lujza.j
27.02.15,10:17
Vonku nesusim uz roky.....kopec prachu vzdy na balkonovej parapete....
korela
27.02.15,10:01
Viem, že vyrábaš eko, bio ..., u mňa je to otázka už iba času.
Z linku sa mi zapáčil ten bazén na záhradu, síce sa pod ním zničí trávnik, ale niečo menšie počas horúčav by sa zišlo. Moja známa má nadzemný a je po 70-ke, celé leto pláva. Stačí.
alaya1
27.02.15,10:48
Petra Nová
27.02.15,11:11
A máte to právne ošetrené (keby jenna zomrela) , kto bude dediť ?????????????



Myslíš , že suka by prvá zomrela ? (a či skapala ?? )
Drienkovaa, mojej krásnej bišoničke som prečítala tvoje príspevky, vraj ťa mám pekne pozdraviť. "Pekne" vraj za to, že si na ňu vždy spomenieš. Mám ti tlmočiť aj to, že mamonárka sa nikdy nezaprie. O dedení sa ti sníva? Zabudni, pred tebou sa nechystá odísť do psieho nebíčka! Na adopcie si zabudla! Do našej mini-rodiny ideme adoptovať malé bišončatá-Blíženčekov, koncom mája. To len, aby si bola informovaná.

Mám ti pripojiť link na tvojho kamaráta Rudka Vaského, ktorý sľúbil Monči Flašikovej –Beňovej, že nebude nadávať celebritám na tohoročnom opernbále.

https://www.youtube.com/watch?v=RUkdTHC9pSc
Sľub splnil a s hŕstkou svojich fanúšikov pred divadlom ďakoval účastníkom bálu slovami: "Vaše Blahorodia, ďakujeme za charitu!"
Peggynka
27.02.15,11:44
Peggy ja lubim aj tieto.... http://www.sedi-fruits.at/druh-tovaru/satsuma
Hej,Lui,to sú tie,čo schudli - odstáva im koža...len to,že to všetko predávajú ako mandarínky :)
Petra Nová
27.02.15,12:16
No nedaj to sem!
lujza.j
27.02.15,12:35
Peggy ja lubim aj tieto.... http://www.sedi-fruits.at/druh-tovaru/satsuma
Hej,Lui,to sú tie,čo schudli - odstáva im koža...len to,že to všetko predávajú ako mandarínky :)
Nie...toto nie su oňe:D...ja som poslednu bedinku 3 kg taku nepodarenu kupila mali to by klementiny a tam miš-maš....suche skoro vsetky boli....
kopretinka
27.02.15,12:36
Peggy ja lubim aj tieto.... http://www.sedi-fruits.at/druh-tovaru/satsuma
Hej,Lui,to sú tie,čo schudli - odstáva im koža...len to,že to všetko predávajú ako mandarínky :)
všetko to patrí pod mandarínky,je to odroda mandarínky....aj jablká majú rôzne odrody a furt je to jablko....
buchač
27.02.15,12:43
[QUOTE="Peggynka"]
všetko to patrí pod mandarínky,je to odroda mandarínky....aj jablká majú rôzne odrody a furt je to jablko....

...jedna odroda jablk je ..." tyblko " ...;)
alaya1
27.02.15,13:36
No nedaj to sem!

aspon by na to tricko capli psa s dopigmentovanym nufakom . :)
willma
27.02.15,18:17
Decko má odtiaľ zopár tričiek - sú pekné, vtipné a kvalitné
alaya1
27.02.15,18:21
to je mozne, ale toho bisonika mohli dat lepsieho :)
korela
27.02.15,18:50
misoft
27.02.15,18:57
No jóó..... syntetická zelenina....syntetické ryby..... syntetické mäso...... samá syntetika....
Krídelko alebo stehienko?
http://www.niagara.sk/images/products/big/kridelko-alebo-stehienko-papierovy-obal.jpg
misoft
27.02.15,19:09
terezyk
27.02.15,22:05
cloe
27.02.15,22:08
Mňa dnes pobavila veta na konci tohto oznámenia. Že robíme to pre Vás! Div, že sa nepretrhnú...http://oud.drsr.sk/servisnastranka/index.html
pmajap
28.02.15,05:57
Slovenky sú tiež krásne ženy, zaslúžili by si s hrdosťou nosiť plavky s premiérom a prezidentom na prsiach:D
http://www.1tvnet.ru/assets/images/news/krasotin/thumb/00/01(121).jpg
Peggynka
28.02.15,06:07
[QUOTE="pmajap"]Slovenky sú tiež krásne ženy, zaslúžili by si s hrdosťou nosiť plavky s premiérom a prezidentom na prsiach:D

Na prsiach vravíš ? Premiéra asi niekde inde :D
pmajap
28.02.15,06:13
[QUOTE="pmajap"]Slovenky sú tiež krásne ženy, zaslúžili by si s hrdosťou nosiť plavky s premiérom a prezidentom na prsiach:D

Na prsiach vravíš ? Premiéra asi niekde inde :D
..na tangáčoch vzadu ? :D
Peggynka
28.02.15,06:30
[QUOTE="pmajap"]Slovenky sú tiež krásne ženy, zaslúžili by si s hrdosťou nosiť plavky s premiérom a prezidentom na prsiach:D

Na prsiach vravíš ? Premiéra asi niekde inde :D
..na tangáčoch vzadu ? :D
Vidíš...toto je problém,bo na šnúrke :eek: ?
pavol54
28.02.15,06:32
Slovenky sú tiež krásne ženy, zaslúžili by si s hrdosťou nosiť plavky s premiérom a prezidentom na prsiach:D
http://www.1tvnet.ru/assets/images/news/krasotin/thumb/00/01(121).jpg
ja osobne by som im portréty kreslil priamo na telo síce nie som ktovie aký maliar, ale možno by odišli spokojné
pavol54
28.02.15,06:37
[QUOTE="pmajap"]Slovenky sú tiež krásne ženy, zaslúžili by si s hrdosťou nosiť plavky s premiérom a prezidentom na prsiach:D

Na prsiach vravíš ? Premiéra asi niekde inde :D
..na tangáčoch vzadu ? :D
Vidíš...toto je problém,bo na šnúrke :eek: ?
bol slogan "že vládnuca strana visí na šnúrke od gatí jednej opozičnej strany", túto šnúrku si myslela? keď sa tam zmestí celá strana tak jeden premiér hore dole
pmajap
28.02.15,06:42
Slovenky sú tiež krásne ženy, zaslúžili by si s hrdosťou nosiť plavky s premiérom a prezidentom na prsiach:D

ja osobne by som im portréty kreslil priamo na telo síce nie som ktovie aký maliar, ale možno by odišli spokojné
Všetko záleží na kvalite péra :rolleyes:
Peggynka
28.02.15,06:46
bol slogan "že vládnuca strana visí na šnúrke od gatí jednej opozičnej strany", túto šnúrku si myslela? keď sa tam zmestí celá strana tak jeden premiér hore dole

Šnúrka od gatí...to je ešte čestné miesto :D...videl si už tangáče :) ?
pavol54
28.02.15,06:55
bol slogan "že vládnuca strana visí na šnúrke od gatí jednej opozičnej strany", túto šnúrku si myslela? keď sa tam zmestí celá strana tak jeden premiér hore dole

Šnúrka od gatí...to je ešte čestné miesto :D...videl si už tangáče :) ?
Potvrdzujem "áno" dostal som občas tú šancu, ale vždy len spredu a tam šnúrka nie je.
Peggynka
28.02.15,06:57
Šnúrka od gatí...to je ešte čestné miesto :D...videl si už tangáče :) ?
Potvrdzujem "áno" dostal som občas tú šancu, ale vždy len spredu a tam šnúrka nie je.[/QUOTE]

Počkaj si na šancu "zozadu" :eek: a pochopíš :D:D:D
lujza.j
28.02.15,07:46
bol slogan "že vládnuca strana visí na šnúrke od gatí jednej opozičnej strany", túto šnúrku si myslela? keď sa tam zmestí celá strana tak jeden premiér hore dole

som zvedavá ,ktorá opozičná strana bude visieť na šnúrke vládnej strany po budúcich volbách.....
misoft
28.02.15,07:59
som zvedavá ,ktorá opozičná strana bude visieť na šnúrke vládnej strany po budúcich volbách.....
Šnúrky budú zakázané...... :D
lujza.j
28.02.15,08:05
som zvedavá ,ktorá opozičná strana bude visieť na šnúrke vládnej strany po budúcich volbách.....
Šnúrky budú zakázané...... :D
zabudni....:(
misoft
28.02.15,08:07
som zvedavá ,ktorá opozičná strana bude visieť na šnúrke vládnej strany po budúcich volbách.....
Šnúrky budú zakázané...... :D
zabudni....:(
Na šnúrky, či na zákaz? :D:D.
misoft
28.02.15,08:15
Pche!
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/347149-rusko-karha-litvu-za-dodavky-zbrani-ukrajinskej-armade/
Rusko karhá nezávislý štát, ktorý je v EÚ.
Putinovskí aparátnici asi rozum potratili. Už by si konečne mali uvedomiť, že Litva NIE JE ich vazalským štátom.
lujza.j
28.02.15,08:17
aj aj...
lujza.j
28.02.15,08:24
decko ide na "spanilú jazdu"....dúfam,že to dobre dopadne...nestihol sa vybaviť PZ doprovod...a má ich byť dosť aut.....
misoft
28.02.15,09:50
Peggynka
28.02.15,10:39
Peggynka
28.02.15,10:51
Žeby až tak? Každý štvrtý otec vychováva kukučkino dieťa? Teda,aby som bola presnejšia...z tých,čo majú podozrenie :eek:
http://www.noviny.sk/c/slovensko/navrh-noveho-zakona-hra-v-prospech-otcov-a-v-neprospech-nevernic
Petra Nová
28.02.15,11:27
Pekná pieseň. Včera som ju počula v jednom rádiu. Zdalo sa mi, že ju poznám aj nepoznám. Nie je to novinka, tak som ju možno aj počula, ale vtedy preletela mimo môjho ucha.

"Конь"

https://www.youtube.com/watch?v=uTQcqb_0_zQ
lujza.j
28.02.15,12:00
decko ide na "spanilú jazdu"....dúfam,že to dobre dopadne...nestihol sa vybaviť PZ doprovod...a má ich byť dosť aut.....
no už doma dopadlo to OK...povedala,že to bolo perfekt....chlapcovi to síce život nevráti,ale pekné....možno niečo na grcke ...že to točili......
kopretinka
28.02.15,13:43
Žeby až tak? Každý štvrtý otec vychováva kukučkino dieťa? Teda,aby som bola presnejšia...z tých,čo majú podozrenie :eek:
http://www.noviny.sk/c/slovensko/navrh-noveho-zakona-hra-v-prospech-otcov-a-v-neprospech-nevernic
a čo na to hovorí kukučka?:eek::D:D:D
kukučka
28.02.15,15:10
Peggy tam má závažnú chybu, nie každý štvrtý, ale každý štvrtý z tých, čo majú
za 1. pochybnosti a za 2. dajú si to zistiť ;) :D
Peggynka
28.02.15,16:54
Peggy tam má závažnú chybu, nie každý štvrtý, ale každý štvrtý z tých, čo majú
za 1. pochybnosti a za 2. dajú si to zistiť ;) :D
Určite ich je viac...raz som zablúdila na nejaký drístový web a ženská sa pýtala,že čo má robiť,bývalý frajer chce DNA a ona je 100% istá,že dieťa nie je jeho :eek: bla,bla,bla a potešili ju,lebo prešvihol 3 roky.Uzavrela to tým,že však nech platí,keď je sprostý...
pavol54
28.02.15,18:27
Šnúrka od gatí...to je ešte čestné miesto :D...videl si už tangáče :) ?
Potvrdzujem "áno" dostal som občas tú šancu, ale vždy len spredu a tam šnúrka nie je.

Počkaj si na šancu "zozadu" :eek: a pochopíš :D:D:D[/QUOTE]
myslíš film kameňák a tie sestričky len ten dedko neviem ako sa volal. že díky
lujza.j
28.02.15,19:01
Peggy tam má závažnú chybu, nie každý štvrtý, ale každý štvrtý z tých, čo majú
za 1. pochybnosti a za 2. dajú si to zistiť ;) :D
Určite ich je viac...raz som zablúdila na nejaký drístový web a ženská sa pýtala,že čo má robiť,bývalý frajer chce DNA a ona je 100% istá,že dieťa nie je jeho :eek: bla,bla,bla a potešili ju,lebo prešvihol 3 roky.Uzavrela to tým,že však nech platí,keď je sprostý...
hlavne,že s tým vie žiť....:eek:
korela
28.02.15,21:24
Peggy tam má závažnú chybu, nie každý štvrtý, ale každý štvrtý z tých, čo majú
za 1. pochybnosti a za 2. dajú si to zistiť ;) :D
Určite ich je viac...raz som zablúdila na nejaký drístový web a ženská sa pýtala,že čo má robiť,bývalý frajer chce DNA a ona je 100% istá,že dieťa nie je jeho :eek: bla,bla,bla a potešili ju,lebo prešvihol 3 roky.Uzavrela to tým,že však nech platí,keď je sprostý...
hlavne,že s tým vie žiť....:eek:
Vieš prečo spáchal samovraždu Falco? S najväčšou pravdepodobnosťou to nebola iba náhoda, že vbehol s autom zboku pod autobus. v Dominikánskej republike.
Dal si urobiť testy otcovstva, keď dcérka bola ešte v predškolskom veku, nebol otcom. Mal ju veľmi rád. To bola posledná kvapka.
Falco https://www.youtube.com/watch?v=4RZZYnmxpVA
Záver je hneď v prvej minúte scény filmu.
terezyk
01.03.15,07:55
Pekná pieseň. Včera som ju počula v jednom rádiu. Zdalo sa mi, že ju poznám aj nepoznám. Nie je to novinka, tak som ju možno aj počula, ale vtedy preletela mimo môjho ucha.



pre takýchto by mali byť povinné skúšky, či možu ísť voliť



btw (pre menej chápavých ) ak si ju počula, MUSELA zvuková vlna naraziť na bubienok

minimálne : silne do hlavy :D :D - - čo bude možno tvoj prípad

ak ti preletela popri uchu, NEMOHLA si ju počuť
terezyk
01.03.15,07:58
Peggy tam má závažnú chybu, nie každý štvrtý, ale každý štvrtý z tých, čo majú
za 1. pochybnosti a za 2. dajú si to zistiť ;) :D
Určite ich je viac...raz som zablúdila na nejaký drístový web a ženská sa pýtala,že čo má robiť,bývalý frajer chce DNA a ona je 100% istá,že dieťa nie je jeho :eek: bla,bla,bla a potešili ju,lebo prešvihol 3 roky.Uzavrela to tým,že však nech platí,keď je sprostý...
hlavne,že s tým vie žiť....:eek:
Vieš prečo spáchal samovraždu Falco? S najväčšou pravdepodobnosťou to nebola iba náhoda, že vbehol s autom zboku pod autobus. v Dominikánskej republike.
Dal si urobiť testy otcovstva, keď dcérka bola ešte v predškolskom veku, nebol otcom. Mal ju veľmi rád. To bola posledná kvapka.
Falco
Záver je hneď v prvej minúte scény filmu.

a hneď je o jedného psychicky labilného na svete menej :D
Anika61
01.03.15,09:19
Peggy tam má závažnú chybu, nie každý štvrtý, ale každý štvrtý z tých, čo majú
za 1. pochybnosti a za 2. dajú si to zistiť ;) :D
Určite ich je viac...raz som zablúdila na nejaký drístový web a ženská sa pýtala,že čo má robiť,bývalý frajer chce DNA a ona je 100% istá,že dieťa nie je jeho :eek: bla,bla,bla a potešili ju,lebo prešvihol 3 roky.Uzavrela to tým,že však nech platí,keď je sprostý...
hlavne,že s tým vie žiť....:eek:
Vieš prečo spáchal samovraždu Falco? S najväčšou pravdepodobnosťou to nebola iba náhoda, že vbehol s autom zboku pod autobus. v Dominikánskej republike.
Dal si urobiť testy otcovstva, keď dcérka bola ešte v predškolskom veku, nebol otcom. Mal ju veľmi rád. To bola posledná kvapka.
Falco
Záver je hneď v prvej minúte scény filmu.

