taiko
08.12.14,06:55
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-vii.html#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných :D ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
taiko
08.12.14,05:58
Vitajte a zaraďte sa :D
Anika61
08.12.14,07:44
Vitám...:D:D:D Vy tam.
Anika61
08.12.14,11:07
Vyrobila som si vencek na dvere-tak sa vytesujem:)
Peggynka
08.12.14,12:58
Našla som "blonďáka" na telefóne :D Prišiel mi výhražný mail,že som si nesplnila povinnosť (do 5.dňa mám povinnosť zadať do systému hodnoty,vytlačiť a aj zaslať).Vysvetľujem mu,že od stredy čakám na zásielku,že mi nejde tlačiareň a on,že nevadí,na stránke ten formulár majú,môžem si ho stiahnuť a vypísať ručne :eek: No nie je zlatý? :) Neodolala som a opýtala som sa,či je blonďák.Asi je,lebo nepochopil :mee:
sito
08.12.14,13:29
Vyrobila som si vencek na dvere-tak sa vytesujem:)

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=139265&d=1418040460

A dvere, máš?
Anika61
08.12.14,13:54
Vyrobila som si vencek na dvere-tak sa vytesujem:)

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=139265&d=1418040460

A dvere, máš?
Nastastie dokonca vlastne:)...ale stale neprestavam mysliet na tych,ktori nemaju ziadne..:mee:
sito
08.12.14,14:07
Vyrobila som si vencek na dvere-tak sa vytesujem:)

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=139265&d=1418040460

A dvere, máš?
Nastastie dokonca vlastne:)...ale stale neprestavam mysliet na tych,ktori nemaju ziadne..:mee:

No vidíš, a niektorí sústavne myslia na to, aby ich čo najviac nemalo, vlastné, už jeho, aby boli ... Nie všetkých to bolí ... , čo Teba ...
vulxy
08.12.14,14:36
mimotemy
Petra Nová
08.12.14,14:39
Nastastie dokonca vlastne:)...ale stale neprestavam mysliet na tych,ktori nemaju ziadne..:mee:
Anika, toto si napísala pekne a rada ti dávam takéto virtuálne ocenenie +++++ za to, že myslíš, ale určite v rámci možností robíš pre nich čo môžeš.
Aj keď som pôvodne chcela sem pripojiť link na dnešnú TB Jaromíra Čižnára aj s mojím komentárom, dám to inokedy, aby sme sa tu pod tvojím adventným vencom nezačali "vraždiť".
sito
08.12.14,14:58
Vydržať, začne sa, aj bez generálneho ...
terezamaria
08.12.14,15:08
Vydržať, začne sa, aj bez generálneho ...
Celkom ako pred Vianocami.....to sa Ti stalo, či Ťa rozčúlilo a či potešilo ? Myslím, že trochu pozitívneho myslenia aspoň v tomto období by nezaškodilo :-)
babka - ježibabka
08.12.14,15:13
Vitajte a zaraďte sa :D
Na súde: Vitajte! Aj Vy tajte! Pekný večer.:D
sito
08.12.14,15:15
Terka, šak pozitívne, nenapísal som "vraždiť"

Čo tu ešte všeličo bude do Vianoc, že?
Anika61
08.12.14,17:26
Kuk ...a kde ste vsetci???:eek::D
willma
08.12.14,17:27
Našla som "blonďáka" na telefóne :D Prišiel mi výhražný mail,že som si nesplnila povinnosť (do 5.dňa mám povinnosť zadať do systému hodnoty,vytlačiť a aj zaslať).Vysvetľujem mu,že od stredy čakám na zásielku,že mi nejde tlačiareň a on,že nevadí,na stránke ten formulár majú,môžem si ho stiahnuť a vypísať ručne :eek: No nie je zlatý? :) Neodolala som a opýtala som sa,či je blonďák.Asi je,lebo nepochopil :mee:
Booože dievča vedď si to mala stiahnuť ten ich formulárčok, otvoriť si ho na obrazovke PC prípadne NTB a pekne vziať perečko do pracičky a písať a vyplňovať. Potom zavolať "blonďáka" a ukázať, že povinnosť máš splnenú a tlačivko vyplnené :D
buchač
08.12.14,17:36
Kuk ...a kde ste vsetci???:eek::D

Tebe poviem...a zajtra bude z toho šot na nejakej Tv ... ;) :D :D :D
kukučka
08.12.14,17:43
Potešili by ma tí, ktorí chcú politikárčiť, aby si založili svoju tému "U starej Blažkovej" a túto nechali na pokoji. :---
Anika61
08.12.14,17:50
Kuk ...a kde ste vsetci???:eek::D

Tebe poviem...a zajtra bude z toho šot na nejakej Tv ... ;) :D :D :D
No haha...aky vtipnuckyyyy....Tv hviezda:D;)
Peggynka
08.12.14,18:06
Našla som "blonďáka" na telefóne :D Prišiel mi výhražný mail,že som si nesplnila povinnosť (do 5.dňa mám povinnosť zadať do systému hodnoty,vytlačiť a aj zaslať).Vysvetľujem mu,že od stredy čakám na zásielku,že mi nejde tlačiareň a on,že nevadí,na stránke ten formulár majú,môžem si ho stiahnuť a vypísať ručne :eek: No nie je zlatý? :) Neodolala som a opýtala som sa,či je blonďák.Asi je,lebo nepochopil :mee:
Booože dievča vedď si to mala stiahnuť ten ich formulárčok, otvoriť si ho na obrazovke PC prípadne NTB a pekne vziať perečko do pracičky a písať a vyplňovať. Potom zavolať "blonďáka" a ukázať, že povinnosť máš splnenú a tlačivko vyplnené :D
:D Keď blonďáčik v Košicoch a ja pod Tatrami :D
taiko
08.12.14,18:18
Potešili by ma tí, ktorí chcú politikárčiť, aby si založili svoju tému "U starej Blažkovej" a túto nechali na pokoji. :---
Tvoje zelanie je mi rozkazom :D
http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html#post2643490
Petra Nová
08.12.14,19:38
Dnes idem len chváliť. Mám rada vianočné koncerty, a tak ma potešil nedeľný priamy prenos, ktorý odvysielala TA3 z novej budovy SND. Páčila sa mi dramaturgia koncertu a hlavne mladý tenor Tomáš Juhás. Fešák je a má peknú farbu hlasu. Trošku ma zamrzela komorná atmosféra koncertu a možno aj to, že niektorí speváci, zámerne nebudem menovať, akoby spievali v spievanej tragédi. Je mi jasné, že pri Mozartovom Laudate Dominum sa nebude speváčka usmievať ako slniečko, ale aspoň vrúcnosť prejavu by tam mala byť. A to mi veru občas pri tom koncerte chýbalo. Amerika nie je mojou krajinou zasľúbenou, ale keď odtiaľ pozerám prenosy, z akýchkoľvek koncertov, prejav spevákov je neporovnateľný s tými našimi. Ale aj tak som bola spokojná, pretože hudby a sviatočnej nálady na obrazovke je poskromne.
Asi takto by sa malo na koncerte spievať


https://www.youtube.com/watch?v=DtJppXNNRc8
Peggynka
09.12.14,07:40
BXLmiami
09.12.14,08:00
Potešilo,že sa -možno-novinári prebrali zo 17 rokov trvajúceho spánku.Aj ked mám podozrenie,že za tým niečo asi bude.
Tweety
09.12.14,08:09
kopretinka
09.12.14,08:11
ponuka práce pre účtovníkov,dúfam,že to nebude nahlásené ako reklama :confused:
http://www.uluv.sk/sk/web/o-uluve/ponuka-zamestnania/
lujza.j
09.12.14,08:12
Nepotesilo aj ked ide o prd-o lóve.....kukam farmu prvy krat....iranec vo finale...
taiko
09.12.14,08:14
Potešilo,že sa -možno-novinári prebrali zo 17 rokov trvajúceho spánku.Aj ked mám podozrenie,že za tým niečo asi bude.
len dajme pozor aby sme sa na politiku nezvrhli. Na politiku tu mame http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
taiko
09.12.14,08:16
Nepotešilo:
http://www.pluska.sk/soubiznis/zahranicny-soubiznis/zahranicne-celebrity/kruta-sprava-popolusku-libusa-safrankova-ma-rakovinu.html
kokso to je v prdeli uz. Pozna niekto rodinu, kde by nemal niekto rakovinu? Mi to pride uz ako chripka :(
BXLmiami
09.12.14,08:17
To je zdravotníctvo nie politika a Blažkovú som si všimla až následne.
taiko
09.12.14,08:17
ponuka práce pre účtovníkov,dúfam,že to nebude nahlásené ako reklama :confused:
http://www.uluv.sk/sk/web/o-uluve/ponuka-zamestnania/
Pre mna osobne na Slovenske ludove umenie nie je nikdy dost reklamy :)
taiko
09.12.14,08:18
To je zdravotníctvo nie politika a Blažkovú som si všimla až následne.
nuz, len som reku naznacil, aby sme sa na tej hrane noza neporezali :). Ci vlastne v Tvojom pripade skalpela :)
kopretinka
09.12.14,08:29
Anika61
09.12.14,08:35
vianoce za dverami :mee: pes nie je vianočný darček.
https://www.facebook.com/reportaznifoto/photos/np.72343478.100000222391167/746763822066995/?type=1¬if_t=notify_me
Neda sa mi pozriet....ze obsah sa nenasiel:eek::confused:
kopretinka
09.12.14,08:37
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
kto sa chce stať profifotografom,tak má šancu
http://www.akf.sk/Novinky/Ste-bez-prace-a-chcete-sa-stat-profesionalnym-fotografom-Teraz-sa-to-da
videla som fotky ich absolventov,tým by som sa teda nechválila :D:D:D:D
no čo,ľudia zaplatia za kurz a hneď sú z nich profíci:D:D:D:D
kopretinka
09.12.14,08:40
vianoce za dverami :mee: pes nie je vianočný darček.
https://www.facebook.com/reportaznifoto/photos/np.72343478.100000222391167/746763822066995/?type=1¬if_t=notify_me
Neda sa mi pozriet....ze obsah sa nenasiel:eek::confused:
ten fotograf má otvorený profil,takže každý,kto je na FB,by to mal vidieť,ale vložila som aj obrázok
Anika61
09.12.14,08:50
Rano sa zobudim a tresti mi v hlave:Dv noci som spala-nespala 20 krat som sa prebudila:confused:no a to ma dnes este caka gyndos:cool:....bleee..pekne ten den zacina:(
evuš
09.12.14,08:53
Rano sa zobudim a tresti mi v hlave:Dv noci som spala-nespala 20 krat som sa prebudila:confused:no a to ma dnes este caka gyndos:cool:....bleee..pekne ten den zacina:(

Anka, dnes som tak spala i ja, a keď bolo treba vstávať do robotovne sa mi najlepšie spalo...:D
Peggynka
09.12.14,09:07
Rano sa zobudim a tresti mi v hlave:Dv noci som spala-nespala 20 krat som sa prebudila:confused:no a to ma dnes este caka gyndos:cool:....bleee..pekne ten den zacina:(
Asi ti niečo behá po rozume...Ja spávam pomerne krátko (5-6hod),ale tak tvrdo,že môj muž to nazýval bezvedomie,nie spánok :D,ale mám nízky tlak,tak preto asi :eek: Mládí som prespala - 10-12hod,keď sa dalo :)
Anika61
09.12.14,09:23
Myslim,ze bude zmena pocasia....ja som ako žaba-meteorologička:D
taiko
09.12.14,09:27
Myslim,ze bude zmena pocasia....ja som ako žaba-meteorologička:D
no tak moment, na pocasie tu mame zabinku :D:D:D
Anika61
09.12.14,09:37
Myslim,ze bude zmena pocasia....ja som ako žaba-meteorologička:D
no tak moment, na pocasie tu mame zabinku :D:D:D
No ved ja som len ''zabka zastupkyna''
Žabinka
09.12.14,10:01
Dnes ma potešila úžasná mačička.. Alebo to bol kocúrik?? To je jedno.. Naťahovala sa pôžitkársky na kanáli pri vianočnom stromčeku pred OC.. Keď zbadala, že ju chcem odfotiť, išla ku mne, a potichu mňaukala.. Išla so mnou asi 50 m po námestí, a potom sa pridala k okoloidúcim tetám dôchodkyniam, a išla s nimi smerom nazad..:)
Tweety
09.12.14,10:07
Zvláštne zafarbenie tej mačičky.
Peggynka
09.12.14,10:09
Myslim,ze bude zmena pocasia....ja som ako žaba-meteorologička:D
Ty vieš a Dr. Iľko nevie :D ? Bo nič také nevraví :)
Žabinka
09.12.14,10:12
Zvláštne zafarbenie tej mačičky.
vyzerala ako malý tiger..:) ale bola krásna.. ja nie som až tak veľmi mačičková. ale táto ma nadchla..
misoft
09.12.14,10:24
No dnes som v jednom obch. reťazci "zrušil" dve pokladne :D. Zamrzli. Robil som pip - pipi - pip s tovarom, platba kartou, vyskočí Zadajte PIN - vložím ten plastik a NIČ. Nereaguje. :eek: Reku - kruci - karta je v ...... Prišla obsluha, vynulovala všetko a poslala ma k druhej pokladni - rovnaký proces s tovarom. Ale teraz som radšej chcel použiť druhú kartu. Takže opäť Platba kartou, Zadajte PIN, vložím kartu - a opäť NIČ. Zase bez reakcie. Prišli až dvaja, začali mudrovať, skúšať - ani ťuk. Takže ma poslali k pokladni, kde to pip-pip-pip s tovarom robí pokladníčka. Naťukala Platba kartou a ja si hovorím, ak opäť zasekne - karty mám v ****. Ale tam to fungovalo.

