evka27
06.12.14,13:37
Byvala som s kamaratkou v byte zahranicneho majitela. Zmluva bola na nas dve ale byvali sme tam 3. Odisla som z bytu mesiac pred ukoncenim zmluvy- zo zdrav.dovodov. dohodli sme sa ze depozit nedostanem a uhradi sa ten posledny mesiac. Majitel nesuhlasil. No bohuzial zdravicko si nevybera. Mesiac po skonceni zmluvy mi majitel poslal mail ze za cely ten rok co sme tam byvali boli uhradene 2 splatky za najom. Odpisala som mu datumy z uctu kedy som posielala peniaze. Zrazu uz nasiel tie moje platby. Lenze problem je ze vacsinu platieb vykonala moja uz byvala spolubyvajuca a ta mu neposlala vypis lebo ma zruseny ucet v banke. Teraz sa vyhraza trestnym oznamenim a nadava nam do zlocincov. Mam svedkov aj dokazy ze peniaze som vzdy vcas tej spolubyvajucej nechala. Dala som jej podpisat cestne vyhlasenie ze z mojej strany prebehli platby. Mam na vypise z uctu aj vybery najomneho lenze nie v celej sume kedze som pracovala ako casnicka a nieco som aj nasetrila. Co robit? Na koho sa mam obratit? Vopred dakujem za odpoved.
Katy a R
06.12.14,12:46
Keď máš dôkaz o úhrade - nemáš sa čoho báť. (Ale nie, že tvoj výber v hotovosti )
zrejme kamarátka až tak dávno účet nezrušila - môže si výpis vyžiadať v banke. (za nejaký poplatok)
mohla si sama posielať svoju čiastku na jeho účet, ak je kamarátka nespoľahlivá.
Ak majiteľ nesúhlasil s dohodou ??? - tak má nárok na nájomné do konca dohodnutého trvania nájmu. (VD je zo zákona trojmesačná - prípadne si treba pozrieť, ako môže skončiť nájom)
buchač
06.12.14,12:48
" Mam svedkov aj dokazy ze peniaze som vzdy vcas tej spolubyvajucej nechala..."

Dlab na neho...nech sa vyhráža.
Dôkazné bremeno svojho tvrdenia musí preukázať...a hlavne na súde.
santyn
06.12.14,12:51
To že bol zrušený účet v banke, ešte neznamená že k záznamom sa nedá dostať, ked nie nijako inak tak cez súdny príkaz určite, situáciu by mala skor riešiť tvoja spolubývajúca kedze problém vznikol na jej strane a to cez svoju banku aby ste zosúladili svoje výpisy a vedeli ich predložiť ako dokaz pri prípadnom súdnom konaní. Osobne by som však neplatil nič navyše, ako píšeš po potvrdení zrazu všetko našiel, budú sa preverovať výpisy z účtu, ako vaše tak aj jeho, a ak skutočne došlo k zaplateniu tých súm tak sa to dokáže, nemaj zbytočné obavy a hlavne sa nenechaj zahnať do kúta v zmysle že radšej zaplatím aby som mala pokoj. Ak si si istá že všetky úhrady boli včas poslané nech ťa pokojne dá aj na súd.