a hneď je o jedného psychicky labilného na svete menej :D
Aj poniektori prispievatelia by si mali dat vysetrit svoje psychicke zdravie-terezyk.
Petra Nová
01.03.15,10:03
Počúvam a pozerám politiku. Nič zaujímavé, tak môžem aj písať.
Miňko, ako sa ti páči obrázok, čo som pripojila? Hľadala som také tričko, kde je bišonik s vyplazeným jazykom. Nebolo. Potom som si povedala, že ho ani nenájdem, lebo bišoniky sú slušné tvory a na ľudí jazyk nevyplazujú. Ono celkom stačí, keď ho vyplazuješ ty, každým príspevkom.
Petra Nová
01.03.15,10:18
Ach jaj, no to je góóĺ, keď sa zuzkodrienkovičová začne starať do hudby! Terezyková, mala by si poradiť, ako by bolo treba odpovedať na otázky pri skúškach voličskej kompetentnosti.
Ty logička, ako môže vietor súčasne udrieť do hlavy a preletieť pri uchu?:---
Petra Nová
01.03.15,10:23
Špeciálne pre Miňka dám jeden link. On takéto záležitosti rád. Je to síce pre silné nátury, ale Porada sa doslova mrví pod ťarchou takýchto linkov, tak aj tento znesie celkom určite. Názor si už urobí každý sám.

https://www.youtube.com/watch?v=Miaz-nlTbB0
Petra Nová
01.03.15,10:37
A do kvarteta ešte pesnička, smutno-tragická balada o synovi Luny. Tá mi hneď vletela do ucha.

https://www.youtube.com/watch?v=POgViZ_Zcek
Tak čo, spokojný? Dnes som ti venovala pozornosť prinajmenšom takú, ako ty mne.
taiko
02.03.15,06:46
Vieš prečo spáchal samovraždu Falco? S najväčšou pravdepodobnosťou to nebola iba náhoda, že vbehol s autom zboku pod autobus. v Dominikánskej republike.
Dal si urobiť testy otcovstva, keď dcérka bola ešte v predškolskom veku, nebol otcom. Mal ju veľmi rád. To bola posledná kvapka.
Falco
Záver je hneď v prvej minúte scény filmu.

a hneď je o jedného psychicky labilného na svete menej :D
dobre som pochopil, ze sa tesis zo smrti nejakeho ineho cloveka?
lujza.j
02.03.15,09:29
http://x.topky.sk/cl/10/1459687/Obchodny-retazec-Tesco-zvazuje-odchod-zo-Slovenska--Ma-financne-problemy-

Tolke nešstesti....sk musi vyzerat z vesmiru na modro....tesco za kazdom rohu chore....donove prazdniny sa asi skoncili....
pavol54
02.03.15,09:50
http://x.topky.sk/cl/10/1459687/Obchodny-retazec-Tesco-zvazuje-odchod-zo-Slovenska--Ma-financne-problemy-

Tolke nešstesti....sk musi vyzerat z vesmiru na modro....tesco za kazdom rohu chore....donove prazdniny sa asi skoncili....
a haly sa zbúrajú a bude sa znova pestovať zelenina alebo budú zelené ihriská či? Hlavne že dodnes sú postavené zákony na podporu vytvárania nových miest pre obchodníkov nie pre výrobných robotníkov
lujza.j
02.03.15,09:57
To ani nehovor...co tu po nich ostane:(
lujza.j
02.03.15,10:11
http://x.topky.sk/cl/10/1459703/Tragedia-v-Piestanoch--Veronika---14--si-strelila-do-hlavy--na-mieste-zomrela-

:eek:....hrozne....
sito
02.03.15,12:58
Žiaľ reálne ... v tejto dobe ...

Neviem, napíšem, nebude to asi ani jedno uvedené v názve témy.

Dnes som bol odprevadiť dobrého človeka. Starého družstevníka, bytového. Sťahoval sa spolu s nami do novostavby. Ale, pred tým mal už skúsenosti so svojpomocnou výstavbou prvých bytových domov, štvorbytoviek. Radosť ho bolo počúvať s akou prirodzenosťou vedel vyrozprávať svoje zážitky s tej doby. Býval s nami asi 25 rokov, potom sa odsťahovali, neradi, ale bližšie k dcére, teda do ich bytu, ona s rodinou do svojho domu.

Zo 42 bytov sme boli na cintoríne len dvaja, on a ja. Tiež realita.

Ctím si jeho smrť. Prečo? Narodil sa, bol, a musel ... , že bol dobrý, na to to posledné nemalo žiaden vplyv ...

Potom sa ani nedivím prtegreg prípadne iným, že majú taký názor aký majú na spoločné bývanie pri dnešných chamtivých pomeroch.
Aanika
02.03.15,15:50
V sobotu som upiekla kolac,grecky tvarohovnik, ked bol uz upeceny a vychladnuty, tak som ho narezala na tacku a s tackou som ho dala ,lepsie povedane odlozila do malej chladnicky, ktora bola vypnuta , aby ostalo z neho aj na nedelu.Zbytok kolaca som narezala na druhu tacku a tu som nechala na stole-na okamzite zjedenie.



Myslela som si , reku zajtra pride mamka, tak nech ostane aj pre nu z kolaca.Nedomyslela som ale, za vecer sa vratil syn s nasou fenou, boli na vystave. Syn bol unaveny tak sa sprchol a siel spat. Ja som zostala este dole a pozerala som tv, ked zrazu nas pes zacal chodit hore dole a zacal sa olyzovat, tak som sla pozriet do kuchyne a nic som si nevsimla, iba to,ze lezi na cerstvo vypratom koberci a olizuje sa, dvierka na chladnicke boli pootvorene, ale mna nenapadlo sa do nej pozriet a ani na zemi som si nevsimla ziadne omrvinky z kolaca.

Tak som si znova sadla na gauc ku tv a tu zrazu znova pocujem mlaskanie a olizovanie, znova som sla pozriet do kuchyne a moj krasny pes na vypratom koberci a jak si pochutnava , tak si pochutnava. Pozriem do chladnicky a tam este dva kusky kolaca na tacke .....aspon nieco:D, ale tacka ani nepohnuta, ta zostala na mieste.

Takze z kolaca na nedelu pre mamku nezostalo nic, ale aspon fenka si na nom dobre pochutnala....:D
misoft
02.03.15,16:47
Poučenie! NIKDY neotváraj chladničku pred psom - naučí sa to a potom má samoobsluhu.
Ponaučenie 2! Ak máš mlsného psa, namontuj na chladničku petlicu a zamykaj ju.....:D:D:D:D:D
Anika61
02.03.15,17:05
Mna ''dostala''ta ukradnuta bysta....:D:D:Dniekto si ju mozno vystavil do sekretara.
misoft
02.03.15,17:07
...smer zberné suroviny..... ;)
Tweety
02.03.15,17:08
Mna skôr zarazilo to, že niekto ju vôbec dal urobil.
misoft
02.03.15,17:10
Rodáci sa poskladali, umelec zhrabol honorár, "vandal" zhrabne lóve na pivo/chľast....
Tweety
02.03.15,17:26
Rodáci sa poskladali, umelec zhrabol honorár, "vandal" zhrabne lóve na pivo/chľast....
Niekomu bude aspoň takto súdruh Biľak užitočný.
pmajap
02.03.15,17:27
kopretinka
02.03.15,17:58
http://x.topky.sk/cl/10/1459687/Obchodny-retazec-Tesco-zvazuje-odchod-zo-Slovenska--Ma-financne-problemy-

Tolke nešstesti....sk musi vyzerat z vesmiru na modro....tesco za kazdom rohu chore....donove prazdniny sa asi skoncili....
Tesco má problémy vo V.Británi......aj tam majú daňové prázdniny?
kopretinka
02.03.15,17:59
To ani nehovor...co tu po nich ostane:(
čo by ostalo,si myslíš,že tie budovy budú búrať? prevezme to iný reťazec.
kopretinka
02.03.15,18:03
a haly sa zbúrajú a bude sa znova pestovať zelenina alebo budú zelené ihriská či? Hlavne že dodnes sú postavené zákony na podporu vytvárania nových miest pre obchodníkov nie pre výrobných robotníkov
tesco nikdy nebralo dotácie na vytvorenie prac.miest.
A aké sú zákony,za to neviň tesco.
pavol54
02.03.15,18:20
a haly sa zbúrajú a bude sa znova pestovať zelenina alebo budú zelené ihriská či? Hlavne že dodnes sú postavené zákony na podporu vytvárania nových miest pre obchodníkov nie pre výrobných robotníkov
tesco nikdy nebralo dotácie na vytvorenie prac.miest.
A aké sú zákony,za to neviň tesco.
Ale to si nemyslela vážne alebo klamal o dotáciách pre TESCO dzurinda v jednej rozhlasovej relácii inak ja som netvrdil že tesco bralo na pracovné miesta, ale že pracovné miesto obchodník je dotované podľa smernice ES, kým spústa výrobných profesii nie je.
pavol54
02.03.15,18:22
Mna skôr zarazilo to, že niekto ju vôbec dal urobil.
za peníze v Praze dúm
alaya1
02.03.15,19:07
V sobotu som upiekla kolac,grecky tvarohovnik, ked bol uz upeceny a vychladnuty, tak som ho narezala na tacku a s tackou som ho dala ,lepsie povedane odlozila do malej chladnicky, ktora bola vypnuta , aby ostalo z neho aj na nedelu.Zbytok kolaca som narezala na druhu tacku a tu som nechala na stole-na okamzite zjedenie.



Myslela som si , reku zajtra pride mamka, tak nech ostane aj pre nu z kolaca.Nedomyslela som ale, za vecer sa vratil syn s nasou fenou, boli na vystave. Syn bol unaveny tak sa sprchol a siel spat. Ja som zostala este dole a pozerala som tv, ked zrazu nas pes zacal chodit hore dole a zacal sa olyzovat, tak som sla pozriet do kuchyne a nic som si nevsimla, iba to,ze lezi na cerstvo vypratom koberci a olizuje sa, dvierka na chladnicke boli pootvorene, ale mna nenapadlo sa do nej pozriet a ani na zemi som si nevsimla ziadne omrvinky z kolaca.

Tak som si znova sadla na gauc ku tv a tu zrazu znova pocujem mlaskanie a olizovanie, znova som sla pozriet do kuchyne a moj krasny pes na vypratom koberci a jak si pochutnava , tak si pochutnava. Pozriem do chladnicky a tam este dva kusky kolaca na tacke .....aspon nieco:D, ale tacka ani nepohnuta, ta zostala na mieste.

Takze z kolaca na nedelu pre mamku nezostalo nic, ale aspon fenka si na nom dobre pochutnala....:D

Bola som tam tiez :). Myslim na tej vystave, nie pri kolaci :)
kopretinka
02.03.15,19:34
........alebo klamal dzurinda ........?

jaj,ten toho natáral........ (aj o dvojnásobných platoch....či to nebol on? )
bjuty smis
04.03.15,07:53
lujza.j
04.03.15,08:13
To ani nehovor...co tu po nich ostane:(
čo by ostalo,si myslíš,že tie budovy budú búrať? prevezme to iný reťazec.
Ne nemyslim si....ze ich budu burat a?!ano aj to viem,ze to vezme niekto.....nic sa nemeni na tom ze je tu viac marketov ako v skutocnosti treba....
lujza.j
04.03.15,08:16
http://x.topky.sk/cl/10/1459687/Obchodny-retazec-Tesco-zvazuje-odchod-zo-Slovenska--Ma-financne-problemy-

Tolke nešstesti....sk musi vyzerat z vesmiru na modro....tesco za kazdom rohu chore....donove prazdniny sa asi skoncili....
Tesco má problémy vo V.Británi......aj tam majú daňové prázdniny?
Jaj ze ironia..
...je mi jedno,ze maju problemy...zili si tu fajne.....co mi chces tvrdit,ze ich nikdy nemali....
terezyk
04.03.15,14:12
Dnes som mal pocit "déja vu"

kedysi telekomunisti / teraz SP :

skúšajú, či sa naštvem

tak som im zatiaľ toľkoto :

"""
K rukám p. riaditeľky OMDP.

Dobrý deň pani Putecová.

Stručne k vášmu vyjadreniu č. 22844-6/2015- BA
Zo života :
A, Kto sa hrá na mŕtveho chrobáka, obyčajne nemá pravdu.
B, Kto veľa vysvetľuje (o inom ako bola otázka), obyčajne nemá pravdu.

Napriek tomu, že vy máte ukončené právne vzdelanie a ja iba právnickú učňovku, dovolím si pár poznámok.
1,
Nežiadal som o zvýšenie sumy dochodku, ale o ukončenie krátenia dochodku.

2,
K prvému odstavcu :
Ako píšete, zákon vymedzuje dobu za ktorú má byť vypočítaný plný predčasný dochodok vyplácaný v zníženej sume
- - -
po skončení tejto doby nemá byť znížený (v litere zákona je predložka "" do "" = dosiahnutím tohoto dátumu sa predchádzajúce (tu znižovanie ) končí
(( obdobne ako : "do" dosiahnutia dátumu konca výpovednej lehoty zmluva platí / "po" dosiahnutí dátumu zmluva neplatí).
Predpokladám, že zákonodarca chcel dosiahnuť (duch zákona), aby poberateľ predčasného starobného dochodku (PDS) nebol oproti poberateľovi starobného dochodku (SD) (poberateľovi , ktorý požiadal o dochodok až k dovŕšeniu svojho dochodkového veku) zvýhodnený skorším poberaním dochodku.Preto mu je plný PSD znížený do doby dosiahnutia dochodkového veku.
Keby mu bol plný PSD znížený aj po dosiahnutí dochodkového veku, bol by poberateľ PSD diskriminovaný voči klasickému poberateľovi SD (pre výpočet plného PSD boli už použité dosiahnuté obdobia dochodkového poistenia = je tam rozdiel pre SD a PSD, konkrétne u mňa cca 2 roky).

Zákon síce neurčuje dobu počas ktorej má byť PDS vyplácaný v nižšej sume, ale obmedzil ju na 2 roky a žiadateľ vo svojej žiadosti dátumom (odkedy PSD chce) ju upresní v rozsahu nula až 2 roky.

K druhému odstavcu :
Nežiadal som nové priznanie SD , ani zvýšenie vyplácanej sumy PSD (ani som nemohol, lebo od 31.10.2014 nepoberám PSD, ale SD ).
§ 69a ods. 1 je pre menej chápavých, aby pri poberateľovi , ktorý dosiahol dochodkový vek, rozumeli, že nemože poberať PSD, ale poberá SD, lebo už prešiel dátum.
Možno pre zrozumiteľnosť mohol zákonodarca za "do dovŕšenia dôchodkového veku; " dopísať "" potom sa už neznižuje ""

Na konci odstavca sa odvolávate na Zz č. 461/2003 § 69a ods. 1
citujem : " (1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok.
Takže by som rád vedel odkiaľ citujete " a je naďalej vyplácaný v nezmenenej sume už ako starobný dochodok "

K odstavcu 3 , 4 , 5.
Netýka sa mojej otázky. Ak by som to chcel, tak to vybavím v Galante a neotravujem vás.

S pozdravom

"""
veronikasad
04.03.15,14:34
terezyk, ako velmi sa mýliš. Sumu, o ktorú ti SD bol krátený z dôvodu vyplácania PSD ti nikdy nebude doplácaná. Zbytočne mínaš euráčiky na poštovné ...
terezyk
04.03.15,14:38
terezyk, ako velmi sa mýliš. Sumu, o ktorú ti SD bol krátený z dôvodu vyplácania PSD ti nikdy nebude doplácaná. Zbytočne mínaš euráčiky na poštovné ...

Píšem mailom :D



A zvyknutý som veci doťahovať veci do konca =

až keď ma presvedčia, že

neviem čítať / nechápem prečítané / neroyumiem tomu / napriek tomu mám držať hubu, lebo po nej dostanem



vtedy prestanem
Kvaka
04.03.15,14:40
Niekedy aj múdry schybí. Zamotať sa vo vlastnej logike je asi naozaj nepríjemné. Milan, už ti tu viacerí písali, ako to je s PSD, to je ale tvoj problém, že zle čítaš zákon.
veronikasad
04.03.15,14:40
terezyk, ako velmi sa mýliš. Sumu, o ktorú ti SD bol krátený z dôvodu vyplácania PSD ti nikdy nebude doplácaná. Zbytočne mínaš euráčiky na poštovné ...

