slant
08.12.14,07:32
Dobry den, prosim skusenych o nazor. Bude mi PIR snimac, fungovat ukryty za cirym plasom? Zvazujem pouzit nevodotesne prevedenie vo vonkajsom prostredi, chcem vediet ci vobec, a akym sposobom je mozne ho uchranit pred poveternostnymi vplyvmi.
slant
08.12.14,07:39
Osy spustali falosny poplach, alebo zaclonili snimac a ten potom nezosnimal prechadzajuceho cloveka?
jslancik
08.12.14,07:51
mám z teba taký pocit, že tomu absolútne nerozumieš. Predpokladám, že si ideš dať spraviť zabezpečenie špecializovanej firme. Preto na nich smeruj otázky ohľadom detailov.
Nerozumiem, prečo chceš dať nevodotesné prevedenie a to chrániť. Buď daj nevodotesné, alebo vodotesné - podľa potreby. Snáď nechceš "ušetriť" tých niekoľko eur. A riešiť to nejakou plastovou klietkou, do ktorej schováš PIRko.
Ak bude to PIRko pod strechou, tak nemusí byť vodotesné. Alebo ho nechceš dať priamo pod strechu, ale nižšie? Skús to dobre naplánovať s tou špecializovanou firmou, oni ti budú vedieť poradiť a naplánovať do dobre.
buchač
08.12.14,08:01
Peggynka
08.12.14,09:06
To neviem,je to osadené vo vnútri cca 0,5m od dverí,v ktorých je priezor pre snímanie.A keďže sa spustí akustický signál,kým dobehnem (je to v lese) už tam nenájdem nikoho.Ideálna by bola kamera,nuž...Je zaujímavé,že pes prejde a nič a na líšku reagoval :eek:
jslancik
08.12.14,10:13
podľa mňa sa medzičasom presťahoval do domu
canbo
08.12.14,14:45
Vaša otázka : "Bude mi PIR snimac, fungovat ukryty za cirym plasom?",.
Odpoveď : Bude , ale ako dlho a s akými obmedzeniami .
Aj PIR snímač je elektrické zariadenie a zabalením do fólie, alebo plastovej krabice nezmeníme konštrukciu vnútorného prevedenia ( IP 2x) na vonkajšie ( IP4x) . Môže sa to prehrievať, zmenou teplôt sa to určite zarosí a funkčnosť a životnosť je ... U niektorých aj pre dané prostredie vhodných, je problém s nastavením citlivosti snímania pre cely rok.
buchač
08.12.14,15:17
Máš jedno...myslenie sa nezmenilo... ;)
Ako tak pozerám na hodnotenie, tak to aj pravda bude s tým "problémom"...
slant
09.12.14,11:27
nie nie, jedna sa o uplne inu vec.
OK, vysvetlim preco moja ta otazka. Mal som v umysle pouzit system vnutorneho snimania budovy, ktorej sledovanie medzicasom stratilo vyznam, vo vonkajsom prostredi, vo velkej zahrade. Peniaze som chcel usetrit, ale nie sebe, cele to bude platit rodina dochodcov. Ak by to co len trochu bolo techicky mozne poriesit, chcel som im sucasny nepouzivany vnutorny system venovat, potrebuju 5 az 7 snimacov. Po elektrikarskej stranke mi to nie je problem dat dohromady, pytal som sa len na fyzikalnu podstatu prechodu IR svetla cez plast a ci ma s tym niekto skusenosti. Nic ine. Kazdopadne pojdeme teda radsej do noveho systemu. .
Btw, problem ktory ste nasli v mojej historii, sa medzicasom vyriesil sam, uz mame na chodbach cisto. Chcete vediet ako? Uplne jednoducho - sused zomrel.
buchac, neviem na ake hodnotenie narazas.
dakujem za odpovede.
kargo
11.12.14,16:57
Nahradil som pôvodný (rozbitý) kryt plastom hrúbky cca 0,3 mm a znížila sa citlivosť snímača.Dúfam že ti táto informácia bude na osoh.