glonydko
07.12.14,18:19
exmanželka predložila na súde nepravdivé údaje v hypotekárnom modeli - žiadosti o úver, z toho dôvodu, aby úver bol schválený. môže toto byť relevantný dôkaz o jej solventnosti? súdime sa o dom, ktorý chceme obaja, ja peniaze mám, predložil som výpis z účtu, ona nemá hotovosť, a napriek tomu jej súd prikázal ten dom. Je to v poriadku? rozsudok vynesený v marci a ja stále nemám peniaze, uvažujem nad dovolaním na najvyšší súd! skúsite mi niekto poradiť ako na to! ešte ďalšia vec, rozsudok vôbec neriešil spoločný úver, len konštatoval, že ho máme spolu splatiť ! samozrejme že EX ešte pred vynesením rozsudku s platením prestala, musel som to hradiť za ňu, čo s týmto?
misoft
07.12.14,17:28
Z toho platenia úveru - môj pohľad - tvoja ex- nespláca (musíš ty) - čiže ona sa tým pádom nezákonne obohacuje. Ak nepomáha nič iné - podaj na ňu TO pre tr. čin nezákonného (bezdôvodného) obohacovania http://wwwold.justice.sk/kop/pk/pk104-041.htm §240
glonydko
08.12.14,07:10
máme rozhodnutie Krajského súdu, preto hovorím o dovolaní, súd sa mal vysporiadať aj s úverom, mal ho započítať jej a mne o toľko menej mala vyplatiť, skrátka zasa jeden nezmyselný rozsudok .... nechcem to riešiť platobným rozkazom
draik
08.12.14,07:33
Súd ani nemá čo riešiť Váš úver, keďže rozvodom sa postavenie vás oboch ako dlžníka a spoludlžníka z úveru nemení a nemôže ho zmeniť ani súd. Obaja ste voči banke zaviazaní spoločne a nerozdielne, medzi sebou sa následne vysporiadate 1:1. Ak teda platíte celú výšku splátky Vy, môžte si následne polovicu nárokovať od ex.
glonydko
08.12.14,17:25
v rámci vyporiadania BSM sa riešil majetok a mal by sa riešiť aj úver, či?
draik
08.12.14,19:43
Zmluvu ste podpísali ako dlžník a spoludlžník. Súd nemôže zasiahnuť do súkromnoprávneho vzťahu, ktorý máte s bankou. Ak ste za úver kúpili spoločnú vec, tak tá sa delí 1:1, spoludlžníctvo tiež predpokladá vysporiadanie 1:1, ale až následne po tom, čo je uhradený dlh, ak jeden z dlžníkov uhradil viac, ako na neho pripadá.
draik
08.12.14,19:44
Úplne zbytočne by také niečo podával.
glonydko
09.12.14,06:51
dlh je už celý zaplatený, ale nie v pomere 1:1