buchač
17.12.14,07:56
Frašku magora a blazna som si nekukla....ale suhlasim.vsetko vidiet nemusim:D...."trosku" ich uz poznam....

Lui...a keby sme otočili vetu ..." Keď magor hodnotí politických bláznov! " ...trochu inak ?
Povedzme, že by znela ..." Keď politický blázon hodnotí magorov ! "...čo by si povedala ?
Je to v poriadku ?...
Ale šak ich " trošku " poznáš...či ? ;) :D :D :D
P.S.:
...a kľudne budem aj za toho magora. :---
lujza.j
17.12.14,07:07
Buchi...nehaj tak:D....pre mna tazko povedat...ktory je vacsi onyý
Tweety
17.12.14,11:04
A má po kariére, bolo mu to treba?
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/doktor-obvineny-z-brania-uplatkov-takto-zarobil-bolesti-deti.html
ALe možno sa ostatní, jemu podobní, spamätajú.
lujza.j
17.12.14,11:12
Majka asi bolo....asi si myslel,ze je nedotknutelny....kazdopadne mal nato "gule"...pozerat sa do zufalych oci...rodicov......
evuš
17.12.14,11:44
Majka asi bolo....asi si myslel,ze je nedotknutelny....kazdopadne mal nato "gule"...pozerat sa do zufalych oci...rodicov......

Luji, za tie "gule" ho dať do prievanu, aj ostatných jemu podobných - skorupovanci hnusní :(
Oliwa
17.12.14,12:24
A má po kariére, bolo mu to treba?
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/doktor-obvineny-z-brania-uplatkov-takto-zarobil-bolesti-deti.html
ALe možno sa ostatní, jemu podobní, spamätajú.
Keby takýto osud stihol každého lekára, ktorý v živote zobral úplatok, zostali by v nemocniciach len pacienti a obslužný personál...
Kiska to verejne vyhlásil už dávno, že mu neraz volali zúfalí rodičia a pýtali 5000 € na operáciu dieťaťa, lebo ho lekár odmietol operovať...
buchač
17.12.14,13:45
A má po kariére, bolo mu to treba?
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/doktor-obvineny-z-brania-uplatkov-takto-zarobil-bolesti-deti.html
ALe možno sa ostatní, jemu podobní, spamätajú.
Keby takýto osud stihol každého lekára, ktorý v živote zobral úplatok, zostali by v nemocniciach len pacienti a obslužný personál...
Kiska to verejne vyhlásil už dávno, že mu neraz volali zúfalí rodičia a pýtali 5000 € na operáciu dieťaťa, lebo ho lekár odmietol operovať...

Obslužným personálom myslíš koho ???
Sestričky asi veľmi nie, takže ostávajú už len sanitárky ...
Lenže ja poznám prípady, keď aj sanitárky dostali nejakú drobnosť...kávu a či dezert.
---------------------------------------------------------------

Hentí, najvyššie položení odborníci sú zvyčajne aj odborníci.
Ja osobne sa čudujem takýmto...veď lekári (česť výnimkám) si ani nemusia pýtať nejaký úplatok...veď ľudia im obálky doslova pchajú do vrecák plášťov.
Pán primár by si prišiel na svoje každý deň systémom ...keď neprší, aspoň kvapká...každý deň by dostával aj naďalej. No asi nemal na kávu a dennú tlač, tak si vypýtal...
---------------------------------------------------------------
Keď sa tak na to pozriem ???
Veď v podstate išiel pod cenu...čo je to 500 € ? Na dnešné pomery jeden plat, niekomu by aj na nájomné zostalo....
Lenže ak to prepočítam, tak je to cca 15.000 Sk a to je už iná káva. Za socíku taký priemerný plat jedinca za rok.
Bývalý minister zdravotníctva za socíku (za svätého si nespomeniem na meno) sa ani nešiel prichystať na operáciu, pokiaľ nemal na stole 20 litrov...
kopretinka
17.12.14,14:48
:D:D:D
pavol54
17.12.14,20:31
Najväčším šťastím našich zamestnancov z exportnej výroby je pokles hodnoty rubľa, všetko sa nakupuje , najväčším nešťastím ale sú ruské sankcie na tovary. čo budú robiť keď sa všetky ruble minú?
Stanislav 1975
18.12.14,05:26
Sa mi páči ako všetci teraz poľujú na jedného doktora, ktorého drapli- niekoho musel dobre nahnevať, keď ho "natrel" policajtom, lebo však budme úprimní všetci doktori BERÚ, aspoň min. 99,85 % z nich- a my pacienti to nebereme už ani ako úplatok, to sa proste dáva odjakživa, tak to berieme všetci, babka na dedine vie, že bez klobások a vajíčok sa k doktorovi nechodí a my ostatní pracujúci pod 200 eur za operáciu nejdeme, a to som ešte z lacného kraja...
Však tak sme vychovaní, ja si pamatám ako moja 20 rokov nebohá babka si išla predpísať lieky a vždy mala pre doktora vo vrecku pripravených 20 korún...
Stanislav 1975
18.12.14,05:30
Keď magor hodnotí politických bláznov!

https://www.youtube.com/watch?v=GEhKpqRGpQY
Vznikne z toho takáto fraška
Toho pána sledujem už dlhšie, a on nieje celkom kompletný.....
BXLmiami
18.12.14,05:39
Sa mi páči ako všetci teraz poľujú na jedného doktora, ktorého drapli- niekoho musel dobre nahnevať, keď ho "natrel" policajtom, lebo však budme úprimní všetci doktori BERÚ, aspoň min. 99,85 % z nich- a my pacienti to nebereme už ani ako úplatok, to sa proste dáva odjakživa, tak to berieme všetci, babka na dedine vie, že bez klobások a vajíčok sa k doktorovi nechodí a my ostatní pracujúci pod 200 eur za operáciu nejdeme, a to som ešte z lacného kraja...
Však tak sme vychovaní, ja si pamatám ako moja 20 rokov nebohá babka si išla predpísať lieky a vždy mala pre doktora vo vrecku pripravených 20 korún...
Treba odvrátiť pozornosť a orientovať ľudí správnym Smerom-na lekárov.Ministerstvo,vláda,súdruh preceda,riaditelia-to je príliš blízko Robertka,CT čka,upratovanie,stravovanie,atd-treba podhodiť davu lekára.Týmto ho neobhajujem,len mám na to takýto názor.
buchač
18.12.14,05:52
Keď magor hodnotí politických bláznov!

Vznikne z toho takáto fraška
Toho pána sledujem už dlhšie, a on nieje celkom kompletný.....

Názov videa je " Jarmok *****ov"....nepozeral som, nemienim sa nasrať, ten Vaský je poriadny kus údu.
Mám dokonca dojem, že on je asi z tých prihriatych párečkov.
Matovič je taký svojský...ešte nevyformovaný oný...

ALE keď sa pozrie jeden na ulicu s príznačným názvom...že Súmračná...kúúúa, tam ich je teda festovno veľa...do zásoby narúbaných oných... ;)
Nevraviac už aj o tom, že sa tam nájde aj tá druhá strana párečkov...také "rúry" , už len do nich párečky zasunúť... :rolleyes: :---
buchač
18.12.14,05:55
Keď magor hodnotí politických bláznov!
Vznikne z toho takáto fraška
Toho pána sledujem už dlhšie, a on nieje celkom kompletný.....

Ja Teba tiež... ;)
Ty si na tom ako ??? :rolleyes:
Stanislav 1975
18.12.14,06:07
Sa mi páči ako všetci teraz poľujú na jedného doktora, ktorého drapli- niekoho musel dobre nahnevať, keď ho "natrel" policajtom, lebo však budme úprimní všetci doktori BERÚ, aspoň min. 99,85 % z nich- a my pacienti to nebereme už ani ako úplatok, to sa proste dáva odjakživa, tak to berieme všetci, babka na dedine vie, že bez klobások a vajíčok sa k doktorovi nechodí a my ostatní pracujúci pod 200 eur za operáciu nejdeme, a to som ešte z lacného kraja...
Však tak sme vychovaní, ja si pamatám ako moja 20 rokov nebohá babka si išla predpísať lieky a vždy mala pre doktora vo vrecku pripravených 20 korún...
Treba odvrátiť pozornosť a orientovať ľudí správnym Smerom-na lekárov.Ministerstvo,vláda,súdruh preceda,riaditelia-to je príliš blízko Robertka,CT čka,upratovanie,stravovanie,atd-treba podhodiť davu lekára.Týmto ho neobhajujem,len mám na to takýto názor.
No neviem BXL, ale už to preháňaš s tým anti- Ficom, možn som troška nechápavý a pripečený, ale ja som z tvojho príspevku vydedukoval, že akože Fico si zariadil , aby tento dochtor zobral úplatok a aby sa menej písalo o CT ale o tomto dochtorovi? To je podľa mňa fantasmagoria- viem si živo predstaviť, že by niekto v rámci taktiky objednal to, že Réza pretiahol Lenuš, o tom sa viac písalo, ale nie že niekto vzal úplatok...., to je až príliš silná detektívka , ako od Agáty Christie :-)))

P.S.- tu mínusku nemáš odomňa...
Stanislav 1975
18.12.14,06:10
Keď magor hodnotí politických bláznov!
Vznikne z toho takáto fraška
Toho pána sledujem už dlhšie, a on nieje celkom kompletný.....

Ja Teba tiež... ;)
Ty si na tom ako ??? :rolleyes:
Neprovokíruj Buchy- dnes niesom konfliktný, dnes večer odnesú si to iba pečeň a ľadviny :-) a okrem toho je čas adventu, takže nepúšťam sa do nejakých siahlodlhých debát :-),takže pokoj a lásku Vám prajem- bratia a sestry v Kristu....
BXLmiami
18.12.14,06:16
Dobrý plán,Stanislav :-))
Oliwa
18.12.14,06:16
A má po kariére, bolo mu to treba?
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/doktor-obvineny-z-brania-uplatkov-takto-zarobil-bolesti-deti.html
ALe možno sa ostatní, jemu podobní, spamätajú.
Keby takýto osud stihol každého lekára, ktorý v živote zobral úplatok, zostali by v nemocniciach len pacienti a obslužný personál...
Kiska to verejne vyhlásil už dávno, že mu neraz volali zúfalí rodičia a pýtali 5000 € na operáciu dieťaťa, lebo ho lekár odmietol operovať...

Obslužným personálom myslíš koho ???
Sestričky asi veľmi nie, takže ostávajú už len sanitárky ...
Lenže ja poznám prípady, keď aj sanitárky dostali nejakú drobnosť...kávu a či dezert.
---------------------------------------------------------------

Hentí, najvyššie položení odborníci sú zvyčajne aj odborníci.
Ja osobne sa čudujem takýmto...veď lekári (česť výnimkám) si ani nemusia pýtať nejaký úplatok...veď ľudia im obálky doslova pchajú do vrecák plášťov.
Pán primár by si prišiel na svoje každý deň systémom ...keď neprší, aspoň kvapká...každý deň by dostával aj naďalej. No asi nemal na kávu a dennú tlač, tak si vypýtal...
---------------------------------------------------------------
Keď sa tak na to pozriem ???
Veď v podstate išiel pod cenu...čo je to 500 € ? Na dnešné pomery jeden plat, niekomu by aj na nájomné zostalo....
Lenže ak to prepočítam, tak je to cca 15.000 Sk a to je už iná káva. Za socíku taký priemerný plat jedinca za rok.
Bývalý minister zdravotníctva za socíku (za svätého si nespomeniem na meno) sa ani nešiel prichystať na operáciu, pokiaľ nemal na stole 20 litrov...
Nechcelo sa mi to rozpisovať... Česť výnimkám, ale to sú naozaj výnimky... Každý z nás bol alebo mal niekoho z rodiny v nemocnici, tak vieme, ako to chodí. Aj sestričky sú obetavé a vypľuli by na pľaci dušu, ale nájdu sa aj poriadne marhy... A sestra je tá, ktorá má k pacientovi najbližšie a je na ňu odkázaný, takže vo vreckách ich uniforiem alebo v sesterských izbách sa všeličo ocitlo... Na druhej strane je pravda, že keby neboli tak "vychovaní", nebola by to pre nich samozrejmosť. Ale keď ide človeku o zdravie alebo nebodaj život, je schopný dať aj to posledné. A oni to dobre vedia... Obchod so zdravím je jediný biznis, ktorý má budúcnosť istú. Zaobídete sa bez luxusu, dovolenky, domu, auta - ale bez zdravia je Vám to nanič. A keď prídu živelné pohromy alebo nebodaj vojny, každý si ratuje to najcennejšie - holý život...
A k tým sanitárkam - nikdy nezabudnem na jednu, ktorá umývala jednou handrou celú izbu.
A podlahy umývala tak zázračne, že zápalka, ktorá bola pod mojou posteľou spadnutá pri mojom príchode, tam bola aj o týždeň pri mojom odchode... Hoci som mala vtedy 18 a vyberali mi len mandle, neviem prečo si pamätám práve toto...
BXLmiami
18.12.14,06:17
Sa mi páči ako všetci teraz poľujú na jedného doktora, ktorého drapli- niekoho musel dobre nahnevať, keď ho "natrel" policajtom, lebo však budme úprimní všetci doktori BERÚ, aspoň min. 99,85 % z nich- a my pacienti to nebereme už ani ako úplatok, to sa proste dáva odjakživa, tak to berieme všetci, babka na dedine vie, že bez klobások a vajíčok sa k doktorovi nechodí a my ostatní pracujúci pod 200 eur za operáciu nejdeme, a to som ešte z lacného kraja...
Však tak sme vychovaní, ja si pamatám ako moja 20 rokov nebohá babka si išla predpísať lieky a vždy mala pre doktora vo vrecku pripravených 20 korún...
Treba odvrátiť pozornosť a orientovať ľudí správnym Smerom-na lekárov.Ministerstvo,vláda,súdruh preceda,riaditelia-to je príliš blízko Robertka,CT čka,upratovanie,stravovanie,atd-treba podhodiť davu lekára.Týmto ho neobhajujem,len mám na to takýto názor.
No neviem BXL, ale už to preháňaš s tým anti- Ficom, možn som troška nechápavý a pripečený, ale ja som z tvojho príspevku vydedukoval, že akože Fico si zariadil , aby tento dochtor zobral úplatok a aby sa menej písalo o CT ale o tomto dochtorovi? To je podľa mňa fantasmagoria- viem si živo predstaviť, že by niekto v rámci taktiky objednal to, že Réza pretiahol Lenuš, o tom sa viac písalo, ale nie že niekto vzal úplatok...., to je až príliš silná detektívka , ako od Agáty Christie :-)))

P.S.- tu mínusku nemáš odomňa...
Nemyslím,že Fico,ale má okolo seba ľudí,ktorí cirkus zvaný zdravotníctvo režírujú a tým určite nie je po vôli,čo sa teraz deje.A Fico predsa vie,kto mu od začiatku Smeru sedí po pravej ruke.
buchač
18.12.14,06:20
Keď magor hodnotí politických bláznov!
Vznikne z toho takáto fraška
Toho pána sledujem už dlhšie, a on nieje celkom kompletný.....

Ja Teba tiež... ;)
Ty si na tom ako ??? :rolleyes:
Neprovokíruj Buchy- dnes niesom konfliktný, dnes večer odnesú si to iba pečeň a ľadviny :-) a okrem toho je čas adventu, takže nepúšťam sa do nejakých siahlodlhých debát :-),takže pokoj a lásku Vám prajem- bratia a sestry v Kristu....

Neprovokujem - konštatujem...
...a nie som ďaleko asi od pravdy, keď sa pýtaš BXL na Fica a tie jeho komploty.
Nie jeden politik použil, používa a aj použije taktiku zahmlievania a odvracania od veľkého problému tými menšími.

Fico si je vedomý aj tohoto...a to už pre neho nie je sranda...to by už musel Diazepan papať...teraz je len na Lexíku.
Focus: Kiskovi verí 70 percent. Fica predbehol aj Bugár
http://www.sme.sk/c/7552052/focus-kiskovi-veri-70-percent-fica-predbehol-aj-bugar.html
Stanislav 1975
18.12.14,06:22
A má po kariére, bolo mu to treba?
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/doktor-obvineny-z-brania-uplatkov-takto-zarobil-bolesti-deti.html
ALe možno sa ostatní, jemu podobní, spamätajú.
Keby takýto osud stihol každého lekára, ktorý v živote zobral úplatok, zostali by v nemocniciach len pacienti a obslužný personál...
Kiska to verejne vyhlásil už dávno, že mu neraz volali zúfalí rodičia a pýtali 5000 € na operáciu dieťaťa, lebo ho lekár odmietol operovať...

