to budú od Teba chcieť dokladovať. Ak nikomu nedôveruješ najlepšie je tam si zájsť a poinformovať sa.
Na daňové účely môžeš použiť DE, ÚP chce peňažný denník
Mjjj
06.12.14,16:21
Len potrebujem vedieť,či sa s tým niekto konkrétne nestretol,že mu to neuznali.
Mjjj
06.12.14,16:51
Ahoj,ďakujem za odpoveď.Nerozumiemvšak tomu: ke´d budem platiť v hotovosti tak potrebujem aj pokladňu?
Ja prijímam platby od zákazníkov len na účet-predávam cez internet.Platím v hotovosti za tovar na dobierku,pre ktorý chodím do iného štátu EÚ-na poštu alebo od kuriéra.
Pokladňa sa používa len pri prijímaní platieb,však? Dúfam... :)
veronikasad
06.12.14,16:51
Podmienky zmluvy stanovuje UP, ktorý dotáciu priznal - priamo v zmluve.
veronikasad
06.12.14,16:52
Anik nepíše o ERP, ale pokladnici v účtovníctve= pokladničnú knihu (evidenciu príjmov a výdavkov v hotovosti)
Mjjj
06.12.14,18:29
Ďakujem pekne,Veronika,mohla by si mi ešte poradiť cez internú poštu,ako mám do peňažného denníka aj do pokladne zapisovať cudziu menu? Sú tam také kolónky? A čo sú to kurzové rozdiely?
Ďakujem pekne.
mondes
06.12.14,18:50
Ja som pred viac ako dvomi rokmi tiež dostala dotáciu z ÚP a vôbec nepožadovali peň. denník, len každý polrok sme mali písať správu a do nej aj časť evidencie dotácie, ktorú sme v tom polroku vyčerpali. Ale je pravda, že podmienky sa každú chvílu menia. Treba poriadne preštudovať dohodu. A ako čítam tvoje príspevky, poradila by som ti účtovníčku, nakoľko tu nejde len o evidenciu na ÚP ale celkovo účtovníctvo a daňové priznanie. Trúfaš si?
Anik
06.12.14,22:35
mondes to čo platilo pred 2 rokmi už dávno neplatí. Teraz je to zložitejšie. Je potrebné všetko dokladovať - peňažný denník spolu so všetkými dokladmi zaniesť spolu so správou, ktoré ste predkladali aj vy. Doklady o kúpe musí byť orginál + kópia, peňažný denník + kópia, kniha pokladne +kópia. Jedno Ti nechajú druhé ostáva im. Výdavok v hotovosti môže byť do max. do 332 €. Pri platbe cez účet - dokladovať orginál výpis a ak je uhrádzané cez internet banking- resp. výpisy chodia elektronicky vo formáte PDF na @ tak aj čestné prehlásenie.
Mjjj držím Ti palce aby si to zvládla, ale ja by som si radšej určite našla niekoho kto tomu rozumie a pri výške pokút dnes by som určite neriskovala.
Mjjj
07.12.14,12:12
Ďakujem Vám,dievčatá,ste milé,že mi tak všetko pekne vysvetlíte.
Anik, ,,Výdavok v hotovosti môže byť do max. do 332 €."
-tým myslíš napríklad aj ke´d platím za ten tovar na dobierku v zahraničí? Alebo sa to týka tých oprávnených výdavkov z príspevku?

Pekne nás majú tí úradníci z ÚP v hrsti, a ak mi prídu ešte na nejakú chybu... :(
Asi by bolo lepšie im ten príspevok pekne vrátiť.
Nech rozdávajú tým,čo sa ani nesnažia nič robiť.
Anik
08.12.14,07:03
Mjjj tým myslím to čo nakúpiš z dotácie - na základe podnikateľského zámeru. Ináč k tomu výdavku v hotovosti samozrejme musí byť aj riadne vypísaný výdavkový doklad- tým myslím očíslovaný aj ako VD a zápis na ktorom riadku v peňažnom denníku sa táto položka nachádza.