Neskôr som sa pozhováral s tými pri samoobslužných pokladniach. Nie len mne to zamrzlo, medzitým už poslali dvoch k obyčajným pokladniam.

Jednoducho - 6 pokladní (ich terminály) prestali komunikovať....
buchač
09.12.14,10:28
No dnes som v jednom obch. reťazci "zrušil" dve pokladne :D. Zamrzli. Robil som pip - pipi - pip s tovarom, platba kartou, vyskočí Zadajte PIN - vložím ten plastik a NIČ. Nereaguje. :eek: Reku - kruci - karta je v ...... Prišla obsluha, vynulovala všetko a poslala ma k druhej pokladni - rovnaký proces s tovarom. Ale teraz som radšej chcel použiť druhú kartu. Takže opäť Platba kartou, Zadajte PIN, vložím kartu - a opäť NIČ. Zase bez reakcie. Prišli až dvaja, začali mudrovať, skúšať - ani ťuk. Takže ma poslali k pokladni, kde to pip-pip-pip s tovarom robí pokladníčka. Naťukala Platba kartou a ja si hovorím, ak opäť zasekne - karty mám v ****. Ale tam to fungovalo.

Neskôr som sa pozhováral s tými pri samoobslužných pokladniach. Nie len mne to zamrzlo, medzitým už poslali dvoch k obyčajným pokladniam.

Jednoducho - 6 pokladní (ich terminály) prestali komunikovať....

Na jakého frasa beháš do Ťažkého obchodu...;)
misoft
09.12.14,10:42
No keď Ľahký akosi neobľubujem.... ;)
Zitulda
09.12.14,10:55
Čo sa stane do tretice?
Ako sa vraví, že všetko dobro a všetko zlo ide v trojici.
Odišla mi celkom farebné multofunkčná tlačiaren. a je to vraj FW, alebo tak nejak:
Drúhú čiernobielu laserku starú som užívala iba semo-tamo, hlavne na tlač stavebných výkresov. Teraz mi nakoniec aj ona povedala !" Vale Zita! " amíkúpť novú - sama -sebe si darček vianočný kúpený pred Vianocami..
Prosím radu akú... farebnú multifunkčnú, - takú do domácnosti .
Díky moc
misoft
09.12.14,10:58
No ten FW by sa hádam aj dal dať nový. A možno by potom aj fungovala.
Žabinka
09.12.14,11:12
taiko
09.12.14,11:27
Žabinka
09.12.14,11:48
len tak..
http://www.funradio.sk/novinky/28174-13-absolutne-najhorsich-svadobnych-fotiek/
noooo a potom ze chlapi vela piju :D
občas je ten dôvod príliš skutočný..:D
Žabinka
09.12.14,12:07
rasto14
09.12.14,12:11
no co ma nasralo to ze som dostal pokutu mám to za 20€ vrr pre vlastnu sprostost a zabudlivost
Petra Nová
09.12.14,12:31
Prosím ideologických tvorcov geniálnej témy "U starej Blažkovej", aby sa do nej naťahovali a zotrvali tam až do jej naplnenia.

Už tu raz bola akási skupina poraďákov, ktorí vo svojej "výnimočnosti" založili extra tému pre jeden nick, ktorého nevedeli stráviť len preto, lebo ich prevyšoval vo všetkom. Tá téma bola prvá hanba Porady a smutná vizitka jej laptopkárov. Škoda, dnes tento nick o Poradu už ani nezakopne. Nesúhlasila som s ním v mnohých veciach, ale jeho pohľady na svet, podnikanie, ale aj humor tu veľmi chýbajú.

Pre mňa politika na Porade nikdy nebola a nie je vítaná. Povolil ju však admin a ona sa veľmi ujala práve tu, bez akejkoľvek moderátorskej korekcie. Ale aby ktosi tu zakladal pre druhého tému s pejoratívnym názvom, tak to ste prestrelili, súdruhovia! Preto môj návrh znie: Keď ste sa unúvali založiť tú bohumilú tému, choďte tam a cíťte sa ako doma.
Aanika
09.12.14,12:40
Dnes som sa vybrala do mesta,reku idem popozerat nejaky darcek pre mamku.Je rocnik 1941 a takymto ludom sa tazko nieco kupuje,podla nich im uz nic netreba....vsetko mam....pocuvam pri jej meninach,narodeninach a Vianociach. Zasla som do obchodu Mile darceky a veru mala som problem nieco vybrat.Po polhodinke kochania sa krasnymi darcekmi som nakoniec vybrala krasny betlehem.:)
Verim,ze mamka sa potesi,je veriaca a tomuto darceku bude rada.

Vzdy si poviem,ze s nakupovanim darcekov zacnem najneskor v oktobri,ale to ostane,len pri sluboch,darceky,kazdy rok zhanam da sa povedat na poslednu chvilu.

Takze som veeeelmi rada, ze uz s darcekom pre mamku mam pokoj,dokupim este nejaku drogeriu a mozem balit...:D
Žabinka
09.12.14,12:48
Dnes som sa vybrala do mesta,reku idem popozerat nejaky darcek pre mamku.Je rocnik 1941 a takymto ludom sa tazko nieco kupuje,podla nich im uz nic netreba....vsetko mam....pocuvam pri jej meninach,narodeninach a Vianociach. Zasla som do obchodu Mile darceky a veru mala som problem nieco vybrat.Po polhodinke kochania sa krasnymi darcekmi som nakoniec vybrala krasny betlehem.:) Verim,ze mamka sa potesi,je veriaca a tomuto darceku bude rada. Vzdy si poviem,ze s nakupovanim darcekov zacnem najneskor v oktobri,ale to ostane,len pri sluboch,darceky,kazdy rok zhanam da sa povedat na poslednu chvilu. Takze som veeeelmi rada, ze uz s darcekom pre mamku mam pokoj,dokupim este nejaku drogeriu a mozem balit...:D

Toto dôverne poznám..;) Ja som dnes kúpila darčeky dva.. Jeden sebe, ten pravdepodobne do vianoc aj použijem :D, a jeden synovi.. Ale dobrá som, už mám aspoň napísaný zoznam prípadných darčekov..:D
Petra Nová
09.12.14,12:49
Jankovičová , pozdravujem ťa, a to až dvakrát. Za včera a dnes.
taiko
09.12.14,13:37
no co ma nasralo to ze som dostal pokutu mám to za 20€ vrr pre vlastnu sprostost a zabudlivost
no aspon, ze sa Ti teraz trosku ulavilo :D
babka - ježibabka
09.12.14,13:38
Anika, nepovedala mama, že babky už nič nepotrebujú len zásteru a papuče? Ja som tak minule synovi dala naspäť digitálnu váhu čo mi doniesol a budem radšej vážiť na starej predpotopnej, na ktorú som zvyknutá. Ale betlehem ju možno poteší. Aj ja mám od vlani taký, čo vyhráva nejakú melódiu.
taiko
09.12.14,13:41
Anika, nepovedala mama, že babky už nič nepotrebujú len zásteru a papuče? Ja som tak minule synovi dala naspäť digitálnu váhu čo mi doniesol a budem radšej vážiť na starej predpotopnej, na ktorú som zvyknutá. Ale betlehem ju možno poteší. Aj ja mám od vlani taký, čo vyhráva nejakú melódiu.
babka, toto ked pocujem, sa mi nozik vo vacku otvara. Preco to starsi ludia vravia, ze uz nic nepotrebuju? Co su vari oni horsi, ako ti mladsi?
buchač
09.12.14,13:51
Anika, nepovedala mama, že babky už nič nepotrebujú len zásteru a papuče? Ja som tak minule synovi dala naspäť digitálnu váhu čo mi doniesol a budem radšej vážiť na starej predpotopnej, na ktorú som zvyknutá. Ale betlehem ju možno poteší. Aj ja mám od vlani taký, čo vyhráva nejakú melódiu.
babka, toto ked pocujem, sa mi nozik vo vacku otvara. Preco to starsi ludia vravia, ze uz nic nepotrebuju? Co su vari oni horsi, ako ti mladsi?
Nie tai...nie sú, nie sme horší. Tu ide o niečo iné.
Vysvetlím trochu inak.


Keď som bol ešte mladej, tak som sa raz pri obede (kurča na tanieri) spýtal:
"Mami...a vy s otcom prečo jete krídla alebo prsia?..a my dvaja (brat) máme stehná"
"Lebo nám chutia."
...o nejakú dobu sa obdobná situácia opakovala pri stole mojej family. Moje dievky dali podobnú otázku... ;)


Pochopil si prirovnanie, alebo mám vysvetliť ?
taiko
09.12.14,14:10
Anika, nepovedala mama, že babky už nič nepotrebujú len zásteru a papuče? Ja som tak minule synovi dala naspäť digitálnu váhu čo mi doniesol a budem radšej vážiť na starej predpotopnej, na ktorú som zvyknutá. Ale betlehem ju možno poteší. Aj ja mám od vlani taký, čo vyhráva nejakú melódiu.
babka, toto ked pocujem, sa mi nozik vo vacku otvara. Preco to starsi ludia vravia, ze uz nic nepotrebuju? Co su vari oni horsi, ako ti mladsi?
Nie tai...nie sú, nie sme horší. Tu ide o niečo iné.
Vysvetlím trochu inak.


Keď som bol ešte mladej, tak som sa raz pri obede (kurča na tanieri) spýtal:
"Mami...a vy s otcom prečo jete krídla alebo prsia?..a my dvaja (brat) máme stehná"
"Lebo nám chutia."
...o nejakú dobu sa obdobná situácia opakovala pri stole mojej family. Moje dievky dali podobnú otázku... ;)


Pochopil si prirovnanie, alebo mám vysvetliť ?
no tomu rozumiem, ze rodicia chcu najlepsie pre svoje deti, ale ked maju deti sami dostatok vsetkeho a maju na rozdavananie? Ci to je nejak zakorenene, ze rodicia musia stale az do smrti vsetko davat detom a odriekat si? A potom este aj dedit deti musia co najviac? :)
buchač
09.12.14,14:18
[QUOTE="taiko"]
Nie tai...nie sú, nie sme horší. Tu ide o niečo iné.
Vysvetlím trochu inak.


Keď som bol ešte mladej, tak som sa raz pri obede (kurča na tanieri) spýtal:
"Mami...a vy s otcom prečo jete krídla alebo prsia?..a my dvaja (brat) máme stehná"
"Lebo nám chutia."
...o nejakú dobu sa obdobná situácia opakovala pri stole mojej family. Moje dievky dali podobnú otázku... ;)


Pochopil si prirovnanie, alebo mám vysvetliť ?
no tomu rozumiem, ze rodicia chcu najlepsie pre svoje deti, ale ked maju deti sami dostatok vsetkeho a maju na rozdavananie? Ci to je nejak zakorenene, ze rodicia musia stale az do smrti vsetko davat detom a odriekat si? A potom este aj dedit deti musia co najviac? :)
Väčšina je taká...
Veď si len vezmi známu realitu. Dôchodcovia dostanú vianočný príspevok a máloktorý si ho nechá.
taiko
09.12.14,14:19
Nie tai...nie sú, nie sme horší. Tu ide o niečo iné.
Vysvetlím trochu inak.


Keď som bol ešte mladej, tak som sa raz pri obede (kurča na tanieri) spýtal:
"Mami...a vy s otcom prečo jete krídla alebo prsia?..a my dvaja (brat) máme stehná"
"Lebo nám chutia."
...o nejakú dobu sa obdobná situácia opakovala pri stole mojej family. Moje dievky dali podobnú otázku... ;)