Obslužným personálom myslíš koho ???
Sestričky asi veľmi nie, takže ostávajú už len sanitárky ...
Lenže ja poznám prípady, keď aj sanitárky dostali nejakú drobnosť...kávu a či dezert.
---------------------------------------------------------------

Hentí, najvyššie položení odborníci sú zvyčajne aj odborníci.
Ja osobne sa čudujem takýmto...veď lekári (česť výnimkám) si ani nemusia pýtať nejaký úplatok...veď ľudia im obálky doslova pchajú do vrecák plášťov.
Pán primár by si prišiel na svoje každý deň systémom ...keď neprší, aspoň kvapká...každý deň by dostával aj naďalej. No asi nemal na kávu a dennú tlač, tak si vypýtal...
---------------------------------------------------------------
Keď sa tak na to pozriem ???
Veď v podstate išiel pod cenu...čo je to 500 € ? Na dnešné pomery jeden plat, niekomu by aj na nájomné zostalo....
Lenže ak to prepočítam, tak je to cca 15.000 Sk a to je už iná káva. Za socíku taký priemerný plat jedinca za rok.
Bývalý minister zdravotníctva za socíku (za svätého si nespomeniem na meno) sa ani nešiel prichystať na operáciu, pokiaľ nemal na stole 20 litrov...
Nechcelo sa mi to rozpisovať... Česť výnimkám, ale to sú naozaj výnimky... Každý z nás bol alebo mal niekoho z rodiny v nemocnici, tak vieme, ako to chodí. Aj sestričky sú obetavé a vypľuli by na pľaci dušu, ale nájdu sa aj poriadne marhy... A sestra je tá, ktorá má k pacientovi najbližšie a je na ňu odkázaný, takže vo vreckách ich uniforiem alebo v sesterských izbách sa všeličo ocitlo... Na druhej strane je pravda, že keby neboli tak "vychovaní", nebola by to pre nich samozrejmosť. Ale keď ide človeku o zdravie alebo nebodaj život, je schopný dať aj to posledné. A oni to dobre vedia... Obchod so zdravím je jediný biznis, ktorý má budúcnosť istú. Zaobídete sa bez luxusu, dovolenky, domu, auta - ale bez zdravia je Vám to nanič. A keď prídu živelné pohromy alebo nebodaj vojny, každý si ratuje to najcennejšie - holý život...
A k tým sanitárkam - nikdy nezabudnem na jednu, ktorá umývala jednou handrou celú izbu.
A podlahy umývala tak zázračne, že zápalka, ktorá bola pod mojou posteľou spadnutá pri mojom príchode, tam bola aj o týždeň pri mojom odchode... Hoci som mala vtedy 18 a vyberali mi len mandle, neviem prečo si pamätám práve toto...

Ja keď som bol vojak a ležal som 2 mesiace vo vojenskej nemocnici v Ke, tak tam sme mali super sanitárku, pani mala asi 160 cm, 140 kg a kedže som bol veiteľ izby, každé ráno ma budila tak, že došla do izby strhla zo mňa perinu a zahučala nech padám pre raňajky- totiž tam nikto nenosil z kuchyne raňajky, nosil som ich ja pre celé poschodie- a stále po nás hučala- ale mal som ju rád, bola zlatá inak- taký paradox to je, že hučala jak besná ale inak nebola zlá žena....
BXLmiami
18.12.14,06:23
Pes ktorý breše nehryzie :-)
Tweety
18.12.14,06:24
Stando, veľmi dobre vedela, že na vojakov platí len rozkaz, tak sa toho držala.
Stanislav 1975
18.12.14,06:26
Keď magor hodnotí politických bláznov!
Vznikne z toho takáto fraška
Toho pána sledujem už dlhšie, a on nieje celkom kompletný.....

Ja Teba tiež... ;)
Ty si na tom ako ??? :rolleyes:
Neprovokíruj Buchy- dnes niesom konfliktný, dnes večer odnesú si to iba pečeň a ľadviny :-) a okrem toho je čas adventu, takže nepúšťam sa do nejakých siahlodlhých debát :-),takže pokoj a lásku Vám prajem- bratia a sestry v Kristu....

Neprovokujem - konštatujem...
...a nie som ďaleko asi od pravdy, keď sa pýtaš BXL na Fica a tie jeho komploty.
Nie jeden politik použil, používa a aj použije taktiku zahmlievania a odvracania od veľkého problému tými menšími.

Fico si je vedomý aj tohoto...a to už pre neho nie je sranda...to by už musel Diazepan papať...teraz je len na Lexíku.
Focus: Kiskovi verí 70 percent. Fica predbehol aj Bugár
http://www.sme.sk/c/7552052/focus-kiskovi-veri-70-percent-fica-predbehol-aj-bugar.html
Buchač, ja sa čudujem , že ty ako skúsený človek a ktorý nieje vobec blbý, skor by som povedal, že naivný iba - može ešte veriť nejakým prieskumom- z toho som šokovaný....
tom_i
18.12.14,06:34
Všetci teraz krútia hlavou a hromžia na jedného lapeného vtáčka a pritom si to ľudia robia sami, či už kávičky sestričkám, darčekové koše lekárom, neskôr to začalo šuchotať, veď aj tie nezmyselné poplatky za "objednanie na čas" sú v podstate sčasti legalizované (ale asi nezdaňované) všimné, veď prečo by som čakal keď nemusím a na to mám (alebo sa mi v práci vyhrážajú, tak zas čo mi ostáva). Je to kruté,ale za pár rokov bude platba, ktorá je dnes úplatok len vstupný poplatok k lekárovi (veď sme chceli Ameriku) a ostatným ostane len lekár pre lúzu ktorý nám predpíše acylpirín. A potom už nik nebude vykrikovať koľko ATB pojeme.
buchač
18.12.14,06:35
Buchač, ja sa čudujem , že ty ako skúsený človek a ktorý nieje vobec blbý, skor by som povedal, že naivný iba - može ešte veriť nejakým prieskumom- z toho som šokovaný....
:D :D :D :D :D

Môj Ty pekný....ja a naivný ???

Takže rozoberiem.
1. Keď dá iná agentúra tie nenormálne %%% Ficovi, tak je to OK ?
2. Ako poddžub dobréééé bolo, no nie ?...ešte aj naviják si spapkal...:rolleyes::---
Stanislav 1975
18.12.14,06:35
Akože, tadeto chodím cez Košice do Sečoviec a fakt to je dosť zle riešená cesta- na jednej strane je tam síce značka zákaz vjazdu, ale hore je zasa tabula Michalovce rovno a rovno fakt niekedy zvádza ist do protismeru.- ja toto už dobre poznám, ale vždy si tam dávam velký pozor- ale pre toho kto toto nepozná, to fakt može byť problém, najma v noci
R.I.P. pani
Niečo podobné je aj u nás v Ba a to prístavný most, ten je tiež velmi zle riešený...


http://kosice.korzar.sme.sk/c/7551063/policia-odmieta-ze-michalovcanku-do-protismeru-poslala-smerova-tabula.html?ref=tit
kopretinka
18.12.14,11:32
tak to je sila......eú zakázala uvádzať na potravinách obsah transmastných kyselín :eek:
http://www.stream.cz/adost/10004064-zakaz-uvadeni-transmastnych-kyselin
lujza.j
18.12.14,12:22
http://x.topky.sk/cl/15/1445635/Zoznamte-sa-s-naj-magorom-roka--Chcel-byt-ako-znama-televizna-hviezda--je-z-neho-prisera
:D....ako sa da tato huba pouzivat....?!:Dchudatko...
Žabinka
18.12.14,12:27
http://x.topky.sk/cl/15/1445635/Zoznamte-sa-s-naj-magorom-roka--Chcel-byt-ako-znama-televizna-hviezda--je-z-neho-prisera
:D....ako sa da tato huba pouzivat....?!:Dchudatko...
pozerala som naňho v nemom úžase.. vyzerá ako total debil..
lujza.j
18.12.14,12:59
http://x.topky.sk/cl/10/1445693/Katolicki-biskupi-vyzyvaju-na-ucast-v-referende-o-ochrane-rodiny
Ked uz tak nasilu vyzyvaju...asi just pojdem....ale z mojej odpovede sa tesit nebudu:---
buchač
18.12.14,13:32
Akože nechcem byť za odľuda....

Akože, tadeto chodím cez Košice do Sečoviec a fakt to je dosť zle riešená cesta- na jednej strane je tam síce značka zákaz vjazdu, ale hore je zasa tabula Michalovce rovno a rovno fakt niekedy zvádza ist do protismeru.- ja toto už dobre poznám, ale vždy si tam dávam velký pozor- ale pre toho kto toto nepozná, to fakt može byť problém, najma v noci
R.I.P. pani
Niečo podobné je aj u nás v Ba a to prístavný most, ten je tiež velmi zle riešený...


http://kosice.korzar.sme.sk/c/7551063/policia-odmieta-ze-michalovcanku-do-protismeru-poslala-smerova-tabula.html?ref=tit

Najprv zacitujem ..

Napriek tomu audítor bezpečnosti pozemných komunikácií Pavel Titl považuje za problém, že v tomto úseku rýchlostnej cesty s povolenou 90-kou chýba stredový deliaci pás či zábrana, ktoré by nikomu nedovolili prejsť do protismeru.
Takže audítor nech radšej drží hubu a krok, lebo drísta !!!
V tomto úseku, keď už, je maximálka 80-ka...tá 90-ka je o cca 2 km ďalej a aj to len v dvoch 500 m úsekoch.
Nevraviac o tom, že po vojne je každý generálom...
-----------------------------------------
Mne sa síce ľahko vraví, ja to tam poznám, ALE do toho protismeru odbočí fakt len debil, nakoľko sú tam 2 (dve) plné čiary a aj zebra.
------------------------------------------
Pointa je inde.
Ja to robím takto...keď idem niekde, do cudzieho prostredia, tak si očíhnem situáciu na Google map...alebo si zapnem GPS.
....a už vôbec nie v taký čas, keď sa stmieva alebo je tma.
-------------------------------------------
Pointa je aj v tom, že poniektoré EČV si myslia, že sú v domácom kraji. Čo sa týka KE, tak je všeobecne známe, že na autá, ktoré majú MI, SV, VV, TV, SN si treba dávať neskutočný pozor. Čo sú poniektorí stvárať na cestách, tak to je hrôza...a keďže som bol aj tých mestách, tak tam mi doslova lepilo. Ono stačí len pozerať tie správy a jeden vidí, koľko nehôd a s akými dôsledkami sa končia.
P.S.:
Ale škoda každého dobrého jedinca...tých samovrahov nejak neriešim (sú ich plné cintoríny), pokiaľ nevezmú so sebou aj nevinného...
pavol54
18.12.14,14:06
http://x.topky.sk/cl/15/1445635/Zoznamte-sa-s-naj-magorom-roka--Chcel-byt-ako-znama-televizna-hviezda--je-z-neho-prisera
:D....ako sa da tato huba pouzivat....?!:Dchudatko...
napísal by som ale nie je po 22,00
buchač
18.12.14,14:10
http://x.topky.sk/cl/15/1445635/Zoznamte-sa-s-naj-magorom-roka--Chcel-byt-ako-znama-televizna-hviezda--je-z-neho-prisera
:D....ako sa da tato huba pouzivat....?!:Dchudatko...
pozerala som naňho v nemom úžase.. vyzerá ako total debil..

Žabik...nenadávaj tým debilom...tí za to nemôžu, je to od prírody-počatia.

Henten sa postaral o ten svoj "stav" dobrovoľne, ba dokonca za ten svoj ksicht vysolil solídne love.
Žabinka
18.12.14,14:14
http://x.topky.sk/cl/15/1445635/Zoznamte-sa-s-naj-magorom-roka--Chcel-byt-ako-znama-televizna-hviezda--je-z-neho-prisera
:D....ako sa da tato huba pouzivat....?!:Dchudatko...
pozerala som naňho v nemom úžase.. vyzerá ako total debil..

Žabik...nenadávaj tým debilom...tí za to nemôžu, je to od prírody-počatia.

Henten sa postaral o ten svoj "stav" dobrovoľne, ba dokonca za ten svoj ksicht vysolil solídne love.
áno, ospravedlňujem sa všetkým s touto diagnózou od prírody.. prepáčte..
myslela som to ako slangový výraz pre hlupáka..
Tweety
18.12.14,14:17
Od prírody, nie od prírody, u takýchto je to od prirodzenia. /aspoň tak sa prezentujú)
lujza.j
18.12.14,15:17
http://x.topky.sk/cl/15/1445635/Zoznamte-sa-s-naj-magorom-roka--Chcel-byt-ako-znama-televizna-hviezda--je-z-neho-prisera
:D....ako sa da tato huba pouzivat....?!:Dchudatko...
napísal by som ale nie je po 22,00
myslím, že ani to nie:D...predpokladám,že ťažko pije aj slamkou:D
pavol54
18.12.14,16:14
http://x.topky.sk/cl/15/1445635/Zoznamte-sa-s-naj-magorom-roka--Chcel-byt-ako-znama-televizna-hviezda--je-z-neho-prisera
:D....ako sa da tato huba pouzivat....?!:Dchudatko...
napísal by som ale nie je po 22,00
myslím, že ani to nie:D...predpokladám,že ťažko pije aj slamkou:D
ja som myslel že to je žena a ono to je asi LBTI no takú maminku mať tak sa picnem
buchač
18.12.14,16:24
http://x.topky.sk/cl/15/1445635/Zoznamte-sa-s-naj-magorom-roka--Chcel-byt-ako-znama-televizna-hviezda--je-z-neho-prisera
:D....ako sa da tato huba pouzivat....?!:Dchudatko...
napísal by som ale nie je po 22,00
myslím, že ani to nie:D...predpokladám,že ťažko pije aj slamkou:D
ja som myslel že to je žena a ono to je asi LBTI no takú maminku mať tak sa picnem

Pali
Ja by som sa radšej nenarodil...radšej by som ostal v tej teplej onej ....۩.... :D
pavol54
18.12.14,18:58
http://x.topky.sk/cl/15/1445635/Zoznamte-sa-s-naj-magorom-roka--Chcel-byt-ako-znama-televizna-hviezda--je-z-neho-prisera
:D....ako sa da tato huba pouzivat....?!:Dchudatko...
napísal by som ale nie je po 22,00
myslím, že ani to nie:D...predpokladám,že ťažko pije aj slamkou:D
ja som myslel že to je žena a ono to je asi LBTI no takú maminku mať tak sa picnem

Pali
Ja by som sa radšej nenarodil...radšej by som ostal v tej teplej onej ....۩.... :D
ťažko, ono čúra postojačky
Tweety
19.12.14,06:33
karakul
19.12.14,07:53
... len pred niekoľkými dňami prebehla v tlači správa, že banky budú mať obmedzenú (stanovenú EÚ) maximálnu výšku poplatku, ktorú si môžu účtovať za platbu kartou... od jednej som už aj dostal pozdrav - od 1.3.2015 v prípade, že v danom mesiaci nepoužijem kartu k platbe, zaplatím "poplatok 1 € za vedenie nepoužívanej karty"... banky si vždy nájdu spôsob, ako sa dostať k peniazom...
Tweety
19.12.14,08:06
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/339981-velke-setrenie-v-nemocniciach-vseobecna-stanovila-stropy/
Zas múdrlanti idú šetriť na pacientoch a na ich zdraví. Prečo nehľadajú peniaze tam, kde by mali, na svojich platoch, predražených nákupoch.... Ale to by museli viac dumať a bolo by to v ich neprospech, znížil by sa im nadštandard, tak budú obetovať pacientov. Politika jak traky. Hrozné len pomyslieť na to, že z pacienta urobili rukojemníka, ako sa hovorí psy štekajú a karavána ide ďalej. Fuj.....
alaya1
19.12.14,08:09
Potesil ma posledny pracovny den v tomto roku :)
Žabinka
19.12.14,08:11
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/339981-velke-setrenie-v-nemocniciach-vseobecna-stanovila-stropy/
Zas múdrlanti idú šetriť na pacientoch a na ich zdraví. Prečo nehľadajú peniaze tam, kde by mali, na svojich platoch, predražených nákupoch.... Ale to by museli viac dumať a bolo by to v ich neprospech, znížil by sa im nadštandard, tak budú obetovať pacientov. Politika jak traky. Hrozné len pomyslieť na to, že z pacienta urobili rukojemníka, ako sa hovorí psy štekajú a karavána ide ďalej. Fuj.....
veru, je to nechutný hnus.. fuj..
buchač
19.12.14,08:15
Potesil ma posledny pracovny den v tomto roku :)

Už aby bolo po tom Vianočnom šialenstve...
reneL1
19.12.14,08:33
dnes ma potesili odmeny :D
taiko
19.12.14,10:32
dnes ma potesili odmeny :D
blahozelame a uzivaj v zdravi :D
pavol54
19.12.14,10:35
... len pred niekoľkými dňami prebehla v tlači správa, že banky budú mať obmedzenú (stanovenú EÚ) maximálnu výšku poplatku, ktorú si môžu účtovať za platbu kartou... od jednej som už aj dostal pozdrav - od 1.3.2015 v prípade, že v danom mesiaci nepoužijem kartu k platbe, zaplatím "poplatok 1 € za vedenie nepoužívanej karty"... banky si vždy nájdu spôsob, ako sa dostať k peniazom...
tiež som bol prekvapený internetovou bankou, takže ruším všetky nepoužívané účty, kým je to bez poplatkov
lujza.j
19.12.14,10:38
dnes ma potesili odmeny :D
blahozelame a uzivaj v zdravi :D
Len nevieme formu odmeny:D....niekedy je dobre nemat vsecko:---
Anika61
19.12.14,11:23
Potesil ma posledny pracovny den v tomto roku :)

Už aby bolo po tom Vianočnom šialenstve...
Veru a aby bol aspon marec...
buchač
19.12.14,14:04
Akože nechcem byť za odľuda....

