javorinka
06.12.14,19:42
zdravim,cez bazoš.sk som si kupil použitu prevodovku na ktoru pisal predavajuci v inzerate 5 dnovu zaruku.po mesiaci som prevodovku namontoval ale bola nefunkčna.predavajuci sa vyhovara že bola dobra a mala 5 dni zaruku.ma s tou 5 dnovou zarukou pravdu?
Ice dive
06.12.14,20:26
čo znamená 5 dňová záruka? to ako bola tá prevodovka dvojročná a chýbalo jej do vypršania dvojročnej záruky 5 dní... alebo ako ste prišli na to že 5 dní? kupoval si starú vec takže do tohto rizika si šiel... na tvojom mieste by som odstúpil od zmluvy...
Chobot
06.12.14,20:29
Má pravdu. On ti nemusel dať žiadnu záruku. Len ti dal možnosť vrátiť tú prevodovku do 5 dní od kúpy a ty si to nevyužil. Teraz je už len tvoja a nie je povinný ti ju zobrať späť.
bjuty smis
08.12.14,08:04
od akej zmluvy ?

kúpil, po mesiaci chce vrátiť.......

smola.....
arizona
08.12.14,09:28
Kupoval si pouzivanu vec od sukromnej osoby. Sukromna osoba nie je v tomto pripade povinna ti poskytovat nejaku zarucnu dobu,ako nejaky obchod.
Ice dive
08.12.14,09:47
no záleží od toho či vie preukázať, že bola nefunkčná od počiatku a že za jej poškodenie nemohol... s tým, že musí preukázať, že predávajúci deklaroval funkčnosť... t.j môže od ústnej zmluvy odstúpiť a vrátiť si vzájomné plnenie... čo je v praxi dosť nereálne...