Píšem mailom :D



A zvyknutý som veci doťahovať veci do konca =

až keď ma presvedčia, že

neviem čítať / nechápem prečítané / neroyumiem tomu / napriek tomu mám držať hubu, lebo po nej dostanem



vtedy prestanem
No veru zákony čítať nevieš. Na otázky, ktoré si im položil odpovede jedného právnika stačiť nebudú.
Otázky si mal smerovať poslancom parlamentu, ktorí zákon o sociálnom poistení v takomto znení schválili. Pracovníci SP s ním už nič neurobia ...
terezyk
04.03.15,14:43
terezyk, ako velmi sa mýliš. Sumu, o ktorú ti SD bol krátený z dôvodu vyplácania PSD ti nikdy nebude doplácaná. Zbytočne mínaš euráčiky na poštovné ...

poyri

nedávno podobnú fintu skúšali "právnici" z poisťovne
- škoda v byte od prasknutého potrubia
- oni vyplatili vlastníka
- a že nárokovanie tým pádom prešlo na nich
- a aby som ja / poslal im / z FO vlastníkov toľko, koľko oni vyplatili vlastníkom

TRT a tri orechy
(dostali odo mňa, ale verím, že bytové družstvá im to ako správcovia vyplatia :D :D )
veronikasad
04.03.15,14:44
terezyk, ako velmi sa mýliš. Sumu, o ktorú ti SD bol krátený z dôvodu vyplácania PSD ti nikdy nebude doplácaná. Zbytočne mínaš euráčiky na poštovné ...

Píšem mailom :D



A zvyknutý som veci doťahovať veci do konca =

až keď ma presvedčia, že

neviem čítať / nechápem prečítané / neroyumiem tomu / napriek tomu mám držať hubu, lebo po nej dostanem



vtedy prestanem
No veru zákony čítať nevieš. Na otázky, ktoré si im položil odpovede jedného právnika stačiť nebudú.
Otázky si mal smerovať poslancom parlamentu, ktorí zákon o sociálnom poistení v takomto znení schválili. Pracovníci SP s ním už nič neurobia ...
A k tej vete, že PSD sa dovršením dôch.veku stáva SD - v praxi znamená, že po dovršení dôch.veku už môžeš byť dôchodkovo poistený, t.zn. že môžeš pracovať na PZ, dohodu alebo ako povinne poistená SZČO bez toho, aby ti výplatu dôchodku pozastavili. Potom ti o nejaké centíky ten SD zvýšia, ale nikdy ti ho nedorovnajú do sumy, ktorú ti zobrali pri priznaní PSD.
terezyk
04.03.15,14:47
Niekedy aj múdry schybí. Zamotať sa vo vlastnej logike je asi naozaj nepríjemné. Milan, už ti tu viacerí písali, ako to je s PSD, to je ale tvoj problém, že zle čítaš zákon.

Počkajme si žabka, čo mi na toto
"
Na konci odstavca sa odvolávate na Zz č. 461/2003 § 69a ods. 1
citujem : " (1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok.
Takže by som rád vedel odkiaľ citujete " a je naďalej vyplácaný v nezmenenej sume už ako starobný dochodok "
"
odpovie R. O. metodiky DP

lebo ja som to v zákone ňou citovanom NENAŠIEL
terezyk
04.03.15,14:52
terezyk, ako velmi sa mýliš. Sumu, o ktorú ti SD bol krátený z dôvodu vyplácania PSD ti nikdy nebude doplácaná. Zbytočne mínaš euráčiky na poštovné ... Píšem mailom :D A zvyknutý som veci doťahovať veci do konca = až keď ma presvedčia, že neviem čítať / nechápem prečítané / neroyumiem tomu / napriek tomu mám držať hubu, lebo po nej dostanem vtedy prestanem No veru zákony čítať nevieš. Na otázky, ktoré si im položil odpovede jedného právnika stačiť nebudú. Otázky si mal smerovať poslancom parlamentu, ktorí zákon o sociálnom poistení v takomto znení schválili. Pracovníci SP s ním už nič neurobia ... schválili to dobre duch zákona súhlasí s literou len tak ako blbeškom napísali §69a ods. 1 mali im dopísať k "do dovŕšenia sa kráti " aj : po dovŕšení sa nekráti čo na tom možete čítať inak ako ja ??????????????????????????



 



do je do



a po je po

terezyk
04.03.15,14:55






terezyk, ako velmi sa mýliš. Sumu, o ktorú ti SD bol krátený z dôvodu vyplácania PSD ti nikdy nebude doplácaná. Zbytočne mínaš euráčiky na poštovné ... Píšem mailom :D A zvyknutý som veci doťahovať veci do konca = až keď ma presvedčia, že neviem čítať / nechápem prečítané / neroyumiem tomu / napriek tomu mám držať hubu, lebo po nej dostanem vtedy prestanem No veru zákony čítať nevieš. Na otázky, ktoré si im položil odpovede jedného právnika stačiť nebudú. Otázky si mal smerovať poslancom parlamentu, ktorí zákon o sociálnom poistení v takomto znení schválili. Pracovníci SP s ním už nič neurobia ... A k tej vete, že PSD sa dovršením dôch.veku stáva SD - v praxi znamená, že po dovršení dôch.veku už môžeš byť dôchodkovo poistený, t.zn. že môžeš pracovať na PZ, dohodu alebo ako povinne poistená SZČO bez toho, aby ti výplatu dôchodku pozastavili. Potom ti o nejaké centíky ten SD zvýšia, ale nikdy ti ho nedorovnajú do sumy, ktorú ti zobrali pri priznaní PSD.



 



neroyumiem prečo by som JA mal / chcel robiť na PZ :D



 



a platiť nenažrancom v SP



 



to víš

Kvaka
04.03.15,14:55
Na konci odstavca sa odvolávate na Zz č. 461/2003 § 69a ods. 1
citujem : " (1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok.
Takže by som rád vedel odkiaľ citujete " a je naďalej vyplácaný v nezmenenej sume už ako starobný dochodok "
"
odpovie R. O. metodiky DP

lebo ja som to v zákone ňou citovanom NENAŠIELV nezmenenej sume preto, lebo nikde sa nepíše, že by mala byť zmenená.
Že je znížený o 0,5 % za každých začatých 30 dní odo dňa vzniku nároku na predčasný starobný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku??

Toto znamená len to, že súčin ADH x roky poistenia x POMB je znížený za určité obdobie, toto obdobie je vymedzené časovým úsekom od priznania PSD do dovŕšenia dôchodkového veku. Neznamená to však, že zníženie súčinu je len počas určitého obdobia. Je to zníženie za obdobie. To je ten rozdiel.
terezyk
04.03.15,15:12
Na konci odstavca sa odvolávate na Zz č. 461/2003 § 69a ods. 1
citujem : " (1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok.
Takže by som rád vedel odkiaľ citujete " a je naďalej vyplácaný v nezmenenej sume už ako starobný dochodok "
"
odpovie R. O. metodiky DP

lebo ja som to v zákone ňou citovanom NENAŠIELV nezmenenej sume preto, lebo nikde sa nepíše, že by mala byť zmenená.
Že je znížený o 0,5 % za každých začatých 30 dní odo dňa vzniku nároku na predčasný starobný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku??

Toto znamená len to, že súčin ADH x roky poistenia x POMB je znížený za určité obdobie, toto obdobie je vymedzené časovým úsekom od priznania PSD do dovŕšenia dôchodkového veku. Neznamená to však, že zníženie súčinu je len počas určitého obdobia. Je to zníženie za obdobie. To je ten rozdiel.


a aký je rozdiel medzi :
"počas určitého obdobia" (ktoré aj tak končí dátumom narodenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )

"za obdobie"

a

"do"

///////////
je znížený za určité obdobie, toto obdobie je vymedzené časovým úsekom od priznania PSD do dovŕšenia dôchodkového veku. Neznamená to však, že zníženie súčinu je len počas určitého obdobia. Je to zníženie za obdobie. To je ten rozdiel.
//////////////

a v tomto vidím guláš


- je znížený za určité obdobie
- obdobie je vymedzené časovým úsekom od priznania PSD do dovŕšenia dôchodkového veku
- Neznamená to však, že zníženie súčinu je len počas určitého obdobia

- Je to zníženie za obdobie



máš tu veľa pojmov :

obdobie

určité obdobie

za o.

počas u.o.

Je to právnicky bordel

nemá logiku

nemá oporu v zákone

IBA vás vycvičili,

ako scientologisti/spletanisti/hovadisti/šmejdi = všetci čo idú po vašich peniazoch

že oni to vysvetľujú správne :D :D
terezyk
04.03.15,15:15
Na konci odstavca sa odvolávate na Zz č. 461/2003 § 69a ods. 1
citujem : " (1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok.
Takže by som rád vedel odkiaľ citujete " a je naďalej vyplácaný v nezmenenej sume už ako starobný dochodok "
"
odpovie R. O. metodiky DP

lebo ja som to v zákone ňou citovanom NENAŠIELV nezmenenej sume preto, lebo nikde sa nepíše, že by mala byť zmenená.
Že je znížený o 0,5 % za každých začatých 30 dní odo dňa vzniku nároku na predčasný starobný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku??

Toto znamená len to, že súčin ADH x roky poistenia x POMB je znížený za určité obdobie, toto obdobie je vymedzené časovým úsekom od priznania PSD do dovŕšenia dôchodkového veku. Neznamená to však, že zníženie súčinu je len počas určitého obdobia. Je to zníženie za obdobie. To je ten rozdiel.

logicky

- ak plná je krátená "do"

- tak "po" nemá byť krátená , ale má byť nekrátená = zmenená na PLNÚ

aspoň toto chápeš ??????????????????????????????????
Kvaka
04.03.15,15:27
PSD má zákonom stanovený výpočet. Výpočet jeho krátenia je za obdobie od - do, presnejšie za každých 30 dní od - do. Nie že je krátený do. To by potom boli poberatelia PSD vo výhode. Po dovŕšení dôchodkového veku je to už starobný dôchodok. Mení sa len názov dôchodku.
jar88
04.03.15,16:58
Dnes som mal pocit "déja vu"

kedysi telekomunisti / teraz SP :

skúšajú, či sa naštvem

tak som im zatiaľ toľkoto :

"""
K rukám p. riaditeľky OMDP.

Dobrý deň pani Putecová.

Stručne k vášmu vyjadreniu č. 22844-6/2015- BA
Zo života :
A, Kto sa hrá na mŕtveho chrobáka, obyčajne nemá pravdu.
B, Kto veľa vysvetľuje (o inom ako bola otázka), obyčajne nemá pravdu.

Napriek tomu, že vy máte ukončené právne vzdelanie a ja iba právnickú učňovku, dovolím si pár poznámok.
1,
Nežiadal som o zvýšenie sumy dochodku, ale o ukončenie krátenia dochodku.

2,
K prvému odstavcu :
Ako píšete, zákon vymedzuje dobu za ktorú má byť vypočítaný plný predčasný dochodok vyplácaný v zníženej sume
- - -
po skončení tejto doby nemá byť znížený (v litere zákona je predložka "" do "" = dosiahnutím tohoto dátumu sa predchádzajúce (tu znižovanie ) končí
(( obdobne ako : "do" dosiahnutia dátumu konca výpovednej lehoty zmluva platí / "po" dosiahnutí dátumu zmluva neplatí).
Predpokladám, že zákonodarca chcel dosiahnuť (duch zákona), aby poberateľ predčasného starobného dochodku (PDS) nebol oproti poberateľovi starobného dochodku (SD) (poberateľovi , ktorý požiadal o dochodok až k dovŕšeniu svojho dochodkového veku) zvýhodnený skorším poberaním dochodku.Preto mu je plný PSD znížený do doby dosiahnutia dochodkového veku.
Keby mu bol plný PSD znížený aj po dosiahnutí dochodkového veku, bol by poberateľ PSD diskriminovaný voči klasickému poberateľovi SD (pre výpočet plného PSD boli už použité dosiahnuté obdobia dochodkového poistenia = je tam rozdiel pre SD a PSD, konkrétne u mňa cca 2 roky).

Zákon síce neurčuje dobu počas ktorej má byť PDS vyplácaný v nižšej sume, ale obmedzil ju na 2 roky a žiadateľ vo svojej žiadosti dátumom (odkedy PSD chce) ju upresní v rozsahu nula až 2 roky.

K druhému odstavcu :
Nežiadal som nové priznanie SD , ani zvýšenie vyplácanej sumy PSD (ani som nemohol, lebo od 31.10.2014 nepoberám PSD, ale SD ).
§ 69a ods. 1 je pre menej chápavých, aby pri poberateľovi , ktorý dosiahol dochodkový vek, rozumeli, že nemože poberať PSD, ale poberá SD, lebo už prešiel dátum.
Možno pre zrozumiteľnosť mohol zákonodarca za "do dovŕšenia dôchodkového veku; " dopísať "" potom sa už neznižuje ""

Na konci odstavca sa odvolávate na Zz č. 461/2003 § 69a ods. 1
citujem : " (1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok.
Takže by som rád vedel odkiaľ citujete " a je naďalej vyplácaný v nezmenenej sume už ako starobný dochodok "

K odstavcu 3 , 4 , 5.
Netýka sa mojej otázky. Ak by som to chcel, tak to vybavím v Galante a neotravujem vás.

S pozdravom

"""
A paragraf 69 si nečítal, alebo sa na teba nevzťahuje?
§ 69
Vylúčenie nároku na starobný dôchodok

Poistenec, ktorému bol priznaný predčasný starobný dôchodok, nemá nárok na starobný dôchodok.

§ 69a


(1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok
jar88
04.03.15,17:54
terezyk, ako velmi sa mýliš. Sumu, o ktorú ti SD bol krátený z dôvodu vyplácania PSD ti nikdy nebude doplácaná. Zbytočne mínaš euráčiky na poštovné ...

Píšem mailom :D



A zvyknutý som veci doťahovať veci do konca =

až keď ma presvedčia, že

neviem čítať / nechápem prečítané / neroyumiem tomu / napriek tomu mám držať hubu, lebo po nej dostanem



vtedy prestanem
No veru zákony čítať nevieš. Na otázky, ktoré si im položil odpovede jedného právnika stačiť nebudú.
Otázky si mal smerovať poslancom parlamentu, ktorí zákon o sociálnom poistení v takomto znení schválili. Pracovníci SP s ním už nič neurobia ...
Že on nevie čítať zákon, je dosť bežné. Je to obyčajný občan, ale že ani ty, ktorá sa tým zaoberá (zrejme profesionálne), je naozaj smutné.
Myslím, že ho stačilo upozorniť na paragraf 69 a ostatné si si mohla odpustiť.
§ 69
Vylúčenie nároku na starobný dôchodok

Poistenec, ktorému bol priznaný predčasný starobný dôchodok, nemá nárok na starobný dôchodok.
Kvaka
04.03.15,18:09
Dnes som videla na vozovke dvoch malilinkých mŕtvych ježkov, akoby sa práve narodili, niekto zrazil ich mamu, oni tam ležali asi meter od nej. Nebola tam povolená vysoká rýchlosť, ježica s malými nemohla ísť rýchlo, vodiči sú bezohľadní, nevedia pribrzdiť.
misoft
04.03.15,18:12
Dnes som videla na vozovke dvoch malilinkých mŕtvych ježkov, akoby sa práve narodili, niekto zrazil ich mamu, oni tam ležali asi meter od nej. Nebola tam povolená vysoká rýchlosť, ježica s malými nemohla ísť rýchlo, vodiči sú bezohľadní, nevedia pribrzdiť.
Je to síce smutné, ale zober to takto - na tmavej vozovke v noci pri 90-tke ťažko zbadáš ježka a ježčatá na veľkú vzdialenosť, max. tak 10-15m pred sebou. A prudko brzdiť, alebo robiť úhybný manéver - problém je na svete.
Uznaj - čo je cennejšie - život ježka, alebo život človeka?
buchač
04.03.15,18:21
Dnes som videla na vozovke dvoch malilinkých mŕtvych ježkov, akoby sa práve narodili, niekto zrazil ich mamu, oni tam ležali asi meter od nej. Nebola tam povolená vysoká rýchlosť, ježica s malými nemohla ísť rýchlo, vodiči sú bezohľadní, nevedia pribrzdiť.

Videla si ako šofér alebo ako spolujazdec, respektíve ako chodec...?
Lebo ak chodec, nuž beriem.
Lebo ak spolujazdec, nuž čumíš na nepodstatné ...
Keď ale ako vodič (o čom silne pochybujem), tak máš na zreteli inakšie veci a nie sledovať ježka, ktorý si zmyslel vbehnúť pod práve idúce auto.

Aj to vyhnutie-ten manéver môže spôsobiť paseku na ceste a v prípade šmyku sa rozbiješ minimálne sám.
Spomínaš pribrzdenie, no za Tebou idúce vozidlo ježka na ceste nevidí. Jeden náhle pribrzdí a ten druhý mu rozbije zadok auta...
Nie vždy med lízať v dnešnej dobe šoférovať...na cestách bláznov do aleluja.