Akože, tadeto chodím cez Košice do Sečoviec a fakt to je dosť zle riešená cesta- na jednej strane je tam síce značka zákaz vjazdu, ale hore je zasa tabula Michalovce rovno a rovno fakt niekedy zvádza ist do protismeru.- ja toto už dobre poznám, ale vždy si tam dávam velký pozor- ale pre toho kto toto nepozná, to fakt može byť problém, najma v noci
R.I.P. pani
Niečo podobné je aj u nás v Ba a to prístavný most, ten je tiež velmi zle riešený...


http://kosice.korzar.sme.sk/c/7551063/policia-odmieta-ze-michalovcanku-do-protismeru-poslala-smerova-tabula.html?ref=tit

Najprv zacitujem ..

Napriek tomu audítor bezpečnosti pozemných komunikácií Pavel Titl považuje za problém, že v tomto úseku rýchlostnej cesty s povolenou 90-kou chýba stredový deliaci pás či zábrana, ktoré by nikomu nedovolili prejsť do protismeru.
Takže audítor nech radšej drží hubu a krok, lebo drísta !!!
V tomto úseku, keď už, je maximálka 80-ka...tá 90-ka je o cca 2 km ďalej a aj to len v dvoch 500 m úsekoch.
Nevraviac o tom, že po vojne je každý generálom...
-----------------------------------------
Mne sa síce ľahko vraví, ja to tam poznám, ALE do toho protismeru odbočí fakt len debil, nakoľko sú tam 2 (dve) plné čiary a aj zebra.
------------------------------------------
Pointa je inde.
Ja to robím takto...keď idem niekde, do cudzieho prostredia, tak si očíhnem situáciu na Google map...alebo si zapnem GPS.
....a už vôbec nie v taký čas, keď sa stmieva alebo je tma.
-------------------------------------------
Pointa je aj v tom, že poniektoré EČV si myslia, že sú v domácom kraji. Čo sa týka KE, tak je všeobecne známe, že na autá, ktoré majú MI, SV, VV, TV, SN si treba dávať neskutočný pozor. Čo sú poniektorí stvárať na cestách, tak to je hrôza...a keďže som bol aj tých mestách, tak tam mi doslova lepilo. Ono stačí len pozerať tie správy a jeden vidí, koľko nehôd a s akými dôsledkami sa končia.
P.S.:
Ale škoda každého dobrého jedinca...tých samovrahov nejak neriešim (sú ich plné cintoríny), pokiaľ nevezmú so sebou aj nevinného...

Dnes sa situáciu mierne zopakovala...

Poliši odchytili auto s EČV až hen z ďalekého východu...od Svydnyka...Neviem síce kieho frasa urobil, ale bol odstavený práve v tom mieste, kde sa minule tá žena trafila do protismeru.
Tweety
19.12.14,14:09
Akože nechcem byť za odľuda....

Akože, tadeto chodím cez Košice do Sečoviec a fakt to je dosť zle riešená cesta- na jednej strane je tam síce značka zákaz vjazdu, ale hore je zasa tabula Michalovce rovno a rovno fakt niekedy zvádza ist do protismeru.- ja toto už dobre poznám, ale vždy si tam dávam velký pozor- ale pre toho kto toto nepozná, to fakt može byť problém, najma v noci
R.I.P. pani
Niečo podobné je aj u nás v Ba a to prístavný most, ten je tiež velmi zle riešený...


http://kosice.korzar.sme.sk/c/7551063/policia-odmieta-ze-michalovcanku-do-protismeru-poslala-smerova-tabula.html?ref=tit

Najprv zacitujem ..

Napriek tomu audítor bezpečnosti pozemných komunikácií Pavel Titl považuje za problém, že v tomto úseku rýchlostnej cesty s povolenou 90-kou chýba stredový deliaci pás či zábrana, ktoré by nikomu nedovolili prejsť do protismeru.
Takže audítor nech radšej drží hubu a krok, lebo drísta !!!
V tomto úseku, keď už, je maximálka 80-ka...tá 90-ka je o cca 2 km ďalej a aj to len v dvoch 500 m úsekoch.
Nevraviac o tom, že po vojne je každý generálom...
-----------------------------------------
Mne sa síce ľahko vraví, ja to tam poznám, ALE do toho protismeru odbočí fakt len debil, nakoľko sú tam 2 (dve) plné čiary a aj zebra.
------------------------------------------
Pointa je inde.
Ja to robím takto...keď idem niekde, do cudzieho prostredia, tak si očíhnem situáciu na Google map...alebo si zapnem GPS.
....a už vôbec nie v taký čas, keď sa stmieva alebo je tma.
-------------------------------------------
Pointa je aj v tom, že poniektoré EČV si myslia, že sú v domácom kraji. Čo sa týka KE, tak je všeobecne známe, že na autá, ktoré majú MI, SV, VV, TV, SN si treba dávať neskutočný pozor. Čo sú poniektorí stvárať na cestách, tak to je hrôza...a keďže som bol aj tých mestách, tak tam mi doslova lepilo. Ono stačí len pozerať tie správy a jeden vidí, koľko nehôd a s akými dôsledkami sa končia.
P.S.:
Ale škoda každého dobrého jedinca...tých samovrahov nejak neriešim (sú ich plné cintoríny), pokiaľ nevezmú so sebou aj nevinného...

Dnes sa situáciu mierne zopakovala...

Poliši odchytili auto s EČV až hen z ďalekého východu...od Svydnyka...Neviem síce kieho frasa urobil, ale bol odstavený práve v tom mieste, kde sa minule tá žena trafila do protismeru.
Ani nečudo v takej hmle sa to môže stať aj domorodcovi.
Tweety
19.12.14,14:14
Tiež som dávno mala havárku v takej hmle. Pri Chirane do mňa narazil chlapík idúci z kopca z KVP, ja som išla smerom na L 8, zastala som až na oplotení, tak som sa tlačila vpravo. No on sa tlačil vľavo priamo na mňa. ALe vtedy som mala Moskvič, tak autu sa skoro nič nestalo, ale on mal auto rozbité. ALe na to nikdy nezabudnem, bol to strašný pocit.
taiko
19.12.14,15:21
Tiež som dávno mala havárku v takej hmle. Pri Chirane do mňa narazil chlapík idúci z kopca z KVP, ja som išla smerom na L 8, zastala som až na oplotení, tak som sa tlačila vpravo. No on sa tlačil vľavo priamo na mňa. ALe vtedy som mala Moskvič, tak autu sa skoro nič nestalo, ale on mal auto rozbité. ALe na to nikdy nezabudnem, bol to strašný pocit.
jeeeezis, vy ste mali Moskvic? som myslel, ze sme boli na sidlisku jedini. My sme mali kraaaasny bananovy zlty :D
Tweety
19.12.14,15:30
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.
misoft
19.12.14,15:31
Veď to aj bol malý tank.....
taiko
19.12.14,15:33
Veď to aj bol malý tank.....
veru bol :D ked uz bol stary otec odrezal strechu a pouzival ho ako pickup a dodavku :D
Anika61
19.12.14,17:25
My s exom sme mali žiguli combi a ked na sidlisku nenastartovalo ziadne auto/v zime/to nase vzdy....dali sme ho prestriekat ....:Dmodrostriebornu metalizu-hruuuuuza:D ...ale bolo ''neznicitelne,,
misoft
19.12.14,18:51
Che - kolega mal M412 a ja Bakeliten Motor Wagen - mne to v zime naštartovalo vždy, no jeho som musel raz rozťahovať :D (na spiatočku, lebo vzadu som nemal za čo uchytiť). A roztiahol som ho
pavol54
19.12.14,19:06
Che - kolega mal M412 a ja Bakeliten Motor Wagen - mne to v zime naštartovalo vždy, no jeho som musel raz rozťahovať :D (na spiatočku, lebo vzadu som nemal za čo uchytiť). A roztiahol som ho
podobne som vo Vinipegu v 84(na šumave) rozťahoval so 105 kou pol bytovky, lenže som mal prezieravo baterku na chodbe v noci. to ešte boli zimy !!
pavol54
19.12.14,19:10
Veď to aj bol malý tank.....
veru bol :D ked uz bol stary otec odrezal strechu a pouzival ho ako pickup a dodavku :D
Ale len v lese či? mohol tam však nechať navariť konzolu na guľomet s takým nápadom som sa stretol počas mobilizácie(s paničkou to švihlo o zem), keď sa brali určené súkromné autá (ale len žiguláky)
alaya1
19.12.14,19:15
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.

Moji rodicia mali jedno z aut Moskvic bledomodry- 4 svetla :). Potom uz len simku, ked nam to "dovolili".
pavol54
19.12.14,19:20
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.

Moji rodicia mali jedno z aut Moskvic bledomodry- 4 svetla :). Potom uz len simku, ked nam to "dovolili".
keď boli bony tak prečo nie? Môj profák na vysokej v roku 1977 jazdil na simke a to auto už malo vtedy nejaký rok, ale on bol v Egypte nejaký "týždeň".
buchač
19.12.14,19:26
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.

Moji rodicia mali jedno z aut Moskvic bledomodry- 4 svetla :). Potom uz len simku, ked nam to "dovolili".

Bóóóóóóže môj.......zasa jeden z tých drístov o dovoľovaní niečoho za socíku...
Keď mal niekto lóve, tak si aj medveďa kúpil...
Len tak, mimochodom...bol som očitým svedkom, ako si jeden maník kupoval auto...a svojim trom synom tiež - a cash.
Kúúúúa...okolostojací ľudia si hlavy o stenu bili (keď videli ten spôsob kúpy), čo za jedinca to bolo...gadžo jak repa...slama mu z čižiem trčala.
Zaplatil cca 120.000 bonov...http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/oh%20my.gif
pavol54
19.12.14,19:33
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.

Moji rodicia mali jedno z aut Moskvic bledomodry- 4 svetla :). Potom uz len simku, ked nam to "dovolili".

Bóóóóóóže môj.......zasa jeden z tých drístov o dovoľovaní niečoho za socíku...
Keď mal niekto lóve, tak si aj medveďa kúpil...
Len tak, mimochodom...bol som očitým svedkom, ako si jeden maník kupoval auto...a svojim trom synom tiež - a cash.
Kúúúúa...okolostojací ľudia si hlavy o stenu bili (keď videli ten spôsob kúpy), čo za jedinca to bolo...gadžo jak repa...slama mu z čižiem trčala.
Zaplatil cca 120.000 bonov...http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/oh%20my.gif
A nemal na aute značku MIA (Mi američan)? lebo odtiaľ bolo dosť príbuzných v amérike
buchač
19.12.14,19:42
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.

Moji rodicia mali jedno z aut Moskvic bledomodry- 4 svetla :). Potom uz len simku, ked nam to "dovolili".

Bóóóóóóže môj.......zasa jeden z tých drístov o dovoľovaní niečoho za socíku...
Keď mal niekto lóve, tak si aj medveďa kúpil...
Len tak, mimochodom...bol som očitým svedkom, ako si jeden maník kupoval auto...a svojim trom synom tiež - a cash.
Kúúúúa...okolostojací ľudia si hlavy o stenu bili (keď videli ten spôsob kúpy), čo za jedinca to bolo...gadžo jak repa...slama mu z čižiem trčala.
Zaplatil cca 120.000 bonov...http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/oh%20my.gif
A nemal na aute značku MIA (Mi američan)? lebo odtiaľ bolo dosť príbuzných v amérike

Nespomínam si ... ale je to možné. Veľa ľudí bralo tie dôchodky a všeliaké oné vo valutách a potom fasovali zo Živnobanky bony. Dakedy chudoba bohova a potom paláce postavené...a pritom bývali v tých njaspodnejších priestoroch....
Nikdy nezabudnem na zážitok. Bol som v jednom dome...aj mi poukazovali, pochválili sa s paradzinou. ;)
No šok prišiel v obývačke na poschodí...koberec prikrytý linoleumom, nábytok fóliou......a uprostred zaparkovaná ešte nejazdená Jawa - prikrytá samozrejme tiež.
Kua, skoro ma piclo...
Peggynka
19.12.14,20:02
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.

Moji rodicia mali jedno z aut Moskvic bledomodry- 4 svetla :). Potom uz len simku, ked nam to "dovolili".

Bóóóóóóže môj.......zasa jeden z tých drístov o dovoľovaní niečoho za socíku...
Keď mal niekto lóve, tak si aj medveďa kúpil...
Len tak, mimochodom...bol som očitým svedkom, ako si jeden maník kupoval auto...a svojim trom synom tiež - a cash.
Kúúúúa...okolostojací ľudia si hlavy o stenu bili (keď videli ten spôsob kúpy), čo za jedinca to bolo...gadžo jak repa...slama mu z čižiem trčala.
Zaplatil cca 120.000 bonov...http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/oh%20my.gif
A nemal na aute značku MIA (Mi američan)? lebo odtiaľ bolo dosť príbuzných v amérike

Nespomínam si ... ale je to možné. Veľa ľudí bralo tie dôchodky a všeliaké oné vo valutách a potom fasovali zo Živnobanky bony. Dakedy chudoba bohova a potom paláce postavené...a pritom bývali v tých njaspodnejších priestoroch....
Nikdy nezabudnem na zážitok. Bol som v jednom dome...aj mi poukazovali, pochválili sa s paradzinou. ;)
No šok prišiel v obývačke na poschodí...koberec prikrytý linoleumom, nábytok fóliou......a uprostred zaparkovaná ešte nejazdená Jawa - prikrytá samozrejme tiež.
Kua, skoro ma piclo...
Truhla tam nebola ? Lebo aj také som videla...nachystanú...:D
misoft
19.12.14,21:36
Nespomínam si ... ale je to možné. Veľa ľudí bralo tie dôchodky a všeliaké oné vo valutách a potom fasovali zo Živnobanky bony. Dakedy chudoba bohova a potom paláce postavené...a pritom bývali v tých njaspodnejších priestoroch....
Nikdy nezabudnem na zážitok. Bol som v jednom dome...aj mi poukazovali, pochválili sa s paradzinou. ;)
No šok prišiel v obývačke na poschodí...koberec prikrytý linoleumom, nábytok fóliou......a uprostred zaparkovaná ešte nejazdená Jawa - prikrytá samozrejme tiež.
Kua, skoro ma piclo...
I ja som to zažil i videl..... u rusnačiny...... bývali dole (výška miestnosti 170cm - takže som zohnutý musel byť), hore samá paráda, čačky, nábytok plachtami prikrytý, koberce pod igelitom.....
taiko
19.12.14,22:26
Nespomínam si ... ale je to možné. Veľa ľudí bralo tie dôchodky a všeliaké oné vo valutách a potom fasovali zo Živnobanky bony. Dakedy chudoba bohova a potom paláce postavené...a pritom bývali v tých njaspodnejších priestoroch....
Nikdy nezabudnem na zážitok. Bol som v jednom dome...aj mi poukazovali, pochválili sa s paradzinou. ;)
No šok prišiel v obývačke na poschodí...koberec prikrytý linoleumom, nábytok fóliou......a uprostred zaparkovaná ešte nejazdená Jawa - prikrytá samozrejme tiež.
Kua, skoro ma piclo...
I ja som to zažil i videl..... u rusnačiny...... bývali dole (výška miestnosti 170cm - takže som zohnutý musel byť), hore samá paráda, čačky, nábytok plachtami prikrytý, koberce pod igelitom.....
ta ozdaj nebudu hockoho do zlatej chyzi pushtac :D
alaya1
20.12.14,06:30
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.

Moji rodicia mali jedno z aut Moskvic bledomodry- 4 svetla :). Potom uz len simku, ked nam to "dovolili".

Bóóóóóóže môj.......zasa jeden z tých drístov o dovoľovaní niečoho za socíku...
Keď mal niekto lóve, tak si aj medveďa kúpil...
Len tak, mimochodom...bol som očitým svedkom, ako si jeden maník kupoval auto...a svojim trom synom tiež - a cash.
Kúúúúa...okolostojací ľudia si hlavy o stenu bili (keď videli ten spôsob kúpy), čo za jedinca to bolo...gadžo jak repa...slama mu z čižiem trčala.
Zaplatil cca 120.000 bonov...http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/oh%20my.gif

Vies buchac, mojej matke posielali valuty pribuzni za socializmu, no, ona ich nedostala, nechala si ich CSSR!!. Ked sa im uracilo, poslali jej tie papieriky- bony, a to aj niekedy dost dlho trvalo. Neviem, ake mas osobne skusenosti s tymto, ale ak nie, tak nedristaj mily moj ty!.
buchač
20.12.14,10:11
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.

Moji rodicia mali jedno z aut Moskvic bledomodry- 4 svetla :). Potom uz len simku, ked nam to "dovolili".