Pochopil si prirovnanie, alebo mám vysvetliť ?
no tomu rozumiem, ze rodicia chcu najlepsie pre svoje deti, ale ked maju deti sami dostatok vsetkeho a maju na rozdavananie? Ci to je nejak zakorenene, ze rodicia musia stale az do smrti vsetko davat detom a odriekat si? A potom este aj dedit deti musia co najviac? :)
Väčšina je taká...
Veď si len vezmi známu realitu. Dôchodcovia dostanú vianočný príspevok a máloktorý si ho nechá.
ale to je nem dobre, furt musim s mamou o toto bojovat :D
Peggynka
09.12.14,14:28
taiko ,mne sa zdá,že toto chovanie je typické len pre Slovanov.Už mladí zakladajú rodiny s tým,že však babka pomôže.Keď som sa raz zo žartu v partii vyjadrila,že ja teda nie,že už som deti mala,tak som bola za macochu :D
Aanika
09.12.14,14:43
Anika, nepovedala mama, že babky už nič nepotrebujú len zásteru a papuče? Ja som tak minule synovi dala naspäť digitálnu váhu čo mi doniesol a budem radšej vážiť na starej predpotopnej, na ktorú som zvyknutá. Ale betlehem ju možno poteší. Aj ja mám od vlani taký, čo vyhráva nejakú melódiu.
babka, toto ked pocujem, sa mi nozik vo vacku otvara. Preco to starsi ludia vravia, ze uz nic nepotrebuju? Co su vari oni horsi, ako ti mladsi?
Nie ,niesu horsi,vobec nie, ale u nas je to tak, ze mamka radsej dava ako prijma.....aj ked je to smutne , mamka si nepotrpi na hmotne veci, najviac ju potesi ak ju zavolame na obed,alebo ju pozveme na navstevu,len tak....vzdy povie....kym Vam mozem pomoct,tak Vam este pomozem a viem,ze ked ja budem tu pomoc potrebovat,tak mam tu este Vas...sme traja surodenci a raz pride ku nam, druhy raz k bratom....:)
taiko
09.12.14,14:48
taiko ,mne sa zdá,že toto chovanie je typické len pre Slovanov.Už mladí zakladajú rodiny s tým,že však babka pomôže.Keď som sa raz zo žartu v partii vyjadrila,že ja teda nie,že už som deti mala,tak som bola za macochu :D
presne tak, sam som mnoho krat pocul, ze "...asi budeme mat druhe dieta, sak nasi uz su zvyknuti pomoct..."
To mne pride dost strasne celkom Pomoc je jedna vec, ale zneuzivanie toho pocitu u starsich je mne veru nemile. Ale zase ti starsi furt vravia, ze to robia pre radost, to vsetko pomahanie s detmi, s peniazmi, s dedictvami. Nuz ktovie ako to je. :)
Aanika
09.12.14,14:50
Anika, nepovedala mama, že babky už nič nepotrebujú len zásteru a papuče? Ja som tak minule synovi dala naspäť digitálnu váhu čo mi doniesol a budem radšej vážiť na starej predpotopnej, na ktorú som zvyknutá. Ale betlehem ju možno poteší. Aj ja mám od vlani taký, čo vyhráva nejakú melódiu.
Zasteru som jej kupila asi pred mesiacom a aj to vravela...naco si mi kupovala zasteru,ved ich mam tri.A papuce ma tie z polska ,teplucke s kozusinkou,na minulorocne Vianoce sme jej kupili novu naparovaciu zehlicku a zehliacu dosku, tak to sme si vypoculi,znova,ze naco ved mam a ja jej vravim,mas ,ale este taku co si ju ja pamatam jak asi 15 rocna slecna....:D:D:D.
buchač
09.12.14,14:57
taiko ,mne sa zdá,že toto chovanie je typické len pre Slovanov.Už mladí zakladajú rodiny s tým,že však babka pomôže.Keď som sa raz zo žartu v partii vyjadrila,že ja teda nie,že už som deti mala,tak som bola za macochu :D
Peggy, tak poviem.
Pokiaľ môžem, tak pomôžem.
Ale musím aj chcieť.... ;)
Peggynka
09.12.14,15:14
taiko ,mne sa zdá,že toto chovanie je typické len pre Slovanov.Už mladí zakladajú rodiny s tým,že však babka pomôže.Keď som sa raz zo žartu v partii vyjadrila,že ja teda nie,že už som deti mala,tak som bola za macochu :D
presne tak, sam som mnoho krat pocul, ze "...asi budeme mat druhe dieta, sak nasi uz su zvyknuti pomoct..."
To mne pride dost strasne celkom Pomoc je jedna vec, ale zneuzivanie toho pocitu u starsich je mne veru nemile. Ale zase ti starsi furt vravia, ze to robia pre radost, to vsetko pomahanie s detmi, s peniazmi, s dedictvami. Nuz ktovie ako to je. :)
Ja ti poviem ako to je;jediné,čo potrebujú,je ČAS svojich blízkych.Porozprávať,pospomínať a mať čas,keď potrebujú k lekárovi,do kostola atď.Žiadne dary toto nenahradia.
terezamaria
09.12.14,16:15
Potešilo.....umyla som okná, aj keď som stále prehlasovala, že umývať nebudem.....ale celkom slušné počasie sa ukázalo, tak som ich zvládla. Syn prišiel pozrieť, tak mi poskladal s nádstavcov vianočnú výzdobu, zajtra sa budem realizovať....to je taká oddychovka. A už by nebolo zlé v sobotu aj medovníčky upiecť a vyzdobiť. Mám veľmi rada to zdobenie, presedím celé poobedie.....ostatné pečenie nechávam až na štvrtok, piatok a sobotu pred Vianocami.
babka - ježibabka
09.12.14,18:56
Dorobila som si nejaké cestá na zákusky a ešte idem pozrieť jeden recept. Ináč sa to pečie, ale ja som kúpila medové pláty, tak spravím z toho. Nechcela som pôvodne nič piecť, iba kúpiť pár kúskov, ale neviem, kto príde na pohreb, či sa nezastavia aj u nás, tak zajtra upečiem. Sme väčšinou iba s dedkom doma, ja to mať nemusím a on má cukrovku, tak mu neni treba. U staršieho syna si napečú a mladší to na Moravu neponesie. Chodí partia autom a keby každý mal veľa nabaleného, tak kapse by sa viezli a chalani by museli ísť vlakom. A k tomu rozdávaniu. Keby mi to malo chýbať, tak deťom nedám (alebo iba niečo málo vnukom). A oni mi to stále chcú vrátiť, tak mám doma toľko haraburdov, že mi to zavadzia. Potom to zas dávam ďalej. Aj minule som ešte nepoužité pulóvre a košele pre dedka dávala do kontajnera na oblečenie. To som im nechcela vrátiť a oblečenie nezvyknem nikomu ponúkať, aby sa neurazil, či on na to nemá.
Anika61
09.12.14,20:10
Ked pisete o tych darcekoch pre rodicov ,tak sa tiez podelim o moju skusenost,ked som sa opytala,ze co by chceli-odpoved bola nic nam netreba....aj tak som vzdy nieco kupila,vacsinou to bolo oblecenie.Otcko nam zomrel je to dva roky...ked sme boli uz s mamkou schopne vyhodit jeho veci,zistila som kolko veci je zabalenych v povodnych obaloch-vetrovky,svetre,topanky...tak sme rozdali ludom ktori potrebovali....Minuly rok som mamke kupila zehlicku,lebo ma taku 20rocnu...v skatuli je zabalena dodnes. A tak v tento predvianocny cas som mala opat dilemu co jej kupim...nedavno mi dala naramkove hodinky,ze aby som v nich vymenila bateriu,lenze v obchode taku nemali a tak ma osvietilo,ze kupim nove hodinky a kedze mi to nedalo,dnes som jej ich ukazala a predstavte si,skoro som odpadla,ked mi ukazala obrazok,ktore si vybrala pred tromi dnami,ze si ich kupi...boli skoro uplne rovnake ako som jej presne pred tromi dnami kupila ja---:---:)
kukučka
09.12.14,20:30
Prosím ideologických tvorcov geniálnej témy "U starej Blažkovej", aby sa do nej naťahovali a zotrvali tam až do jej naplnenia. Už tu raz bola akási skupina poraďákov, ktorí vo svojej "výnimočnosti" založili extra tému pre jeden nick, ktorého nevedeli stráviť len preto, lebo ich prevyšoval vo všetkom. Tá téma bola prvá hanba Porady a smutná vizitka jej laptopkárov. Škoda, dnes tento nick o Poradu už ani nezakopne. Nesúhlasila som s ním v mnohých veciach, ale jeho pohľady na svet, podnikanie, ale aj humor tu veľmi chýbajú. Pre mňa politika na Porade nikdy nebola a nie je vítaná. Povolil ju však admin a ona sa veľmi ujala práve tu, bez akejkoľvek moderátorskej korekcie. Ale aby ktosi tu zakladal pre druhého tému s pejoratívnym názvom, tak to ste prestrelili, súdruhovia! Preto môj návrh znie: Keď ste sa unúvali založiť tú bohumilú tému, choďte tam a cíťte sa ako doma. Hlavne som chcela, aby nekazili starú dobrú tému provokácie, vulgarizmy a nekonečné citácie, ale vďaky sa nedočkám. :mee:
Idem sa posťažovať ku starej Blažkovej :---:D
buchač
09.12.14,20:33
Ja ti poviem ako to je;jediné,čo potrebujú,je ČAS svojich blízkych.Porozprávať,pospomínať a mať čas,keď potrebujú k lekárovi,do kostola atď.Žiadne dary toto nenahradia.

Neriešte samotnú scénu !!!
Čas od minúty 3,50 je dôležitý ....neskutočne múdra veta.

https://www.youtube.com/watch?v=Q6qwO53n3Uw
misoft
09.12.14,20:34
Prosím ideologických tvorcov geniálnej témy "U starej Blažkovej", aby sa do nej naťahovali a zotrvali tam až do jej naplnenia. Už tu raz bola akási skupina poraďákov, ktorí vo svojej "výnimočnosti" založili extra tému pre jeden nick, ktorého nevedeli stráviť len preto, lebo ich prevyšoval vo všetkom. Tá téma bola prvá hanba Porady a smutná vizitka jej laptopkárov. Škoda, dnes tento nick o Poradu už ani nezakopne. Nesúhlasila som s ním v mnohých veciach, ale jeho pohľady na svet, podnikanie, ale aj humor tu veľmi chýbajú. Pre mňa politika na Porade nikdy nebola a nie je vítaná. Povolil ju však admin a ona sa veľmi ujala práve tu, bez akejkoľvek moderátorskej korekcie. Ale aby ktosi tu zakladal pre druhého tému s pejoratívnym názvom, tak to ste prestrelili, súdruhovia! Preto môj návrh znie: Keď ste sa unúvali založiť tú bohumilú tému, choďte tam a cíťte sa ako doma.
My sa tam v tomto smere aj pomaly sťahujeme, žiaľ - ty tu ešte stále strašíš a kazíš tu vzduch. Takže použi aj sebareflexiu.
Anika61
09.12.14,21:13
Dnes ma potesilo po zlom rane...tuto kabelku som si kupila v sekaci za euro/....hadam to nebude povazovane za reklamu:eek:/
misoft
10.12.14,04:53
Hmmmmmm..... hezká......:D. Ešte tak za euro k nej auto zohnať... Bugatti....
Aanika
10.12.14,06:48
Dnes sme mali budicek o 06.00...zobudil nas telefonom jeden pan,objednala som vcera celne sklo na vozidlo a dohodnuti sme boli ,ze nam zavola o 07.15...,ale akosi nam neviem ci omylom ,alebo ako ,zavolal o hodinu a stvrt skor...vrrrrrr, no ale nie je na skodu raz za cas aj tak skoro vstat, clovek viacej stiha, kym nas pan siel pre sklo , ja som zatial nanosila dreva z drevarni,prilozila do peca,nech mame teplucko, zohriala macicke mliecko a psikovi spravila "ranajky"a uz pekne som v praci a cakam kedy bude "zaverecna":D
Žabinka
10.12.14,07:07
Dnes sme mali budicek o 06.00...zobudil nas telefonom jeden pan,objednala som vcera celne sklo na vozidlo a dohodnuti sme boli ,ze nam zavola o 07.15...,ale akosi nam neviem ci omylom ,alebo ako ,zavolal o hodinu a stvrt skor...vrrrrrr, no ale nie je na skodu raz za cas aj tak skoro vstat, clovek viacej stiha, kym nas pan siel pre sklo , ja som zatial nanosila dreva z drevarni,prilozila do peca,nech mame teplucko, zohriala macicke mliecko a psikovi spravila "ranajky"a uz pekne som v praci a cakam kedy bude "zaverecna":D
no aká šikulka.. a to všetko preto, lebo ranné ptáče dál doskáče..:---:---:D:D:D
evuš
10.12.14,07:27
Aj ja som doskákala :eek: Ráno sadla do auta a ani ťuk, mužíček vybil baterku - juj, tak som sa rozčúlila :D:D:D, prídem do roboty, idem variť kávu v kávovari - samoška nebola zrnková, mlynec nemal čo namlieť, dala som mletú a mlynec si povedal, "hov..hov.. zlatá rybka, akvárium nebude" tak vyhadzoval chybu a skoro som zostala bez kávy :D - no, deň sa začal úžasne:D:D:D - ale slniečko svieti, -2 stupne, tak čo mi treba :):)
Krásny pohodový deň Vám všetkým ;)
Anika61
10.12.14,07:51
Hmmmmmm..... hezká......:D. Ešte tak za euro k nej auto zohnať... Bugatti....
Hmmm....a k nemu este osobneho vodica:D za euro-nemam vodicak:rolleyes::D
Anika61
10.12.14,07:57
Myslim,ze bude zmena pocasia....ja som ako žaba-meteorologička:D
Ty vieš a Dr. Iľko nevie :D ? Bo nič také nevraví :)
Nepozerala som Iľka,ale po vcerajsom usmoklenom dni,dnes Oskar na ''cele nebo,,...:):D
Žabinka
10.12.14,08:12
ja už mám po slnku... a tak nádherne bolo.. škoda..
lujza.j
10.12.14,08:20
Evuš..chlapi si mrchy strasne.... šecko pokazia aj auto:Daj to ze si nemala zrnkovu kaveju aj zato mozu:D
Žabinka
10.12.14,08:24
Evuš..chlapi si mrchy strasne.... šecko pokazia aj auto:Daj to ze si nemala zrnkovu kaveju aj zato mozu:D
:D:D za všetko..:D:D:D
Tweety
10.12.14,08:26
A najviac za to, čo neurobili.:---:---
evuš
10.12.14,08:27
Evuš..chlapi si mrchy strasne.... šecko pokazia aj auto:Daj to ze si nemala zrnkovu kaveju aj zato mozu:D

Baby, máte pravdu :D:D:D poslednú kaveju som urobila šéfinovi a potom mne už nezvýšilo :eek: , ale uznávam, urobil mi potom kávu on z mletej :D:D
buchač
10.12.14,08:27
Evuš..chlapi si mrchy strasne.... šecko pokazia aj auto:Daj to ze si nemala zrnkovu kaveju aj zato mozu:D
:D:D za všetko..:D:D:D

Sú to hajzli....:cool:


...a ozaj...o čom je reč ? :rolleyes:
Peggynka
10.12.14,08:27
Evuš..chlapi si mrchy strasne.... šecko pokazia aj auto:Daj to ze si nemala zrnkovu kaveju aj zato mozu:D
...že mrchy...:eek: s nimi zle a bez nich ešte horšie :D Jak Zimková onehdá...nemaš chlopa,nemaš pravdy...;)
Peggynka
10.12.14,08:28
Evuš..chlapi si mrchy strasne.... šecko pokazia aj auto:Daj to ze si nemala zrnkovu kaveju aj zato mozu:D
:D:D za všetko..:D:D:D

Sú to hajzli....:cool:


...a ozaj...o čom je reč ? :rolleyes:
nevtieraj sa :) pohundreme...a bude dobre :D
lujza.j
10.12.14,08:32
Evuš sak hovorim:D...ked bol moj doma....hovorim mu...nechcem aby si soferoval moje auto...lebo naposledy ako si ho si mi na nom odsexoval koleso:D.jaaa..sak ten co seferuje ten pokazil..neé:D
buchač
10.12.14,09:39
vianočný príspevok[/B] a máloktorý si ho nechá.

