miloš611
07.12.14,20:25
Mám kotol Protherm tiger, plynár k nám chodí a aj tak mám stále problém s tlakom vody. Kotol kúri, tlak nám ustálil na hodnote 1,3-1,5 tam problém nie je. Namontoval pretlakový ventil, no napriek všetkému je v kúpelni problém s tlakom. V sprchovacom kúte sa sprchovať dá, ale vo vani sa nedá prepnúť batéria na sprchu, nakoľko je tam až tak nízky tlak. Čo mám robiť? Existuje niečo, čo by pomohlo? Ďakujem
lapejko
07.12.14,20:23
ak je dostatočný tlak na hlavnom prívode v dome, má byť aj pri batériách, ak je problém iba s teplou vodou odkedy je nový kotol, môže to byť tenšími pripojovacím rúrami alebo nedajbože hadicami pod kotlom, alebo stačí odmontovať vaňovú batériu a vyčistiť tesnenia so sitkami, ktoré môžu byť pod ňou...
Tlak 1,3-1,5 je tlak vo vykurovacej sústave, s vodou nemá nič, málokto má tlakomer na hlavnom prívode vody. Tam je bežný tlak 3,2-4,5 bar.
Charon
08.12.14,09:00
Zníženie prietoku vody môže byť spôsobené prekážkou v toku (ventil), menšie dimenzie (tlak sa nezníži, ale zníži sa prietok - fyzika) tak ako napísal lapejko, alebo, čo som už zažil usadeniný vodný kameň v potrubí v tomto odkruhu (zmenšený vnútorný priemer) - čo bude problém.