Bóóóóóóže môj.......zasa jeden z tých drístov o dovoľovaní niečoho za socíku...
Keď mal niekto lóve, tak si aj medveďa kúpil...
Len tak, mimochodom...bol som očitým svedkom, ako si jeden maník kupoval auto...a svojim trom synom tiež - a cash.
Kúúúúa...okolostojací ľudia si hlavy o stenu bili (keď videli ten spôsob kúpy), čo za jedinca to bolo...gadžo jak repa...slama mu z čižiem trčala.
Zaplatil cca 120.000 bonov...http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/oh%20my.gif

Vies buchac, mojej matke posielali valuty pribuzni za socializmu, no, ona ich nedostala, nechala si ich CSSR!!. Ked sa im uracilo, poslali jej tie papieriky- bony, a to aj niekedy dost dlho trvalo. Neviem, ake mas osobne skusenosti s tymto, ale ak nie, tak nedristaj mily moj ty!.

Čítaj poriadne !
Ty vravíš o dovoľovaní. Ja spomínam, že kto mal love, tak si kúpil aj auto v Tuzexe.
Snáď mi nebudeš tvrdiť opak...či ?
------------------------------------------------------------------------
Príbuzný asi posielali klasickou poštou...v obálečke. Veď jasné, že tieto išli na kontrolu...následne ich otvorili, tvrdú menu vybrali a vložili bony v tom kurze 1:3, ba aj potvrdenie bolo priložené.
Mám aj s týmto skúsenosti...nemaj boja.
-------------------------------------------------------------------------

Ja nie som až tak sprostý, ako sa zdá...

P.S.:
...a káčer z pieskoviska sa ako má ? Ešte ho máš ? ;) :D :D :D
babka - ježibabka
20.12.14,11:23
Debatujete tu o autách. Niekedy dávno koloval vtip:
Stretli sa 3 spolužiaci po dlhých rokoch. Preberali ako sa kto z nich má a aké má auto. Prvý hovorí: Ja som traktorista. Jedna fúrka, druhá fúrka a hneď bolo na vartburga. Druhý hovorí: Ja som veterinár. Jedna svinka, druhá svinka a hneď bola nová simka. Tretí na to: A ja som gynekológ. Jedna p... , druhá p... a hneď bolo na moskviča. :D Pekný deň.
lujza.j
20.12.14,11:58
šľak porantalo...perníčky na stromec mi zežrali chrobáky...svyne jedne zdrápené....jaka som onéé...nasrrr..atá
pmajap
20.12.14,12:25
luj s chuti sa rehocem, veď dobrá gazdiná na vianoce aj ostatné zvieratká opatrí, nie len manžela:D napeč a vyzdob, budú voňavučké a nové

http://2.bp.blogspot.com/-ymzgt28OcVo/Un0yJCir0II/AAAAAAAAAEQ/mh83cxOlplE/s1600/obr+strom.jpg
lujza.j
20.12.14,12:56
majka presne takéto boli...dokonalé...a každé zaliate v celofáne...kvoli psovi......vieš že neviem piecť.....som krava keby som si ich bola kukla.....dala by som objednáfku kolegovej mame aj ked to bol vtedy pekná pálka....ale neva
Tweety
20.12.14,12:57
Lui, ako je možné, že už tam boli chrobáky? To kedy si ich kupovala?
misoft
20.12.14,12:58
majka presne takéto boli...dokonalé...a každé zaliate v celofáne...kvoli psovi......vieš že neviem piecť.....som krava keby som si ich bola kukla.....dala by som objednáfku kolegovej mame aj ked to bol vtedy pekná pálka....ale neva

A vie to on? Asi nie, preto musíš baliť......:)
lujza.j
20.12.14,13:00
majka presne takéto boli...dokonalé...a každé zaliate v celofáne...kvoli psovi......vieš že neviem piecť.....som krava keby som si ich bola kukla.....dala by som objednáfku kolegovej mame aj ked to bol vtedy pekná pálka....ale neva

A vie to on? Asi nie, preto musíš baliť......:)
vtedy bol malý...nechcela som aby mi ich oblizoval :D
misoft
20.12.14,13:03
Jáááj - a teraz je veľký - oblizovať asi nebude, rovno zbaští.....:D:D:D
evuš
20.12.14,13:14
Luji, veď nie je neskoro ešte...spýtaj sa..na stromec môžu byť i čerstvo napečené...
Dnes som bola v obchode, ľuďom prepína riadne...:(
misoft
20.12.14,13:22
@evuš: máš pravdu. Prepína - až nenormálne. Dnes som videl, ako sa istá korpulentná žena s paličkou bavila s kamarátkou, pochodujúc po vozovke, rozmachovala sa tou paličkou, okolo šiel taxík krokom (ako keby tušil) - a tá ženská sa bez rozhliadnutia otočila a vrazila mu do späťáku (a urvala mu ho!) - samozrejme začala bliakať, že ju zabiť chcel.
Ale že ona mu spôsobila škodu za cca 300€, že mu sama do toho vrazila a skoro pod kolesá vbehla (keby šiel rýchlejšie, nemal by šancu zabrániť stretu) a nerozhliadla sa - to ju vôbec nes*alo. Ale taxikár, len vystúpil a hneď si pýtal, že buď zaplatí, alebo polícia bude..... baba radšej zdrhla....
lujza.j
20.12.14,13:29
Luji, veď nie je neskoro ešte...spýtaj sa..na stromec môžu byť i čerstvo napečené...
Dnes som bola v obchode, ľuďom prepína riadne...:(
evuška ....kolega špz-ka BY:D...takže je neskoro....
evuš
20.12.14,13:30
Ja to nechápem... ľudia chodili okolo predajcu Nota-Bene a nik ho ani nepozdravil...keď som sa pri ňom pristavila a kúpila si časopis, popriala mu pokojné Vianoce, zaďakoval, poprial mi tiež .. ten úsmev a jas, vďaka v jeho očiach ;) ....prečo sme zostali takí sebci? A pritom to bol iba úsmev a pozdrav...
alaya1
20.12.14,14:21
ÁNo, to bolo moje prvé autíčko, Môj bol taký tehlový. Mala som ho rada, išiel jak tank.

Moji rodicia mali jedno z aut Moskvic bledomodry- 4 svetla :). Potom uz len simku, ked nam to "dovolili".

Bóóóóóóže môj.......zasa jeden z tých drístov o dovoľovaní niečoho za socíku...
Keď mal niekto lóve, tak si aj medveďa kúpil...
Len tak, mimochodom...bol som očitým svedkom, ako si jeden maník kupoval auto...a svojim trom synom tiež - a cash.
Kúúúúa...okolostojací ľudia si hlavy o stenu bili (keď videli ten spôsob kúpy), čo za jedinca to bolo...gadžo jak repa...slama mu z čižiem trčala.
Zaplatil cca 120.000 bonov...http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/oh%20my.gif

Vies buchac, mojej matke posielali valuty pribuzni za socializmu, no, ona ich nedostala, nechala si ich CSSR!!. Ked sa im uracilo, poslali jej tie papieriky- bony, a to aj niekedy dost dlho trvalo. Neviem, ake mas osobne skusenosti s tymto, ale ak nie, tak nedristaj mily moj ty!.

Čítaj poriadne !
Ty vravíš o dovoľovaní. Ja spomínam, že kto mal love, tak si kúpil aj auto v Tuzexe.
Snáď mi nebudeš tvrdiť opak...či ?
------------------------------------------------------------------------
Príbuzný asi posielali klasickou poštou...v obálečke. Veď jasné, že tieto išli na kontrolu...následne ich otvorili, tvrdú menu vybrali a vložili bony v tom kurze 1:3, ba aj potvrdenie bolo priložené.
Mám aj s týmto skúsenosti...nemaj boja.
-------------------------------------------------------------------------

Ja nie som až tak sprostý, ako sa zdá...

P.S.:
...a káčer z pieskoviska sa ako má ? Ešte ho máš ? ;) :D :D :D

nudis sa, chytas za slovicka? napisala som dovolili v uvodzovkach.The end.
pavol54
20.12.14,14:29
Lui, ako je možné, že už tam boli chrobáky? To kedy si ich kupovala?
však vlani néé
pavol54
20.12.14,14:32
@evuš: máš pravdu. Prepína - až nenormálne. Dnes som videl, ako sa istá korpulentná žena s paličkou bavila s kamarátkou, pochodujúc po vozovke, rozmachovala sa tou paličkou, okolo šiel taxík krokom (ako keby tušil) - a tá ženská sa bez rozhliadnutia otočila a vrazila mu do späťáku (a urvala mu ho!) - samozrejme začala bliakať, že ju zabiť chcel.
Ale že ona mu spôsobila škodu za cca 300€, že mu sama do toho vrazila a skoro pod kolesá vbehla (keby šiel rýchlejšie, nemal by šancu zabrániť stretu) a nerozhliadla sa - to ju vôbec nes*alo. Ale taxikár, len vystúpil a hneď si pýtal, že buď zaplatí, alebo polícia bude..... baba radšej zdrhla....
no ja by som jej zobral paličku a nedal jej ju kým nezaplatí
pavol54
20.12.14,14:35
Luji, veď nie je neskoro ešte...spýtaj sa..na stromec môžu byť i čerstvo napečené...
Dnes som bola v obchode, ľuďom prepína riadne...:(
evuška ....kolega špz-ka BY:D...takže je neskoro....
dnes sa dá odtiaľ prísť do BA za dve a pol hodiny
lujza.j
20.12.14,14:47
Lui, ako je možné, že už tam boli chrobáky? To kedy si ich kupovala?
však vlani néé
predvlani:D...boli čerstvé....robené na obj.,...prvé vianoce mojeho bruna č.2....:)nechápem ako tam vliezli našli to?na celofáne iba mini dúrka na háčik na vešanie...
lujza.j
20.12.14,14:47
palino...ešte som sa s konom nezrazila:Dona to nerobí vo velkom...iba tak semo-tamo....:D
buchač
20.12.14,17:02
Urobil som chybu...pozeral som "Smotánku"...
...kua, jeden pozerá a čo nevidí ? Samé kuy..


https://www.youtube.com/watch?v=j3jwvkxt4kg
lujza.j
20.12.14,17:29
Urobil som chybu...pozeral som "Smotánku"...
...kua, jeden pozerá a čo nevidí ? Samé kuy..


https://www.youtube.com/watch?v=j3jwvkxt4kg
no bóže aj jáá:D...tam všetci súložili so všetkými.....
my to s decko ...aby sme mohli komentovať a rehotať sa....
buchač
20.12.14,17:33
Ja nie som až tak sprostý, ako sa zdá...

Sy sy ystý ??

...a kuwa, že hej ...
Keby som bol, tak by som volil jednu stranu. Ale ani vôl nie som...;) :D :D :D
misoft
20.12.14,18:13
Čumel som na správy. V GB začali pohon na vozidlá iných EČV než britských. Buď zaplatíš registráciu a poistku v GB, alebo ti ho jednoducho zhabú a zlikvidujú.
To akože už neplatí, že ak máš poistenie na SK, platí i v GB?
A čo takto to uplatniť opačne? Si na SK, máš GB značku - tak prihlásiť, zaplatiť poistku atď. Alebo auto do šrotu.
Kua - murgoši by sa zbláznili.....:D
A ešte niečo - padla poznámka, že pre turistov by to nemalo platiť, ale akonáhle máš v GB niečo (banku, schránku, prechodný pobyt) - tak problémy nastanú.

P.S. Som zvedavý, čo na to povedia naši dobre platení europoslanci.... či sa vôbec ozvú, alebo len hubu držať budú....
buchač
20.12.14,19:26
Čumel som na správy. V GB začali pohon na vozidlá iných EČV než britských. Buď zaplatíš registráciu a poistku v GB, alebo ti ho jednoducho zhabú a zlikvidujú.
To akože už neplatí, že ak máš poistenie na SK, platí i v GB?
A čo takto to uplatniť opačne? Si na SK, máš GB značku - tak prihlásiť, zaplatiť poistku atď. Alebo auto do šrotu.
Kua - murgoši by sa zbláznili.....:D
A ešte niečo - padla poznámka, že pre turistov by to nemalo platiť, ale akonáhle máš v GB niečo (banku, schránku, prechodný pobyt) - tak problémy nastanú.

P.S. Som zvedavý, čo na to povedia naši dobre platení europoslanci.... či sa vôbec ozvú, alebo len hubu držať budú....

Ak by sme také niečo zaviedli, tak máme na krku okamžite slovíčko "dikriminácia"...
Engliš vie, čo robí, nemaj boja...ide priškripnúť prisťahovalcov, nakoľko ide o dane. Na tie poistky oni vcelku aj serú...;)

Cestná daň a technická kontrola vozidla

Za používanie ciest a jazdenie musíte taktiež platiť daň. Táto daň sa nazýva cestná daň. Na vozidle musíte mať potvrdenie o zaplatení dane, na ktorom je uvedené, že ste daň zaplatili. Môžete si ho zakúpiť na pošte. Ak nezaplatíte cestnú daň, môžete na vozidlo dostať papuču alebo môže byť odtiahnuté. Ako sa vaše vozidlo zdaňuje
Ak je vozidlo staršie ako tri roky, musíte s ním absolvovať každý rok technickú kontrolu vozidla [Ministry of Transport (MOT)]. Technická kontrola sa robí v certifikovanom servise. Po absolvovaní kontroly vydá servis certifikát o technickej kontrole vozidla (MOT certificate). Nevlastnenie certifikátu technickej kontroly znamená priestupok. Bez certifikátu technickej kontroly bude vaše poistenie neplatné.

http://www.slovenskecentrum.sk/sk//page/11/cestovanie-v-britanii#Cestná daň a technická kontrola vozidla
misoft
20.12.14,19:56
Takže z toho vychádza jedno poznanie:
Vozidlo z GB značkami a s GB poistkou je poistené i pre cesty kontinentálnej Európy (EÚ), ale vozidlá poistené v iných štátoch EÚ nie sú poistené pre GB.
Z toho vyplýva, že je tu akási nezrovnalosť v uplatňovaní smerníc EÚ http://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/HTML/?uri=CELEX:32000L0026&from=en - porušujú Smernicu EÚ.
korela
20.12.14,20:18
Pekný večer.
Dva dni som kriesila PC, kým som nezapočula v noci zašušťať papiere.
Hneď mi bolo jasné, o čo ide. Ešte som nekúrila, tak najteplejšie v byte bolo
v PC. Myš štvornohá. Vtáci mi predsa preďobali sieťku na dverách.
Rok mám nový monitor, PC už i tak dožíval, práve ho dieťa nainštalovalo,
ten maličký za monitor, žiadne káble po zemi. Iba to trvalo dlhšie, lebo sa najprv preniesol
mimo SK, cestou z výletu sa prebral, včera večer docestoval.
Ale musím priznať, že s tými vtákmi ste mi dobre radili. :-)
Všetko zlé je na niečo dobré, keďže až na tortu nič vianočné nevypekám, prečítala som
veľa kníh. Beletriu neskôr, tieto boli z lit. faktu.
korela
20.12.14,20:40
Debatujete tu o autách. Niekedy dávno koloval vtip:
Stretli sa 3 spolužiaci po dlhých rokoch. Preberali ako sa kto z nich má a aké má auto. Prvý hovorí: Ja som traktorista. Jedna fúrka, druhá fúrka a hneď bolo na vartburga. Druhý hovorí: Ja som veterinár. Jedna svinka, druhá svinka a hneď bola nová simka. Tretí na to: A ja som gynekológ. Jedna p... , druhá p... a hneď bolo na moskviča. :D Pekný deň.
U nás na Simke behal opravár televízorov už začiatkom 60. rokov. Akurát si to však odniesla manželka, pred príchodom domov zastavoval 300 m pred domom, skontroloval si ksicht, či tam nemá pozostatky rúžu a poďme k rodinke.
misoft
20.12.14,20:45
Nuž.... taká oprava televízora bola náročná práca.....:D
korela
20.12.14,21:31
Prajeme sýte Vianoce a chutný Nový rok!
(dobieham poštu, tento pozdrav je od bruncher.sk)
misoft
20.12.14,21:31
Narazil som na toto:
http://auto.idnes.cz/italie-zakaz-starych-aut-2019-dfd-/auto_ojetiny.aspx?c=A141216_164953_auto_ojetiny_fd v
a následne som zalistoval v zozname, ktorý určuje, ktoré autá budú veterány:
http://www.aci.it/laci/la-federazione/iniziative-e-progetti/aci-storico/lista-auto-storiche.html
A sú tam i Škody 105,120,130 všetky typy a modely.
korela
20.12.14,21:34
Nuž.... taká oprava televízora bola náročná práca.....:D
Nuž bolo ich málo a televízorov na tú dobu veru dosť. Nosili mu domov. Ale inak to bol šikovný človek.
wirgi
21.12.14,05:50
Dnes ráno ma potešil pohľad z okna :)
lujza.j
21.12.14,06:10
krásne:)...silno som si povzdychla....:(
pohlad pre bohov...parádička.......ja ani nejdem pozrieť z mojeho!
wirgi
21.12.14,06:16
No neviem či to vydrží ak neprimrzne , ale teraz sneží poriadne, vločky ako ruská baranica padajú :D:D
lujza.j
21.12.14,06:23
kukám živú panorámu....aby som nezabudla ako vyzerá sňah:D
pmajap
21.12.14,09:03
Teraz Alpy vyzerajú takto teplúčko, ale fúka ľadový vetrisko
Tweety
21.12.14,12:54
Peggynka
21.12.14,13:16
Keď toto uvidí ministerstvo zdravotníctva,asi zruší záchranky :) a zoženie opice:
http://zpravy.idnes.cz/opice-zachranila-opici-0ba-/zahranicni.aspx?c=A141221_113747_zahranicni_mad
pavol54
21.12.14,15:05
pmajap
21.12.14,15:15
http://www.pluska.sk/zena/astro/ake-znamenie-ste-prastarom-slovanskom-horoskope-1.html
no mne tá kobylka okrem jednej vety pasuje
ja som mravec, tá posledná veta, no neviem, neviem, toľko trpezlivosti nemám, ale na teba mi tá kobylka nepasuje vôbec
Ing. Ľubomír Janoška
21.12.14,15:17
pavol54
21.12.14,19:21
http://www.pluska.sk/zena/astro/ake-znamenie-ste-prastarom-slovanskom-horoskope-1.html
no mne tá kobylka okrem jednej vety pasuje
ja som mravec, tá posledná veta, no neviem, neviem, toľko trpezlivosti nemám, ale na teba mi tá kobylka nepasuje vôbec
Nahováram si ženie som zbabelec - takže tá veta.
kopretinka
22.12.14,10:40
počúvam rozhovor s Radičovou, je vtipná....vraj "je nás veľmi veľa s príjmom pod 600eur a veľmi ťažko sa nám z toho žije".........som nevedela,že aj ona pracuje za tak nízku mzdu....
kopretinka
22.12.14,10:43
http://www.pluska.sk/zena/astro/ake-znamenie-ste-prastarom-slovanskom-horoskope-1.html
dobrá hovadina :D
........ je lenivý.......... svoje vytýčené ciele dosahujú....
ako lenivec dosiahne cieľ? ten je predsa lenivý aj na to,aby si vôbec nejaký cieľ určil........
chujovina na druhú.
buchač
22.12.14,10:53
http://www.pluska.sk/zena/astro/ake-znamenie-ste-prastarom-slovanskom-horoskope-1.html
dobrá hovadina :D
........ je lenivý.......... svoje vytýčené ciele dosahujú....
ako lenivec dosiahne cieľ? ten je predsa lenivý aj na to,aby si vôbec nejaký cieľ určil........
chujovina na druhú.
Fúúúha....kúúúa ...a že ja som neslušný...:rolleyes:

Ja aspoň urobím anagram...že juchovina... ;)
korela
22.12.14,11:20
http://www.pluska.sk/zena/astro/ake-znamenie-ste-prastarom-slovanskom-horoskope-1.html
dobrá hovadina :D
........ je lenivý.......... svoje vytýčené ciele dosahujú....
ako lenivec dosiahne cieľ? ten je predsa lenivý aj na to,aby si vôbec nejaký cieľ určil........
chujovina na druhú.
Fúúúha....kúúúa ...a že ja som neslušný...:rolleyes:

Ja aspoň urobím anagram...že juchovina... ;)



http://www.pluska.sk/zena/astro/ake-znamenie-ste-prastarom-slovanskom-horoskope-1.html
dobrá hovadina :D
........ je lenivý.......... svoje vytýčené ciele dosahujú....
ako lenivec dosiahne cieľ? ten je predsa lenivý aj na to,aby si vôbec nejaký cieľ určil........
chujovina na druhú.
Fúúúha....kúúúa ...a že ja som neslušný...:rolleyes:

Ja aspoň urobím anagram...že juchovina... ;)
Ty v tom vidíš nejaký rozdiel? Aj tak tie vaše skomoleniny prijme pri prečítaní každý správne. Prečítaj si Emota, potom pochopíš. A uvedom si, že organizmy ľudí obsahujú cca 70% vody. Zamysli sa, či to je fakt až také nutné spomínať v takmer každom príspevku.
lujza.j
22.12.14,11:38
dnes...šoking-milé -prekvapujúce....potešilo.....na moju dedinu duplom.....zvoní mi pri dverách garážový sused...inak nájomník z mojeho vchodu....dáva mi klúč od jeho garažoveho boxu...že nech si moj chlap zaparkuje svoje auto:eek:/videl auto na parkovisku/že on príde až po 1.1.aby ho na silvestra nemal vonku......aj by využil keby 24tého nešiel naspátek...
misoft
22.12.14,11:43
Naštvalo. Odstavili teplú vodu. Úplne. Žiadny oznam, upozornenie - nič.
Tweety
22.12.14,11:44
Naštvalo. Odstavili teplú vodu. Úplne. Žiadny oznam, upozornenie - nič.
Určite sa niečo po..... Vtedy nezvyknú dávať oznámenia, lebo porucha sa nedá predvídať.Jednoducho zatočia kohútikom a si bez. Tak nech rýchlo poruchu odstránia, lebo bez vody je ťažko.
misoft
22.12.14,11:48
Zistil som to síce ráno - šiel som aj do obchodu, obišiel som okolie, ale nikde ani náznak niečoho, čo by vyzeralo na odstraňovanie poruchy.
Zaujímavé je, že vedľajší barák vodu má.... Asi nejaký škriatok sa zabáva....
Tweety
22.12.14,11:54
Zistil som to síce ráno - šiel som aj do obchodu, obišiel som okolie, ale nikde ani náznak niečoho, čo by vyzeralo na odstraňovanie poruchy.
Zaujímavé je, že vedľajší barák vodu má.... Asi nejaký škriatok sa zabáva....
Zavolaj správcovi, ten by mal byť informovaný. Alebo priamo na dispečing vodární.
Tweety
22.12.14,12:11
sito
22.12.14,12:18
misoft
22.12.14,12:23
A čo je najhoršie - práve sa mi rozbil môj obľúbený kaféhrnček :mee::mee::(
Žabinka
22.12.14,12:25
A čo je najhoršie - práve sa mi rozbil môj obľúbený kaféhrnček :mee::mee::(
dušky, rýchlo píš ježiškovi.. možno to ešte stihne..;)
Tweety
22.12.14,12:25
A čo je najhoršie - práve sa mi rozbil môj obľúbený kaféhrnček :mee::mee::(
dušky, rýchlo píš ježiškovi.. možno to ešte stihne..;)
si ma predbehla
taiko
22.12.14,12:26
A čo je najhoršie - práve sa mi rozbil môj obľúbený kaféhrnček :mee::mee::(
jaaaaaaj, no to nase...... nuz ale as prisiel jeho cas. Stare odchadza, aby nove mohlo prist. Ved ale aj ja som sa task lucil so svojimi 15 rocnymi deravymi kratasami na spanie :D
misoft
22.12.14,12:33
A čo je najhoršie - práve sa mi rozbil môj obľúbený kaféhrnček :mee::mee::(
dušky, rýchlo píš ježiškovi.. možno to ešte stihne..;)
Už som mu SMS-ku posielal. A on - srandista - mi odkázal: "Tak ti treba........" :D:D:D
Žabinka
22.12.14,12:34
A čo je najhoršie - práve sa mi rozbil môj obľúbený kaféhrnček :mee::mee::(
dušky, rýchlo píš ježiškovi.. možno to ešte stihne..;)
Už som mu SMS-ku posielal. A on - srandista - mi odkázal: "Tak ti treba........" :D:D:D
aspoň že to berieš s humorom.. črepy prinášajú šťastie.. pozri sa na to z tejto stránky..;):D
sito
22.12.14,12:35
... to tak, že krídlami, americkými? Prepáč, ale ak čiernu kávu z neho piješ, čierny Ti donesiem, nabudúce? Len aby z toho, akože provokácia nebola, že o čiernych je väčší záujem všade, či väčšie problémy, aj na porade. A ako nás bielych je možné očierniť, v POLITIKE? U nás sú všetci 149 biely. Aj Slovenského OBAMU, či obanu, nujeme, čiernych, aj bielych, národ náš, seba ...
lujza.j
22.12.14,12:41
A čo je najhoršie - práve sa mi rozbil môj obľúbený kaféhrnček :mee::mee::(
duški pošlem:)...ale do vánoc nestíham...pošli parametre:)starého...isto príbuzného v mojej zbieročke:D nájdem!!!
misoft
22.12.14,12:51
Ale šak si nelámte s tým hlavičky. Bola na ňom potlač kávy a stál ma celý majetok - až 1€ :D:D:D - z tých krabíc, čo mávajú tzv jednoeurové čačky.....
Bude akció tak istotne nájdem. Do tej doby budem okupovať iný.... i keď mi už tak nebude chutiť..
Ale prežijem to..... ;)
buchač
22.12.14,13:06
http://www.pluska.sk/zena/astro/ake-znamenie-ste-prastarom-slovanskom-horoskope-1.html
dobrá hovadina :D
........ je lenivý.......... svoje vytýčené ciele dosahujú....
ako lenivec dosiahne cieľ? ten je predsa lenivý aj na to,aby si vôbec nejaký cieľ určil........
chujovina na druhú.
Fúúúha....kúúúa ...a že ja som neslušný...:rolleyes:

Ja aspoň urobím anagram...že juchovina... ;)
Ty v tom vidíš nejaký rozdiel? Aj tak tie vaše skomoleniny prijme pri prečítaní každý správne. Prečítaj si Emota, potom pochopíš. A uvedom si, že organizmy ľudí obsahujú cca 70% vody. Zamysli sa, či to je fakt až také nutné spomínať v takmer každom príspevku.
...dobrá hovadina...

Samozrejme, že vidím rozdiel...
Ženská by nemala takto sa vyjadrovať...;)
Mňa ste už ohodnotili, nuž som za hovado neslušné...:D
Kua, šak nenadávam v každom príspevku...či ? :rolleyes:
buchač
22.12.14,13:16
Ty v tom vidíš nejaký rozdiel? Aj tak tie vaše skomoleniny prijme pri prečítaní každý správne. Prečítaj si Emota, potom pochopíš. A uvedom si, že organizmy ľudí obsahujú cca 70% vody. Zamysli sa, či to je fakt až také nutné spomínať v takmer každom príspevku.

Ja som už " prebudený " dostatočne... ;)
sito
22.12.14,13:29
A čo je najhoršie - práve sa mi rozbil môj obľúbený kaféhrnček :mee::mee::(

https://www.youtube.com/watch?v=33bjPhrRQho

Mali sme sa, máme sa ...
pmajap
22.12.14,13:31
Ale šak si nelámte s tým hlavičky. Bola na ňom potlač kávy a stál ma celý majetok - až 1€ :D:D:D - z tých krabíc, čo mávajú tzv jednoeurové čačky.....
Bude akció tak istotne nájdem. Do tej doby budem okupovať iný.... i keď mi už tak nebude chutiť..
Ale prežijem to..... ;)

Nepíš si o čierny, veľakrát sa mi stalo, že som zaliala kávu bez kávy, v tej čiernej potvore nie je vidno, či tam je káva. Aj som popíjala a rozmýšľam, že už ani tá káva nie je to čo bývala, no tak veru, pri čiernej nielen zrak odíde, ale aj rozum a chute:D :D
Aanika
22.12.14,14:08
Velmi potesilo...dnes som ostala doma a od rana jak som vstala tak som kmitala jak zmyslov zbavena.Rano som zehlila,prezliekla postelne,hned som aj vyprala,vyvesila,ozdobila stromcek,povysavala,poutierala prach a teraz sedim pri pocitaci a som utahana jak vol.Ani som nevarila ja som si na obed spravila len hemendex...to boli ranajky ,obed a bude to aj vecera...:)
lujza.j
22.12.14,14:13
:eek:fúha....si makala ako včelka....:)
sito
22.12.14,14:15
Do večera od rána, aj večera sa jej ušla, či ušla?
Kvaka
22.12.14,14:21
Tak ja som doma, nikam som nešla, :) od rána sa chystám, že povysávam, utriem prach, oprala mi práčka dva koberčeky, sedím si a čakám, kedy na mňa tento pracovný ošiaľ príde. Prádlo vyžehlím zajtra, darčeky som zabalila včera, stromček urobíme asi zajtra. Nijaký blázinec nie je a nebude. Muža seklo v krížoch pár dní dozadu a "Sa" je na PN. Ak "Sa" bude schopné, tak ešte niečo upečie, ak nie, aj tak je dosť. Obed som iba ľahučký, zemiaky s kyslou kapustou.
buchač
22.12.14,14:24
Velmi potesilo...dnes som ostala doma a od rana jak som vstala tak som kmitala jak zmyslov zbavena.Rano som zehlila,prezliekla postelne,hned som aj vyprala,vyvesila,ozdobila stromcek,povysavala,poutierala prach a teraz sedim pri pocitaci a som utahana jak vol.Ani som nevarila ja som si na obed spravila len hemendex...to boli ranajky ,obed a bude to aj vecera...:)

Svet sa zbláznil...... ;) :D
misoft
22.12.14,15:43
Odstavili teplú vodu !!!



Logicky !!! :D
Neriešiť!

Obrat o 180° - začala......
pavol54
22.12.14,15:54
Hrôza.
http://www.topky.sk/cl/11/1446385/Rodinna-tragedia-na-Vianoce--Pred-diskotekou-strielal-opity-policajt--Radka---23--zabil-
ZLATÍ KOMUNISTI (okrem vojakov policajtov a športových strelcov nemohol nikto legálne držať zbraň) ak sa veliteľ nasral(čo som mu pravidelne doporučoval), tak všetky súkromné pištoľky nechal stiahnuť do úschovy a fertig mariška, sťažovať sa mohol každý na lampárni v Žiline, aj tak bolo prieserov úmyslených(väčšinou si to vyskúšali strelci na sebe) či neúmyslených dosť.
Aanika
22.12.14,16:05
Velmi potesilo...dnes som ostala doma a od rana jak som vstala tak som kmitala jak zmyslov zbavena.Rano som zehlila,prezliekla postelne,hned som aj vyprala,vyvesila,ozdobila stromcek,povysavala,poutierala prach a teraz sedim pri pocitaci a som utahana jak vol.Ani som nevarila ja som si na obed spravila len hemendex...to boli ranajky ,obed a bude to aj vecera...:)

Svet sa zbláznil...... ;) :D
Veru zblaznil sa, cez vikend sme maly vnucika,tak som sa k nicomu nedostala a vecer sme sli na susedovu 60-tku ,prisli sme domov rano o stvrtej,nedela bola cela prelezana a tak dnes som dobehovala zameskane :D
buchač
22.12.14,16:20
Hrôza.
http://www.topky.sk/cl/11/1446385/Rodinna-tragedia-na-Vianoce--Pred-diskotekou-strielal-opity-policajt--Radka---23--zabil-
ZLATÍ KOMUNISTI (okrem vojakov policajtov a športových strelcov nemohol nikto legálne držať zbraň) ak sa veliteľ nasral(čo som mu pravidelne doporučoval), tak všetky súkromné pištoľky nechal stiahnuť do úschovy a fertig mariška, sťažovať sa mohol každý na lampárni v Žiline, aj tak bolo prieserov úmyslených(väčšinou si to vyskúšali strelci na sebe) či neúmyslených dosť.

Jéééžiš Máááária...:eek::eek::eek:
Toto snáď nemyslíš snáď vážne ??? Alebo aj hej ??? Ale asi aj hej...:confused:
Veď ten policajt bol opitý....a opitý človek, hotový oný !!!
Keby nemal pištoľ, tak vytiahne bičak, alebo si len tak uderí. Proste sa potreboval realizovať.
-------------------------------------------
Len tak mimochodom, aj civil mohol mať onehdá zbraň, aj keď to bolo fest prísne.
misoft
22.12.14,16:23
Alebo aj inak povedané - nerozmýšľal mozog, ale chlast......
korela
22.12.14,16:31
Tak ja som doma, nikam som nešla, :) od rána sa chystám, že povysávam, utriem prach, oprala mi práčka dva koberčeky, sedím si a čakám, kedy na mňa tento pracovný ošiaľ príde. Prádlo vyžehlím zajtra, darčeky som zabalila včera, stromček urobíme asi zajtra. Nijaký blázinec nie je a nebude. Muža seklo v krížoch pár dní dozadu a "Sa" je na PN. Ak "Sa" bude schopné, tak ešte niečo upečie, ak nie, aj tak je dosť. Obed som iba ľahučký, zemiaky s kyslou kapustou.
Kvaka, prepáč, to som bola ja, chcela som dať plusko, potom vynulovať zároveň mínusko, a stále to naskakovalo, tak som ti ponecahala aspoň dve šťastné sedmičky, síce mínusové, ale svietia, taký nevinný príspevok, kam to mám hlásiť, taiko si všimne? Ospravedlňujem sa.
korela
22.12.14,16:40
dnes...šoking-milé -prekvapujúce....potešilo.....na moju dedinu duplom.....zvoní mi pri dverách garážový sused...inak nájomník z mojeho vchodu....dáva mi klúč od jeho garažoveho boxu...že nech si moj chlap zaparkuje svoje auto:eek:/videl auto na parkovisku/že on príde až po 1.1.aby ho na silvestra nemal vonku......aj by využil keby 24tého nešiel naspátek...