...takže ???
Kvaka
04.03.15,18:33
Ja som to videla ako človek. Ako vodič tú cestu poznám a vždy idem tak, aby som pozerala aj na kraj cesty. Pribrzdila som už pri mačke, aj pri diviakoch, aj pri srnkách. Ježkovci nemohli vyjsť na vozovku náhle. Bolo to cez obed, nebola tma. Súhlasím, že na cestách je bláznov do aleluja.
misoft
04.03.15,18:39
Ty to tam možno poznáš, ale cesta nie je len pre "domácich", ktorí to poznajú, ale aj pre iných.... A tí predsa nebudú po kraji vozovky hľadať ježkov, ktorí sa rozhodli prejsť na druhú stranu. A aj keď to bolo cez deň, teda bežná premávka. Vieš, čo by sa stalo, ak by taký "milovník zveri" skočil na brzdu? Ten druhý, tretí, štvrtý by to nemusel ubrzdiť. A potom by v TV GRC a TV Roleta bol "Na ceste č.XX vodič prudko zabrzdil pred ježkom a výsledkom je hromadná havária 10 áut. Materiálne škody sú vysoké, záchranné zložky museli vystrihovať vodičov..... Jeden utrpel zranenia nezlučiteľné so životom a 5 bolo ranených ťažko....."

Takže - radšej prejsť cez ježka, ako sa prejsť do špitáľa, alebo do márnice....
pmajap
04.03.15,18:41
buchač
04.03.15,18:44
Ja som to videla ako človek. Ako vodič tú cestu poznám a vždy idem tak, aby som pozerala aj na kraj cesty. Pribrzdila som už pri mačke, aj pri diviakoch, aj pri srnkách. Ježkovci nemohli vyjsť na vozovku náhle. Bolo to cez obed, nebola tma. Súhlasím, že na cestách je bláznov do aleluja.
Mačku som už trafil, nemal som šancu sa jej vyhnúť...ale utekala si veselo ďalej.
Diviaky a či vysokú ??? Júúúj, nestraš...keď idem za tmy na chalupu, tak som vyssvietený jak vianočný stromček....a aj tak som už mal pár krát na mále.
Podotýkam, že moja rýchlosť klesá priamo úmerne určitým hodinám a aj ročnému obdobiu. Tam kde cez deň si dovolím (dá sa) aj 160 km/h, tak v noci maximálne 80 km/h...pri 80 km/h/ deň idem 50 km/h/noc...
misoft
04.03.15,18:51
Ja som "trafil" srnu.... :( - v noci pri 80-tke. Kua, šupa riadna. Predok na aute v ****, svetlá detto! Než som stihol zavolať polišov, zastali nejakí gauneri, našli ju, naložili a zmizli. Akurát som len časť čísla vedel a typ auta.... A potom ešte bola srandovná cesta s rozbitými svetlami, pridrôtovanými plechmi - 100 km. Servisy zavreté.
pavol54
04.03.15,19:27
S týmto nesúhlasím a veru nepotešilo kde nás zaradili.
http://www.topky.sk/cl/10/1460259/A-je-to-vonku--Najuznavanejsi-ekonomovia-zaradili-Slovensko-medzi-najvacsiu-spodinu-sveta-
kto to robil? američania? jasné aj Lehman Broders dostala ani nie mesiac pred totálnym krachom hodnotenie niekoľko ačok z hviezdičkami. Kto maže ten jede, nekorupčné prostredie predsa. a dalšia malá čistá firmička enron
terezyk
04.03.15,19:30
PSD má zákonom stanovený výpočet. Výpočet jeho krátenia je za obdobie od - do, presnejšie za každých 30 dní od - do. Nie že je krátený do. To by potom boli poberatelia PSD vo výhode. Po dovŕšení dôchodkového veku je to už starobný dôchodok. Mení sa len názov dôchodku.

keby to bolo takto v zákone, tak rozumiem
terezyk
04.03.15,19:33
Dnes som mal pocit "déja vu"

kedysi telekomunisti / teraz SP :

skúšajú, či sa naštvem

tak som im zatiaľ toľkoto :

"""
K rukám p. riaditeľky OMDP.

Dobrý deň pani Putecová.

Stručne k vášmu vyjadreniu č. 22844-6/2015- BA
Zo života :
A, Kto sa hrá na mŕtveho chrobáka, obyčajne nemá pravdu.
B, Kto veľa vysvetľuje (o inom ako bola otázka), obyčajne nemá pravdu.

Napriek tomu, že vy máte ukončené právne vzdelanie a ja iba právnickú učňovku, dovolím si pár poznámok.
1,
Nežiadal som o zvýšenie sumy dochodku, ale o ukončenie krátenia dochodku.

2,
K prvému odstavcu :
Ako píšete, zákon vymedzuje dobu za ktorú má byť vypočítaný plný predčasný dochodok vyplácaný v zníženej sume
- - -
po skončení tejto doby nemá byť znížený (v litere zákona je predložka "" do "" = dosiahnutím tohoto dátumu sa predchádzajúce (tu znižovanie ) končí
(( obdobne ako : "do" dosiahnutia dátumu konca výpovednej lehoty zmluva platí / "po" dosiahnutí dátumu zmluva neplatí).
Predpokladám, že zákonodarca chcel dosiahnuť (duch zákona), aby poberateľ predčasného starobného dochodku (PDS) nebol oproti poberateľovi starobného dochodku (SD) (poberateľovi , ktorý požiadal o dochodok až k dovŕšeniu svojho dochodkového veku) zvýhodnený skorším poberaním dochodku.Preto mu je plný PSD znížený do doby dosiahnutia dochodkového veku.
Keby mu bol plný PSD znížený aj po dosiahnutí dochodkového veku, bol by poberateľ PSD diskriminovaný voči klasickému poberateľovi SD (pre výpočet plného PSD boli už použité dosiahnuté obdobia dochodkového poistenia = je tam rozdiel pre SD a PSD, konkrétne u mňa cca 2 roky).

Zákon síce neurčuje dobu počas ktorej má byť PDS vyplácaný v nižšej sume, ale obmedzil ju na 2 roky a žiadateľ vo svojej žiadosti dátumom (odkedy PSD chce) ju upresní v rozsahu nula až 2 roky.

K druhému odstavcu :
Nežiadal som nové priznanie SD , ani zvýšenie vyplácanej sumy PSD (ani som nemohol, lebo od 31.10.2014 nepoberám PSD, ale SD ).
§ 69a ods. 1 je pre menej chápavých, aby pri poberateľovi , ktorý dosiahol dochodkový vek, rozumeli, že nemože poberať PSD, ale poberá SD, lebo už prešiel dátum.
Možno pre zrozumiteľnosť mohol zákonodarca za "do dovŕšenia dôchodkového veku; " dopísať "" potom sa už neznižuje ""

Na konci odstavca sa odvolávate na Zz č. 461/2003 § 69a ods. 1
citujem : " (1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok.
Takže by som rád vedel odkiaľ citujete " a je naďalej vyplácaný v nezmenenej sume už ako starobný dochodok "

K odstavcu 3 , 4 , 5.
Netýka sa mojej otázky. Ak by som to chcel, tak to vybavím v Galante a neotravujem vás.

S pozdravom

"""
A paragraf 69 si nečítal, alebo sa na teba nevzťahuje?
§ 69
Vylúčenie nároku na starobný dôchodok

Poistenec, ktorému bol priznaný predčasný starobný dôchodok, nemá nárok na starobný dôchodok.

§ 69a


(1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok

objavilo chlapča Ameriku

ako 457. :D
terezyk
04.03.15,19:36
Ja som to videla ako človek. Ako vodič tú cestu poznám a vždy idem tak, aby som pozerala aj na kraj cesty. Pribrzdila som už pri mačke, aj pri diviakoch, aj pri srnkách. Ježkovci nemohli vyjsť na vozovku náhle. Bolo to cez obed, nebola tma. Súhlasím, že na cestách je bláznov do aleluja.

Pri diviakovi rozumiem = múdrejší ustúpi
terezyk
04.03.15,20:06
PSD má zákonom stanovený výpočet. Výpočet jeho krátenia je za obdobie od - do, presnejšie za každých 30 dní od - do. Nie že je krátený do. To by potom boli poberatelia PSD vo výhode. Po dovŕšení dôchodkového veku je to už starobný dôchodok. Mení sa len názov dôchodku.

Skúsim ešte raz porozmýšľať.

Takto je to čuleky napísané
"
Suma predčasného starobného dôchodku sa určí ako súčin priemerného osobného mzdového bodu, obdobia dôchodkového poistenia získaného ku dňu vzniku nároku na predčasný starobný dôchodok a aktuálnej dôchodkovej hodnoty znížený o 0, 5 % za každých začatých 30 dní odo dňa vzniku nároku na predčasný starobný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku
"

Zo stránky SP

Suma predčasného starobného dôchodku ku dňu vzniku nároku na jeho výplatu sa určí tak, že
1. najprv sa vypočíta plná suma dôchodku
2. plná suma dôchodku sa zníži o 0,5 % za každých začatých 30 dní obdobia od vzniku nároku na predčasný starobný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku (http://www.socpoist.sk/slovnik-pojmov/11s?prm1=610)

V ktorom si SP pridala do citácie zákona slovko "obdobie" - a potom oblbuje

A potom to už znie po vašom :

za každých 30 dní OBDOBIA ... do dovŕšenia


a medzi :


za každých 30 dní (od do) (zákon)

a

za každých 30 dní OBDOBIA (od do) SP


je trošku rozdiel

Pokiaľ pristúpite na hru, že veľká štátna organizácia si može (sem tam ) pridať slovko do zákona :D :D :D
alaya1
05.03.15,08:44
Od vcera som sa sem nemohla naklikat, do tejto temy na hodilo po 2 minutach vyhladavania, titulnu stranku mi neotvori. tak , naco tu vobec chodit.
misoft
05.03.15,09:57
Je to ako v lete na saniach..... ráno ani len server nenašlo....teraz len krúti a krúti a cca po 1-2 min. načíta.
misoft
05.03.15,09:59
Nový "člen" rodiny...... Eliška:
Anika61
05.03.15,10:04
Milá...a velka je uz-ja ,ze maciatko:D:)
misoft
05.03.15,10:06
3 mesiace

Bola to "tuláčka". Túlala sa okolo baráku a kontajnerov.....
Teraz sa už "udomácnila" :D a už začína "provokovať".... figliarka....
I potkanicu spoznala, ale sa jej bojí.....
Anika61
05.03.15,10:10
Ja sa prihlasujem cca 1 hodinu....2krat som restartla tablet,ze blbne som myslela....ale viem,ze naco sem chodim...mam tu blizkych priatelov:)...vzdialenych priatelov:D:)...znamych-neznamych aj neznamych-znamych:D:cool:
Avoooj vsetci...pekny dnik:)
misoft
05.03.15,10:12
Dnes asi bol problém so serverom. Buď mal poruchu, alebo sa na neho niekto zameral - tzv DDOS útoky a vtedy nie je schopný reagovať... jednoducho - zahltí sa.
Anika61
05.03.15,10:15
3 mesiace

Bola to "tuláčka". Túlala sa okolo baráku a kontajnerov.....
Teraz sa už "udomácnila" :D a už začína "provokovať".... figliarka....
I potkanicu spoznala, ale sa jej bojí.....
Ma krasny chvost a je urastena...treba ju odcervit a trosku vykrmit...bude to krasna macka:)
misoft
05.03.15,10:15
V útulku zariadili..... preto adopcia.....
terezyk
05.03.15,10:16
3 mesiace

Bola to "tuláčka". Túlala sa okolo baráku a kontajnerov.....
Teraz sa už "udomácnila" :D a už začína "provokovať".... figliarka....
I potkanicu spoznala, ale sa jej bojí.....
Ma krasny chvost a je urastena...treba ju odcervit a trosku vykrmit...bude to krasna macka:)



Len aby to nebol kocúr
lujza.j
05.03.15,10:17
Milan šak vajciá by si vsimli a oného..neé:D
misoft
05.03.15,10:19
Onééé a oné nem má :D.
Už sa naučila do mačacieho hajzíka chodiť, miestečko na spanie si sama našla... a keď sa "nudí" - tak chodí za mnou.....
Anika61
05.03.15,10:20
3 mesiace

Bola to "tuláčka". Túlala sa okolo baráku a kontajnerov.....
Teraz sa už "udomácnila" :D a už začína "provokovať".... figliarka....
I potkanicu spoznala, ale sa jej bojí.....
Ma krasny chvost a je urastena...treba ju odcervit a trosku vykrmit...bude to krasna macka:)



Len aby to nebol kocúr
:D:D:D
lujza.j
05.03.15,10:23
Mam otrasne sny....so psom s robotou a prackou:( dovolenka dalako.....
terezyk
05.03.15,10:26
Onééé a oné nem má :D.
Už sa naučila do mačacieho hajzíka chodiť, miestečko na spanie si sama našla... a keď sa "nudí" - tak chodí za mnou.....



spoznala "starého kocúra " ?????? :D
misoft
05.03.15,10:28
Hehehe......
jar88
05.03.15,11:22
Dnes som mal pocit "déja vu"

kedysi telekomunisti / teraz SP :

skúšajú, či sa naštvem

tak som im zatiaľ toľkoto :

"""
K rukám p. riaditeľky OMDP.

Dobrý deň pani Putecová.

Stručne k vášmu vyjadreniu č. 22844-6/2015- BA
Zo života :
A, Kto sa hrá na mŕtveho chrobáka, obyčajne nemá pravdu.
B, Kto veľa vysvetľuje (o inom ako bola otázka), obyčajne nemá pravdu.

Napriek tomu, že vy máte ukončené právne vzdelanie a ja iba právnickú učňovku, dovolím si pár poznámok.
1,
Nežiadal som o zvýšenie sumy dochodku, ale o ukončenie krátenia dochodku.

2,
K prvému odstavcu :
Ako píšete, zákon vymedzuje dobu za ktorú má byť vypočítaný plný predčasný dochodok vyplácaný v zníženej sume
- - -
po skončení tejto doby nemá byť znížený (v litere zákona je predložka "" do "" = dosiahnutím tohoto dátumu sa predchádzajúce (tu znižovanie ) končí
(( obdobne ako : "do" dosiahnutia dátumu konca výpovednej lehoty zmluva platí / "po" dosiahnutí dátumu zmluva neplatí).
Predpokladám, že zákonodarca chcel dosiahnuť (duch zákona), aby poberateľ predčasného starobného dochodku (PDS) nebol oproti poberateľovi starobného dochodku (SD) (poberateľovi , ktorý požiadal o dochodok až k dovŕšeniu svojho dochodkového veku) zvýhodnený skorším poberaním dochodku.Preto mu je plný PSD znížený do doby dosiahnutia dochodkového veku.
Keby mu bol plný PSD znížený aj po dosiahnutí dochodkového veku, bol by poberateľ PSD diskriminovaný voči klasickému poberateľovi SD (pre výpočet plného PSD boli už použité dosiahnuté obdobia dochodkového poistenia = je tam rozdiel pre SD a PSD, konkrétne u mňa cca 2 roky).

Zákon síce neurčuje dobu počas ktorej má byť PDS vyplácaný v nižšej sume, ale obmedzil ju na 2 roky a žiadateľ vo svojej žiadosti dátumom (odkedy PSD chce) ju upresní v rozsahu nula až 2 roky.

K druhému odstavcu :
Nežiadal som nové priznanie SD , ani zvýšenie vyplácanej sumy PSD (ani som nemohol, lebo od 31.10.2014 nepoberám PSD, ale SD ).
§ 69a ods. 1 je pre menej chápavých, aby pri poberateľovi , ktorý dosiahol dochodkový vek, rozumeli, že nemože poberať PSD, ale poberá SD, lebo už prešiel dátum.
Možno pre zrozumiteľnosť mohol zákonodarca za "do dovŕšenia dôchodkového veku; " dopísať "" potom sa už neznižuje ""

Na konci odstavca sa odvolávate na Zz č. 461/2003 § 69a ods. 1
citujem : " (1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok.
Takže by som rád vedel odkiaľ citujete " a je naďalej vyplácaný v nezmenenej sume už ako starobný dochodok "

K odstavcu 3 , 4 , 5.
Netýka sa mojej otázky. Ak by som to chcel, tak to vybavím v Galante a neotravujem vás.

S pozdravom

"""
A paragraf 69 si nečítal, alebo sa na teba nevzťahuje?
§ 69
Vylúčenie nároku na starobný dôchodok

Poistenec, ktorému bol priznaný predčasný starobný dôchodok, nemá nárok na starobný dôchodok.

