Candice
07.12.14,19:40
Dobrý deň, dcéra má 18 mesiacov. Jej otec, ktorý s nami nežije od jej narodenia a videla ho iba párkrát, aj to v mojej prítomnosti, sa rozhodol, že si ju chce k sebe zobrať na týždeň na dovolenku. Čo myslíte, je takto staré dieťa schopné takto dlhé odlúčenie od matky (vôbec prvé v živote) zvládnuť? Dcéra je stále dojčená a odlúčenie by znamenalo odstavenie, to mi až tak principiálne nevadí. Takisto sa nesnažím zabrániť styku s otcom. Len sa obávam, či to pre ňu nebude privelký šok takto naraz. Otec žije s novou partnerkou a 2-ročným dieťaťom, ale jediný koho malá bude v tej domácnosti poznať, je jej staršia sestra, ktorá pôjde na prázdniny tiež. Uvítam všetky názory a skúsenosti.
Anika61
07.12.14,19:09
Myslim si,ze tuto situaciu by si mala dobre zvazit,podla mna prave to odstavenie o ktorom pises,ze Ti az tak nevadi,bude pre dcerku najviac stresujuce-tym,ze ju dojcis je k Tebe pevne priputana.
Este by som doplnila,ze tie ostatne zalezitosti su az druhorade/pravdaze nemyslim tym pobyt u otca/ zdrave deti su prisposobive a radi objavuju nove veci a nove zazitky.
Aanika
08.12.14,10:06
"Dcéra je stále dojčená a odlúčenie by znamenalo odstavenie, to mi až tak principiálne nevadí" a prave to by Ti malo najviac vadit, ved bud rada,ze este v 18 mesiacoch kojis dieta ,vies kolko matiek by chcelo kojit a nemoze....
Mirka.m
08.12.14,11:41
poriadne to zvaz je to male dieta a pokial je zvyknute len na teba tak to bude velmi zle znasat bude brat otca ako cudzieho cloveka
Andy Kralik
08.12.14,14:42
Zlý nápad.
1. Ak ju náhle odstavíš, a este k tomu na týzden zmiznes, s ludmi ktore nepozna bude dieťa v strese. Nie velmi ideálny zaciatok dovolenky.
2. 1,5-rocne dieta na teba za tyzden zabudne. Priprav sa na to, ze bude partnerovu novu zenu po tom tyzdni volat mama.

Ako dcere sa nic nestane.. Ked maju 2-rocne dieta budu sa o nu vediet postarat. To len zaciatok dovolenky si bude trhat vlasy otec a po navrate bude mat vyplakane oci matka...
rasto14
09.12.14,12:19
tak toto je maximalne zle ten tvoj je tiez magor ked si chce zobrat dieta ktore ho v podstate nepozna akurat to dieta bude mat traumu