Keby sme sa takto k sebe ľudsky správali, aj keď určite nie všetci, žilo by sa inak. Súkromné časopisy a TV robia ľuďom najhoršiu službu. Kvôli klikom, reklamám, koláčikom sledovanosti a v mene zisku, nie kvality. Sú to čestne nadobudnuté peniaze? Nie.
Rozbehli sa po 89 ako diví. Keď som videla TV dramaturgičku schádzať zkostola Sv. Trojice, a zároveň aké programy zostavovala, to nemôže ísť spolu dokopy.
korela
22.12.14,16:46
http://www.pluska.sk/zena/astro/ake-znamenie-ste-prastarom-slovanskom-horoskope-1.html
dobrá hovadina :D
........ je lenivý.......... svoje vytýčené ciele dosahujú....
ako lenivec dosiahne cieľ? ten je predsa lenivý aj na to,aby si vôbec nejaký cieľ určil........
chujovina na druhú.
Fúúúha....kúúúa ...a že ja som neslušný...:rolleyes:

Ja aspoň urobím anagram...že juchovina... ;)
Ty v tom vidíš nejaký rozdiel? Aj tak tie vaše skomoleniny prijme pri prečítaní každý správne. Prečítaj si Emota, potom pochopíš. A uvedom si, že organizmy ľudí obsahujú cca 70% vody. Zamysli sa, či to je fakt až také nutné spomínať v takmer každom príspevku.
...dobrá hovadina...

Samozrejme, že vidím rozdiel...
Ženská by nemala takto sa vyjadrovať...;)
Mňa ste už ohodnotili, nuž som za hovado neslušné...:D
Kua, šak nenadávam v každom príspevku...či ? :rolleyes:






http://www.pluska.sk/zena/astro/ake-znamenie-ste-prastarom-slovanskom-horoskope-1.html
dobrá hovadina :D
........ je lenivý.......... svoje vytýčené ciele dosahujú....
ako lenivec dosiahne cieľ? ten je predsa lenivý aj na to,aby si vôbec nejaký cieľ určil........
chujovina na druhú.
Fúúúha....kúúúa ...a že ja som neslušný...:rolleyes:

Ja aspoň urobím anagram...že juchovina... ;)
Ty v tom vidíš nejaký rozdiel? Aj tak tie vaše skomoleniny prijme pri prečítaní každý správne. Prečítaj si Emota, potom pochopíš. A uvedom si, že organizmy ľudí obsahujú cca 70% vody. Zamysli sa, či to je fakt až také nutné spomínať v takmer každom príspevku.
...dobrá hovadina...

Samozrejme, že vidím rozdiel...
Ženská by nemala takto sa vyjadrovať...;)
Mňa ste už ohodnotili, nuž som za hovado neslušné...:D
Kua, šak nenadávam v každom príspevku...či ? :rolleyes:
Ale hej, už je to lepšie, ak je to tvoja srdcovka, a bez toho to nejde, nuž píš ako vieš. Rozdiel je viditeľný. Iba nech sa nepridávajú ostatní. Vzory priťahujú, darmo. Aký je v tom rozdiel, či žena alebo muž. Veď nekopeš kanály. A už si zohnal medzitým kože na púzdra?
korela
22.12.14,16:51
Ty v tom vidíš nejaký rozdiel? Aj tak tie vaše skomoleniny prijme pri prečítaní každý správne. Prečítaj si Emota, potom pochopíš. A uvedom si, že organizmy ľudí obsahujú cca 70% vody. Zamysli sa, či to je fakt až také nutné spomínať v takmer každom príspevku.

Ja som už " prebudený " dostatočne... ;)Asi ironicky, ale veď je to vedecky dokázané.
Kvaka
22.12.14,16:56
Korela, pekný večer, mám v príspevku jedno súhlasím od teba, keby si nepísala, ani sa nepozriem, či je tam mínus. Nie je, asi si to vynulovala.
pavol54
22.12.14,17:02
Hrôza.
http://www.topky.sk/cl/11/1446385/Rodinna-tragedia-na-Vianoce--Pred-diskotekou-strielal-opity-policajt--Radka---23--zabil-
ZLATÍ KOMUNISTI (okrem vojakov policajtov a športových strelcov nemohol nikto legálne držať zbraň) ak sa veliteľ nasral(čo som mu pravidelne doporučoval), tak všetky súkromné pištoľky nechal stiahnuť do úschovy a fertig mariška, sťažovať sa mohol každý na lampárni v Žiline, aj tak bolo prieserov úmyslených(väčšinou si to vyskúšali strelci na sebe) či neúmyslených dosť.

Jéééžiš Máááária...:eek::eek::eek:
Toto snáď nemyslíš snáď vážne ??? Alebo aj hej ??? Ale asi aj hej...:confused:
Veď ten policajt bol opitý....a opitý človek, hotový oný !!!
Keby nemal pištoľ, tak vytiahne bičak, alebo si len tak uderí. Proste sa potreboval realizovať.
-------------------------------------------
Len tak mimochodom, aj civil mohol mať onehdá zbraň, aj keď to bolo fest prísne.
veď preto som nechal sťahovať pištolky aby náhodou niekto sa neopil a nevystrelil nikomu lebečnú výplň, inak sa nepíše či to bola služobná alebo súkromná. a keď bol niekto problémová osoba(opilec, manželka čo mala veľkú moc alebo moc veľkú, nevyliečiteľná nemoc pod) nikdy ju za mojej éry nedostal späť, a za manipuláciu zo služobnými vždy zodpovedal priamy nadriadený, civil mohol mať napríklad: člen uv a pod,
buchač
22.12.14,17:54
Ale hej, už je to lepšie, ak je to tvoja srdcovka, a bez toho to nejde, nuž píš ako vieš. Rozdiel je viditeľný. Iba nech sa nepridávajú ostatní. Vzory priťahujú, darmo. Aký je v tom rozdiel, či žena alebo muž. Veď nekopeš kanály. A už si zohnal medzitým kože na púzdra?
Ja viem písať aj tak, aj tak...záleží od okolností.
Niektoré slová sú vsuvky. Niekto používa ...ako, akože, kvázi a iné nič nehovoriace a úplne od veci...ja si hodím to svoje ...
Nikoho nenútim, aby sa pridával.
-----------------------------------------------
Aj hej, aj nie...hlavne takú, čo by som potreboval.
Kúpiť sa aj dá...ale tie cifry, čo za to pýtajú...fujtajbl.
Máš nejakú fasácku za vatikánsku menu ??? ;) :D :D :D
buchač
22.12.14,17:59
Hrôza.
http://www.topky.sk/cl/11/1446385/Rodinna-tragedia-na-Vianoce--Pred-diskotekou-strielal-opity-policajt--Radka---23--zabil-
ZLATÍ KOMUNISTI (okrem vojakov policajtov a športových strelcov nemohol nikto legálne držať zbraň) ak sa veliteľ nasral(čo som mu pravidelne doporučoval), tak všetky súkromné pištoľky nechal stiahnuť do úschovy a fertig mariška, sťažovať sa mohol každý na lampárni v Žiline, aj tak bolo prieserov úmyslených(väčšinou si to vyskúšali strelci na sebe) či neúmyslených dosť.

Jéééžiš Máááária...:eek::eek::eek:
Toto snáď nemyslíš snáď vážne ??? Alebo aj hej ??? Ale asi aj hej...:confused:
Veď ten policajt bol opitý....a opitý človek, hotový oný !!!
Keby nemal pištoľ, tak vytiahne bičak, alebo si len tak uderí. Proste sa potreboval realizovať.
-------------------------------------------
Len tak mimochodom, aj civil mohol mať onehdá zbraň, aj keď to bolo fest prísne.
veď preto som nechal sťahovať pištolky aby náhodou niekto sa neopil a nevystrelil nikomu lebečnú výplň, inak sa nepíše či to bola služobná alebo súkromná. a keď bol niekto problémová osoba(opilec, manželka čo mala veľkú moc alebo moc veľkú, nevyliečiteľná nemoc pod) nikdy ju za mojej éry nedostal späť, a za manipuláciu zo služobnými vždy zodpovedal priamy nadriadený, civil mohol mať napríklad: člen uv a pod,
Ale píše ... ;)


Vytiahol legálne držanú zbraň a minimálne šesťkrát vystrelil.
Služobná to nemohla byť...mestskí policajti nemajú oprávnenie nosiť služobnú zbraň mimo službu.
Peggynka
22.12.14,18:32
Nielen členovia ÚV,mali aj okresní...raz jeden (sťatý jak delo) vytiahol na mňa,lebo som mu nechcela naliať :eek: Potom sa ma pýtal riaditeľ,že aká to bola pištoľ...:D Ja mám dobré reflexy a pod barovým pultom bolo prázdne miesto po chladničke,tam som si čupla...až taká zvedavá som nebola...a mala som doma 3 a 5-ročné deti.Ožratí...furt tasili stranícke preukazy...a keď som im ho vychmatla,v tom momente vytriezveli...som si užila :D
pavol54
23.12.14,05:09
Hrôza.
http://www.topky.sk/cl/11/1446385/Rodinna-tragedia-na-Vianoce--Pred-diskotekou-strielal-opity-policajt--Radka---23--zabil-
ZLATÍ KOMUNISTI (okrem vojakov policajtov a športových strelcov nemohol nikto legálne držať zbraň) ak sa veliteľ nasral(čo som mu pravidelne doporučoval), tak všetky súkromné pištoľky nechal stiahnuť do úschovy a fertig mariška, sťažovať sa mohol každý na lampárni v Žiline, aj tak bolo prieserov úmyslených(väčšinou si to vyskúšali strelci na sebe) či neúmyslených dosť.

Jéééžiš Máááária...:eek::eek::eek:
Toto snáď nemyslíš snáď vážne ??? Alebo aj hej ??? Ale asi aj hej...:confused:
Veď ten policajt bol opitý....a opitý človek, hotový oný !!!
Keby nemal pištoľ, tak vytiahne bičak, alebo si len tak uderí. Proste sa potreboval realizovať.
-------------------------------------------
Len tak mimochodom, aj civil mohol mať onehdá zbraň, aj keď to bolo fest prísne.

Ako keby si nevedel, že Palo smúti za socializmom
ako za materiným ceckom = skrátka zostal deckom
počúvaj Milan ak by ti nejaký pripečený debil odbachol decko tak to by si tiež smútil za systémom ktorý v značnej miere túto možnosť eliminoval (vieš nebolo mi to jedno keď som prvý a posledný mal šancu vrátiť rodičom dieťa vo futráli, len preto že sa jeho kamarát hral s v službe pištoľkou, vtedy som si povedal že nikdy nedopustím nejakú podobnú hlúposť) takže opakujem nie nostalgia ale životná skúsenosť
pavol54
23.12.14,05:15
Ale hej, už je to lepšie, ak je to tvoja srdcovka, a bez toho to nejde, nuž píš ako vieš. Rozdiel je viditeľný. Iba nech sa nepridávajú ostatní. Vzory priťahujú, darmo. Aký je v tom rozdiel, či žena alebo muž. Veď nekopeš kanály. A už si zohnal medzitým kože na púzdra?
Ja viem písať aj tak, aj tak...záleží od okolností.
Niektoré slová sú vsuvky. Niekto používa ...ako, akože, kvázi a iné nič nehovoriace a úplne od veci...ja si hodím to svoje ...
Nikoho nenútim, aby sa pridával.
-----------------------------------------------
Aj hej, aj nie...hlavne takú, čo by som potreboval.
Kúpiť sa aj dá...ale tie cifry, čo za to pýtajú...fujtajbl.
Máš nejakú fasácku za vatikánsku menu ??? ;) :D :D :D
Inzerát: "Bude zabíjačka, predám krupón zo svinky, zn. odborné stiahnutie - každé sťahovanie kožky musí byť vykonané odborníkom" :)
Foxcon
23.12.14,06:13
no dnes ma maximalne rozculilo ze aj 1.sviatok idem do roboty vrrrr vrazdil by som :(
Peggynka
23.12.14,08:05
Vždy všetko vyzerá inak,keď sa nás to netýka...
kopretinka
23.12.14,08:33
všetkým prajem
pavol54
23.12.14,08:52
Ako odkojenec socializmu si pamätám ako sme pred odchodom na vianočné sviatky šacovali osobné veci vojakov aby nevynášali pyrotechniku, (kvôli úrazom)
po revolúcii sa uvoľnil trh s pyrotechnikou s odôvodnením aby sa predišlo úrazom pri manipulácii s doma vyrobenou. zaujímala by ma štatistika o úrazoch a stresoch v dôsledku použitia pyrotechniky ( debilov čo si pazúry odfláknu neubúda, pribudlo poškodených od stresov či dôchodcov, detí ale aj zvierat), a to už nehovorím o rozptyle nebezpečných látok (karcinogénnych) ktoré obsahujú(nie je to len uhlík, síra z čierneho prachu)
taiko
23.12.14,09:06
Ako odkojenec socializmu si pamätám ako sme pred odchodom na vianočné sviatky šacovali osobné veci vojakov aby nevynášali pyrotechniku, (kvôli úrazom)
po revolúcii sa uvoľnil trh s pyrotechnikou s odôvodnením aby sa predišlo úrazom pri manipulácii s doma vyrobenou. zaujímala by ma štatistika o úrazoch a stresoch v dôsledku použitia pyrotechniky ( debilov čo si pazúry odfláknu neubúda, pribudlo poškodených od stresov či dôchodcov, detí ale aj zvierat), a to už nehovorím o rozptyle nebezpečných látok (karcinogénnych) ktoré obsahujú(nie je to len uhlík, síra z čierneho prachu)
Hej hej za socializmu vsemocny, vseobjimajuci stat, kontroloval aj ci vela Co2 neupustis po fazuli.
Pravdu mas, ludia su nesvojpravni imbecili a treba prisne kontrolovat, regulovat, riadit a obmadzovat kazdy aspekt ich zivotov. Uz som aj pocul, ze stat by mal operatorom zakazat blokovanie SIM neplaticom pred Vianocami.
buchač
23.12.14,09:38
Ako odkojenec socializmu si pamätám ako sme pred odchodom na vianočné sviatky šacovali osobné veci vojakov aby nevynášali pyrotechniku, (kvôli úrazom)
po revolúcii sa uvoľnil trh s pyrotechnikou s odôvodnením aby sa predišlo úrazom pri manipulácii s doma vyrobenou. zaujímala by ma štatistika o úrazoch a stresoch v dôsledku použitia pyrotechniky ( debilov čo si pazúry odfláknu neubúda, pribudlo poškodených od stresov či dôchodcov, detí ale aj zvierat), a to už nehovorím o rozptyle nebezpečných látok (karcinogénnych) ktoré obsahujú(nie je to len uhlík, síra z čierneho prachu)

To máš tak...keď jedinec neovláda sám seba a nemá v sebe absolútne ani kúsok sebareflexie, vtedy sa jeden dozvie vždy z tých médií, ako dopadli poniektorí s tým experimentovaním.
Raz darmo...pyrotechnika sa (väčšinou) vyrába a aj dováža z krajiny pôvodu čierneho prachu a vieme, že ako je to s tou kvalitou produkcie výrobkov z Číny.
Raz darmo...predávajúci personál síce musí byť poučený a aj vyškolený v tejto oblasti. No silne pochybujem, že nejaká čájočka zvládne popísať, vysvetliť, charakterizovať jednotlivé prskavky. Ten jej popis...že vo vzduchu urobí bum a rozprskne sa na farebné iskričky nejak do odborného poradenstva neráram.

Roky som robil s výbušninami (odtiaľ nick buchač ;) ) , no nikdy som nevyniesol a neodpálil na Silvestra ani jednu - jedinú pyrotechniku...a možností bolo habadej.