§ 69a


(1) Predčasný starobný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku je starobný dôchodok

objavilo chlapča Ameriku

ako 457. :D
O čo ti vlastne ide.?
Bol si v predčasnom či nie.?
Ak áno, tak tvoje špekulovanie naozaj nechápem. Je úplne jasné, že nemáš nárok (si tatar?)
-------------------------
Len tak na okraj, som dedo, ale rád by som bol chlapcom.
Anika61
05.03.15,11:27
Mam otrasne sny....so psom s robotou a prackou:( dovolenka dalako.....
Niekto kto sa tvari ako priatel,Ta moze pripravit o peniaze/špinavost/:eek:....:Dmoj vyklad sna
taiko
05.03.15,11:29
Mam otrasne sny....so psom s robotou a prackou:( dovolenka dalako.....
Co je otrasne na psovi, robote a pracke? :D
taiko
05.03.15,11:30
Mam otrasne sny....so psom s robotou a prackou:( dovolenka dalako.....
Niekto kto sa tvari ako priatel,Ta moze pripravit o peniaze/špinavost/:eek:....:Dmoj vyklad sna
A nemoze to byt tak, ze jej nejaky priatel pomoze s pranim spinavych penazi a kedze je to protizakonne, tak aj tu robotu tam ma pripletenu :D:D:D
Anika61
05.03.15,11:43
Mam otrasne sny....so psom s robotou a prackou:( dovolenka dalako.....
Niekto kto sa tvari ako priatel,Ta moze pripravit o peniaze/špinavost/:eek:....:Dmoj vyklad sna
A nemoze to byt tak, ze jej nejaky priatel pomoze s pranim spinavych penazi a kedze je to protizakonne, tak aj tu robotu tam ma pripletenu :D:D:D
Nooo aj tak by mohlo byt....a potom si to odpracuje:D:D:D...
Kvaka
05.03.15,11:43
Mne sa dnes tiež snívali prečudesné sny.:confused: Najprv som manipulovala s nejakou tvárou, ktorá ale patrila mŕtvemu, upravovala som tú tvár, aby sa usmievala :eek::eek::eek:a potom môjho psa napadla nejakú túlavá mačka a poškriabala ho medzi ušami na temene. Videla som dve ranky.
taiko
05.03.15,11:45
Mne sa dnes tiež snívali prečudesné sny.:confused: Najprv som manipulovala s nejakou tvárou, ktorá ale patrila mŕtvemu, upravovala som tú tvár, aby sa usmievala :eek::eek::eek:a potom môjho psa napadla nejakú túlavá mačka a poškriabala ho medzi ušami na temene. Videla som dve ranky.
jesus mariija ludia, vy co jete na veceru :D:D:D
buchač
05.03.15,11:47
Mne sa dnes tiež snívali prečudesné sny.:confused: Najprv som manipulovala s nejakou tvárou, ktorá ale patrila mŕtvemu, upravovala som tú tvár, aby sa usmievala :eek::eek::eek:a potom môjho psa napadla nejakú túlavá mačka a poškriabala ho medzi ušami na temene. Videla som dve ranky.
jesus mariija ludia, vy co jete na veceru :D:D:D

Berú si príklad ?

http://www.porada.sk/t261114-po-havarii-sa-mi-deju-cudne-veci-vidim-co-sa-stane-v-buducnosti.html
Žabinka
05.03.15,11:48
Mne sa dnes tiež snívali prečudesné sny.:confused: Najprv som manipulovala s nejakou tvárou, ktorá ale patrila mŕtvemu, upravovala som tú tvár, aby sa usmievala :eek::eek::eek:a potom môjho psa napadla nejakú túlavá mačka a poškriabala ho medzi ušami na temene. Videla som dve ranky.
mne sa tuším minulý týždeň (ten čas tak letí, že to bolo možno predminulý :D) snívali také čudestvá.. ale tento týždeň spím ako poleno, večer ľahnem, ráno na budík vstanem.. a nepamätám sa, čo sa mi snívalo, tak rýchlo spím..:D
Kvaka
05.03.15,11:48
Taiko, ja striedmo, ako vždy. Včera kúsok môjho kváskového chleba, k tomu zvolenskú bryndzu a trošku domácej údenej slaninky, niečo ako bryndzové halušky bez varenia.
Kvaka
05.03.15,11:49
Buchač, aký príklad??? Ja si sny nevyberám.
taiko
05.03.15,11:52
Taiko, ja striedmo, ako vždy. Včera kúsok môjho kváskového chleba, k tomu zvolenskú bryndzu a trošku domácej údenej slaninky, niečo ako bryndzové halušky bez varenia.
Hmmm, same dobroty, tak z toho by nemali byt take prapodivne sny :D
buchač
05.03.15,11:54
Buchač, aký príklad??? Ja si sny nevyberám.
Prečítaj tému a pochopíš....že si prču robím..;)
Ale ako zvyknem vravievať...mne je jedno.

Tie sny si predsa nik nevyberá.
Ja zvyknem zaspávať s myšlienkami na pekné veci...alebo si v duchu premietam, čo a ako budem robiť na chalupe.
Zaspím jak malé decko...akurát je jeden problém v noci...jeden "pán" ma vždy zobudí, že ho niečo tlačí...;) :D
Kvaka
05.03.15,11:58
Zážitky v istom zdravotníckom zariadení, kde som bola tento týždeň, sa iste podpísali pod moje sny. Samé bledé a smutné tváre, želám im len, nech im dá pán Boh ešte kus dobrého zdravia.
taiko
05.03.15,12:01
Zážitky v istom zdravotníckom zariadení, kde som bola tento týždeň, sa iste podpísali pod moje sny. Samé bledé a smutné tváre, želám im len, nech im dá pán Boh ešte kus dobrého zdravia.
Obavam sa ze pan boh s nasim zdravim nema spolocne zhola nic ;)
Kvaka
05.03.15,12:03
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
taiko
05.03.15,12:12
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
Kvaka, som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli
evuš
05.03.15,12:16
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
Kvaka, som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli

...Tai, nie vždy platí, že si každý môže za svoje choroby ;)
taiko
05.03.15,12:25
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
Kvaka, som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli

...Tai, nie vždy platí, že si každý môže za svoje choroby ;)
...ja som presvedceny, ze hej, ale to je asi vec svetonazoru ;)
buchač
05.03.15,12:29
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
Kvaka, som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli

...Tai, nie vždy platí, že si každý môže za svoje choroby ;)
...ja som presvedceny, ze hej, ale to je asi vec svetonazoru ;)

...povedz tým malým stvoreniam, čo sa narodili už s nejakým pľuhavstvom.
Len mi netvrď, že za to môžu rodičia svojím neuvedomelým správaním...(drogy, chlast, dedičnosti neriešim)..
taiko
05.03.15,12:33
Aha noze pomozme chlapikovi.

tu je peticia za jeho prepustenie
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2912014/Saudi-blogger-Raif-Badawi-wife-Ensaf-Haidar-says-lash.html
tu trosku popisuju jeho pribeh
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2912014/Saudi-blogger-Raif-Badawi-wife-Ensaf-Haidar-says-lash.html

V principe dostal 1000 ran za to ze "napadol" islam. Nuz a teda mu rany rozdavaju kazdy piatok po 50 ran po 20 tyzdnov
taiko
05.03.15,12:37
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
Kvaka, som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli

...Tai, nie vždy platí, že si každý môže za svoje choroby ;)
...ja som presvedceny, ze hej, ale to je asi vec svetonazoru ;)

...povedz tým malým stvoreniam, čo sa narodili už s nejakým pľuhavstvom.
Len mi netvrď, že za to môžu rodičia svojím neuvedomelým správaním...(drogy, chlast, dedičnosti neriešim)..
nechaj tak buchy. Hovorim, ze to je vec svetonazoru. rodicia s tym nemaju nic spolocne
Anika61
05.03.15,12:46
Mne sa dnes tiež snívali prečudesné sny.:confused: Najprv som manipulovala s nejakou tvárou, ktorá ale patrila mŕtvemu, upravovala som tú tvár, aby sa usmievala :eek::eek::eek:a potom môjho psa napadla nejakú túlavá mačka a poškriabala ho medzi ušami na temene. Videla som dve ranky.
Podvedome ,instinktivne by si chcela zmenit nieco vo svojom zivote,trapi Ta to,unavuje aj mas mozno strach...bud sa to neda zmenit,alebo este neprisiel ten spravny cas...
Peggynka
05.03.15,13:22
Taiko, ja striedmo, ako vždy. Včera kúsok môjho kváskového chleba, k tomu zvolenskú bryndzu a trošku domácej údenej slaninky, niečo ako bryndzové halušky bez varenia.
Slaninku nesmieš večer :D:D:D
alaya1
05.03.15,14:06
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
Kvaka, som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli

Ja sledujem tvoje prispevky, tykajuce sa viery. Ak si neveriaci, nechaj tak, nemusis ludi ineho zmyslania presviedcat o svojej pravde. Niekedy mi to uz pripomina tych s novinkami pod pazuchou , co otravuju pri dverach.
kopretinka
05.03.15,15:00
som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli
hej? a ako si privodil nádor na mozgu môj známy? športuje a zdravo sa stravuje........
misoft
05.03.15,15:21
Taiko, ja striedmo, ako vždy. Včera kúsok môjho kváskového chleba, k tomu zvolenskú bryndzu a trošku domácej údenej slaninky, niečo ako bryndzové halušky bez varenia.
Slaninku nesmieš večer :D:D:D
Naozaj? Mne by sa ťažko spalo, keby mi v žalúdku vŕzgali hladošové husle..... A keď je tam plno, tak je ticho.....:D
Anika61
05.03.15,15:27
Taiko, ja striedmo, ako vždy. Včera kúsok môjho kváskového chleba, k tomu zvolenskú bryndzu a trošku domácej údenej slaninky, niečo ako bryndzové halušky bez varenia.
Slaninku nesmieš večer :D:D:D
Naozaj? Mne by sa ťažko spalo, keby mi v žalúdku vŕzgali hladošové husle..... A keď je tam plno, tak je ticho.....:D
Ked je tam plno...tak nie je ticho....vŕzga Ti inde:D:D:o
misoft
05.03.15,15:28
Inde môže, ale v bruchu ticho musí byť....:D
kopretinka
05.03.15,15:28
Taiko, ja striedmo, ako vždy. Včera kúsok môjho kváskového chleba, k tomu zvolenskú bryndzu a trošku domácej údenej slaninky, niečo ako bryndzové halušky bez varenia.
Slaninku nesmieš večer :D:D:D
Naozaj? Mne by sa ťažko spalo, keby mi v žalúdku vŕzgali hladošové husle..... A keď je tam plno, tak je ticho.....:D
no najlepšie sa spinká s plným bruškom :D
ale takto sa aj najlepšie kilečká priliepajú tam,kde nechceme :mee:
misoft
05.03.15,15:29
Možno niekto priberá - ja (našťastie) nie..... ;)
willma
05.03.15,15:34
Buchač, aký príklad??? Ja si sny nevyberám.
Prečítaj tému a pochopíš....že si prču robím..;)
...
Zaspím jak malé decko...akurát je jeden problém v noci...jeden "pán" ma vždy zobudí, že ho niečo tlačí...;) :D Ďuri, zbraň sa na noc odkladá :P
misoft
05.03.15,15:40
Buchač, aký príklad??? Ja si sny nevyberám.
Prečítaj tému a pochopíš....že si prču robím..;)
...
Zaspím jak malé decko...akurát je jeden problém v noci...jeden "pán" ma vždy zobudí, že ho niečo tlačí...;) :D Ďuri, zbraň sa na noc odkladá :P
No jóóó.... ale ten "pán" ma svoju vlastnú "hlavu".....:D
lujza.j
05.03.15,15:46
Mam otrasne sny....so psom s robotou a prackou:( dovolenka dalako.....
Co je otrasne na psovi, robote a pracke? :D
to sú tri sny....posledný dnes so psom.....bol na volno vonku čo on nie....volala som na neho a ked prišiel pol rite a chrbta mal zožratý od dikobraza :eek:
v robote sa nedávno udiala situácia...ktorá nakoniec dopadla najlepšie ako mohla,ale u nás je vždy tendencia ,že "treba niekoho dosexovať "-potrestať.....tak zase sa mi diala vo sne....
a práčka...som sa nedávno s chlapom zase hasila ,že ja lacnú za pár e... on miele.....čo nemá šancu ju kúpiť...lebo ked sa mi pokazí hned kúpim....v sne vyšmaril ešte fungujúcu aby ma predbehol......:D
kopretinka
05.03.15,16:15
uuaaa......tak toto je na mňa už veľa
:eek::confused: :rolleyes:
http://www.2012rok.sk/wp/spolocnost/26150-vedci-odfotili-astralne-parazity
kopretinka
05.03.15,16:16
....v sne vyšmaril ešte fungujúcu aby ma predbehol......:D
:D
Anika61
05.03.15,16:26
Mam otrasne sny....so psom s robotou a prackou:( dovolenka dalako.....
Co je otrasne na psovi, robote a pracke? :D
to sú tri sny....posledný dnes so psom.....bol na volno vonku čo on nie....volala som na neho a ked prišiel pol rite a chrbta mal zožratý od dikobraza :eek:
v robote sa nedávno udiala situácia...ktorá nakoniec dopadla najlepšie ako mohla,ale u nás je vždy tendencia ,že "treba niekoho dosexovať "-potrestať.....tak zase sa mi diala vo sne....
a práčka...som sa nedávno s chlapom zase hasila ,že ja lacnú za pár e... on miele.....čo nemá šancu ju kúpiť...lebo ked sa mi pokazí hned kúpim....v sne vyšmaril ešte fungujúcu aby ma predbehol......:D
:eek:tak sa mi vidi,ze vykladac snov zo mna nebude:D:D
bettylou
05.03.15,16:46
Mne sa dnes tiež snívali prečudesné sny.:confused: Najprv som manipulovala s nejakou tvárou, ktorá ale patrila mŕtvemu, upravovala som tú tvár, aby sa usmievala :eek::eek::eek:a potom môjho psa napadla nejakú túlavá mačka a poškriabala ho medzi ušami na temene. Videla som dve ranky.
jesus mariija ludia, vy co jete na veceru :D:D:D

dzive huby :D
buchač
05.03.15,17:08
Mam otrasne sny....so psom s robotou a prackou:( dovolenka dalako.....
Co je otrasne na psovi, robote a pracke? :D
to sú tri sny....posledný dnes so psom.....bol na volno vonku čo on nie....volala som na neho a ked prišiel pol rite a chrbta mal zožratý od dikobraza :eek:
v robote sa nedávno udiala situácia...ktorá nakoniec dopadla najlepšie ako mohla,ale u nás je vždy tendencia ,že "treba niekoho dosexovať "-potrestať.....tak zase sa mi diala vo sne....
a práčka...som sa nedávno s chlapom zase hasila ,že ja lacnú za pár e... on miele.....čo nemá šancu ju kúpiť...lebo ked sa mi pokazí hned kúpim....v sne vyšmaril ešte fungujúcu aby ma predbehol......:D
:eek:tak sa mi vidi,ze vykladac snov zo mna nebude:D:D

PES
čierny - Ohovárajú ťa ľudia, ktorým dôveruješ.
TREST
dostať - Tvoju prácu veľmi dobre odmenia....;) :D :D :D
KÚPA
spraviť - Príliš rozhadzujete peniaze.
lujza.j
05.03.15,17:22
buchi "bod"2...:D....zvýšili mi plat o 20e....to je ono....:eek:...či mimoriadne ma pred dôchodkom povýšia na kpt.:D

ohováranie-faloš je dnes trendy......nech si poslúžia....:)
príliš rozhadzujem:D?!...hmmmm....šak radosť si treba občas urobiť.....ale je pravda,že som sa minule zamyslela,že keby som mala iného chlapa za peniaze čo dám do výroby kozm.a do mydlenia ma zabije:D
buchač
05.03.15,18:15
buchi "bod"2...:D....zvýšili mi plat o 20e....to je ono....:eek:...či mimoriadne ma pred dôchodkom povýšia na kpt.:D

Pfúúúú...4 hviezdy ???
To jaký výsluhový budeš mať? Že jak ja...do 2.000 € ???
Peggynka
05.03.15,18:15
mačka napadla psa :D

To si ešte nevidel? U nás v strede križovatky sedí a striehne na psov :eek: A v Turecku takto:
http://www.mojevideo.sk/video/3d6f/macka_napadla_rotvajlera.html
lujza.j
05.03.15,18:22
buchi "bod"2...:D....zvýšili mi plat o 20e....to je ono....:eek:...či mimoriadne ma pred dôchodkom povýšia na kpt.:D

