Benko
08.12.14,11:15
Sročka jednoosobová od apríla nevykonáva žiadnu činnosť, do apríla fungovala normálne. Má tržby má náklady a teraz som sa dozvedela, že klient ju predal, t.j. predal 100% svojho podielu. Kto bude podávať DP za túto firmu?
Podľa mňa ja ako externý účtovník končím s touto firmou odovzdaním dokladov a viac ma nezaujíma ani mňa ani klienta.
avalik
08.12.14,10:21
Tvoj klient nie je FO (bývalý majiteľ a konateľ) ... tvoj klient je predsa sro ... a to, že tam nastali personálne a majetkové zmeny, tvoju zmluvu s danou sro neruší/nekončí. Spôsob ukončenia zmluvy tam predpokladám máte uvedený. Komunikuj s novým konateľom.
Benko
08.12.14,15:44
Veď to ma trápi. Tú sro robím kvôli klientovi ako fyzickej osobe, pre mňa je veľmi dôležité pre koho robím. Mám rada pokoj a pohodu.
halasovama
08.12.14,15:59
V takomto prípade, by som navrhovala vypovedať s.r.o. zmluvu o vedení účta., FO už nebude konateľom a nový konateľ podpíše preberací protokol, v ktorom bude, že preberá celkovú zodpovednosť za účtovnú a ekonomickú agendu. Daňový a účtovný rok ešte neskončil, takže starý konateľ nemôže ovplyvniť uzávierku. Hlavne treba mať preberací protokol podpísaný oboma stranami.
marjankaj
08.12.14,15:59
Mala by podať tá SRO. Teda jej konateľ. A ak máš s tou SRO uzatvorenú zmluvu, že podávaš ty, tak platí zmluva.
marjankaj
08.12.14,21:39
Alebo nech ukáže túto debatu novému konateľovi, a ten ju sám rýchlo pošle do preč.:eek:
Benko
10.12.14,17:02
Neposlal, on vie, že nechcem preňho robiť, ale argumentuje tým, že najlepšie je, keď rok dorobí jedna osoba.
avalik
10.12.14,17:11
neostava ti nic ine len dat vypoved zmluvy - vypovednu dobu mas, predpokladam, v zmluve uvedenu, dovtedy zmluvu musis plnit