Avdika
06.12.14,14:19
Dobrý deň. Potrebujem poradiť. V našom meste stavali novostavby. Po skolaudovaní som tam šla prezrieť si jeden byť, ktorý ma veľmi zaujal. Dňa 15.08.2014 som spísala s pani ktorá mala na starosti predaj, rezervačnú zmluvu na byt, o ktorý som mala záujem. Zaplatila som zaň zálohu 1 000 eur. V rezervačnej zmluve bolo dohodnuté, že do 30 dní si mám vybaviť úver, keď sa tak nestane, nevrátia zálohu a byt predajú. V banke som musela čakať 90 dní kvôli úveru, boli tam nejaké problémy. S tou pani čo som spisovala rezervačku som sa dohodla, že byt mi podrží, že v tom nie je problém. V októbri som bola za ňou aj s mojim priateľom a povedala som aby sme spísali novú rezervačku lebo stará je už po 30 dňoch. Povedala že netreba, veď ona mi ten byt drží. V novembri som s ňou volala, povedala že keď nevybavím úver, byt mi predá. Dohodli sme sa že sa opýta majiteľa a dá mi vedieť. Nastala tá komplikácia, že sa mi viac neozvala. Dňa 01.12.2014 jej volali z banky že mám schválený úver, no nedvíhala a späť sa neozvala. Písal jej sms môj finančný poradca, že úver mám schválený. Veľmi som sa potešila. A potom prišiel šok! Prišla mi od danej pani sms: Váš byt sme predali. Toto mi napísala 04.12.2014. Hneď nato som jej písala sms, že už mám schválený úver. Neozvala sa, volala som jej veľa krát no stále nedvíhala. Tak som sa nahnevala a šla za ňou. Ona povedala že nikto z banky jej nevolal ani jej nikto nepísal sms, čo je klamstvo, lebo mám nato dôkaz. Číslo na majiteľa mi nedala, povedala že nám dohodne stretnutie a znova mi nedvíha mobil, poprípade ho má vypnutý. Nechce mi ani vrátiť zálohu. Neviem čo mám robiť. Som zúfalá veľmi. Viete mi prosím niekto pomôcť? Ďakujem krásne.
misoft
06.12.14,14:22
Moje názory (v texte) - nemusia sa zhodovať s inými...:


Dobrý deň. Potrebujem poradiť. V našom meste stavali novostavby. Po skolaudovaní som tam šla prezrieť si jeden byť, ktorý ma veľmi zaujal. Dňa 15.08.2014 som spísala s pani ktorá mala na starosti predaj, rezervačnú zmluvu na byt, o ktorý som mala záujem. Zaplatila som zaň zálohu 1 000 eur. V rezervačnej zmluve bolo dohodnuté, že do 30 dní si mám vybaviť úver, keď sa tak nestane, nevrátia zálohu a byt predajú. Mala byť dohodnutá dlhšia doba - vybavovanie úveru na Slovensku je je med lízať. V banke som musela čakať 90 dní kvôli úveru, boli tam nejaké problémy. A toto to potvrdzuje. S tou pani čo som spisovala rezervačku som sa dohodla, že byt mi podrží, že v tom nie je problém. Dohoda bola na papieri, alebo ústne? Lebo ak ústne - ona bola vo výhode. V októbri som bola za ňou aj s mojim priateľom a povedala som aby sme spísali novú rezervačku lebo stará je už po 30 dňoch. Povedala že netreba, veď ona mi ten byt drží. Prdlajs drží - už mala vyhliadnutých ďalších.... V novembri som s ňou volala, povedala že keď nevybavím úver, byt mi predá. Dohodli sme sa že sa opýta majiteľa a dá mi vedieť. Nastala tá komplikácia, že sa mi viac neozvala. No tu ti len akože nádej dávala. Dňa 01.12.2014 jej volali z banky že mám schválený úver, no nedvíhala a späť sa neozvala. A vedela prečo - byt bol už predaný. Písal jej sms môj finančný poradca, že úver mám schválený. Veľmi som sa potešila. A potom prišiel šok! Prišla mi od danej pani sms: Váš byt sme predali. A je to! Toto mi napísala 04.12.2014. Hneď nato som jej písala sms, že už mám schválený úver. Neozvala sa, volala som jej veľa krát no stále nedvíhala. A na čo by dvíhala, ten byt už aj tak mal majiteľa - ty si už na vedľajšej koľaji. Tak som sa nahnevala a šla za ňou. Ona povedala že nikto z banky jej nevolal ani jej nikto nepísal sms, čo je klamstvo, lebo mám nato dôkaz. Číslo na majiteľa mi nedala, povedala že nám dohodne stretnutie a znova mi nedvíha mobil, poprípade ho má vypnutý. Už má provízie, tak načo zaťažovať majiteľa. Nechce mi ani vrátiť zálohu. Záloha? Predsa ste mali v rezervačnej zmluve klauzulu o prepadnutí zálohy v prípade nevybavenia úveru. Neviem čo mám robiť. Som zúfalá veľmi. Viete mi prosím niekto pomôcť? Ďakujem krásne.

Takže: zabudni, že zálohu dostaneš späť. Zabudni, že tá "pani" ťa spojí s majiteľom. Zabudni, že ten byt budeš mať. Teraz sa staraj, čo s úverom.

A) hľadať nový byt

B) pokúsiť sa o vrátenie úveru.