Pfúúúú...4 hviezdy ???
To jaký výsluhový budeš mať? Že jak ja...do 2.000 € ???
boháá...to bude brutal..:D
...kpt.je pekná hodnosť..teda aspoň bola....4 zvjezdice:)
misoft
05.03.15,18:23
uuaaa......tak toto je na mňa už veľa
:eek::confused: :rolleyes:
http://www.2012rok.sk/wp/spolocnost/26150-vedci-odfotili-astralne-parazity
Pche - pokiaľ to nie sú análne parazity - je to v poriadku.....:D
misoft
05.03.15,18:24
buchi "bod"2...:D....zvýšili mi plat o 20e....to je ono....:eek:...či mimoriadne ma pred dôchodkom povýšia na kpt.:D

ohováranie-faloš je dnes trendy......nech si poslúžia....:)
príliš rozhadzujem:D?!...hmmmm....šak radosť si treba občas urobiť.....ale je pravda,že som sa minule zamyslela,že keby som mala iného chlapa za peniaze čo dám do výroby kozm.a do mydlenia ma zabije:D
Nuž Lui - vitaj na mojej úrovni - i ja kpt. v.v.
Žial - len tri hviezdy budeš mať - nové hodnostné označenia (podporučík bol zrušený - to bola jedna zvjezda).
Kedysi kpt. bola (okrem gen.) bola NAJKRAJŠIA hodnosť - samé zlato na pleciach :D:D
Peggynka
05.03.15,18:24
To jaký výsluhový budeš mať? Že jak ja...do 2.000 € ???
boháá...to bude brutal..:D
...kpt.je pekná hodnosť..teda aspoň bola....4 zvjezdice:)[/QUOTE]

Never mu...do 2000€ je aj 300€ :eek: :eek: :eek:
lujza.j
05.03.15,18:30
To jaký výsluhový budeš mať? Že jak ja...do 2.000 € ???
boháá...to bude brutal..:D
...kpt.je pekná hodnosť..teda aspoň bola....4 zvjezdice:)

Never mu...do 2000€ je aj 300€ :eek: :eek: :eek:[/QUOTE]
peggy ved ja viéém....kolko budem mať:)
misoft
05.03.15,18:31
Podľa toho, koľko odmakala..... tých 300€ budú mať tí menší. U nej počítam cca 450-500€.
lujza.j
05.03.15,18:33
Podľa toho, koľko odmakala..... tých 300€ budú mať tí menší. U nej počítam cca 450-500€.
neuhádol:)
misoft
05.03.15,18:36
Fáááákt? Takže predsa trochu pod 2000€? :D:D:D
P.S. - ja po 27 odmakaných rokoch - niečo nad 600€.
lujza.j
05.03.15,18:41
Fáááákt? Takže predsa trochu pod 2000€? :D:D:D
P.S. - ja po 27 odmakaných rokoch - niečo nad 600€.
po 23r mi mzdárka 600....+teraz 2r navyše tak ešte niečo do plusu....bude......:)
misoft
05.03.15,18:42
Kua - TOTO je diskriminácia! :(:mad:
lujza.j
05.03.15,18:46
Kua - TOTO je diskriminácia! :(:mad:
šak..ale vojaci boli vždy na tom lepšie ??teda sa to hovorilo...kolega utekal pred jedným polic.prezid....nedotiahol ani 25...cez liter:)ale VŠ..velká trieda platová...
misoft
05.03.15,18:48
...mi hovor o voj. Ing. ..... mám takého oproti..... vo funkcii veľký frajer, bo Ing. mal.... doma ani skrutku nevedel vyskrutkovať.... drevo drevené.....
BTW: ja som si aj na tých Ing. hubu otváral - dokonca na veliteľa pluku (a predstav si - teraz je to veliteľ pozemných síl OS SR - gen.mjr. Ing Milan Maxim) - a tak som aj niečo schytal.... napr. odmeny a osobné hodnotenie u mňa sa rovnalo NULA.
No a po odchode - kamoši, dokonca sme sa na tom i zasmiali, ako sme sa "prekárali"....
Peggynka
05.03.15,18:49
po 23r mi mzdárka 600....+teraz 2r navyše tak ešte niečo do plusu....bude......:)
Však oni ti schladia radosť,až začnú počítať :D
lujza.j
05.03.15,18:54
po 23r mi mzdárka 600....+teraz 2r navyše tak ešte niečo do plusu....bude......:)
Však oni ti schladia radosť,až začnú počítať :D
ne ne:)...ešte odchodné a ruka hore:---:D
zdrhávam.....kým to všetko zrušia....
misoft
05.03.15,18:56
Odchodné nepočítam - jednorázovka.
lujza.j
05.03.15,19:00
Odchodné nepočítam - jednorázovka.
to chcú zosekať na tri platy...
misoft
05.03.15,19:01
Vravím - jednorázovka.....
buchač
05.03.15,19:05
...mi hovor o voj. Ing. ..... mám takého oproti..... vo funkcii veľký frajer, bo Ing. mal.... doma ani skrutku nevedel vyskrutkovať.... drevo drevené.....
BTW: ja som si aj na tých Ing. hubu otváral - dokonca na veliteľa pluku (a predstav si - teraz je to veliteľ pozemných síl OS SR - gen.mjr. Ing Milan Maxim) - a tak som aj niečo schytal.... napr. odmeny a osobné hodnotenie u mňa sa rovnalo NULA.
No a po odchode - kamoši, dokonca sme sa na tom i zasmiali, ako sme sa "prekárali"....

...hm, aby nevyznelo jak samochvála...
Majori sa mi zaraďovali...s pplk. som bol jedna ruka...s plk. som chlastal..;)
Navyššieho šéfa som stretol minule pre obchodným centrom...kúúúa, ľudia len tak čumeli, že jak sme sa zvítali...

Kua, to sa dnes už nenosí...
Lidi jsou kurvy, mrdaj a kradou (slova klasika)....ale já už budu hodný dědečku, už nebudu krást...;) :D :D :D
lujza.j
05.03.15,19:05
Vravím - jednorázovka.....
ved je to jednorázofka...ale je rozdiel či 3platy...alebo 10-11neviem teraz presne....
terezaklim
05.03.15,19:23
buchi "bod"2...:D....zvýšili mi plat o 20e....to je ono....:eek:...či mimoriadne ma pred dôchodkom povýšia na kpt.:D

ohováranie-faloš je dnes trendy......nech si poslúžia....:)
príliš rozhadzujem:D?!...hmmmm....šak radosť si treba občas urobiť.....ale je pravda,že som sa minule zamyslela,že keby som mala iného chlapa za peniaze čo dám do výroby kozm.a do mydlenia ma zabije:D

Správne sa držíš názvu, volá sa to obeživo
terezaklim
05.03.15,19:29
...mi hovor o voj. Ing. ..... mám takého oproti..... vo funkcii veľký frajer, bo Ing. mal.... doma ani skrutku nevedel vyskrutkovať.... drevo drevené.....
BTW: ja som si aj na tých Ing. hubu otváral - dokonca na veliteľa pluku (a predstav si - teraz je to veliteľ pozemných síl OS SR - gen.mjr. Ing Milan Maxim) - a tak som aj niečo schytal.... napr. odmeny a osobné hodnotenie u mňa sa rovnalo NULA.
No a po odchode - kamoši, dokonca sme sa na tom i zasmiali, ako sme sa "prekárali"....

Kedysi aj ten titul mal "význam"
vraj absolventi vysokých vojenských škol dostávali diplom :

Promovaní inžinier československej armády



PS

A neviem či je pravda, že mal tvar kosoštvorca
buchač
05.03.15,21:33
Konečne ....

Panelák už neuvidíte. Seriálová stálica dostáva definitívne stopku

http://aktualne.atlas.sk/z-joj-ky-prichadza-neskutocna-sprava-panelak-dostava-definitivne-stopku/showbizz/televizia/

Ale aj tak bude niečo iné...lež ten Panelák sa už naťahoval jak guma v gačoch...
buchač
05.03.15,21:37
Toto je tiež poriadna kuevčina...

http://aktualne.atlas.sk/tvrdy-boj-o-klienta-odchod-zo-stavebnej-sporitelne-poriadne-zaboli/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/?utm_source=aktualne03&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp

Pokuta bola solídne mastná...cca 1.800 €...
Ale aj tak sa mi oplatilo odísť...prefinancovaním som skrátil dobu o 5 rokov.
misoft
05.03.15,22:09
taiko
06.03.15,07:09
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
Kvaka, som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli

Ja sledujem tvoje prispevky, tykajuce sa viery. Ak si neveriaci, nechaj tak, nemusis ludi ineho zmyslania presviedcat o svojej pravde. Niekedy mi to uz pripomina tych s novinkami pod pazuchou , co otravuju pri dverach.
"Oou oöu oou, hold your horses". Nesnazim sa nikoho presvedcit o nicom. Podla mna sa to neda. S tym si musi kazdy poradit sam. Myslim, ze som len vyjadril nazor. Pisal som o tom o com som presveceny ja, nie v co musia verit ini.
Ani by ma nenapadlo niekoho tu urazat tym, ze mu budem vraviet v co ma verit.
bettylou
06.03.15,07:39
uuaaa......tak toto je na mňa už veľa
:eek::confused: :rolleyes:
http://www.2012rok.sk/wp/spolocnost/26150-vedci-odfotili-astralne-parazity
Pche - pokiaľ to nie sú análne parazity - je to v poriadku.....:D
Nebudú to tie duše??:rolleyes:
alaya1
06.03.15,09:07
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
Kvaka, som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli

Ja sledujem tvoje prispevky, tykajuce sa viery. Ak si neveriaci, nechaj tak, nemusis ludi ineho zmyslania presviedcat o svojej pravde. Niekedy mi to uz pripomina tych s novinkami pod pazuchou , co otravuju pri dverach.
"Oou oöu oou, hold your horses". Nesnazim sa nikoho presvedcit o nicom. Podla mna sa to neda. S tym si musi kazdy poradit sam. Myslim, ze som len vyjadril nazor. Pisal som o tom o com som presveceny ja, nie v co musia verit ini.
Ani by ma nenapadlo niekoho tu urazat tym, ze mu budem vraviet v co ma verit.

Tvoj nazor a pocity ti nikto neberie, stacilo nenapisat co som vyznacila.
Dav
06.03.15,09:15
...mi hovor o voj. Ing. ..... mám takého oproti..... vo funkcii veľký frajer, bo Ing. mal.... doma ani skrutku nevedel vyskrutkovať.... drevo drevené.....
BTW: ja som si aj na tých Ing. hubu otváral - dokonca na veliteľa pluku (a predstav si - teraz je to veliteľ pozemných síl OS SR - gen.mjr. Ing Milan Maxim) - a tak som aj niečo schytal.... napr. odmeny a osobné hodnotenie u mňa sa rovnalo NULA.
No a po odchode - kamoši, dokonca sme sa na tom i zasmiali, ako sme sa "prekárali"....

Kedysi aj ten titul mal "význam"
vraj absolventi vysokých vojenských škol dostávali diplom :

Promovaní inžinier československej armády



PS

A neviem či je pravda, že mal tvar kosoštvorca
Gramatické okienko :ak -í, tak inžinieri, ak inžinier, tak -ý.
taiko
06.03.15,12:57
Ale taiko, ja o iných pacientoch hovorím.
Kvaka, som presvedceny, ze kazdy je pacientom svojim pricinenim. Boh s tym fakt nema nic spolocne, aj ked mnohi by si to radi mysleli

Ja sledujem tvoje prispevky, tykajuce sa viery. Ak si neveriaci, nechaj tak, nemusis ludi ineho zmyslania presviedcat o svojej pravde. Niekedy mi to uz pripomina tych s novinkami pod pazuchou , co otravuju pri dverach.
"Oou oöu oou, hold your horses". Nesnazim sa nikoho presvedcit o nicom. Podla mna sa to neda. S tym si musi kazdy poradit sam. Myslim, ze som len vyjadril nazor. Pisal som o tom o com som presveceny ja, nie v co musia verit ini.
Ani by ma nenapadlo niekoho tu urazat tym, ze mu budem vraviet v co ma verit.

Tvoj nazor a pocity ti nikto neberie, stacilo nenapisat co som vyznacila.
Nechce sa mi s Tebou natahovat, tak sa tvarme, ze ja som nic nenapisal a Ty ze si si nic neprecitala. :)
alaya1
06.03.15,17:08
ok, len upozornenie, ja som ti minusky neudelila.
misoft
06.03.15,18:57
Kua - čo vám oné.... z toho.... viete predsa, že sem-tam ten mínuskovač má šichtu.... a plány treba plniť.....:D:D:D

Odkaz pre mínuskovača: .... prémie nebudú.... ešte nie je splnený socialistický plán udeľovania mínusov..... si v mínuse...
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
taiko
06.03.15,21:24
Kua - čo vám oné.... z toho.... viete predsa, že sem-tam ten mínuskovač má šichtu.... a plány treba plniť.....:D:D:D

Odkaz pre mínuskovača: .... prémie nebudú.... ešte nie je splnený socialistický plán udeľovania mínusov..... si v mínuse...
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gifveru veru, zatial to ani na bronzovy odznak BSP nebude :D
kukučka
06.03.15,21:43
Možno prestane mínuskovať, keď vy prestanete ku.vovať :---:D
misoft
06.03.15,22:27
....ale to by predsa nesplnil socialistický plán udeľovania mínusov - bol by v mínuse- mínuskár....:D
erik555
07.03.15,10:16
lujza.j
07.03.15,11:12
pavol54
07.03.15,12:33
vyhrali tie ktoré mali ....ako vždy...
u borissa dolára alebo tu....

https://www.google.sk/search?q=misky+v+parlamente&oq=misky+v+parlamente&aqs=chrome..69i57.8031j0j7&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8#q=missky+v+parlamente
škoda že nemám iné priezvisko a iný účet v banke, takto zase ništ
Anika61
07.03.15,15:09
Mna potesil dnes krasny slnecny den:)aj to,ze som sa konecne mohla ''povŕtať,,v zemine v zahradke:---:)
misoft
07.03.15,15:14
Anika61
07.03.15,15:26
Noooô presne tak som sa vyškierala:D:D:D
Mária27
08.03.15,08:42
Anika61
08.03.15,10:06
Prijemný MDŽ:);)
pavol54
08.03.15,11:32
Prijemný MDŽ:);)
Pridávam sa, nech Vám to vydrží ako tej kvetinke
Kde sú tie doby kedy sa moje zamestnankyne(najmladšia(zároveň najneposlušnejšia však som bol mladší o dva roky) mala 20, najstaršia 54) tešili na povinnú účasť pri oslavách MDŽ bez nej by si niektoré ani nezatancovali ako je rok dlhý. A vždy bol nejaký dar ROH (že sada utierok, zástera,) Raz sa ma jedna pýtala či neviem čo budú dostávať, lebo si potrebuje kúpiť sadu osušiek, aby náhodou nemala dve
Anika61
08.03.15,11:39
Prijemný MDŽ:);)
Pridávam sa, nech Vám to vydrží ako tej kvetinke
Kde sú tie doby kedy sa moje zamestnankyne(najmladšia(zároveň najneposlušnejšia však som bol mladší o dva roky) mala 20, najstaršia 54) tešili na povinnú účasť pri oslavách MDŽ bez nej by si niektoré ani nezatancovali ako je rok dlhý. A vždy bol nejaký dar ROH (že sada utierok, zástera,) Raz sa ma jedna pýtala či neviem čo budú dostávať, lebo si potrebuje kúpiť sadu osušiek, aby náhodou nemala dve
Veru Palko:)...nie je co byvalo-ked muz doniesol potacajuc sa iba stopky z karafiatov:Da a zeny zvracajuce :eek:po ceste domov z podnikovej oslavy MDZ:D:D:D
pavol54
08.03.15,12:06
Prijemný MDŽ:);)
Pridávam sa, nech Vám to vydrží ako tej kvetinke
Kde sú tie doby kedy sa moje zamestnankyne(najmladšia(zároveň najneposlušnejšia však som bol mladší o dva roky) mala 20, najstaršia 54) tešili na povinnú účasť pri oslavách MDŽ bez nej by si niektoré ani nezatancovali ako je rok dlhý. A vždy bol nejaký dar ROH (že sada utierok, zástera,) Raz sa ma jedna pýtala či neviem čo budú dostávať, lebo si potrebuje kúpiť sadu osušiek, aby náhodou nemala dve
Veru Palko:)...nie je co byvalo-ked muz doniesol potacajuc sa iba stopky z karafiatov:Da a zeny zvracajuce :eek:po ceste domov z podnikovej oslavy MDZ:D:D:D
To vieš: "Nikto nie je dokonalý" Niekde boli oslavy bujaré, niekde normálne.
misoft
08.03.15,12:14
misoft
08.03.15,12:17
Veru Palko:)...nie je co byvalo-ked muz doniesol potacajuc sa iba stopky z karafiatov:Da a zeny zvracajuce :eek:po ceste domov z podnikovej oslavy MDZ:D:D:D

