Mimmm
08.12.14,13:06
Dobrý deň,
prosím Vás o radu.
Manžel je gambler, manželia sme od roku 2011. Vedela som o tom ešte pred svadbou. Nevedela som do čoho vlastne idem, nezisťovala som si o tejto závislosti nič. Občas manžel podal nejaký tiket, ale nebolo to nič hrozné. Zhoršilo sa to všetko až po narodení dcéry 2013 a odvety toho veľa napáchal. Nabral pôžičky poza môj chrbát, na ktoré som náhodou prišla. Začal ambulantne navštevovať svojho psychiatra, ale nijako sa to nelepšilo. Začiatkom tohoto roka, po veľkých sľuboch, sme vzali hypotéku na prerobenie bytu, ale byt ešte stále nieje dokončený. Popri tejto hypotéke vzal pôžičky aj z iných bánk a nebankoviek. Sú to neskutočné dlhy. V októbri nadobudlo platnosť rozhodnutie súdu o zrušení BSM počas trvania manželstva. V lete prišiel manžel o prácu následkom svojho hrania.
Ja s dcérou žijem u mojej matky, manžel v nedokončenom byte. Uvažujem nad rozvodom, už som začala riešiť finančnú pomoc cez Centrum právnej pomoci, ale včera sa manžel chcel stretnúť a prosil ma a sľuboval, aby sme ho neopúšťali, chce ísť na liečenie. Neviem, či mu veriť, dobre sa to počúva, ale bojím sa mu veriť. Samozrejme myslím aj na dcéru, ja som vyrastala bez otca a nerada by som aby aj moja dcéra takto vyrastala. Ale na druhej strane možno radšej bez otca, ale bez blhov Je ešte nejaká nádej na polepšenie? A kto mi zaručí, že už to nikdy-do konca života neurobí?
Ing. Ľubomír Janoška
08.12.14,13:32
Asi 55% gamblerov sa vráti k hraniu do roka po liečení.
Anika61
08.12.14,13:42
Zivot neposkytuje ziadne zaruky a zivot s gamblerom uz vobec nie,prirovnala by som to, ako ocelova gula na nohe,ktora Ta taha stale nadol....a sluby?kolko si ich od neho uz pocula?kolko krat si mu uz dala sancu? Pises,ze nechces aby dcera vyrastala bez otca...ved este ona podedi jeho dlhy...Ja byt Tebou '''prasknem dverami'' a uz v zivote ich neotvorim.
Peggynka
08.12.14,13:56
Možno aj viac...mojej susedy syn...ona...že už nehrá :eek: ,že má frajerku (v blízkej obci),že je tam,celá šťastná... a náhoda chcela už 3x,že som vychádzala z obchodu a on z herne :mee: Herci sú to,preveľkí a sľubujú...Je to sila,takáto závislosť.
Anika61
08.12.14,14:08
Ja mam tiez osobnu skusenost,ten dotycny okradol celu svoju rodinu,blizku aj vzdialenu-staru mamu,ked mu isla pozicat peniaze,zatial jej ukradol obrucku,prsten,retiazku....videla som ho klacat na kolenach a prisahat,ze nikdy viac...a deje sa to stale...ano,dokazu podat neuveritelne herecke vykony..
Chobot
08.12.14,14:16
Gambler zostane gamblerom. Lepšie to nikdy nebude, ver mi, mám brata gamblera. Navyše sa u neho už k tomu pripojil aj alhokol to čaká aj tvojho manžela. Tá túžba hrať je u nich obrovská.

Prepil a prehral už hodnotu skoro 2 rodinných domov.
sito
08.12.14,14:20
Zahlob klinec a zaves to naň ... Čim skôr, tým lepšie ...
taiko
08.12.14,14:20
nemusi to tak byt. Nemal by si ju takto strasit, aj ked je pravda ze "better save then sorry".
taiko
08.12.14,14:23
Ak to naozaj mysli vazne, a vyrovna si svoje dlhy nie na vas ukor., ja by som ho vzal na milost.
BSM uz mate zrusene, takze Ti uz moc financne ublizit nemoze. Ja by som mu uveril, ale na druhej strane, by som poriadne zabezpecil aby ma nemohol na mizinu oriviest. A ten prisny rezim by trval aj 10 rokov ak bude treba. Ked sa naozaj chce aj z jednej, aj z druhej strany, tak sa da.
Kazdy si zasluzi druhu sancu podla mna.
Anika61
08.12.14,14:31
Taiko....ale,podla toho co pise je to zrejme 573894 sanca...
taiko
08.12.14,14:35
nuz hej, ale musi zadavatelka sama vediet, co citi a co chce, pre seba a svoju rodinu. Ja nie som lekar, neviem ake uspesne moze byt take liecenie, ale rozvod je radikalne riesenie.
Moze si rozvodove papiere nachystat a dat muzovi ultimatum, ze este jedno extempore a bude rozvod.
Anika61
08.12.14,14:48
Viem,ze gambler je chory clovek a v podstate mi je ho luto a aj rozpadajucej rodiny...a vies co mi napadlo-nech sa rozvedie a on ked je taky geroj''nech dokaze ako sa vylieci-zit predsa mozu spolu aj ''bez papiera''ak budu mat zaujem...
sito
08.12.14,14:55
taiko, teda ty Mimmm doporučuješ 537 895 možnosť, jeho šancu ... vyhrať v rodine ... Nad automatmi sa nedá ...
Mimmm
08.12.14,16:09
presne nad týmto začínam rozmýšľam, rozviesť sa a nech potom dokáže, že vie žiť bez hrania


a svoje dlhy chce riešiť osobným bankrotom, čo mi príde dosť za
zbabelé, že za nejaké tri roky vyjde z toho s čistým štítom.
Anika61
08.12.14,16:34
Verim Ti,ze si nastvana,ale to by bolo dobre keby sa dlhov zbavil...a Ty uz nech sa rozhodnes akokolvek,mysli predovsetkym na to aby si ochranila seba a dcerku-teraz musis byt Ty sebec!