molnarova2
08.12.14,11:53
dobrý deň
nakoľko sa mi veľmi nedarí v podnikaní chcem si nájsť brigádu v obchode. povedali mi že je to problém ked som živnostník nemôžem blokovať v reg. pokladni. čo si mám ešte vybaviť?
to mi povedali v obchode kde som sa prihlásila na brigádu/ dohoda o vykonaní práce/. Nechápem to ani ja len som si myslela že niečo mi snáď ušlo ked sa tak všetko mení ale nedáva to ani mne logiku. preto som sa pýtala.
marjankaj
08.12.14,11:12
Nemáš na to kvalifikáciu alebo čo???? Tak si urob na to školenie.
avalik
08.12.14,11:20
A to uz je aky blud?

Zakon o ERP nezakazuje pouzivat ERP (blokovat) zamestnancom, ktory je zaroven aj zivnostnik.

Ci ty si sa ponukala, ze budes "brigadovat na zivnost"? - dopln do svojej otazky podrobnosti.
kn-alka
08.12.14,11:27
Ak budeš v obchode zamestnaný normálne na dohodu o pracovnej činnosti, stávaš sa ich "zamestnancom" a môžeš obsluhovať ERP - nezávisle na tom, či máš otvorenú živnosť.

Ak však chceš poskytovať svoje služby ako živnostník, t.j. budeš im fakturovať, tak je to už otázne.

Aj ked nevidím dôvod, prečo by nemohol obsluhovať ich ERP - však by fakturoval svoje služby, tam patrí aj obsluha ERP - nepredával by predsa vlastný tovar.
Prípadne treba rozšíriť živnosť o činnosť - obsluha EPR - čo je však pritiahnuté za vlasy :D :D :D
veronikasad
08.12.14,12:28
Jarka, to nemyslíš vážne, aby živnostník faktproval inému živnostníkovi obsluhu ERP ,,,
jslancik
08.12.14,12:32
:D
kn-alka
08.12.14,12:51
však som tam pricapila až troch vyrehotaných smajlíkov
kn-alka
08.12.14,12:56
Myslela som však na fakturáciu poskytnutých služieb vrátane obsluhy ERP
Cobra99
04.01.15,21:26
no veď kľudne to môže vyfakturovať ako "Selektívne stláčanie klávesových spínačov" ;)