Tiež si to pamätám..... a najlepšie na tom bolo, že tie grcajúce, zvracajúce ženštiny boli vo väčšine prípadov THP (teda rôzne sekretárky, asistentky a pod.), ale NIKDY nie ženy od pásu, upratovačky a pod. Tie mali iné starosti..... z osláv sa hnali domov treťou kozmickou, len aby stihli decká a mužov (po oslavách :D) dať do poriadku.....
babka - ježibabka
08.03.15,12:32
No nazdar. Kam sa ešte Ficko nehrabe. Počúvam Šláger a je aj tam. Už je vypnutý:eek:
misoft
08.03.15,12:40
Peggynka
08.03.15,12:59
Cigáni mi v noci ukradli železné pláty z prívodného kanála ku stavidlu:mad: (stopy vedú ku osade :eek: ,ak by ma niekto obviňoval z dyskrymynacyje :D ) dyg železo...
Anika61
08.03.15,13:17
Mna dnes vytesilo:---:)/takeho smajlika tu niet/...moje sliepocky-co som si ''vyliahla'' mi nesuúú...toto som nasla v kuríne:eek:som z toho juhuhú:---:---:D
lujza.j
08.03.15,13:49
možno aj ja raz budem mať vlastné vajčiská:D...slepačí:---
Peggynka
08.03.15,15:19
Mna dnes vytesilo:---:)/takeho smajlika tu niet/...moje sliepocky-co som si ''vyliahla'' mi nesuúú...toto som nasla v kuríne:eek:som z toho juhuhú:---:---:D
Aspoň taká radosť dnes...dcéra má dnes narodky a ako darček dostala od kolegu 3hod letu ultralightom neďaleko Prahy :eek: a ja predpsr...á :D ešte mi aj fotky poslala.Ja som pred 41r. súhlasila so svadbou pod podmienkou,že muž prestane lietať vetrone :mad: a teraz toto:confused:
Peggynka
08.03.15,15:23
možno aj ja raz budem mať vlastné vajčiská:D...slepačí:---
Ešteže tak...slepačie :)
terezyk
08.03.15,15:29
možno aj ja raz budem mať vlastné vajčiská:D...slepačí:---

Len aby ti nezarástli ako na Marikinom obrázku :D
babka - ježibabka
08.03.15,16:45
Posielam kúsok jari spred domu.
Peggynka
09.03.15,07:55
A na konci:"Co čučite...domov" :eek: Ja z nej nemôžem,pobavila som sa:
https://www.youtube.com/watch?v=A-2lEt086AE
lujza.j
09.03.15,09:06
http://x.topky.sk/cl/10/1461107/Vlna-samovrazd-mladych-dievcat-pokracuje--V-Trnave-si-siahla-na-zivot-Nina---14--
Dalsia....
misoft
09.03.15,09:07
...a k tomu akcentom našich "spoluobčanov"..... pérfiš......:D
taiko
09.03.15,09:15
http://x.topky.sk/cl/10/1461107/Vlna-samovrazd-mladych-dievcat-pokracuje--V-Trnave-si-siahla-na-zivot-Nina---14--
Dalsia....
v tych topkach su riadne hovada teda :( Uverejnovat fotky z FB v takomto pripade je teda riadna zumpa, ale zase co sa da od toho portalu cakat.
evuš
09.03.15,09:21
v tych topkach su riadne hovada teda :( Uverejnovat fotky z FB v takomto pripade je teda riadna zumpa, ale zase co sa da od toho portalu cakat.

Tai, mňa iba zaráža fakt, koľko mladých životov takto odíde.... mám deti v tomto veku a ver, že zakaždým mi stiahne nielen hrdlo.....
O topkách a FB mám svoj názor....:cool:
lujza.j
09.03.15,09:24
To mas jedno kto....vzdy vystrachaju nejake foto.....nemaju problem.....
....v tv to iste....mrtvola zakryta....su schopny cakat ci vietor nenadvihne igelit.....
misoft
09.03.15,09:25
...aby to potom (akože cudne) rozštvorčekovali....
taiko
09.03.15,10:29
v tych topkach su riadne hovada teda :( Uverejnovat fotky z FB v takomto pripade je teda riadna zumpa, ale zase co sa da od toho portalu cakat.

Tai, mňa iba zaráža fakt, koľko mladých životov takto odíde.... mám deti v tomto veku a ver, že zakaždým mi stiahne nielen hrdlo.....
O topkách a FB mám svoj názor....:cool:
no to je veru nestastie prevelke. Neviem si ani predstavit, ako sa musia rodicia citit.
Žabinka
09.03.15,10:42
v tych topkach su riadne hovada teda :( Uverejnovat fotky z FB v takomto pripade je teda riadna zumpa, ale zase co sa da od toho portalu cakat.

Tai, mňa iba zaráža fakt, koľko mladých životov takto odíde.... mám deti v tomto veku a ver, že zakaždým mi stiahne nielen hrdlo.....
O topkách a FB mám svoj názor....:cool:
no to je veru nestastie prevelke. Neviem si ani predstavit, ako sa musia rodicia citit.
to je ozaj hrozné.. čo sa to deje.. či v tom nebude dáka sekta..:confused:
taiko
09.03.15,10:43
v tych topkach su riadne hovada teda :( Uverejnovat fotky z FB v takomto pripade je teda riadna zumpa, ale zase co sa da od toho portalu cakat.

Tai, mňa iba zaráža fakt, koľko mladých životov takto odíde.... mám deti v tomto veku a ver, že zakaždým mi stiahne nielen hrdlo.....
O topkách a FB mám svoj názor....:cool:
no to je veru nestastie prevelke. Neviem si ani predstavit, ako sa musia rodicia citit.
to je ozaj hrozné.. čo sa to deje.. či v tom nebude dáka sekta..:confused:
hmm, aj to je mozne a mozno len osamelost deti a neschopnost riesit problemy. Uuuf, az mam z toho zimomriavky.
pavol54
09.03.15,10:50
http://x.topky.sk/cl/10/1461107/Vlna-samovrazd-mladych-dievcat-pokracuje--V-Trnave-si-siahla-na-zivot-Nina---14--
Dalsia....
chýba aktívna manuálna činnosť ktorá by vyplnila voľný čas. niekedy najmä v letných prázdninách bolo pre rodičov spása ak dieťa v ich veku mohlo ísť na brigádu kde boli pod kontrolou dospelých a robili niečo užitočné a najmä sa učili disciplíne. dnes majú tiež disciplínu ale spravidla teroru cez internet
pavol54
09.03.15,10:53
v tych topkach su riadne hovada teda :( Uverejnovat fotky z FB v takomto pripade je teda riadna zumpa, ale zase co sa da od toho portalu cakat.

Tai, mňa iba zaráža fakt, koľko mladých životov takto odíde.... mám deti v tomto veku a ver, že zakaždým mi stiahne nielen hrdlo.....
O topkách a FB mám svoj názor....:cool:
no to je veru nestastie prevelke. Neviem si ani predstavit, ako sa musia rodicia citit.
ako keď niečo zanedbali a už to nevrátia. myslím že by to alya potvrdila. Lebo to nie o tom že dnes sa rozhodnem vyskočiť tak vyskočím to muselo dozrievať v tom decku, a to rodičia nevideli?
taiko
09.03.15,10:58
v tych topkach su riadne hovada teda :( Uverejnovat fotky z FB v takomto pripade je teda riadna zumpa, ale zase co sa da od toho portalu cakat.

Tai, mňa iba zaráža fakt, koľko mladých životov takto odíde.... mám deti v tomto veku a ver, že zakaždým mi stiahne nielen hrdlo.....
O topkách a FB mám svoj názor....:cool:
no to je veru nestastie prevelke. Neviem si ani predstavit, ako sa musia rodicia citit.
ako keď niečo zanedbali a už to nevrátia. myslím že by to alya potvrdila. Lebo to nie o tom že dnes sa rozhodnem vyskočiť tak vyskočím to muselo dozrievať v tom decku, a to rodičia nevideli?
tazko sudit, neboli sme tam, nevieme
evuš
09.03.15,11:13
ako keď niečo zanedbali a už to nevrátia. myslím že by to alya potvrdila. Lebo to nie o tom že dnes sa rozhodnem vyskočiť tak vyskočím to muselo dozrievať v tom decku, a to rodičia nevideli?

Palino, súhlasím s tým, že dnešné deti sú odchované len na TV, PC, tabletoch, mobiloch...nevedia, čo je fyzická práca.... vieš, v tom decku to mohlo i nemuselo dozrievať, i dospelí niektorí to plánujú a niektorí dostanú iba skrat a je to...
....ťažko naozaj posudzovať, ale je to tragédia pre celú rodinu, ale i spoločnosť, nakoľko deti v tomto veku si berú príklad od iných a nie akurát ten správny, ale veľa krát práve ten nesprávny......
taiko
09.03.15,12:12
http://x.topky.sk/cl/10/1461107/Vlna-samovrazd-mladych-dievcat-pokracuje--V-Trnave-si-siahla-na-zivot-Nina---14--
Dalsia....
chýba aktívna manuálna činnosť ktorá by vyplnila voľný čas. niekedy najmä v letných prázdninách bolo pre rodičov spása ak dieťa v ich veku mohlo ísť na brigádu kde boli pod kontrolou dospelých a robili niečo užitočné a najmä sa učili disciplíne. dnes majú tiež disciplínu ale spravidla teroru cez internet
kokso a tie dukaty, co sme si sami zarobili, Tie sa veru tak neminali ako tie "zadarmo" od rodicov :D
trisestri
09.03.15,12:14
ako keď niečo zanedbali a už to nevrátia. myslím že by to alya potvrdila. Lebo to nie o tom že dnes sa rozhodnem vyskočiť tak vyskočím to muselo dozrievať v tom decku, a to rodičia nevideli?

Palino, súhlasím s tým, že dnešné deti sú odchované len na TV, PC, tabletoch, mobiloch...nevedia, čo je fyzická práca.... vieš, v tom decku to mohlo i nemuselo dozrievať, i dospelí niektorí to plánujú a niektorí dostanú iba skrat a je to...
....ťažko naozaj posudzovať, ale je to tragédia pre celú rodinu, ale i spoločnosť, nakoľko deti v tomto veku si berú príklad od iných a nie akurát ten správny, ale veľa krát práve ten nesprávny......dobry nazor-doplnim este ze ked bude za chvilu trestne nadavat homosom,tak ponizavat aj deti hanlivym vyrazom socka je pritom mnohokrat tie deti maju znackove veci z nakradnutych resp podvodmi a nekalymi praktikami ziskane peniaze svojich darebackych rodicov-vselijaky grazlici bez zakladu empatie a slusnosti v rodinach len kvoli nakradnutym prachom urcuju v skolach trendy-dalej tv kde davaju zvratene vzory,ked z 3 triednych stetiek robia celebrity a tie trieskaju sprostosti,tie vselijake od reality odtrhnute telenovely,absencia spravnych vzorov,nedostatok casu resp financii v rodinach a vsetkym bludom tejto zvratenej doby troni primitivny fb,k tomu nedostatok rozumnych aktivit a tak pri suhre urcitych faktorov je to tazke pre labilnu osobnost,ak nema vcas odbornu a cielenu pomoc
willma
09.03.15,12:46
zle ste čítali článok, tá posledná dievčina bola práve aj v odbornej opatere aj rodičia sa snažili dávať pozor - bola na prázdninách u starkých - možno dúfali, že zmena prostredia bude prospešná - škoda zmareného života :(
babka - ježibabka
09.03.15,13:47
http://x.topky.sk/cl/10/1461107/Vlna-samovrazd-mladych-dievcat-pokracuje--V-Trnave-si-siahla-na-zivot-Nina---14--
Dalsia....
chýba aktívna manuálna činnosť ktorá by vyplnila voľný čas. niekedy najmä v letných prázdninách bolo pre rodičov spása ak dieťa v ich veku mohlo ísť na brigádu kde boli pod kontrolou dospelých a robili niečo užitočné a najmä sa učili disciplíne. dnes majú tiež disciplínu ale spravidla teroru cez internet

Úmyselne som vybrala citáciu Pavla. Pred nedávnom som hľadala kade - tade po internete staré fotky. Pritom som natrafila na jeden článok, nepamätám si odkiaľ bol. Týkalo sa to toho, ako niekedy deti "nešťastne" žili, ako ich rodičia zapriahali do domácich prác a nútili ich vôbec niečo robiť a občas padol aj pohlavok keď neposlúchli a nedali im to, na čo mali práve chuť. A teraz sú šťastnejšie, keď im rodič nemôže nič rozkázať, lebo je to týranie detí. Čo z nich vyrastie? Lumpi a povaľači.
jar88
09.03.15,15:22
http://x.topky.sk/cl/10/1461107/Vlna-samovrazd-mladych-dievcat-pokracuje--V-Trnave-si-siahla-na-zivot-Nina---14--
Dalsia....
chýba aktívna manuálna činnosť ktorá by vyplnila voľný čas. niekedy najmä v letných prázdninách bolo pre rodičov spása ak dieťa v ich veku mohlo ísť na brigádu kde boli pod kontrolou dospelých a robili niečo užitočné a najmä sa učili disciplíne. dnes majú tiež disciplínu ale spravidla teroru cez internet

Úmyselne som vybrala citáciu Pavla. Pred nedávnom som hľadala kade - tade po internete staré fotky. Pritom som natrafila na jeden článok, nepamätám si odkiaľ bol. Týkalo sa to toho, ako niekedy deti "nešťastne" žili, ako ich rodičia zapriahali do domácich prác a nútili ich vôbec niečo robiť a občas padol aj pohlavok keď neposlúchli a nedali im to, na čo mali práve chuť. A teraz sú šťastnejšie, keď im rodič nemôže nič rozkázať, lebo je to týranie detí. Čo z nich vyrastie? Lumpi a povaľači.
Tak sa mi zdá, že vaše chápanie slova výchova znamená, že rodič rozkazuje a decko poslúcha. Systém, ja diktujem a ty poslúchaš. Nuž to naozaj nieje výchova, dokonca ak sa zároveň pridá nejaký ten výprask, či nepodriadiš sa mi, tak pakuj z domu, nuž to je iba úbohosť sama.
pavol54
09.03.15,15:25
http://x.topky.sk/cl/10/1461107/Vlna-samovrazd-mladych-dievcat-pokracuje--V-Trnave-si-siahla-na-zivot-Nina---14--
Dalsia....
chýba aktívna manuálna činnosť ktorá by vyplnila voľný čas. niekedy najmä v letných prázdninách bolo pre rodičov spása ak dieťa v ich veku mohlo ísť na brigádu kde boli pod kontrolou dospelých a robili niečo užitočné a najmä sa učili disciplíne. dnes majú tiež disciplínu ale spravidla teroru cez internet

Úmyselne som vybrala citáciu Pavla. Pred nedávnom som hľadala kade - tade po internete staré fotky. Pritom som natrafila na jeden článok, nepamätám si odkiaľ bol. Týkalo sa to toho, ako niekedy deti "nešťastne" žili, ako ich rodičia zapriahali do domácich prác a nútili ich vôbec niečo robiť a občas padol aj pohlavok keď neposlúchli a nedali im to, na čo mali práve chuť. A teraz sú šťastnejšie, keď im rodič nemôže nič rozkázať, lebo je to týranie detí. Čo z nich vyrastie? Lumpi a povaľači.
Tak sa mi zdá, že vaše chápanie slova výchova znamená, že rodič rozkazuje a decko poslúcha. Systém, ja diktujem a ty poslúchaš. Nuž to naozaj nieje výchova, dokonca ak sa zároveň pridá nejaký ten výprask, či nepodriadiš sa mi, tak pakuj z domu, nuž to je iba úbohosť sama.
"Ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano neohneš ma mamo"
babka - ježibabka
09.03.15,16:07
http://x.topky.sk/cl/10/1461107/Vlna-samovrazd-mladych-dievcat-pokracuje--V-Trnave-si-siahla-na-zivot-Nina---14--
Dalsia....
chýba aktívna manuálna činnosť ktorá by vyplnila voľný čas. niekedy najmä v letných prázdninách bolo pre rodičov spása ak dieťa v ich veku mohlo ísť na brigádu kde boli pod kontrolou dospelých a robili niečo užitočné a najmä sa učili disciplíne. dnes majú tiež disciplínu ale spravidla teroru cez internet

Úmyselne som vybrala citáciu Pavla. Pred nedávnom som hľadala kade - tade po internete staré fotky. Pritom som natrafila na jeden článok, nepamätám si odkiaľ bol. Týkalo sa to toho, ako niekedy deti "nešťastne" žili, ako ich rodičia zapriahali do domácich prác a nútili ich vôbec niečo robiť a občas padol aj pohlavok keď neposlúchli a nedali im to, na čo mali práve chuť. A teraz sú šťastnejšie, keď im rodič nemôže nič rozkázať, lebo je to týranie detí. Čo z nich vyrastie? Lumpi a povaľači.
Tak sa mi zdá, že vaše chápanie slova výchova znamená, že rodič rozkazuje a decko poslúcha. Systém, ja diktujem a ty poslúchaš. Nuž to naozaj nieje výchova, dokonca ak sa zároveň pridá nejaký ten výprask, či nepodriadiš sa mi, tak pakuj z domu, nuž to je iba úbohosť sama.
Tak v tomto asi si ma zle pochopil. Tu som absolútne nemyslela diktatúru rodičov (aj keď sa nájdu aj takí). Príklad: Decko sedí za počítačom. Rodičia majú nejakú robotu a požiadajú (nie že mu rozkážu) decko: Choď pozametať dvor. Ak nejde, zaslúži si pochvalu? Ale ono sa cíti týrané, lebo od neho niečo vyžadujú.
buchač
09.03.15,16:30
Tak sa mi zdá, že vaše chápanie slova výchova znamená, že rodič rozkazuje a decko poslúcha. Systém, ja diktujem a ty poslúchaš. Nuž to naozaj nieje výchova, dokonca ak sa zároveň pridá nejaký ten výprask, či nepodriadiš sa mi, tak pakuj z domu, nuž to je iba úbohosť sama.