Ako každý rok pred týmito dňami si dovolím malý tip do čiernej kroniky....tipujem, že na traumačkách nemocníc sa zíde zo 10-15 debilov s urvatými prstami, končatinami a či rozbitým ksichtom.
Peggynka
23.12.14,09:48
Ako každý rok pred týmito dňami si dovolím malý tip do čiernej kroniky....tipujem, že na traumačkách nemocníc sa zíde zo 10-15 debilov s urvatými prstami, končatinami a či rozbitým ksichtom.
Hehe,optimista :D
pavol54
23.12.14,10:06
Ako odkojenec socializmu si pamätám ako sme pred odchodom na vianočné sviatky šacovali osobné veci vojakov aby nevynášali pyrotechniku, (kvôli úrazom)
po revolúcii sa uvoľnil trh s pyrotechnikou s odôvodnením aby sa predišlo úrazom pri manipulácii s doma vyrobenou. zaujímala by ma štatistika o úrazoch a stresoch v dôsledku použitia pyrotechniky ( debilov čo si pazúry odfláknu neubúda, pribudlo poškodených od stresov či dôchodcov, detí ale aj zvierat), a to už nehovorím o rozptyle nebezpečných látok (karcinogénnych) ktoré obsahujú(nie je to len uhlík, síra z čierneho prachu)
Hej hej za socializmu vsemocny, vseobjimajuci stat, kontroloval aj ci vela Co2 neupustis po fazuli.
Pravdu mas, ludia su nesvojpravni imbecili a treba prisne kontrolovat, regulovat, riadit a obmadzovat kazdy aspekt ich zivotov. Uz som aj pocul, ze stat by mal operatorom zakazat blokovanie SIM neplaticom pred Vianocami.
kde som písal že ľudia sú nesvojprávni imbecili? nevkladaj mi do textu čo si len domýšľaš, to si vyprosujem
Anika61
23.12.14,10:13
Prajem Vam pokojne prezitie vianocnych sviatkov:)
buchač
23.12.14,10:21
Ako každý rok pred týmito dňami si dovolím malý tip do čiernej kroniky....tipujem, že na traumačkách nemocníc sa zíde zo 10-15 debilov s urvatými prstami, končatinami a či rozbitým ksichtom.
Hehe,optimista :D

Hm...ja som síce optimista, no skôr teraz verím na uvedomenie si jednotlivcov.
Ja sa ale fest čudujem hlavne tým starším, že sa potrebujú vybúriť takýmto spôsobom.

Deti si nejak neuvedomujú riziko podnikania, hlavne tí 8-10 ročný...a je ich teda dostatok. Aj teraz počúvam tie delobuchy, práve takí sa momentálne realizujú na ihrisku...
Len by ma zaujímalo, že kto im to kúpi...normálny jedinec by ich poslal so žiadosťou o kúpu ta het.

Financie ani radšej neriešim...minulý rok bol šot, že koľko kto dá na tie pyrotechniká.
Normálne som nechápal, že nejaký maník sa vyjadril..." že takých 500€ ...veď to musí byť"...
sito
23.12.14,10:27
"...veď to musí byť"... "

Nie musí, JE!!! Bezdomovec, NIE!!! Kapitalista, čo môže stá a stá € vyhodiť, aj do luftu. Veď nie z jeho mozoľov tak lietajú, či?
buchač
23.12.14,10:33
"...veď to musí byť"... "

Nie musí, JE!!! Bezdomovec, NIE!!! Kapitalista, čo môže stá a stá € vyhodiť, aj do luftu. Veď nie z jeho mozoľov tak lietajú, či?

Špecifíkácia maníka znie nasledovne.

NIE, nebol to žiaden kapitalista !
Bol to obyčajný jedinec, nakupujúci v nejakom nákupnom stredisku, nijak obzvlášť ohodený...

Toto vianočné šialenstvo je snáď len na Slovensku.
Nazval by som to takým prirovnaním...
" Celý rok hovno, aby bolo na sviatky hojno."
Po sviatkoch sa bude vyhadzovať v takých kvantách, že bezďáci budú jak v raji a smetiari nebudú stíhať.
lujza.j
23.12.14,11:16
buchi ...ja som nakúpila minulý pondelok....a fertig.....iba to čo bežne.....včera iba preto lebo som si bola natankovať...dali sme si durum....a čau......tu som bola iba v bille....len kvoli majolenke starej matere.....v nakupnom centre som bola pred mikulášom....ja šialenstvo bojkotujem....:Dmňa nevtiahnu do "deja"....ešte aj stromček nemám trendy:D...ale úúplne starodávny.....dostala som krásneho andelíčka hačkovaného....od mamy mojej švagrinej....tešila som sa ako malé decko.....

všetkým želám krásne Vianoce..
...pre tých ostatných ako hovorí moj chlap a moja máti...nech už je po Vianociach ......
misoft
23.12.14,12:04
Najnovšie info: mám nový kaféhrnček :D. Nie je čierny - je hnedý (ako ho*no), dnu je biely, takže sa nemôžem pomýliť a zaliať si kávu bez kávy ;). A padne mi do ruky.....
Opäť môžem kľudne uchlipkávať.....
Tweety
23.12.14,12:06
Najnovšie info: mám nový kaféhrnček :D. Nie je čierny - je hnedý (ako ho*no), dnu je biely, takže sa nemôžem pomýliť a zaliať si kávu bez kávy ;). A padne mi do ruky.....
Opäť môžem kľudne uchlipkávať.....
Tak nech Ti z neho viac chutí.
lujza.j
23.12.14,12:07
želám spokojné kávejkovanie:)
taiko
23.12.14,12:12
Najnovšie info: mám nový kaféhrnček :D. Nie je čierny - je hnedý (ako ho*no), dnu je biely, takže sa nemôžem pomýliť a zaliať si kávu bez kávy ;). A padne mi do ruky.....
Opäť môžem kľudne uchlipkávať.....
blahozelame a vyhercovi posielame velku pusu :D:D:D
misoft
23.12.14,12:13
Prosím - len na čelo..... :D:D
taiko
23.12.14,12:15
Prosím - len na čelo..... :D:D
no este ze tak, uz som sa bal :D:D:D :D:D
misoft
23.12.14,12:17
pmajap
23.12.14,12:23
taiko
23.12.14,12:24
Takýto hnedý ??

http://www.megadarceky.sk/17-887-thickbox/prsickovy-hrncek.jpg
tak to je minimalne štvorkodecový :D
misoft
23.12.14,12:26
Nieeeee. Klasika - jednoduchý s jedným uchom (ale nie takýto):
lujza.j
23.12.14,12:27
chaloši čo sa tu robíte:D...šak "láááska je laskááá":D:---
taiko
23.12.14,12:28
Nieeeee. Klasika - jednoduchý s jedným uchom (ale nie takýto):
tie zilky v uchu su coooool :D
Tweety
23.12.14,12:29
sito
23.12.14,13:12
"...veď to musí byť"... "

Nie musí, JE!!! Bezdomovec, NIE!!! Kapitalista, čo môže stá a stá € vyhodiť, aj do luftu. Veď nie z jeho mozoľov tak lietajú, či?

Špecifíkácia maníka znie nasledovne.

NIE, nebol to žiaden kapitalista !
Bol to obyčajný jedinec, nakupujúci v nejakom nákupnom stredisku, nijak obzvlášť ohodený...

Toto vianočné šialenstvo je snáď len na Slovensku.
Nazval by som to takým prirovnaním...
" Celý rok hovno, aby bolo na sviatky hojno."
Po sviatkoch sa bude vyhadzovať v takých kvantách, že bezďáci budú jak v raji a smetiari nebudú stíhať.

" Špecifíkácia maníka znie nasledovne."

500 € je pre niekoho kapitál. Pre kapitalistu?

Šialenstvo? Bol som cez víkend za Bratislavu. A tej slovače, a tých zbytočností vo vozíkoch.

Po našom, žena hovorí mužovi. Nemáme toho mäsa veľa, už máme doma plný mrazák, nevyložíme niečo z neho? Aaaa, nie, večer skočím kúpiť ešte jeden mrazák.

A k tým prstom? Noo po Vianociach isto budú v košoch, aj cele ... a nie len prsty, niekto si ich aj bude oblizovať ...
sito
23.12.14,13:26
Najnovšie info: mám nový kaféhrnček :D. Nie je čierny - je hnedý (ako ho*no), dnu je biely, takže sa nemôžem pomýliť a zaliať si kávu bez kávy ;). A padne mi do ruky.....
Opäť môžem kľudne uchlipkávať.....

Z Brodweya ...
korela
23.12.14,13:45
Vidím, že nemôžem pluskovať, zasa som
nechtiac vyrobila paseku. Ospravedlňujem sa, ale nedokážem to napraviť.
korela
23.12.14,13:50
Už ste stihli prejsť k pyrotechnike a erotike, ja som chcela včera večer ešte využiť tematický okruh zbraní. Ako sa dostávali ľudia do milícií a či mohli mať doma zbrane. Akurát viem, že chodili pravidelne na strelby. Museli tam vstúpiť alebo to bolo dobrovoľné? A či mohli vystúpiť kedy chceli. Kto by z vás poznal ich systém. Ďakujem.
pavol54
23.12.14,14:41
Už ste stihli prejsť k pyrotechnike a erotike, ja som chcela včera večer ešte využiť tematický okruh zbraní. Ako sa dostávali ľudia do milícií a či mohli mať doma zbrane. Akurát viem, že chodili pravidelne na strelby. Museli tam vstúpiť alebo to bolo dobrovoľné? A či mohli vystúpiť kedy chceli. Kto by z vás poznal ich systém. Ďakujem.
milície - mali vytvorené hospodársky dôležité podniky (vsž,vss, magnezitové závody, a pod) do milícii sa dostávali na základe rozhodnutia czv kss, teda len členovia kss, zbrane mali uložené v podniku v sklade zbraní( neviem si predstaviť aby mal niekto doma odložený 82 mm bezzáklzový kanón, lebo nemali len pumpičky 7,62 alebo 9 mm ľudove SA 24/26 alebo SA 23/25 ináč som chodil k nim na ročné technické prehliadky), inak čo sa týka techniky mali v tom pekný "oný" boli autá čo boli určené pre milície, boli autá určené mobilizačne pre armádu(tieto nesmeli byť po pracovnej dobe naložené a nesmeli ostať nenatankované)
pavol54
23.12.14,14:52
Ako odkojenec socializmu si pamätám ako sme pred odchodom na vianočné sviatky šacovali osobné veci vojakov aby nevynášali pyrotechniku, (kvôli úrazom)
po revolúcii sa uvoľnil trh s pyrotechnikou s odôvodnením aby sa predišlo úrazom pri manipulácii s doma vyrobenou. zaujímala by ma štatistika o úrazoch a stresoch v dôsledku použitia pyrotechniky ( debilov čo si pazúry odfláknu neubúda, pribudlo poškodených od stresov či dôchodcov, detí ale aj zvierat), a to už nehovorím o rozptyle nebezpečných látok (karcinogénnych) ktoré obsahujú(nie je to len uhlík, síra z čierneho prachu)
ak je neužitočné že sa predchádzalo aby dochádzalo k tragédiám len preto že to bol iný systém tak zrejme to musí byť veľmi užitočné, demokratické ak nejaké dementné decko odchované najdemokratickejšou krajinou príde do školy a odpáli zo dvadsať spolužiakov ako vo filme však to je sloboda myslenia lenže tí debili vždy postupujú opačne najprv postrieľajú a keď vidia čo spravili tak sa sami odpália, opačne to majú robiť najprv seba potom iných,
V KAŽDOM SPOLOČENSKOM SYSTÉME JE HODNOTA ĽUDSKÉHO ŽIVOTA ROVNAKÁ
Peggynka
23.12.14,15:09
Už ste stihli prejsť k pyrotechnike a erotike, ja som chcela včera večer ešte využiť tematický okruh zbraní. Ako sa dostávali ľudia do milícií a či mohli mať doma zbrane. Akurát viem, že chodili pravidelne na strelby. Museli tam vstúpiť alebo to bolo dobrovoľné? A či mohli vystúpiť kedy chceli. Kto by z vás poznal ich systém. Ďakujem.
Do milície išli chlapi na rovnakom princípe ako do strany (boli to len členovia strany)...niektorí dobrovoľne a niektorí dobrovoľnenasilu.Poniektorí to mali ako jedinú príležitosť ako vypadnúť z domu :D.Môj kamarát to nazýval "samozničiteľná jednotka" - keď mali fľašu,mohli sa aj sami postrieľať.:eek:Zbrane opatrovali vo fabrike a vydávali sa im na cvičenia.On sa na to tešil (chlapi sa hrali na vojakov).Iná vec je,na čo sa mohli využiť,to už by sranda nebola.Niečo máš aj tu:https://www.google.sk/?gws_rd=cr&ei=VnCZVNnjBcmyUci3g9gK#q=%C4%BEudov%C3%A9+mil%C3% ADcie
buchač
23.12.14,15:31
Už ste stihli prejsť k pyrotechnike a erotike, ja som chcela včera večer ešte využiť tematický okruh zbraní. Ako sa dostávali ľudia do milícií a či mohli mať doma zbrane. Akurát viem, že chodili pravidelne na strelby. Museli tam vstúpiť alebo to bolo dobrovoľné? A či mohli vystúpiť kedy chceli. Kto by z vás poznal ich systém. Ďakujem.
milície - mali vytvorené hospodársky dôležité podniky (vsž,vss, magnezitové závody, a pod) do milícii sa dostávali na základe rozhodnutia czv kss, teda len členovia kss, zbrane mali uložené v podniku v sklade zbraní( neviem si predstaviť aby mal niekto doma odložený 82 mm bezzáklzový kanón, lebo nemali len pumpičky 7,62 alebo 9 mm ľudove SA 24/26 alebo SA 23/25 ináč som chodil k nim na ročné technické prehliadky), inak čo sa týka techniky mali v tom pekný "oný" boli autá čo boli určené pre milície, boli autá určené mobilizačne pre armádu(tieto nesmeli byť po pracovnej dobe naložené a nesmeli ostať nenatankované)

Nie všetky podniky mali k dispozícii sklady zbraní.
Čo sa týka tej možnosti mať zbraň doma, tak (pokiaľ dobre) viem len o jednej krajine, kde si môže - ba dokonca túto má aj po skončení povinnej vojenskej služby doma s celou výstrojou a výzbrojou.
Tou krajinou je Švajčiarsko.
pavol54
23.12.14,16:05
Už ste stihli prejsť k pyrotechnike a erotike, ja som chcela včera večer ešte využiť tematický okruh zbraní. Ako sa dostávali ľudia do milícií a či mohli mať doma zbrane. Akurát viem, že chodili pravidelne na strelby. Museli tam vstúpiť alebo to bolo dobrovoľné? A či mohli vystúpiť kedy chceli. Kto by z vás poznal ich systém. Ďakujem.
milície - mali vytvorené hospodársky dôležité podniky (vsž,vss, magnezitové závody, a pod) do milícii sa dostávali na základe rozhodnutia czv kss, teda len členovia kss, zbrane mali uložené v podniku v sklade zbraní( neviem si predstaviť aby mal niekto doma odložený 82 mm bezzáklzový kanón, lebo nemali len pumpičky 7,62 alebo 9 mm ľudove SA 24/26 alebo SA 23/25 ináč som chodil k nim na ročné technické prehliadky), inak čo sa týka techniky mali v tom pekný "oný" boli autá čo boli určené pre milície, boli autá určené mobilizačne pre armádu(tieto nesmeli byť po pracovnej dobe naložené a nesmeli ostať nenatankované)

Nie všetky podniky mali k dispozícii sklady zbraní.
Čo sa týka tej možnosti mať zbraň doma, tak (pokiaľ dobre) viem len o jednej krajine, kde si môže - ba dokonca túto má aj po skončení povinnej vojenskej služby doma s celou výstrojou a výzbrojou.
Tou krajinou je Švajčiarsko.
súčasťou technických prehliadok bola aj kontrola skladíšť zbraní neviem o kontrolovanej jednotke ktorá by nemala sklad zbraní v podniku
Anika61
23.12.14,16:20
Posielam Vam Vianocnu tortu/myslim,ze sa mi podarila/:)
Peggynka
23.12.14,16:41
Posielam Vam Vianocnu tortu/myslim,ze sa mi podarila/:)
Krásna,potom pridaj foto rezu,že si pochutnám :)
korela
23.12.14,17:57
Peggynka, Pavol54 a buchač, vďaka bez bodov za odpovede, nemôžem bodovať, skáče to ako chce. Prekvapili ma o.i. , že mali aj tie kanóny.
Anika61
23.12.14,18:04
Posielam Vam Vianocnu tortu/myslim,ze sa mi podarila/:)
Krásna,potom pridaj foto rezu,že si pochutnám :)
Neboj budem na teba mysliet:)
pavol54
23.12.14,18:04
Peggynka, Pavol54 a buchač, vďaka bez bodov za odpovede, nemôžem bodovať, skáče to ako chce. Prekvapili ma o.i. , že mali aj tie kanóny.
no vidíš a mne tam za "nesprávne" znalosti naskákali neužitočné.
babka - ježibabka
23.12.14,18:32
Peggynka, Pavol54 a buchač, vďaka bez bodov za odpovede, nemôžem bodovať, skáče to ako chce. Prekvapili ma o.i. , že mali aj tie kanóny.
no vidíš a mne tam za "nesprávne" znalosti naskákali neužitočné.
Pavol, dnes to možno bolo neúmyselné. Aj mne, ale v inej téme hodilo plus aj mínus.
pavol54
23.12.14,19:19
Peggynka, Pavol54 a buchač, vďaka bez bodov za odpovede, nemôžem bodovať, skáče to ako chce. Prekvapili ma o.i. , že mali aj tie kanóny.
no vidíš a mne tam za "nesprávne" znalosti naskákali neužitočné.
Pavol, dnes to možno bolo neúmyselné. Aj mne, ale v inej téme hodilo plus aj mínus.
môže byť ale keď to tak naskočí tak ani nevieš či to bol omyl alebo to niekto švacol úmyslene
pavol54
23.12.14,19:20
"...veď to musí byť"... "

Nie musí, JE!!! Bezdomovec, NIE!!! Kapitalista, čo môže stá a stá € vyhodiť, aj do luftu. Veď nie z jeho mozoľov tak lietajú, či?