Ešte 2 dni a príde :D

čo len s takou sumou urobím / zainvestujem ?[/QUOTE]

Ja takúto dilemu nemám.......to vieš, dôchodeček do tých cca 2.000 € ...;)
Peggynka
10.12.14,10:24
taiko ,mne sa zdá,že toto chovanie je typické len pre Slovanov.Už mladí zakladajú rodiny s tým,že však babka pomôže.Keď som sa raz zo žartu v partii vyjadrila,že ja teda nie,že už som deti mala,tak som bola za macochu :D
presne tak, sam som mnoho krat pocul, ze "...asi budeme mat druhe dieta, sak nasi uz su zvyknuti pomoct..."
To mne pride dost strasne celkom Pomoc je jedna vec, ale zneuzivanie toho pocitu u starsich je mne veru nemile. Ale zase ti starsi furt vravia, ze to robia pre radost, to vsetko pomahanie s detmi, s peniazmi, s dedictvami. Nuz ktovie ako to je. :)
Ja ti poviem ako to je;jediné,čo potrebujú,je ČAS svojich blízkych.Porozprávať,pospomínať a mať čas,keď potrebujú k lekárovi,do kostola atď.Žiadne dary toto nenahradia.

A ak nepovieš / nepotešíš za života,

potom už zbytočne nosíš kvetiny na cintorín !
Raz (dávno) som čítala,že ľudia plačú pri pohreboch nad sebou,nie kvôli zomretému...A keď tak teraz chodím na pohreby (susedom),tak si na to spomeniem,poznám pomery a viem,ako sa "starali".Minule sa jedna babka rozplakala u mojej máti,že jej závidí,ako sa má...o ňu nikto z jej troch detí a štyroch vnúčat...nemajú čas.Mama mne,či jej to nemôžem vybaviť,čo potrebuje.Vybavila som,len mi to príde...No čo už,nepomáha ani finančná dotácia vnúčat-vtedy vedia,že babka dá :eek:
Anika61
10.12.14,10:50
A mne toto poslala dcera na fbook.....ta jej pisem:A ty co mas depku?...ona:Nie mami, len som ti chcela povedat,ze ta lubim....taaak ma rozrevala:mee::)
kukučka
10.12.14,11:17
ja som zatial nanosila dreva z drevarni,prilozila do peca

že ty si od nás...:D :D :D
Petra Nová
10.12.14,11:53
Prosím ideologických tvorcov geniálnej témy "U starej Blažkovej", aby sa do nej naťahovali a zotrvali tam až do jej naplnenia. Už tu raz bola akási skupina poraďákov, ktorí vo svojej "výnimočnosti" založili extra tému pre jeden nick, ktorého nevedeli stráviť len preto, lebo ich prevyšoval vo všetkom. Tá téma bola prvá hanba Porady a smutná vizitka jej laptopkárov. Škoda, dnes tento nick o Poradu už ani nezakopne. Nesúhlasila som s ním v mnohých veciach, ale jeho pohľady na svet, podnikanie, ale aj humor tu veľmi chýbajú. Pre mňa politika na Porade nikdy nebola a nie je vítaná. Povolil ju však admin a ona sa veľmi ujala práve tu, bez akejkoľvek moderátorskej korekcie. Ale aby ktosi tu zakladal pre druhého tému s pejoratívnym názvom, tak to ste prestrelili, súdruhovia! Preto môj návrh znie: Keď ste sa unúvali založiť tú bohumilú tému, choďte tam a cíťte sa ako doma.
My sa tam v tomto smere aj pomaly sťahujeme, žiaľ - ty tu ešte stále strašíš a kazíš tu vzduch. Takže použi aj sebareflexiu.
Predpokladám, že ty si poverený hovorca, tých ľaptopkárov, čo fandili tvojmu príspevku. Vždy to tak bolo, že tlupa si nájde toho najúbohejšieho iniciatívneho blbca, aby za nich urobil špinavú prácu. Ono by sa ich tu našlo viac, ale ty si zrejme ten najdôslednejší. Vieš, čo je sebareflexia? Pochybujem! Zvykaj si! Strašiť tu budem aj naďalej. Dám ti radu. Ak ti moja vôňa nešmakuje, vyvetraj si. Ja dôkladne vetrám vždy, kým vstúpim do tejto témy. Mám fajnový nos.
misoft
10.12.14,11:58
2k ?

A ešte ťa nenahovorili investuvat na burze
(zlato)
Forex
atď :D
Hehehe - vraj 2k - iba ak na trikrát.......
Anika61
10.12.14,12:54
Prosím ideologických tvorcov geniálnej témy "U starej Blažkovej", aby sa do nej naťahovali a zotrvali tam až do jej naplnenia. Už tu raz bola akási skupina poraďákov, ktorí vo svojej "výnimočnosti" založili extra tému pre jeden nick, ktorého nevedeli stráviť len preto, lebo ich prevyšoval vo všetkom. Tá téma bola prvá hanba Porady a smutná vizitka jej laptopkárov. Škoda, dnes tento nick o Poradu už ani nezakopne. Nesúhlasila som s ním v mnohých veciach, ale jeho pohľady na svet, podnikanie, ale aj humor tu veľmi chýbajú. Pre mňa politika na Porade nikdy nebola a nie je vítaná. Povolil ju však admin a ona sa veľmi ujala práve tu, bez akejkoľvek moderátorskej korekcie. Ale aby ktosi tu zakladal pre druhého tému s pejoratívnym názvom, tak to ste prestrelili, súdruhovia! Preto môj návrh znie: Keď ste sa unúvali založiť tú bohumilú tému, choďte tam a cíťte sa ako doma.
My sa tam v tomto smere aj pomaly sťahujeme, žiaľ - ty tu ešte stále strašíš a kazíš tu vzduch. Takže použi aj sebareflexiu.
Predpokladám, že ty si poverený hovorca, tých ľaptopkárov, čo fandili tvojmu príspevku. Vždy to tak bolo, že tlupa si nájde toho najúbohejšieho iniciatívneho blbca, aby za nich urobil špinavú prácu. Ono by sa ich tu našlo viac, ale ty si zrejme ten najdôslednejší. Vieš, čo je sebareflexia? Pochybujem! Zvykaj si! Strašiť tu budem aj naďalej. Dám ti radu. Ak ti moja vôňa nešmakuje, vyvetraj si. Ja dôkladne vetrám vždy, kým vstúpim do tejto témy. Mám fajnový nos.
:confused:
misoft
10.12.14,13:00
Prosím ideologických tvorcov geniálnej témy "U starej Blažkovej", aby sa do nej naťahovali a zotrvali tam až do jej naplnenia. Už tu raz bola akási skupina poraďákov, ktorí vo svojej "výnimočnosti" založili extra tému pre jeden nick, ktorého nevedeli stráviť len preto, lebo ich prevyšoval vo všetkom. Tá téma bola prvá hanba Porady a smutná vizitka jej laptopkárov. Škoda, dnes tento nick o Poradu už ani nezakopne. Nesúhlasila som s ním v mnohých veciach, ale jeho pohľady na svet, podnikanie, ale aj humor tu veľmi chýbajú. Pre mňa politika na Porade nikdy nebola a nie je vítaná. Povolil ju však admin a ona sa veľmi ujala práve tu, bez akejkoľvek moderátorskej korekcie. Ale aby ktosi tu zakladal pre druhého tému s pejoratívnym názvom, tak to ste prestrelili, súdruhovia! Preto môj návrh znie: Keď ste sa unúvali založiť tú bohumilú tému, choďte tam a cíťte sa ako doma.
My sa tam v tomto smere aj pomaly sťahujeme, žiaľ - ty tu ešte stále strašíš a kazíš tu vzduch. Takže použi aj sebareflexiu.
Predpokladám, že ty si poverený hovorca, tých ľaptopkárov, čo fandili tvojmu príspevku. Vždy to tak bolo, že tlupa si nájde toho najúbohejšieho iniciatívneho blbca, aby za nich urobil špinavú prácu. Ono by sa ich tu našlo viac, ale ty si zrejme ten najdôslednejší. Vieš, čo je sebareflexia? Pochybujem! Zvykaj si! Strašiť tu budem aj naďalej. Dám ti radu. Ak ti moja vôňa nešmakuje, vyvetraj si. Ja dôkladne vetrám vždy, kým vstúpim do tejto témy. Mám fajnový nos.

O tom nepochybujem. Ovšem ako vyzerá - tak to neviem.

Ozaj - založ si svoju vlastnú tému - tam sa môžeš naplno realizovať.....
Anika61
10.12.14,13:02
:eek::eek::eek: Ked som to prilozila k tomu textu-vyznieva to celkom inak....:confused:myslela som to skor vseobecne:rolleyes:
Anika61
10.12.14,14:49
Dam cosi ine:D...ked sa pacil vencek.....mozno aj tento kosicek:)
sito
10.12.14,14:56
Prosím ideologických tvorcov geniálnej témy "U starej Blažkovej", aby sa do nej naťahovali a zotrvali tam až do jej naplnenia. Už tu raz bola akási skupina poraďákov, ktorí vo svojej "výnimočnosti" založili extra tému pre jeden nick, ktorého nevedeli stráviť len preto, lebo ich prevyšoval vo všetkom. Tá téma bola prvá hanba Porady a smutná vizitka jej laptopkárov. Škoda, dnes tento nick o Poradu už ani nezakopne. Nesúhlasila som s ním v mnohých veciach, ale jeho pohľady na svet, podnikanie, ale aj humor tu veľmi chýbajú. Pre mňa politika na Porade nikdy nebola a nie je vítaná. Povolil ju však admin a ona sa veľmi ujala práve tu, bez akejkoľvek moderátorskej korekcie. Ale aby ktosi tu zakladal pre druhého tému s pejoratívnym názvom, tak to ste prestrelili, súdruhovia! Preto môj návrh znie: Keď ste sa unúvali založiť tú bohumilú tému, choďte tam a cíťte sa ako doma.
My sa tam v tomto smere aj pomaly sťahujeme, žiaľ - ty tu ešte stále strašíš a kazíš tu vzduch. Takže použi aj sebareflexiu.
Predpokladám, že ty si poverený hovorca, tých ľaptopkárov, čo fandili tvojmu príspevku. Vždy to tak bolo, že tlupa si nájde toho najúbohejšieho iniciatívneho blbca, aby za nich urobil špinavú prácu. Ono by sa ich tu našlo viac, ale ty si zrejme ten najdôslednejší. Vieš, čo je sebareflexia? Pochybujem! Zvykaj si! Strašiť tu budem aj naďalej. Dám ti radu. Ak ti moja vôňa nešmakuje, vyvetraj si. Ja dôkladne vetrám vždy, kým vstúpim do tejto témy. Mám fajnový nos.

O tom nepochybujem. Ovšem ako vyzerá - tak to neviem.

Ozaj - založ si svoju vlastnú tému - tam sa môžeš naplno realizovať.....

Už to začína vrieť, ako voda ná kávu ...
buchač
10.12.14,16:13
Štát neodškodní klientov poškodených nebankovkami

Štát neodškodní poškodených klientov nebankových subjektov. Vládny Smer neschválil zákon o čiastočnom odškodnení klientov nebankových subjektov, ktorých odškodnenie presadzovalo opozičné OĽaNO.

Poslanci obyčajných ľudí zákonom chceli splniť nesplnený predvolebný sľub dvojnásobného premiéra a predsedu Smeru Roberta Fica, ktorý dal občanom ešte pred parlamentnými voľbami v roku 2006.