Tak sa mi zdá, že Ty asi nie si rodič...
Lebo inak by si také niečo netvrdil.
Lebo v určitých momentoch ide diskusia rodič - dieťa úplne bokom a nastupuje tvrdý diktát...prípadne aj nejaká výchovná.

POZNÁMKA :
To pakovanie z domu...s tým nesúhlasím ani ja, to je fakt úbohosť.
jar88
09.03.15,16:32
http://x.topky.sk/cl/10/1461107/Vlna-samovrazd-mladych-dievcat-pokracuje--V-Trnave-si-siahla-na-zivot-Nina---14--
Dalsia....
chýba aktívna manuálna činnosť ktorá by vyplnila voľný čas. niekedy najmä v letných prázdninách bolo pre rodičov spása ak dieťa v ich veku mohlo ísť na brigádu kde boli pod kontrolou dospelých a robili niečo užitočné a najmä sa učili disciplíne. dnes majú tiež disciplínu ale spravidla teroru cez internet

Úmyselne som vybrala citáciu Pavla. Pred nedávnom som hľadala kade - tade po internete staré fotky. Pritom som natrafila na jeden článok, nepamätám si odkiaľ bol. Týkalo sa to toho, ako niekedy deti "nešťastne" žili, ako ich rodičia zapriahali do domácich prác a nútili ich vôbec niečo robiť a občas padol aj pohlavok keď neposlúchli a nedali im to, na čo mali práve chuť. A teraz sú šťastnejšie, keď im rodič nemôže nič rozkázať, lebo je to týranie detí. Čo z nich vyrastie? Lumpi a povaľači.
Tak sa mi zdá, že vaše chápanie slova výchova znamená, že rodič rozkazuje a decko poslúcha. Systém, ja diktujem a ty poslúchaš. Nuž to naozaj nieje výchova, dokonca ak sa zároveň pridá nejaký ten výprask, či nepodriadiš sa mi, tak pakuj z domu, nuž to je iba úbohosť sama.
Tak v tomto asi si ma zle pochopil. Tu som absolútne nemyslela diktatúru rodičov (aj keď sa nájdu aj takí). Príklad: Decko sedí za počítačom. Rodičia majú nejakú robotu a požiadajú (nie že mu rozkážu) decko: Choď pozametať dvor. Ak nejde, zaslúži si pochvalu? Ale ono sa cíti týrané, lebo od neho niečo vyžadujú.
Neboj, dobre ťa chápem.
Ale ten príklad čo si uviedla, nemá s výchovou nič spoločné (nepadlo tam decku na papuľu). Padla len otázka, či ho pochváliť.
lacotinka
09.03.15,16:33
v tych topkach su riadne hovada teda :( Uverejnovat fotky z FB v takomto pripade je teda riadna zumpa, ale zase co sa da od toho portalu cakat.

Tai, mňa iba zaráža fakt, koľko mladých životov takto odíde.... mám deti v tomto veku a ver, že zakaždým mi stiahne nielen hrdlo.....
O topkách a FB mám svoj názor....:cool:
no to je veru nestastie prevelke. Neviem si ani predstavit, ako sa musia rodicia citit.
ako keď niečo zanedbali a už to nevrátia. myslím že by to alya potvrdila. Lebo to nie o tom že dnes sa rozhodnem vyskočiť tak vyskočím to muselo dozrievať v tom decku, a to rodičia nevideli?

Myslím, že tí, čo sú blízko, to vidia málokedy
tá zmena je postupne denne / pre nich nie skokom
a sú príliš blízko = pre stromy nevidia les
lacotinka
09.03.15,16:41
ako keď niečo zanedbali a už to nevrátia. myslím že by to alya potvrdila. Lebo to nie o tom že dnes sa rozhodnem vyskočiť tak vyskočím to muselo dozrievať v tom decku, a to rodičia nevideli?

Palino, súhlasím s tým, že dnešné deti sú odchované len na TV, PC, tabletoch, mobiloch...nevedia, čo je fyzická práca.... vieš, v tom decku to mohlo i nemuselo dozrievať, i dospelí niektorí to plánujú a niektorí dostanú iba skrat a je to...
....ťažko naozaj posudzovať, ale je to tragédia pre celú rodinu, ale i spoločnosť, nakoľko deti v tomto veku si berú príklad od iných a nie akurát ten správny, ale veľa krát práve ten nesprávny......dobry nazor-doplnim este ze ked bude za chvilu trestne nadavat homosom,tak ponizavat aj deti hanlivym vyrazom socka je pritom mnohokrat tie deti maju znackove veci z nakradnutych resp podvodmi a nekalymi praktikami ziskane peniaze svojich darebackych rodicov-vselijaky grazlici bez zakladu empatie a slusnosti v rodinach len kvoli nakradnutym prachom urcuju v skolach trendy-dalej tv kde davaju zvratene vzory,ked z 3 triednych stetiek robia celebrity a tie trieskaju sprostosti,tie vselijake od reality odtrhnute telenovely,absencia spravnych vzorov,nedostatok casu resp financii v rodinach a vsetkym bludom tejto zvratenej doby troni primitivny fb,k tomu nedostatok rozumnych aktivit a tak pri suhre urcitych faktorov je to tazke pre labilnu osobnost,ak nema vcas odbornu a cielenu pomoc

"Neslušní" rodičia predsa nemožu vychovať slušné deti !!



Takže vy slušní sa iba zbytočne rozčuľujete = oni majú úplne iný meter.
jar88
09.03.15,16:43
Tak sa mi zdá, že vaše chápanie slova výchova znamená, že rodič rozkazuje a decko poslúcha. Systém, ja diktujem a ty poslúchaš. Nuž to naozaj nieje výchova, dokonca ak sa zároveň pridá nejaký ten výprask, či nepodriadiš sa mi, tak pakuj z domu, nuž to je iba úbohosť sama.

Tak sa mi zdá, že Ty asi nie si rodič...
Lebo inak by si také niečo netvrdil.
Lebo v určitých momentoch ide diskusia rodič - dieťa úplne bokom a nastupuje tvrdý diktát...prípadne aj nejaká výchovná.

POZNÁMKA :
To pakovanie z domu...s tým nesúhlasím ani ja, to je fakt úbohosť.
Ten tvrdý diktát, je známka, že si niekde vo výchove zakopol.
Som rodič a dokonca aj dedo. No a ani moje deti sa nemusia uchyľovať k diktátu. U nás sa len hovorí.
---------------
Som presvedčený, že dieťa má vždy lepší mozog, ako jeho rodič.
Dieťa sa narodí ako nepopísaná kniha a od začiatku do nej začneme zapisovať nové udalosti. Je len na nás, (na rodičoch a starých rodičoch) čo do nej zapíšeme a či to stihneme skôr, ako tí ostatní (kamaráti, rovestnici a ostatná spoločnosť).
buchač
09.03.15,16:56
Tak sa mi zdá, že vaše chápanie slova výchova znamená, že rodič rozkazuje a decko poslúcha. Systém, ja diktujem a ty poslúchaš. Nuž to naozaj nieje výchova, dokonca ak sa zároveň pridá nejaký ten výprask, či nepodriadiš sa mi, tak pakuj z domu, nuž to je iba úbohosť sama.

Tak sa mi zdá, že Ty asi nie si rodič...
Lebo inak by si také niečo netvrdil.
Lebo v určitých momentoch ide diskusia rodič - dieťa úplne bokom a nastupuje tvrdý diktát...prípadne aj nejaká výchovná.

POZNÁMKA :
To pakovanie z domu...s tým nesúhlasím ani ja, to je fakt úbohosť.
Ten tvrdý diktát, je známka, že si niekde vo výchove zakopol.
Som rodič a dokonca aj dedo. No a ani moje deti sa nemusia uchyľovať k diktátu. U nás sa len hovorí.
---------------
Som presvedčený, že dieťa má vždy lepší mozog, ako jeho rodič.
Dieťa sa narodí ako nepopísaná kniha a od začiatku do nej začneme zapisovať nové udalosti. Je len na nás, (na rodičoch a starých rodičoch) čo do nej zapíšeme a či to stihneme skôr, ako tí ostatní (kamaráti, rovestnici a ostatná spoločnosť).

...s tým zakopnutím si dosť vedľa.... Prečítaj si ešte raz, že " Diktát len v určitých momentoch"...
Dedo som aj ja.
Hovoriť nie je ale vždy dobré...toť môj názor...dosť často vidíme tú výchovu hovorením a objímaním sa v tých amerických filmoch (skutočnosť je ešte oveľa horšia). Dosť často sa ale objímajú pri návštevách v tých výchovných zariadeniach.

Nebuď jak Korela....lebo ma trafí..;)
Čochvíľa skončí spln, možno sa zastaví a vysvetlí nám to obom... :D :D :D :D :D
-----------------------------------------
Tá nepopísaná kniha je v poriadku...neprestávam sa čudovať, s čím všetkým a novým príde zasa vnučka. :)
lacotinka
09.03.15,17:05
Tak sa mi zdá, že vaše chápanie slova výchova znamená, že rodič rozkazuje a decko poslúcha. Systém, ja diktujem a ty poslúchaš. Nuž to naozaj nieje výchova, dokonca ak sa zároveň pridá nejaký ten výprask, či nepodriadiš sa mi, tak pakuj z domu, nuž to je iba úbohosť sama.

Tak sa mi zdá, že Ty asi nie si rodič...
Lebo inak by si také niečo netvrdil.
Lebo v určitých momentoch ide diskusia rodič - dieťa úplne bokom a nastupuje tvrdý diktát...prípadne aj nejaká výchovná.

POZNÁMKA :
To pakovanie z domu...s tým nesúhlasím ani ja, to je fakt úbohosť.
Ten tvrdý diktát, je známka, že si niekde vo výchove zakopol.
Som rodič a dokonca aj dedo. No a ani moje deti sa nemusia uchyľovať k diktátu. U nás sa len hovorí.
---------------
Som presvedčený, že dieťa má vždy lepší mozog, ako jeho rodič.
Dieťa sa narodí ako nepopísaná kniha a od začiatku do nej začneme zapisovať nové udalosti. Je len na nás, (na rodičoch a starých rodičoch) čo do nej zapíšeme a či to stihneme skôr, ako tí ostatní (kamaráti, rovestnici a ostatná spoločnosť).

tak je tam takáto možnosť

- vnúčatá sú

- - - do 2 rokov

- - - príliš submisívne

- - - dosť staré , aby to vedeli vedome "zahrať"

- ty

- - - nie si s nimi 24 hodín denne / 7 dní v týždni

- - - trošku klameš
jar88
09.03.15,17:12
Väčšina ľudí je presvedčená, že s výchovou dieťaťa treba začať v určitom veku a že do tej doby mu stačí strava a hygiena.
Je to naozaj omyl. Dieťa vás vníma a rozumie vám skôr, ako si to dokážete uvedomiť a nie tak ešte pripustiť.
Snažíte sa riešiť až následky. Niekto v troch rokoch, niekto v 5, 8, 11, alebo 14 či 17 rokoch.
Ale to nieje chyba detí, to je chyba dospelých.
Takže, ak už nejaký fyzický trest, tak nie deťom, ale dospelým.
---------------------
No a ešte niečo k úcte, rešpektu a podriadenosti.
Už ste niekedy zauvažovali nad tým, čo pociťujete k človeku, ktorý vás zhadzuje, ponižuje, či dokonca vám jednu tresne? Nedajbože jednu výchovnú:
Myslíte si, že vaše dieťa si bude myslieť niečo iné? Prečo by si to malo myslieť?
Prečo by k vám malo pociťovať úctu?
jar88
09.03.15,17:17
Tak sa mi zdá, že vaše chápanie slova výchova znamená, že rodič rozkazuje a decko poslúcha. Systém, ja diktujem a ty poslúchaš. Nuž to naozaj nieje výchova, dokonca ak sa zároveň pridá nejaký ten výprask, či nepodriadiš sa mi, tak pakuj z domu, nuž to je iba úbohosť sama.

Tak sa mi zdá, že Ty asi nie si rodič...
Lebo inak by si také niečo netvrdil.
Lebo v určitých momentoch ide diskusia rodič - dieťa úplne bokom a nastupuje tvrdý diktát...prípadne aj nejaká výchovná.

POZNÁMKA :
To pakovanie z domu...s tým nesúhlasím ani ja, to je fakt úbohosť.
Ten tvrdý diktát, je známka, že si niekde vo výchove zakopol.
Som rodič a dokonca aj dedo. No a ani moje deti sa nemusia uchyľovať k diktátu. U nás sa len hovorí.
---------------
Som presvedčený, že dieťa má vždy lepší mozog, ako jeho rodič.
Dieťa sa narodí ako nepopísaná kniha a od začiatku do nej začneme zapisovať nové udalosti. Je len na nás, (na rodičoch a starých rodičoch) čo do nej zapíšeme a či to stihneme skôr, ako tí ostatní (kamaráti, rovestnici a ostatná spoločnosť).

tak je tam takáto možnosť

- vnúčatá sú

- - - do 2 rokov

- - - príliš submisívne

- - - dosť staré , aby to vedeli vedome "zahrať"

- ty

- - - nie si s nimi 24 hodín denne / 7 dní v týždni

- - - trošku klameš
Nemienim ti odporovať. Jednoducho nepochopíš a mám zásadu, že ak z nejakého dôvodu nemôžem povedať pravdu, tak radšej nepoviem nič, jednoducho klamať nebudem ani v nepodstatných veciach.
lacotinka
09.03.15,17:20
Väčšina ľudí je presvedčená, že s výchovou dieťaťa treba začať v určitom veku a že do tej doby mu stačí strava a hygiena.
Je to naozaj omyl. Dieťa vás vníma a rozumie vám skôr, ako si to dokážete uvedomiť a nie tak ešte pripustiť.
Snažíte sa riešiť až následky. Niekto v troch rokoch, niekto v 5, 8, 11, alebo 14 či 17 rokoch.
Ale to nieje chyba detí, to je chyba dospelých.
Takže, ak už nejaký fyzický trest, tak nie deťom, ale dospelým.
---------------------
No a ešte niečo k úcte, rešpektu a podriadenosti.
Už ste niekedy zauvažovali nad tým, čo pociťujete k človeku, ktorý vás zhadzuje, ponižuje, či dokonca vám jednu tresne? Nedajbože jednu výchovnú:
Myslíte si, že vaše dieťa si bude myslieť niečo iné? Prečo by si to malo myslieť?
Prečo by k vám malo pociťovať úctu?

ak je zdravé, tak zhruba tretí deň po narodení