bleu
06.12.14,17:13
Ludia prosim Vas potrebujem poradit. dnes som si cistil zadny fotak tak som vybral simku utrel fotak a dal som naspat sim kartu no nereaguje.. telefon mi ju nechce zobrat..nechapem kde je problem..nikdy sa mi to nestalo. da sa to niekde v nastaveniach? pomozte PLS som zufaly a tel potrebujem funkcny
misoft
06.12.14,17:09
Hele - mohol si zašpiniť pri čistení kontakty pre SIM kartu. Mohol si ich mierne mechanicky ohnúť, takže buď nepriliehajú, alebo sú vyhnuté nabok.
BTW: pri takom čistení často nie je potrebné ani SIMku vyťahovať - tá je predsa vo svojej vlastnej šachte/držiaku a nemá nič spoločné s foťákom (je úplne niekde inde umiestnená, ako čočka foťáku).
fortunka
06.12.14,17:11
A dobre ju tam vkladas? :) Len tak mimochodom... neposkodil si kontakty? Normalne s nepytalo PIN ? Nie je to niekde vo FAQ ku tvojmu mobilu na webe? Ak nie tak iba servis... :(
bleu
06.12.14,17:53
Vkladam dobre dokonca je pri tom navod ako presne :-D ale samozrejme som skusil uz rozne...a ako som mohol poskodit kontakty? pin si vobec nepyta.
bleu
06.12.14,17:54
Ja viem..teraz si tlciem hlavu o stol preco som ju vobec vytahoval...ach jaj
misoft
06.12.14,18:00
Pozri sa do tej šachty pre SIM, či náhodou nie sú tie kontakty prehnuté, špinavé a pod. Niekedy stačí tú SIMku len riadne zatlačiť na miesto (niekedy i 1mm robí problémy), alebo jemne pritlačiť na kontakty. Ale s citom!
bleu
06.12.14,18:00
Dakujem uz sa na tom pracuje.
misoft
06.12.14,18:20
Inak SIMku tak ľahko nepoškodíš. Môžeš ju aj do vody hodiť. Stačí potom len vysušiť, prečistiť kontakty (aj tvrdou gumou) a musí fungovať (mal som "okúpanú" :D a dokonca s práškom na pranie).
fortunka
07.12.14,08:31
No ako to ide? :)) Funguje uz?