Oprávnené fyzické osoby by podľa návrhu z maximálnej sumy 33-tisíc eur mohli mať nárok na odškodnenie najviac 13,2 tisíc eur. Podľa odhadu hnutia nárok na odškodnenie zhruba 120 miliónov eur by mohlo mať asi 50 tisíc ľudí.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/339122-stat-neodskodni-klientov-poskodenych-nebankovkami/

Pán preceda toho nasľuboval a aj nesplnil habadej...
Ale toto nesplnenie sľubu kvitujem...aj keď by sa sľuby mali plniť.
Petra Nová
10.12.14,18:01
Kuk, čo nové? Čo by tu už len mohlo byť nové?!:--- Ale ma potešilo a pobavilo zároveň, že niektorí z tých, čo tak razantne ocenili môj predchádzajúci príspevok, sa postarali, aby sa on objavil niekoľkokrát znovu. Tiež si myslím, že bol presný, preto si to opakovanie zaslúžil. Potešilo ma aj to, ako zamestnávam nicky, aby namáhali svoje mozgové závity vymýšľaním tých najonakvejších konšpirácií v príspevkoch. Už len to, že som dôvod ich úžasných rozhovorov a venujú mi svoj čas, to je fakt úžasné. Nadchlo ma ešte zopár ďalších vecí, ale s nimi sa tu vyteším až zajtra. A príde na rad zaručená pikoška z Nového Času.
Petra Nová
10.12.14,18:03
Šiel som pre ženu do roboty (pred pol hodinou) a popri gympli autá naparkované / aj fízli zaparkovali / aj cez prechod riadili

A ja že kvoli nejakým rodičom - - že je vo viac triedach rodičovské

TRT a tri orechy
celý cirkus IBA kvoli jedinému rodičovi
(verili by ste, že takýto cirkus aj to iba kvoli tomu, že rodič sa volá Kiska :D)
Ako to, že keď si tu za inteligenciu, tak ti nikto nerozumie?
taiko
10.12.14,20:37
kukučka
10.12.14,20:52
Teším sa veľmi, na fejsi si SAShE.sk vybralo na titulku vianočné ozdoby mojej princeznej. :)

Ja viem, samochvála smrdí...:D
taiko
10.12.14,21:00
Teším sa veľmi, na fejsi si SAShE.sk vybralo na titulku vianočné ozdoby mojej princeznej. :)

Ja viem, samochvála smrdí...:D
....ale zbytocna skromnost tiez nie je na mieste. ;)
kukučka
10.12.14,21:21
No ale keď si písal o tej sebareflexii...;) :D
buchač
11.12.14,04:34
Teším sa veľmi, na fejsi si SAShE.sk vybralo na titulku vianočné ozdoby mojej princeznej. :)

Ja viem, samochvála smrdí...:D
....ale zbytocna skromnost tiez nie je na mieste. ;)
Noooo, ja len .... to preto,aby si si necvrkla ...:rolleyes: :D :D :D

Ale vždy krajšie a to oveľa !!! ako tie Venduline príšerky ...;)
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/s720x720/10623639_10154982828070171_3826304997521094111_o.j pg
misoft
11.12.14,06:16
Včera vraveli o zvyšovaní platov v školstve. Vravím mojej 3/4 - Od januára budeš mať vyšší plat. Ona - A o koľko? Ja jej - o 1,5% .
Reakcia mojej 3/4 - Akurát na kvalitné víno.......
(U mojej 3/4 toto zvýšenie sa rovná cca 6€ v hrubom)
lujza.j
11.12.14,06:44
Teším sa veľmi, na fejsi si SAShE.sk vybralo na titulku vianočné ozdoby mojej princeznej. :)

Ja viem, samochvála smrdí...:D
....ale zbytocna skromnost tiez nie je na mieste. ;)
Noooo, ja len .... to preto,aby si si necvrkla ...:rolleyes: :D :D :D

Ale vždy krajšie a to oveľa !!! ako tie Venduline príšerky ...;)
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/s720x720/10623639_10154982828070171_3826304997521094111_o.j pg
Ja som si cvrkla..a čo:D:---U mna uz cakaju.....netrpezlivo v sacku.....:D uz sa chcu hompalat na stromci.....aj zivy im kupim...
buchač
11.12.14,07:03
Ja som si cvrkla..a čo:D:---U mna uz cakaju.....netrpezlivo v sacku.....:D uz sa chcu hompalat na stromci.....aj zivy im kupim...

Kurňa...šak si aj trhni...no a čo ? Keď Ti bude fasa, šak fasa...no nie ?
Mne sa už hopáľajú......no a čo ? ;)
Žabinka
11.12.14,07:24
včera, cestou z práce, som našla kvitnúce púpavy.. na 10.december trochu zvláštne..:)
lujza.j
11.12.14,09:33
http://x.topky.sk/cl/15/1443719/Boris-Kollar-ma-novy-ulovok--Zbalil-skandaloznu-exmilenku-slovenskeho-herca-
:Ddiskusia nesklamala....
kopretinka
11.12.14,10:09
http://x.topky.sk/cl/15/1443719/Boris-Kollar-ma-novy-ulovok--Zbalil-skandaloznu-exmilenku-slovenskeho-herca-
:Ddiskusia nesklamala....
tie kačacie pysky,to nechápem :confused:
buchač
11.12.14,10:10
http://x.topky.sk/cl/15/1443719/Boris-Kollar-ma-novy-ulovok--Zbalil-skandaloznu-exmilenku-slovenskeho-herca-
:Ddiskusia nesklamala....

Len letmo som si pár prečítal.
Dá sa v podstate s tými názormi aj súhlasiť.
Čo čajočka, to zlatokopka...misska, hrnček, kastrólik = kua.
Láska jak sviňa... ;)
kopretinka
11.12.14,10:14
prišla mi od českého bazoša esemeska,že overovací kód na pridanie inzerátu....:eek:
Kindle
11.12.14,10:29
dnes ma potešilo že mi prišla výplata :)
buchač
11.12.14,10:54
dnes ma potešilo že mi prišla výplata :)

Moja je už v prdeli.... :D :D Tebe to tiež dlho nevydrží...či ? ;)
Mishok
11.12.14,11:23
Novodobá slovenská rozprávka:

Kde bolo, tam nebude...
misoft
11.12.14,12:45
... a jej druhý diel:
Kde nebolo, tam bude.....
sito
11.12.14,13:26
Akože, že prví budú poslední, a poslední budú prví. A čo ten zákon o hovne? Na koho spadne?
misoft
11.12.14,13:29
Jéééj - Zákon padajúceho ho*na 101/1010 Z.z.
sito
11.12.14,13:32
Jéééj - Zákon padajúceho ho*na 101/1010 Z.z.

Až od roku 1010 platí? A pred tým? Padalo hore ... , hovno ...
misoft
11.12.14,13:39
Jéééj - Zákon padajúceho ho*na 101/1010 Z.z.

Až od roku 1010 platí? A pred tým? Padalo hore ... , hovno ...
Predtým to boli sra*ky....:D:D
buchač
11.12.14,13:44
Jéééj - Zákon padajúceho ho*na 101/1010 Z.z.

Až od roku 1010 platí? A pred tým? Padalo hore ... , hovno ...
Predtým to boli sra*ky....:D:D

Teraz je to "SMER"...
Tweety
11.12.14,13:45
Jéééj - Zákon padajúceho ho*na 101/1010 Z.z.

Až od roku 1010 platí? A pred tým? Padalo hore ... , hovno ...
Predtým to boli sra*ky....:D:D

Teraz je to "SMER"...
http://www.porada.sk/t205945-p53-politika-s-humorom.html#post2644884
Ing. Ľubomír Janoška
11.12.14,14:36
Jéééj - Zákon padajúceho ho*na 101/1010 Z.z.

Kukám, že si prešiel na binárne vyjadrovanie - 0 alebo nanajvýš tak 1
Anika61
11.12.14,15:46
Dnes ma potesila lekarka-bola mila,privetiva dokonca ochotna,ale mozem povedat za posledny polrok som mala stastie na prijemnych ,ochotnych a pedantnych lekarov/:)tfuj-tfuj-tfuj-aby som to neuriekla/este tak,keby moje zdravie bolo na takej urovni:D
buchač
11.12.14,16:18
V tejto novej téme niet oponentov, myslím si. Stratila politický zmysel, ale provokácie pokračujú. SMER, je to návnada ako rozpútať nenávistne žabo, myšie vojny. Vy, zo svojej kancelárie ste si asi ešte neuvedomili, kto na Váš ctený k...t vyrába a že aj oni potrebujú žiť.
A že aj oni sa chcú dožiť zasušeného dôchodku. Čudujete sa, že volili SMER, opozícia im ponúkla hovno a na krk aj reťaz vo forme zmien ZP.
veď keby bol normálny, tak by sa toľko nereptalo

Veď to, to..Keby bola normálna oponentúra vedená normálnou diskusiou, tak by asi taiko nedal hentú "Blaškovú" tému.
Veď je predsa normálne, že si každý jedinec zapindá, zanadáva, vyhreší, prehreší ..atď ešte aj toho Najvyššieho (nemyslím tým precedu, aj keď on sa pomaly zaň pasuje).

---------------------------------------------

Veru sa čudujem, že volili SMER.

Dnes som započul v rádiu, výsledky prieskumu dôveryhodnosti jednotlivých politikov. Že najvyššie je preceda a druhý je feši ? Nič nové...ale zaráža ma, že na tretej pozícii je talian. :eek: Veď mladý ešte ani poriadne nezohrial stoličku na Zbojníckom vŕšku a ľudia mu už dôverujú ????:confused:

Tomuto sa ja čudujem...hovno dokázal a v riti bol a už má dôveru ? Nuž iba ak poniektorých Oldwomen a Oldmen, ktorí majú zalepené oči vidinou vianočného príspevku. Asi aj dostali prievan do nich z tej cesty vo vlaku, keď stáli v chodbičke pri otvorenom okne...ale aspoň sa previezli za vatikánsku menu.
misoft
11.12.14,16:23
Včera vraveli o zvyšovaní platov v školstve. Vravím mojej 3/4 - Od januára budeš mať vyšší plat. Ona - A o koľko? Ja jej - o 1,5% .
Reakcia mojej 3/4 - Akurát na kvalitné víno.......
(U mojej 3/4 toto zvýšenie sa rovná cca 6€ v hrubom)


čreve ?



PS

A keľo je to v tenkom ? :D
No chlope - už ľem 4....
vlado 33
11.12.14,17:41
Mňa nezaujíma ako sa ma poj....ý podnikateľ. Mňa zaujíma moja dcéra, aby si našla prácu. Pretože nedošlo k zrušeniu práce na dohodu, trpia mnohí ľudia. Chudáci podnikatelia , ako sa triasli a stále trasú, aby museli zdaniť zisk černoty, práca na dohodu. To bol aj je mega podvod Slovenska.

Mne toto vysvetľovať nemusíš....
Manželka je na minimálnej mzde, zvyšok cash...nasrať na tie love, ak sa neobjavia vo výpočte do dôchodku.
Je toto normálne ???

Mám taký istý postoj k podnikateľskej sfére, ako Ty ...
Vo väčšine sú to kurvy skurvené ( sorry za výraz)...samozrejme, česť výnimkám.ˇ

Dennodenne prichádzam do styku s cudzími firmami, je to na blití. Ľudia sú otroci vo vlastnej firme.
taiko
11.12.14,18:06
V tejto novej téme niet oponentov, myslím si. Stratila politický zmysel, ale provokácie pokračujú. SMER, je to návnada ako rozpútať nenávistne žabo, myšie vojny. Vy, zo svojej kancelárie ste si asi ešte neuvedomili, kto na Váš ctený k...t vyrába a že aj oni potrebujú žiť.
A že aj oni sa chcú dožiť zasušeného dôchodku. Čudujete sa, že volili SMER, opozícia im ponúkla hovno a na krk aj reťaz vo forme zmien ZP.
Tato tema by politicky zmysel mat nemala, ludia v autobuse vraveli. Na politiku tu mame http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
pavol54
11.12.14,19:05
Mňa nezaujíma ako sa ma poj....ý podnikateľ. Mňa zaujíma moja dcéra, aby si našla prácu. Pretože nedošlo k zrušeniu práce na dohodu, trpia mnohí ľudia. Chudáci podnikatelia , ako sa triasli a stále trasú, aby museli zdaniť zisk černoty, práca na dohodu. To bol aj je mega podvod Slovenska.

Mne toto vysvetľovať nemusíš....
Manželka je na minimálnej mzde, zvyšok cash...nasrať na tie love, ak sa neobjavia vo výpočte do dôchodku.
Je toto normálne ???

Mám taký istý postoj k podnikateľskej sfére, ako Ty ...
Vo väčšine sú to kurvy skurvené ( sorry za výraz)...samozrejme, česť výnimkám.ˇ

Dennodenne prichádzam do styku s cudzími firmami, je to na blití. Ľudia sú otroci vo vlastnej firme.
Inak to niektorí nechápu ale až keď nastúpil "preceda" sa zodvodňujú aj dohodári na dôchodok dovtedy dohodári si mysleli že dôchodok dajú niektorí politickí krikľúni, inak by ma zaujímalo ako môže napr tesco dať kešovku k platu, buď načierno nakupuje alebo načierno predáva, nemal by to vedieť daňový úrad alebo aspoň Matovič možno by vytiahol zopár krikľúňov pred kachličkárov dom, tak ma napadlo čo sa bude diať ak poskytne MMF pôžičku Ukrajine? V prvom rade ju bude chcieť splatiť, teda Ukrajina musí predať výrobné zariadenia adekvátne 50 milionovému štátu, tým ktorí peniaze majú a tie ak sa kúpia tak musia vyrábať a tovar , bude sa predávať tam kde ho predáva Slovensko a slovenské sprivatizované firmy už sú v podstate splatené a untermenš je čoraz viac nenažraný a za robotu chce aj peniaze takže je dosť možné že výroba nepôjde do Rumunska ale na Ukrajinu kde je minimálna mzda okolo 100,-€
buchač
11.12.14,19:11
[QUOTE="buchač"]

Mne toto vysvetľovať nemusíš....
Manželka je na minimálnej mzde, zvyšok cash...nasrať na tie love, ak sa neobjavia vo výpočte do dôchodku.
Je toto normálne ???

