glonydko
07.12.14,12:45
pred 7 rokmi som spolu s exmanželkou daroval dcére podiel na nahnuteľnosti zo spoločného majetku, avšak pri tomto darovaní sme sa ústne na niečom dohodli, všetci traja, pričom k naplneniu tejto ústnej dohody nedošlo! exmanželka aj dcéra to odmietli, exmanželka nemohla darovať sama, nakoľko majetok bol v BSM. možno takéto konanie zo strany exmanželky považovať za trestný čin, predovšetkým zo strany exmanželky bolo účelom darovania uvedenie do omylu s cieľom získať výhodu pre seba! medzitým sme sa rozviedli a súd v rámci delenia majetku prikázal nehnuteľnosť jej , lebo 40-ročná dcéra na súde vypovedala, že dom by mal ostať exmanželke! pričom naša dohoda bola presne naopak, dom mal ostať mne a im som mal zaplatiť .........
ešte doplním, že v čase darovania už prebiehalo rozvodové konanie!
taiko
07.12.14,11:49
a co na to Tvoj pravnik?
draik
07.12.14,12:14
Čo sa týka nehnuteľností, dohody musia byť písomné, inak sú neplatné.
Daný prevod by nebol trestným činom, a to nielen preto, že išlo o darovanie.
glonydko
07.12.14,16:31
dohoda by znela: manželka súhlasí s rozvodom a nerobí prieťahy, hneď po rozvode vyplatím býv.manželku a dcéru a dom ostane mne, neviem si predsaviť písomnú dohodu takéhoto charakteru. Ja som veril, že dcéra ma neoklame, ale stalo sa!
glonydko
07.12.14,16:33
pravnik tvrdí že to bola chyba pristúpiť na takú darovaciu zmluvu. to viem dnes už aj ja!
taiko
07.12.14,16:41
unika mi ale, preco sud prisudil nehnutelnost lenmanzelke, ved vsetko sa musi delit na polovicu, ci nie? Je jedno co si o deleni mysli, dcera, vsak sud sa hadam nerozhoduje podla toho co hovori dcera.
Mária27
07.12.14,17:19
Darovacia zmluva nemôže mať podmienky, len prípadný príkaz.
Ak ste sa dohodli na niečom inom, ako bolo napísané v zmluve, treba preštriť, či nešlo o zastretý, alebo máprávny úkon náležitosti iného právneho úkonu (§ 41a občianskeho zákonníka).
Ide o vašu skutočnú vôľu (zmluvná voľnosť).

O trestný čin by išlo napr. pri zmluve s úmyslom ukrátiť dane.
glonydko
07.12.14,17:55
dcéra sa vyjadrovala ako spolumajiteľka toho domu, darovali sme jej s EX 1/3, ešte pred rozvodom, ale už bol daný návrh na rozvod, bolo to želanie EX, mám dojem že sa dcérou dohodli, že ma z domu takto dostanú, inak dcéra v dome nebýva, je vydatá a má s manželom vlastné bývanie, majú byt aj dom!!!
marjankaj
07.12.14,18:49
No nabudúce budeš múdrejší.
Predpokladám že ti aspoň vyplatili tú tvoju 1/3.
taiko
07.12.14,18:56
nuz ale stale mas v tom dome este 1/3, z tej Ta Tvoja manzelka musi minimalne vyplatit.
marjankaj
07.12.14,19:01
No už asi nemá, keďže súd vydal rozhodnutie.