Špecifíkácia maníka znie nasledovne.

NIE, nebol to žiaden kapitalista !
Bol to obyčajný jedinec, nakupujúci v nejakom nákupnom stredisku, nijak obzvlášť ohodený...

Toto vianočné šialenstvo je snáď len na Slovensku.
Nazval by som to takým prirovnaním...
" Celý rok hovno, aby bolo na sviatky hojno."
Po sviatkoch sa bude vyhadzovať v takých kvantách, že bezďáci budú jak v raji a smetiari nebudú stíhať.

" Špecifíkácia maníka znie nasledovne."

500 € je pre niekoho kapitál. Pre kapitalistu?

Šialenstvo? Bol som cez víkend za Bratislavu. A tej slovače, a tých zbytočností vo vozíkoch.

Po našom, žena hovorí mužovi. Nemáme toho mäsa veľa, už máme doma plný mrazák, nevyložíme niečo z neho? Aaaa, nie, večer skočím kúpiť ešte jeden mrazák.

A k tým prstom? Noo po Vianociach isto budú v košoch, aj cele ... a nie len prsty, niekto si ich aj bude oblizovať ...
možno padne euro tak treba rýchlo míňať
pavol54
23.12.14,19:22
práve počúvam na Slovensku 1Neckárovu Haleluja, spočiatku mi bola tak protivná a teraz sa mi zdá taká sympatická
korela
23.12.14,21:03
Keď sa začalo schladzovať, všimla som si hore na južnej strane pochodovať aspoň 20 lienok hore-dolu na okne. Potom som si ich prestala všímať. Uložili sa spolu do kôpky na jednej strane horného rohu pri stene asi 17 ks, oproti v druhom kúte je 5. Jedna , ak je to stále tá istá ešte blúdi, každý večer mi robí spoločnosť, chodí po stole, asi za svetlom, aj pred chvíľou mi spadla z monitora, až tak buchla o drevo. Nemá ešte pokoj. Aj keď ju prenesiem za kamarátkami, na druhý deň zasa snorí okolo mňa.
evuš
24.12.14,06:07
ľúbi Ťa...
hubatá
24.12.14,07:19
Dobré sviatočné ránko milí poraďáci,
sú dve možnosti u tej lienky

áááá/ bude rodiť a je ázijská
bééé/ osamelá je slovenská lienka a hento hejno je ázijské a preto ju nechajú od hladu a zimy skapať.
V každom prípade by si jej mala zachrániť život vynesením na najbližšiu rastlinku nech sa napapá a zaspí na zimu......

Si dostala nový drevený monitor na Vianoce Korhelka alebo si bola veľmi blízko? Keď to citujem: "až tak buchlo o drevo" .....
Peggynka
24.12.14,16:26
Anika61
24.12.14,17:43
Vsetko najlepsie k meninam Evickam a Adamom:)
babka - ježibabka
24.12.14,19:51
Nieeeee. Klasika - jednoduchý s jedným uchom (ale nie takýto):
Keď sa ti aj terajší rozbije, pošlem ti na pamiatku takýto. Dedko zo svojho pije a mne do môjho iba padá prach. Náš kostol na ňom poznáš.
misoft
24.12.14,20:16
Nieeeee. Klasika - jednoduchý s jedným uchom (ale nie takýto):
Keď sa ti aj terajší rozbije, pošlem ti na pamiatku takýto. Dedko zo svojho pije a mne do môjho iba padá prach. Náš kostol na ňom poznáš.
Pekný! Až sa mi ten druhý rozbije, príde na rad ten tvoj :D.
Anika61
24.12.14,20:45
Posielam Vam Vianocnu tortu/myslim,ze sa mi podarila/:)
Krásna,potom pridaj foto rezu,že si pochutnám :)
Neboj budem na teba mysliet:)
:)
misoft
24.12.14,20:56
Hmmmmmm..... a kde je zvyšok? :D:D:D
Anika61
24.12.14,21:09
Hmmmmmm..... a kde je zvyšok? :D:D:D
O cca 13 prispevkov vyssie...:D
misoft
24.12.14,21:20
Tak vysoko? A čo som žirafa? :D
Anika61
24.12.14,21:27
Tak vysoko? A čo som žirafa? :D
:D:D:D...skoro som sa pridrhla vian.oblatkou....neviem ci si zirafa-este som ta nevidela;):D
misoft
24.12.14,21:48
No to máš teda šťastie. Lebo to pridrhnutie vian.oblátkou - to by bolo len "polechtání".
Anika61
24.12.14,22:05
No to máš teda šťastie. Lebo to pridrhnutie vian.oblátkou - to by bolo len "polechtání".
Teraz neviem-to mam stastie,ze som ta nevidela:D;) a miesto polechtani''-by to mohlo byt nieco horsie:D:)
misoft
24.12.14,23:47
No neviem..... možno od rehotu by si i dych stratila.....
Peggynka
25.12.14,05:45
Posielam Vam Vianocnu tortu/myslim,ze sa mi podarila/:)
Krásna,potom pridaj foto rezu,že si pochutnám :)
Neboj budem na teba mysliet:)
:)
Vďaka,pochutila som si :)
pavol54
25.12.14,06:42
Posielam Vam Vianocnu tortu/myslim,ze sa mi podarila/:)
Krásna,potom pridaj foto rezu,že si pochutnám :)
Neboj budem na teba mysliet:)
:)
Vďaka,pochutila som si :)
Vidíš to je prax , všetko sa včera podarilo, len môj prvý makovník sa nejak nepodaril, vyzeral ako štrúdľa (položil som si typickú otázku:kde udelali soudruzi chybu?)
kopretinka
25.12.14,06:59
Vidíš to je prax , všetko sa včera podarilo, len môj prvý makovník sa nejak nepodaril, vyzeral ako štrúdľa (položil som si typickú otázku:kde udelali soudruzi chybu?)
ako štrúdľa? prečo?
Peggynka
25.12.14,07:03
Posielam Vam Vianocnu tortu/myslim,ze sa mi podarila/:)
Krásna,potom pridaj foto rezu,že si pochutnám :)
Neboj budem na teba mysliet:)
:)
Vďaka,pochutila som si :)
Vidíš to je prax , všetko sa včera podarilo, len môj prvý makovník sa nejak nepodaril, vyzeral ako štrúdľa (položil som si typickú otázku:kde udelali soudruzi chybu?)
No,si si poplakal,ale keď chceš odpoveď,musíš dať recept a techn. postup (aj foto by bodlo) a my všetci budeme hľadať chybu :) Veľa možností nemáš;buď dožiješ bez svojho makovníka alebo sa necháš poučiť :D
Mila123
25.12.14,07:10
včera po večeri, pred polnočnou sme boli u švagra, na návšteve....
a ten nás pobavil, že nevládal už konzumovať nič (prejedol sa) a tvrdil, že mu začali praskať švíky na tele.....
pavol54
25.12.14,07:13
Vidíš to je prax , všetko sa včera podarilo, len môj prvý makovník sa nejak nepodaril, vyzeral ako štrúdľa (položil som si typickú otázku:kde udelali soudruzi chybu?)
ako štrúdľa? prečo?
spľasnutý, možno aj múka alebo teplota rúry, Nabudúce možno donesú nevesty.
kopretinka
25.12.14,07:22
Vidíš to je prax , všetko sa včera podarilo, len môj prvý makovník sa nejak nepodaril, vyzeral ako štrúdľa (položil som si typickú otázku:kde udelali soudruzi chybu?)
ako štrúdľa? prečo?
spľasnutý, možno aj múka alebo teplota rúry, Nabudúce možno donesú nevesty.
jáj,tak podľa teba,ak je to spľasnuté,tak je to štrúdľa?;)
pavol54
25.12.14,07:34
Vidíš to je prax , všetko sa včera podarilo, len môj prvý makovník sa nejak nepodaril, vyzeral ako štrúdľa (položil som si typickú otázku:kde udelali soudruzi chybu?)
ako štrúdľa? prečo?
spľasnutý, možno aj múka alebo teplota rúry, Nabudúce možno donesú nevesty.
jáj,tak podľa teba,ak je to spľasnuté,tak je to štrúdľa?;)
Mával som aj iné prirovnania ak bol koláč nevykysnutý :"Či bol urobený s picového cesta?" lebo pica je vždy tenká či nie?
kopretinka
25.12.14,07:46
:D:D:D:D:D:D
Anika61
25.12.14,08:27
Posielam Vam Vianocnu tortu/myslim,ze sa mi podarila/:)
Krásna,potom pridaj foto rezu,že si pochutnám :)
Neboj budem na teba mysliet:)
:)
Vďaka,pochutila som si :)
Vidíš to je prax , všetko sa včera podarilo, len môj prvý makovník sa nejak nepodaril, vyzeral ako štrúdľa (položil som si typickú otázku:kde udelali soudruzi chybu?)
Pali a drozdie si dal:D...ja som tak raz robila buchty,nie a nie vykysnut a tak som ich dala piect,ze vsak ich podvihne-nic ostali ako lekvarove placky a potom pozeram:eek:drozdie na mikrovlnke
hubatá
25.12.14,09:31
Krásne sviatočné ráno priatelia!
Kto si dá so mnou jednu veľkú čiernu?
kopretinka
25.12.14,09:56
Pali a drozdie si dal:D...ja som tak raz robila buchty,nie a nie vykysnut a tak som ich dala piect,ze vsak ich podvihne-nic ostali ako lekvarove placky a potom pozeram:eek:drozdie na mikrovlnke
ja som zabudla minule dať do chleba......robila som v pekárničke z hotovej zmesi....nekysol,nekysol.....potom som droždie našla v krabičke :mad:
pavol54
25.12.14,10:03
Posielam Vam Vianocnu tortu/myslim,ze sa mi podarila/:)
Krásna,potom pridaj foto rezu,že si pochutnám :)
Neboj budem na teba mysliet:)
:)
Vďaka,pochutila som si :)
Vidíš to je prax , všetko sa včera podarilo, len môj prvý makovník sa nejak nepodaril, vyzeral ako štrúdľa (položil som si typickú otázku:kde udelali soudruzi chybu?)
Pali a drozdie si dal:D...ja som tak raz robila buchty,nie a nie vykysnut a tak som ich dala piect,ze vsak ich podvihne-nic ostali ako lekvarove placky a potom pozeram:eek:drozdie na mikrovlnke
dal, a asi som na to prišiel, použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
misoft
25.12.14,10:04
ja som zabudla minule dať do chleba......robila som v pekárničke z hotovej zmesi....nekysol,nekysol.....potom som droždie našla v krabičke :mad:
No čo. Aspoň bolo na masku :D na pleť......
kopretinka
25.12.14,10:33
ja som zabudla minule dať do chleba......robila som v pekárničke z hotovej zmesi....nekysol,nekysol.....potom som droždie našla v krabičke :mad:
No čo. Aspoň bolo na masku :D na pleť......
som šmarila naštvaná do koša aj s chlebom :D
kopretinka
25.12.14,10:35
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
misoft
25.12.14,10:37
som šmarila naštvaná do koša aj s chlebom :D
Droždie? Masku? Alebo hádam pleť?
:D:D:D
lujza.j
25.12.14,10:40
:D:D:D:D:D:D
len kto koho fikol:D
kopretinka
25.12.14,10:42
[QUOTE="kopretinka"]
som šmarila naštvaná do koša aj s chlebom :D
Droždie? Masku? Alebo hádam pleť?

šak to droždie
kopretinka
25.12.14,10:43
:D:D:D:D:D:D
len kto koho fikol:D
kde kto s kým prečo.......:eek:
misoft
25.12.14,10:46
...na čo, za čo, o čo...:D
lujza.j
25.12.14,10:55
:D:D:D:D:D:D
len kto koho fikol:D
kde kto s kým prečo.......:eek:
ved ten sviňa-kapor:D
misoft
25.12.14,11:02
No veď....
pavol54
25.12.14,11:38
[QUOTE="kopretinka"]
som šmarila naštvaná do koša aj s chlebom :D
Droždie? Masku? Alebo hádam pleť?

šak to droždie
droždie sa nevyhadzuje necháš ho vysušiť(zabalíš do obyč. papiera a dáš do chladničky pozor v tom originálnom obale sa pokazí, pred použitím namočiť vo vlažnom mlieku so štipkou cukru .
pavol54
25.12.14,11:42
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
náhodou bolo čerstvé, privátna značka múky(siete) od toho istého výrobcu nie je tá istá kvalita ako výrobcova obchodná značka
Peggynka
25.12.14,11:53
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
Veruže aj múka môže byť na vine.Na záviny je naj Koláčová múka Natur alebo Babičkina voľba.Moja máti sa tak dala nalákať na "akciovú múku",ale som ju naučila,že má napísaných výrobcov a nie predajcov :D Najhoršia je Penam,dobrá je z Pohr. Ruskova.Ona pekáva moravské koláče a záviny,takže nie je jedno,akú múku si dá kúpiť.Poučila sa :) Ono v podstate všetko teraz treba nakupovať podľa výrobcov (osvedčených),aby človek nebol sklamaný z výsledku.
lujza.j
25.12.14,11:53
nie že išlo o život...ale môj vianočný film...dóbre blbina:D... ale dabing:eek:
http://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=122&t=84
dlho som si zvykala po CZ na SK...dabing.....ked som si už....znovu SK predabovali...nejak som to nepochopila...teraz už asi hej...bitka medzi tv stanicami.....joj sú majetkom filmy sám doma....tak si to tí blci 2x predabovali....
Peggynka
25.12.14,12:02
Môžu aj stokrát :D Moulina jedine s Miroslavom Moravcom a Funesa s Filipovským - som ochotná pozerať :)
pmajap
25.12.14,12:11
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
Veruže aj múka môže byť na vine.Na záviny je naj Koláčová múka Natur alebo Babičkina voľba.Moja máti sa tak dala nalákať na "akciovú múku",ale som ju naučila,že má napísaných výrobcov a nie predajcov :D Najhoršia je Penam,dobrá je z Pohr. Ruskova.Ona pekáva moravské koláče a záviny,takže nie je jedno,akú múku si dá kúpiť.Poučila sa :) Ono v podstate všetko teraz treba nakupovať podľa výrobcov (osvedčených),aby človek nebol sklamaný z výsledku.
Okrem Pohronského Ruskova na kysnuté cesto je dobrá CBA-čková, možno berie Ruskov, ale je dobrá a lacnejšia ;)
Peggynka
25.12.14,12:20
použil som akciovú múku, asi nie je dosť lepku, uvidíme nabudúce
všetky ingrediencie by mali mať rovnakú (izbovú) teplotu.....múku je vhodné aj preosiať,tým sa prevzdušní a lepšie kysne.....akciová-neakciová múka s tým nemá nič spoločné........možno bolo droždie slabo nakysnuté,alebo staré.....
Veruže aj múka môže byť na vine.Na záviny je naj Koláčová múka Natur alebo Babičkina voľba.Moja máti sa tak dala nalákať na "akciovú múku",ale som ju naučila,že má napísaných výrobcov a nie predajcov :D Najhoršia je Penam,dobrá je z Pohr. Ruskova.Ona pekáva moravské koláče a záviny,takže nie je jedno,akú múku si dá kúpiť.Poučila sa :) Ono v podstate všetko teraz treba nakupovať podľa výrobcov (osvedčených),aby človek nebol sklamaný z výsledku.
Okrem Pohronského Ruskova na kysnuté cesto je dobrá CBA-čková, možno berie Ruskov, ale je dobrá a lacnejšia ;)
Pod CBA máš rôznych výrobcov...aj Penam predáva pod CBA
babka - ježibabka
25.12.14,12:51
Niekedy dávno som čítala, že kvalita múky závisí od pôdy v oblasti, kde sa obilie pestuje. Istú dobu som chodila na múku do mlyna medzi Dojčom a Šajdíkovými Humencami. Bola vynikajúca. Neviem, či ten mlyn ešte funguje. Teraz kupujem v obchode akú majú.
lujza.j
25.12.14,12:56
Niekedy dávno som čítala, že kvalita múky závisí od pôdy v oblasti, kde sa obilie pestuje. Istú dobu som chodila na múku do mlyna medzi Dojčom a Šajdíkovými Humencami. Bola vynikajúca. Neviem, či ten mlyn ešte funguje. Teraz kupujem v obchode akú majú.
zistím....ked nezabudnem...zajtra budem so záhorákmi....ak nie oni...kolega je ze šajdíkových....
Mila123
25.12.14,13:48
Niekedy dávno som čítala, že kvalita múky závisí od pôdy v oblasti, kde sa obilie pestuje. Istú dobu som chodila na múku do mlyna medzi Dojčom a Šajdíkovými Humencami. Bola vynikajúca. Neviem, či ten mlyn ešte funguje. Teraz kupujem v obchode akú majú.
http://zena.sme.sk/c/3358906/nie-je-muka-ako-muka-vyznate-sa-v-nej.html