Mám taký istý postoj k podnikateľskej sfére, ako Ty ...
Vo väčšine sú to kurvy skurvené ( sorry za výraz)...samozrejme, česť výnimkám.ˇ

inak by ma zaujímalo ako môže napr tesco dať kešovku k platu,

Kto spomína Tesco a či iný-podobný subjekt.

Lebo ja vravím o úplne inej forme podnikateľov...
pavol54
11.12.14,19:17
[QUOTE="buchač"]

Mne toto vysvetľovať nemusíš....
Manželka je na minimálnej mzde, zvyšok cash...nasrať na tie love, ak sa neobjavia vo výpočte do dôchodku.
Je toto normálne ???

Mám taký istý postoj k podnikateľskej sfére, ako Ty ...
Vo väčšine sú to kurvy skurvené ( sorry za výraz)...samozrejme, česť výnimkám.ˇ

inak by ma zaujímalo ako môže napr tesco dať kešovku k platu,

Kto spomína Tesco a či iný-podobný subjekt.

Lebo ja vravím o úplne inej forme podnikateľov...
ty si niekedy písal že tvoja polovička robí v tescu
buchač
11.12.14,19:25
[QUOTE="buchač"]

Mne toto vysvetľovať nemusíš....
Manželka je na minimálnej mzde, zvyšok cash...nasrať na tie love, ak sa neobjavia vo výpočte do dôchodku.
Je toto normálne ???

Mám taký istý postoj k podnikateľskej sfére, ako Ty ...
Vo väčšine sú to kurvy skurvené ( sorry za výraz)...samozrejme, česť výnimkám.ˇ

inak by ma zaujímalo ako môže napr tesco dať kešovku k platu,

Kto spomína Tesco a či iný-podobný subjekt.

Lebo ja vravím o úplne inej forme podnikateľov...
ty si niekedy písal že tvoja polovička robí v tescu

Niekedy (cca 3 roky nazad) som písal, že moja polovička robí v jednom NEMENOVANOM hypermarkete...no Tesco to rozhodne nebolo ... ;)
vlado 33
11.12.14,19:46
V tejto novej téme niet oponentov, myslím si. Stratila politický zmysel, ale provokácie pokračujú. SMER, je to návnada ako rozpútať nenávistne žabo, myšie vojny. Vy, zo svojej kancelárie ste si asi ešte neuvedomili, kto na Váš ctený k...t vyrába a že aj oni potrebujú žiť.
A že aj oni sa chcú dožiť zasušeného dôchodku. Čudujete sa, že volili SMER, opozícia im ponúkla hovno a na krk aj reťaz vo forme zmien ZP.
Tato tema by politicky zmysel mat nemala, ludia v autobuse vraveli. Na politiku tu mame http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zatiaľ je to na hrane. Žiadne mená osobnosti nepadli.
vlado 33
11.12.14,20:39
Žiadam admina, aby môj nick vlado33 bol vylúčený z Porada SK. Dôvod? Je to moja vôľa.
Vopred Ďakujem.
kukučka
11.12.14,21:16
Stačí sa odhlásiť. Zdravotné problémy patria do inej témy. Navštív radšej tému srandičky a budeš zdravý. :)
vlado 33
11.12.14,21:17
Stačí sa odhlásiť. Zdravotné problémy patria do inej témy. Navštív radšej tému srandičky a budeš zdravý. :)
Choď kukučovať ...
kukučka
11.12.14,21:20
a ty spať, ráno ideš do roboty, ja nie :D
kopretinka
11.12.14,21:29
to čo urobili s you tube? mám tam že you tube rewind a nejakého chrobáka :eek:
misoft
11.12.14,21:38
Žiadam admina, aby môj nick vlado33 bol vylúčený z Porada SK. Dôvod? Je to moja vôľa.
Vopred Ďakujem.
Očuj, už ti toto....? Oné?
Tweety
12.12.14,09:53
Peggynka
12.12.14,10:02
Niektorým ľudom už poriadne zašibáva.
http://www.topky.sk/cl/100157/1444289/Sialeny-utok-na-kuriera-kvoli-vianocnemu-darceku--VIDEO-zakaznika-v-totalnom-amoku-
Musel mať pretlak jak Papinov hrniec :D
Náš starý primátor (67r.) skolaboval,lebo v pondelok má odovzdať úrad (v pondelok je posledný termín) a nezvláda,že by mal opustiť miesto.Fakt neviem,čo si mám o tom myslieť.
taiko
12.12.14,10:04
potesilo ma :D:D:D
Svokra vari v kuchyni gulas. Maly kocur sa prituli k jej nohe a mňaukanim si vyprosuje kusok masa. "Vypadni!" kriči nanho svokra a odkopne ho do kuta. Vzapati prichádzaa zať z prace, posadi sa k stolu a svokra mu hovori: "Uvarila som vyborny gulas len pre teba." a naberie mu plny tanier. Skor ako zacne jest, prituli sa k nemu kocur a prosi o kusok masa. Zat mu hodi kus masa zo slovami: "Daj si milacik." Kocurik maso zhltne a vzapati lezi rozplesteny na zemi a nedycha. Zať sa naserie a zakrici na svokru: "Tak otravit si ma chcela ty krava sprosta!" a vypali jej facku. Kocur pootvori ocko a pomysli si: "To mas za to, ty svina lakoma!"
Žabinka
12.12.14,10:07
:D:D:D
Žabinka
12.12.14,10:07
ešte že ja mám rada zvieratká..:D
evuš
12.12.14,12:23
Tai, skoro som si opľula monitor :D:D:D
misoft
12.12.14,14:17
:D:D:D - tak si ihneď mala handričku zobrať a pri tej príležitosti ho vyčistiť - 2in1.....
sito
12.12.14,15:38
Jéééj - Zákon padajúceho ho*na 101/1010 Z.z.

Až od roku 1010 platí? A pred tým? Padalo hore ... , hovno ...
Predtým to boli sra*ky....:D:D

Teraz je to "SMER"...

Smer za to nemôže, že či človek vidí, alebo je slepý. Vždy sa nejakým smerom pozerá, ak má čim, nie však vždy to musí byť ten správny uhoľ pohľadu, ak človek nevidí. Nasmerovať ho treba! Na ulici. Ktorým smerom k SMERU, k SaS, ku KDHa a a a a a a a a a a ...

Človek, že zrovna na cieľ, smerom pred seba, správnym by sa pozeral a konto, svoje?
taiko
12.12.14,16:22
potesilo ma :D:D:D
Svokra vari v kuchyni gulas. Maly kocur sa prituli k jej nohe a mňaukanim si vyprosuje kusok masa. "Vypadni!" kriči nanho svokra a odkopne ho do kuta. Vzapati prichádzaa zať z prace, posadi sa k stolu a svokra mu hovori: "Uvarila som vyborny gulas len pre teba." a naberie mu plny tanier. Skor ako zacne jest, prituli sa k nemu kocur a prosi o kusok masa. Zat mu hodi kus masa zo slovami: "Daj si milacik." Kocurik maso zhltne a vzapati lezi rozplesteny na zemi a nedycha. Zať sa naserie a zakrici na svokru: "Tak otravit si ma chcela ty krava sprosta!" a vypali jej facku. Kocur pootvori ocko a pomysli si: "To mas za to, ty svina lakoma!"
Ty co si mi dalo minusku si svokra? Ci gulas? :D Ci svokra s gulasom v hlave, ci gulas zo svokry? :D Ci ake stvorenie?
lujza.j
12.12.14,16:26
Fantomas:D
Anika61
12.12.14,16:33
Fantomas:D
:D:D:D
Petra Nová
12.12.14,18:00
Jankovičová, pozdravujem! Prídi zajtra, potrebujem umyť okná. Dve ty, dve ja a bude aj oldomáš.
Petra Nová
12.12.14,18:05
Prekvapilo ma:

Je to už staršia záležitosť, ale dozvedela som sa o nej cez kultúrno spoločenskú udalosť. To, čo ma prekvapilo je, že našim veľvyslancom v Maďarsku je Rastislav Káčer, ktorý pôsobil niekoľko rokov ako veľvyslanec v Spojených štátoch, je aj prezidentom Slovenskej atlantickej komisie a expertom na transatlantické vzťahy, otázky obrany a bezpečnosti. Dobre si pamätám, že pán Káčer nikdy nebol fanúšikom tejto vlády. A ono ľa, miesto pána veľvyslanca Ficovej vlády zrejme nesmrdí. Ale keď tak rozmýšľam, tak pán Káčer určite zobral toho veľvyslanca z ušľachtilých pohnútok. Aby všetkým ukázal, ako sa robí kvalitná diplomacia aj v "nepriateľskom" tábore.

Teraz k spomínanej kultúrno spoločenskej udalosti, za ktorú treba veľvyslancovi Káčerovi poďakovať:Správa z tlače:"Do posledného miesta zaplnená Bazilika Sv. Štefana v centre Budapešti bola v stredu (26. novembra 2014) v neskorých večerných hodinách miestom druhého zahraničného predstavenia oratória Oskara Rózsu Under My Spell so svetoznámou sopranistkou Adrianou Kučerovou. Nad koncertom prevzal záštitu Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky, a svojou účasťou poctili toto podujatie organizované pri príležitosti 25. výročia nežnej revolúcie a predsedníctva Slovenskej republiky vo vyšehradskej skupine mnohí predstavitelia diplomatického zboru akreditovaných v Maďarsku, kultúrni diplomati, osobností finančného sektora, podnikatelia, manažéri, umelci, predstavitelia verejného života Maďarska a aj Slovenska."

Bravó!
Petra Nová
12.12.14,18:11
Potešilo ma:
Správa z tlače:
"Jaceňuk: Potrebujeme darcovskú konferenciu, aby sme prežili...
Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk vyzýva na usporiadanie konferencie medzinárodných veriteľov Ukrajiny. Hovoriť by podľa neho mali o dodatočnej pomoci pre Ukrajinu, aby sa krajina vyhla bankrotu."
Bože, ako ja tomu sympatickému Jaceňukovi držím palce, aby sa mu podarilo vyžobrať aspoň 50 miliárd, alebo radšej 100 miliárd dolárov, aby Ukrajina prežila a rýchlo skončila vojnu totálnym vyhladením všetkých banditov z východu Ukrajiny.
Peggynka
12.12.14,18:23
Potešilo toto krátke video - malý sa nestačí čudovať,že vidí 2x to isté :)
https://www.youtube.com/watch?v=CBO1m4Hr-xA
sito
12.12.14,18:40
Nastastie dokonca vlastne:)...ale stale neprestavam mysliet na tych,ktori nemaju ziadne..:mee:
Anika, toto si napísala pekne a rada ti dávam takéto virtuálne ocenenie +++++ za to, že myslíš, ale určite v rámci možností robíš pre nich čo môžeš.
Aj keď som pôvodne chcela sem pripojiť link na dnešnú TB Jaromíra Čižnára aj s mojím komentárom, dám to inokedy, aby sme sa tu pod tvojím adventným vencom nezačali "vraždiť".

Akože do huby, si niekto ... ???

Dnes 20:11
Petra Nová Petra Nová
Potešilo ma:
Správa z tlače:
"Jaceňuk: Potrebujeme darcovskú konferenciu, aby sme prežili...
Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk vyzýva na usporiadanie konferencie medzinárodných veriteľov Ukrajiny. Hovoriť by podľa neho mali o dodatočnej pomoci pre Ukrajinu, aby sa krajina vyhla bankrotu."
Bože, ako ja tomu sympatickému Jaceňukovi držím palce, aby sa mu podarilo vyžobrať aspoň 50 miliárd, alebo radšej 100 miliárd dolárov, aby Ukrajina prežila a rýchlo skončila vojnu totálnym vyhladením všetkých banditov z východu Ukrajiny.

08.12.14 17:15
sito sito
Terka, šak pozitívne, nenapísal som "vraždiť"

Čo tu ešte všeličo bude do Vianoc, že?

Teda ČO? Kto bude ...
sito
12.12.14,20:05
anyčka, si to sito nevšíma, sito si to všimne, to sito, medzery?
taiko
13.12.14,09:18
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
sito
13.12.14,09:47
Taká cena? A mesiac by si nevydržal? Veď to nie kvôli tebe, to pre súťaž BIZNISMEN roka, a ten vyhráva, čo má najväčší príbytok, tiež na konte. Nepomôžeš im k titulu ... ? :);)
taiko
13.12.14,09:53
Taká cena? A mesiac by si nevydržal? Veď to nie kvôli tebe, to pre súťaž BIZNISMEN roka, a ten vyhráva, čo má najväčší príbytok, tiež na konte. Nepomôžeš im k titulu ... ? :);)
no ved hej, ale o mesiac, budem zase naspat v NL, kde najvacsia hora je kopcek od krtka na zahrade :D
sito
13.12.14,10:02
Taká cena? A mesiac by si nevydržal? Veď to nie kvôli tebe, to pre súťaž BIZNISMEN roka, a ten vyhráva, čo má najväčší príbytok, tiež na konte. Nepomôžeš im k titulu ... ? :);)
no ved hej, ale o mesiac, budem zase naspat v NL, kde najvacsia hora je kopcek od krtka na zahrade :D

Kopec a kopec? Nie, nie je vždy taký istý kopec? V Tatrách je kopec, nie jeden. V NL je kopec €. A biznis je predsa byznis, tvrdý, že?
taiko
13.12.14,10:05
Taká cena? A mesiac by si nevydržal? Veď to nie kvôli tebe, to pre súťaž BIZNISMEN roka, a ten vyhráva, čo má najväčší príbytok, tiež na konte. Nepomôžeš im k titulu ... ? :);)
no ved hej, ale o mesiac, budem zase naspat v NL, kde najvacsia hora je kopcek od krtka na zahrade :D

Kopec a kopec? Nie, nie je vždy taký istý kopec? V Tatrách je kopec, nie jeden. V NL je kopec €. A biznis je predsa byznis, tvrdý, že?
pravdu mas. Ale co taky nasinec, co nesedi v NL na kopci EUR a chce ist do Tatier na par dni?
Anika61
13.12.14,10:11
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
A co taka Orava....nestacila by;)....za tie€aj tyzden:D....krasna priroda:):):)
taiko
13.12.14,10:12
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
A co taka Orava....nestacila by;)....za tie€aj tyzden:D....krasna priroda:):):)
A kde na Orave, vies nieco doporucit?
sito
13.12.14,10:14
Taká cena? A mesiac by si nevydržal? Veď to nie kvôli tebe, to pre súťaž BIZNISMEN roka, a ten vyhráva, čo má najväčší príbytok, tiež na konte. Nepomôžeš im k titulu ... ? :);)
no ved hej, ale o mesiac, budem zase naspat v NL, kde najvacsia hora je kopcek od krtka na zahrade :D

Kopec a kopec? Nie, nie je vždy taký istý kopec? V Tatrách je kopec, nie jeden. V NL je kopec €. A biznis je predsa byznis, tvrdý, že?
pravdu mas. Ale co taky nasinec, co nesedi v NL na kopci EUR a chce ist do Tatier na par dni?

Však napíš pravdu, len na jednú noc ...
taiko
13.12.14,10:17
Taká cena? A mesiac by si nevydržal? Veď to nie kvôli tebe, to pre súťaž BIZNISMEN roka, a ten vyhráva, čo má najväčší príbytok, tiež na konte. Nepomôžeš im k titulu ... ? :);)
no ved hej, ale o mesiac, budem zase naspat v NL, kde najvacsia hora je kopcek od krtka na zahrade :D

Kopec a kopec? Nie, nie je vždy taký istý kopec? V Tatrách je kopec, nie jeden. V NL je kopec €. A biznis je predsa byznis, tvrdý, že?
pravdu mas. Ale co taky nasinec, co nesedi v NL na kopci EUR a chce ist do Tatier na par dni?

Však napíš pravdu, len na jednú noc ...
??
Peggynka
13.12.14,10:18
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
Mohol si sa buchnúť po vrecku :D možno by si podporil chudákov futbalistov v Prešove :eek:
http://foaf.sk/ludia/76084 Petrik je majiteľ-na Cypre
lujza.j
13.12.14,10:37
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
a nepozeral si nejaké penzióny?nie je tam cena priaznivejšia....?
wirgi
13.12.14,10:37
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
A co taka Orava....nestacila by;)....za tie€aj tyzden:D....krasna priroda:):):)
A kde na Orave, vies nieco doporucit?


Len, asi je už neskoro teraz niečo hľadať na sviatky je obsadené
Anika61
13.12.14,10:42
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
A co taka Orava....nestacila by;)....za tie€aj tyzden:D....krasna priroda:):):)
A kde na Orave, vies nieco doporucit?
Vsak povedz ujovi Gogolovi ''nech najde...isto su ponuky:)
taiko
13.12.14,10:46
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
A co taka Orava....nestacila by;)....za tie€aj tyzden:D....krasna priroda:):):)
A kde na Orave, vies nieco doporucit?
Vsak povedz ujovi Gogolovi ''nech najde...isto su ponuky:)
su ale ja potrebujem nieco overen, aby so sa nemusel rozculit. Alebo sa vykaslam a dam svoje peniaze tomu, kto nie je nenazrany
Anika61
13.12.14,11:16
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
A co taka Orava....nestacila by;)....za tie€aj tyzden:D....krasna priroda:):):)
A kde na Orave, vies nieco doporucit?
Vsak povedz ujovi Gogolovi ''nech najde...isto su ponuky:)
su ale ja potrebujem nieco overen, aby so sa nemusel rozculit. Alebo sa vykaslam a dam svoje peniaze tomu, kto nie je nenazrany
Neviem presne co hladas-aky standard-ci nadstandard?:D;)...mne by stacil napr. Hotel Gobor*** ale ja som mimoriadne skromna:D:D
misoft
13.12.14,16:56
taiko
13.12.14,17:00
misoft
13.12.14,17:12
No ty brďo...... sériové kúpanie.....
misoft
13.12.14,17:13
Klamú a klamú a klamú..... a ten zelený debil, čo sa na obrazovke stále objavuje - tiež klame.
http://www.dsl.sk/article.php?article=16432

Poznámka: neverte Alza.sk predražujú vo veľkom..... a klamú vo veľkom.....
Žabinka
13.12.14,17:36
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
A co taka Orava....nestacila by;)....za tie€aj tyzden:D....krasna priroda:):):)
A kde na Orave, vies nieco doporucit?
Vsak povedz ujovi Gogolovi ''nech najde...isto su ponuky:)
su ale ja potrebujem nieco overen, aby so sa nemusel rozculit. Alebo sa vykaslam a dam svoje peniaze tomu, kto nie je nenazrany
Neviem presne co hladas-aky standard-ci nadstandard?:D;)...mne by stacil napr. Hotel Gobor*** ale ja som mimoriadne skromna:D:D
tai, a čo toto: http://www.sorea.sk/vysoke-tatry/hotel-sorea-trigan/
alebo ak nie si príliš náročný, tak odborársky hotel Morava http://www.hotel-morava.sk ale vraj sú tatry takmer vypredané, ale vianočné a silvestrovské pobyty..
kukučka
13.12.14,20:36
Nestačilo by po Novom roku? Isto by sa dačo našlo.
alaya1
14.12.14,08:34
Rozculili ma slovenski podnikatelia v Tatrach. Chcel som ist na par dni do Tatier a magori z hotela Borovica pytaju 238EUR za izbu/noc s polpenziou. Blazni nenazrani. Keby clovek nevedel, co moze za tie peniaze dostat vo svete tak by ho to nemrzelo, ale oni si asi myslia, ze sme vsetci zavreti v kurniku. :(
A co taka Orava....nestacila by;)....za tie€aj tyzden:D....krasna priroda:):):)
A kde na Orave, vies nieco doporucit?
Vsak povedz ujovi Gogolovi ''nech najde...isto su ponuky:)
su ale ja potrebujem nieco overen, aby so sa nemusel rozculit. Alebo sa vykaslam a dam svoje peniaze tomu, kto nie je nenazrany

Hiotel Toliar na Strbskom Plese je strednej kategorie, ale cisty a dobre varia, no, aspon v lete varili. Apartman aj so psom za 75 eur, teraz asi viac, ale sluzby dobre.
karakul
14.12.14,08:45
Klamú a klamú a klamú..... a ten zelený debil, čo sa na obrazovke stále objavuje - tiež klame.
http://www.dsl.sk/article.php?article=16432

Poznámka: neverte Alza.sk predražujú vo veľkom..... a klamú vo veľkom.....

... no veď na zaplatenie toho neustáleho vyskakovania debilka na obrazovke treba zarobiť; na mňa pomaly všetky reklamy pôsobia odraďujúco - dobrý tovar, dobrý obchod, dobré služby netreba donekonečne omielať a vtĺkať do povedomia - tie sa predávajú samé...
Petra Nová
14.12.14,09:03
Jankovičová, pozdravujem! Prídi zajtra, potrebujem umyť okná. Dve ty, dve ja a bude aj oldomáš.
Jankovičová, si nezodpovedná. Neprišla si, okná som umyla sama. Zvládla som ich, teraz ma zvládla virózisko.:( A tak ležkám a idem si vypočuť politikov u nás aj v Čechách. Potom ti zreferujem, čo nové.
misoft
14.12.14,09:04
Veď to - prečo stále prerušujú tie reklamy nejakými filmami? :D:D:D
lujza.j
14.12.14,09:36
miesto kešky čo dajú za reklamu v tv a inde.....keby dali radšej peniaz zamestnancom....!!!
lujza.j
14.12.14,09:50
tento rok sa teším na moj vánoční stromec.po rokoch živý smrečok...výzdoba čisto hande-made:D.....vianočné ozdoby od kukučkinej princezničky.....dám tam perníčky čo som si predminulé vánoce dala urobiť u kolegovej mamy a hačkované vločky.....toto je pre mňa trendy....:)
dúfam,že mám v pifke stojan....
Žabinka
14.12.14,10:00
tento rok sa teším na moj vánoční stromec.po rokoch živý smrečok...výzdoba čisto hande-made:D.....vianočné ozdoby od kukučkinej princezničky.....dám tam perníčky čo som si predminulé vánoce dala urobiť u kolegovej mamy a hačkované vločky.....toto je pre mňa trendy....:)
dúfam,že mám v pifke stojan....
ale nezabudni potom odfotiť a pochváliť sa tu..
Anika61
14.12.14,10:33
Rozculilo ma,ze som v noci vobec nespala....tak som dnes ako vygrcnuty rezanec:(
misoft
14.12.14,10:37
Nemáš grckať - máš drichmať.....:D:D
lujza.j
14.12.14,10:40
dúfam,že bude taký ako ho mám teraz len tak letmo v oku....škoda,že som sušenú limetu zaliala do mydiel:(...ale ostali ešte celá škorica ...ešte to tam zavesím.....len neviem aký špic?
kukučka
14.12.14,11:11
My máme slamenú hviezdu od známeho výrobcu - chodí vo vyšívanej košeli, neviem si spomenúť meno, tuším Gregor.

Opravila som meno, aby sa na mňa nehneval, keď sa stretneme na budúci rok na EĽRO
lujza.j
14.12.14,11:18
hej také niečo mám v oku...slamené ozdoby tiež mám....ale hviezdičky sú tam malunské....:(
pmajap
14.12.14,11:18
Luj by padlo niečo takéto ked má hačkované hviezdy, ja by som aj anjelíka z látky ako sú ozdôbky

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSorlFZdLnmIBPQANNrQwSgWvyuAvO9c rT3rW7QePg45ClUultD3Q
kukučka
14.12.14,11:29
Lui, našla som, dokonca aj tel. číslo ;)
Anika61
14.12.14,11:46
Ja som chodievala na stranku U Valinky....mala tam krasne vecicky-hackovane
lujza.j
14.12.14,13:40
kukuč už nestíham...a keby som mu aj...a že som z BA...by mi capol vysokohorskú prirážku:(by som to dala vybaviť asi domácemu východniarovi:D
som kupovala na mikuláša decku a kamoške na "vianočných trhoch" v NC avion....takú cicku do auta pod prdku...../ja som si ju už týždeň predtým/pozošívaná v ovčích koží 10e...že paráda ...fasa cena.....decko po mikuláši hlási....mama našla som tam cenofku 7e...no zase,že "paráda"...po jarmokoch po slovensku za 7e...v BA plésk za 10e.....som kupovala 3ks.....
pmajap
14.12.14,13:58
Mňa doslova odrovnalo, ani náznak sviatkov, musím do roboty, ostáva mi len jeden deň doma, ani kapustnicu som si neuvarila a prídem domov až v januári.
buchač
14.12.14,14:01
...už aby bolo po tom Vianočnom šialenstve...
...už aby bola jar...
...už to nie sú Vianoce ako bývali.
...už ani snehu nieto...
Anika61
14.12.14,14:34
Luj by padlo niečo takéto ked má hačkované hviezdy, ja by som aj anjelíka z látky ako sú ozdôbky

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSorlFZdLnmIBPQANNrQwSgWvyuAvO9c rT3rW7QePg45ClUultD3Q
A co povies na tuto?
lujza.j
14.12.14,15:57
Mňa doslova odrovnalo, ani náznak sviatkov, musím do roboty, ostáva mi len jeden deň doma, ani kapustnicu som si neuvarila a prídem domov až v januári.
:eek:do kelu....
pavol54
14.12.14,16:20
Mňa doslova odrovnalo, ani náznak sviatkov, musím do roboty, ostáva mi len jeden deň doma, ani kapustnicu som si neuvarila a prídem domov až v januári.
ani na rusnácke nebudeš doma?
pmajap
14.12.14,16:36
Mňa doslova odrovnalo, ani náznak sviatkov, musím do roboty, ostáva mi len jeden deň doma, ani kapustnicu som si neuvarila a prídem domov až v januári.
ani na rusnácke nebudeš doma?

Nie Paľko až po nich, ešte stále neviem či si slovensky uľaviť, či sa vyrevať a triedim čo ešte vybavím a čo musí počkať
evuš
14.12.14,16:52
Mňa doslova odrovnalo, ani náznak sviatkov, musím do roboty, ostáva mi len jeden deň doma, ani kapustnicu som si neuvarila a prídem domov až v januári.
ani na rusnácke nebudeš doma?

Nie Paľko až po nich, ešte stále neviem či si slovensky uľaviť, či sa vyrevať a triedim čo ešte vybavím a čo musí počkať

Majka, sľúbila si mi, že plakať nebudeš....Prosím - úsmev, pohodu a dobrú náladu.. ok ?
misoft
14.12.14,17:02
V Píščanoch včera vajdu pochovávali a ako býva zvykom - pobili sa murgoši.....
pmajap
14.12.14,17:02
Pohoda bude v januári, navarím si taikove kakavko, tvoje oškvarky, susedovci budú akurát vyhadzovať stromčeky nebudem musieť kupovať:D len nasprejujem, prípadne dolepím ihličie:D
pmajap
14.12.14,17:04
V Píščanoch včera vajdu pochovávali a ako býva zvykom - pobili sa murgoši.....

také správy , denne by sa dali počúvať
kukučka
14.12.14,17:58
Majka a prečo nemôžeš byť aspoň na nete, skype, há? Kde ti mám dokelu poslať vaječný a grog?
lujza.j
14.12.14,18:01
Majka a prečo nemôžeš byť aspoň na nete, skype, há? Kde ti mám dokelu poslať vaječný a grog?
kukuč...možno je na to ako moj chlap...nový džob má....net taký že iba píšeme na wocápku skype nehrozí....ak tak jedine on volá z De čísla...že lazy to nazval:(
Stanislav 1975
14.12.14,18:03
Takže SUPER, všetko vyšlo ako malo, takže 30.12. sa odchádza na velku cestu po Gruzínsku ( Kutaisi, Tbilisi) a Arménsku ( Jerevan , Lori, Gyumri,jazero Sevan ) a pod., v realizácii je aj večera s arménskym ministrom obrany, som s ním v kontakte- účasť zatiaľ neprisľubil na 100% , ale ani sa exaktne nevyjadril proti, keby toto všetko vyšlo, bolo by to super...už sa tešíííííím....

Potom v lete by som sa tam chcel vrátiť, s tým, že by sme zbehli do čečenska , do Grozného, to je cca. 450 km smerom hore a do Iránu, do Tabrízu- to je zasa 450 km dolu...,tak uvidíme, čo bude a čo nebude- držte palčeky....
misoft
14.12.14,18:06
Pozdrav Kaukaz....... uvidíš ho.....
Stanislav 1975
14.12.14,18:08
Pozdrav Kaukaz....... uvidíš ho.....
díky, teším sa jak malý chlapec...
lujza.j
14.12.14,18:09
šťastnú cestu....nech to splní tvoje očakávania...
terezamaria
14.12.14,18:17
Pohoda bude v januári, navarím si taikove kakavko, tvoje oškvarky, susedovci budú akurát vyhadzovať stromčeky nebudem musieť kupovať:D len nasprejujem, prípadne dolepím ihličie:D
Majka hlavne že budeš ten jeden deň, raz darmo robota volá a neurobíš s tým nič....:-)))
pmajap
14.12.14,18:38
Majka a prečo nemôžeš byť aspoň na nete, skype, há? Kde ti mám dokelu poslať vaječný a grog?
nedarí sa mi pripojiť, čosi mi to v pc blokuje
pmajap
14.12.14,18:40
Takže SUPER, všetko vyšlo ako malo, takže 30.12. sa odchádza na velku cestu po Gruzínsku ( Kutaisi, Tbilisi) a Arménsku ( Jerevan , Lori, Gyumri,jazero Sevan ) a pod., v realizácii je aj večera s arménskym ministrom obrany, som s ním v kontakte- účasť zatiaľ neprisľubil na 100% , ale ani sa exaktne nevyjadril proti, keby toto všetko vyšlo, bolo by to super...už sa tešíííííím....

Potom v lete by som sa tam chcel vrátiť, s tým, že by sme zbehli do čečenska , do Grozného, to je cca. 450 km smerom hore a do Iránu, do Tabrízu- to je zasa 450 km dolu...,tak uvidíme, čo bude a čo nebude- držte palčeky....
držím palce !!!
kukučka
14.12.14,18:44
to ti nemá kto opraviť?
pmajap
14.12.14,18:47
to ti nemá kto opraviť?
nie som tam odrezaná od sveta a rozprávam sa iba sama so sebou
kukučka
14.12.14,19:47
o zmene adresy si nerozmýšľala?
taiko
15.12.14,06:32
Mňa doslova odrovnalo, ani náznak sviatkov, musím do roboty, ostáva mi len jeden deň doma, ani kapustnicu som si neuvarila a prídem domov až v januári.
Nechcem byt zly, ale nemusis. Nemozes sa zlostit na nieco co si si vybrala Ty. :;
lujza.j
15.12.14,07:25
tento rok sa teším na moj vánoční stromec.po rokoch živý smrečok...výzdoba čisto hande-made:D.....vianočné ozdoby od kukučkinej princezničky.....dám tam perníčky čo som si predminulé vánoce dala urobiť u kolegovej mamy a hačkované vločky.....toto je pre mňa trendy....:)
dúfam,že mám v pifke stojan....



My sme kúpili mŕtvu jedľu
Mam dve...mohla som pujčiť:D aj malu aj velku
pmajap
15.12.14,07:40
Mňa doslova odrovnalo, ani náznak sviatkov, musím do roboty, ostáva mi len jeden deň doma, ani kapustnicu som si neuvarila a prídem domov až v januári.
Nechcem byt zly, ale nemusis. Nemozes sa zlostit na nieco co si si vybrala Ty. :;

taiko máš pravdu vybrala, len sviatky som mala byť doma a za pár minút sa všetko otočilo.
taiko
15.12.14,07:48
Mňa doslova odrovnalo, ani náznak sviatkov, musím do roboty, ostáva mi len jeden deň doma, ani kapustnicu som si neuvarila a prídem domov až v januári.
Nechcem byt zly, ale nemusis. Nemozes sa zlostit na nieco co si si vybrala Ty. :;

taiko máš pravdu vybrala, len sviatky som mala byť doma a za pár minút sa všetko otočilo.
hmm, no je to veru dost krute, ze Ta mozu takto narychlo zavolat. Nuz len to nejak v co najvacsej pohode vydrz.
Ktovie, mozno to bude mat aj nejaku dobru stranku.
evuš
15.12.14,08:04
Majka, veď si to skús trošku tam spríjemniť ;) Viem, ďaleko od domova je to zlé, ale myslieť na Teba tu budeme - to sa neboj ;)
misoft
15.12.14,13:52
Ja len toľko: Porada bude fungírovať i cez sviatky....:D:D
kukučka
15.12.14,15:59
Ak som dobre pochopila, Majka tam nemá prístup na net. :mee:
pmajap
15.12.14,16:58
Betka porada je cez vianoce pustá, každý si lebedí s rodinou, tak bolo aj vlani a je to normálne. Jediné riešenie bude vydať sa, mimochodom včera som dostala ponuku:D
evuš
15.12.14,17:10
Betka porada je cez vianoce pustá, každý si lebedí s rodinou, tak bolo aj vlani a je to normálne. Jediné riešenie bude vydať sa, mimochodom včera som dostala ponuku:D

Majka, tak čo váhaš ? :D:D Keď sa vydáš, možno sa Ti bude chcieť do AT viac :D:D:D
buchač
15.12.14,19:29
Časť študentov a dôchodcov sa už zadarmo neodvezie

Štátny železničný dopravca začal počas víkendu po prvýkrát využívať v rýchlikoch limit pre cestujúcich zadarmo. Na vlastnej koži to pocítili aj cestujúci nočným rýchlikom z Bratislavy do Košíc.

Nie všetci študenti či poberatelia dôchodkov sa dostali do rýchlika bez zaplatenia, a ak nechceli čakať na ďalší spoj, museli si cestu riadne uhradiť. Vo vlaku sa totiž naplnila interná kvóta železníc na bezplatných cestujúcich.

To, prirodzene, vyvolalo v uličkách rýchlika Zemplín rozhorčenie bezplatne cestujúcich, pretože štátny dopravca dosiaľ počet študentov a dôchodcov nelimitoval.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/339601-cast-studentov-a-dochodcov-sa-uz-zadarmo-neodvezie/

Nech sa poďakujú precedovi...;) :D :D :D :D
misoft
15.12.14,19:37
No aj je to tu! Prvotný ošiaľ sa pominie. A dobre urobili. Veď vlaky boli plné bezplatných a ten čo si zaplatil plné cestovné, tak ten stál na chodbičke, lebo nemal si kde sadnúť.
kukučka
15.12.14,21:02
Kto si spomenie ako sa volala téma poraďácky bazár? Alebo dám tu: predala som na bazoši Harryho Pottera 1 - 7 komplet, mám záujemcov, ozvite sa ak máte celú sadu na predaj, alebo si na bazos.sk dajte svoj inzerát
buchač
16.12.14,04:53
Kto si spomenie ako sa volala téma poraďácky bazár? Alebo dám tu: predala som na bazoši Harryho Pottera 1 - 7 komplet, mám záujemcov, ozvite sa ak máte celú sadu na predaj, alebo si na bazos.sk dajte svoj inzerát
Táto ??? http://www.porada.sk/t194930-bazar-kupim-predam-darujem-vymenim.html

----------------------------------------------------------------------------
Ten zvyšok príspevku čítam zo všetkých strán...no nejak mi to nedáva zmysel....
willma
16.12.14,06:25
Kto si spomenie ako sa volala téma poraďácky bazár? Alebo dám tu: predala som na bazoši Harryho Pottera 1 - 7 komplet, mám záujemcov, ozvite sa ak máte celú sadu na predaj, alebo si na bazos.sk dajte svoj inzerát
Táto ??? http://www.porada.sk/t194930-bazar-kupim-predam-darujem-vymenim.html

----------------------------------------------------------------------------
Ten zvyšok príspevku čítam zo všetkých strán...no nejak mi to nedáva zmysel....
Ten zvyšok bol o tom, že keď chceš predať aj ty, si myslím :)
Oliwa
16.12.14,07:50
Pohoda bude v januári, navarím si taikove kakavko, tvoje oškvarky, susedovci budú akurát vyhadzovať stromčeky nebudem musieť kupovať:D len nasprejujem, prípadne dolepím ihličie:D
Tomu sa hovorí pozitívne myslenie... ;):):D
Tweety
16.12.14,11:50
buchač
16.12.14,13:16
Tak toto je fakt bomba:
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/tisicova-sekera-poistovni-minister-kazimir-svieti-medzi-dlznikmi.html

Pošli hentoho vyškereného Žolíka (chxja) do súkromky Oldwomen... ;) :D :D :D
pavol54
16.12.14,14:19
Tak toto je fakt bomba:
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/tisicova-sekera-poistovni-minister-kazimir-svieti-medzi-dlznikmi.html
je to lakomec, keby si platil jednu babu za stráženie osobných finančných pohybov tak nemá problémy.
buchač
16.12.14,14:20
Rusi skrachujú, výbuch sopky nám zoberie leto. Desať šokujúcich predpovedí na rok 2015

http://aktualne.atlas.sk/rusi-skrachuju-vybuch-sopky-nam-zoberie-leto-desat-sokujucich-predpovedi-na-rok-2015/ekonomika/trhy/?utm_source=aktualne02&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp

11. Rudo Kolčak ·
A aby to bolo kompletné, tak na Slovensku sa začnú množiť jednodetné cigánske rodiny a náš pracovný trh začne strácať tak prepotrebnú, vysoko kvalitnú a perspektívnu cigánsku pracovnú silu.

12. Juraj Makovický ·
Už mi tam chýba iba veta : " FICO NEBUDE PREDSEDOM VLÁDY " a je to kompletné , hehe :-)))

:D :D :D :D
lujza.j
16.12.14,19:01
potešilo-šokovalo....dnes dve zásielky na pošte....jedna od kukučkinej princeznej ...dalšie ozdoby a druhá od pána čo robí vecičky so slamy.....došiel mi slamený špic na stromec...kukuč...vybavila...velice krásne dakujem....
misoft
16.12.14,19:03
potešilo-šokovalo....dnes dve zásielky na pošte....jedna od kukučkinej princeznej ...dalšie ozdoby a druhá od pána čo robí vecičky so slamy.....došiel mi slamený špic na stromec...kukuč...vybavila...velice krásne dakujem....
....a už môžem zdobiť a mám dušu na mieste..... ;)
Petra Nová
16.12.14,19:42
Takmer 10 rokov som odolávala mámeniu Facebooku a bola som na to aj patrične hrdá. A zostalo by tak aj naďalej, keby nie zvedavosť. Veľká zvedavosť! Dnes som sa zaregistrovala a prelúskala to, čo mi bolo asi najznámejšie. A mám čerstvé dve zistenia. Jedno prekvapivé a jedno potvrdzujúce. Prebehla som statusy dvoch užívateľov. Pri prvom mnou skoro švihlo. Človek bez srdca, v posledných 10 statusoch mal obrázočky srdiečok na rôzne spôsoby. Žeby náhražka? U druhého som si overila len to, čo dávno viem. A tak potvrdzujem to platné: "Nebude nebude zo psa slanina ani z vlka baranina." Uf...či som si vydýchla, lebo aj keď človek vie, vždy má určitú pochybnosť. A tak sa celkom teším, čím ma facebook najbližšie prekvapí.
Petra Nová
16.12.14,19:45
Keď magor hodnotí politických bláznov!

https://www.youtube.com/watch?v=GEhKpqRGpQY
Vznikne z toho takáto fraška
Petra Nová
16.12.14,20:02
Zo života:
Milan Kupecký, Nové Zámky
Za čias, keď som pracoval ako redaktor, robil som interview s výhercom desaťtisícovej lotérie. Náš rozhovor bol nasledovný:
-Čo urobíte s peniazmi?
-Pôjdem na zájazd do Sovietskeho zväzu.
-A čo by ste urobili s peniazmi, ak by ste vyhrali dvadsaťtisíc korún?
-Išiel by som na zájazd do Sovietskeho zväzu.
Nedalo mi to, aby som sa ho nespýtal:
-A vy iný štát nepoznáte ako Sovietsky zväz?
Čoby nie, poznám,. Ale vás nepoznám....

:--- :--- :---
lujza.j
17.12.14,06:49
Frašku magora a blazna som si nekukla....ale suhlasim.vsetko vidiet nemusim:D...."trosku" ich uz poznam....