psps
08.12.14,13:11
zaplatili sme registračný poplatok za pridelenie EČV + poplatok za špeciálne číslo.
Idú tieto poplatky do odpisov spolu s autom ? alebo rovno do nákladov?
Môžem dať do nákladov poplatok za špeci číslo ?
avalik
10.12.14,11:53
registracny poplatok vstupuje do obstaravacej ceny

bolo to specialne cislo potrebne pre podnikanie alebo je to "frajerina" ?
psps
10.12.14,12:23
ani to, ani to, je to číslo, aby sa vo vozovom parku dobre pamätalo, pre cudzích je to klasické číslo
JAJA11
10.12.14,12:43
aby sa auto mohlo používať, musí mať pridelené číslo. Nikde v zákone nie je, že nemôžete požiadať o špeciálne číslo, alebo teda, že to nemôže byť nákladová položka.... ja by som to priradila k obstaraniu vozidla a začala odpisovať spolu s autom (predpokladám, že to auto nemalo ŠPZ).....
psps
10.12.14,13:42
našla som tu na porade toto:
Je to úryvok z odpovede z centra podpory FR SR B.Bystrica, a odpoveď znie :
" Podľa § 35 ods.1 PÚ pre podnikateľov účtujúcich v PÚ náklady súvisiace s obstaraním majetku ..... vynaložené DO ČASU UVEDENIA MAJETKU DO UŽÍVANIA sú súčasťou obstarávacej ceny. Náklady vynaložené PO UVEDENÍ MAJETKU DO UŽÍVANIA SA ÚČTUJÚ OSOBITNE ako náklad "

pokračujem v citácii z odpovede :
" To znamená, že ak náklady súvisiace s prvým zápisom držiteľa vozidla boli vynaložené DO ČASU uvedenia vozidla DO UŽÍVANIA, sú súčasťou OC ."

a ešte niečo od Cenigovej:
do nákladov na obstaranie dlhodobého majetku sa nezahrňajú poplatky platené podľa zákona č. 145-1995 o správnych poplatkov, ktoré sa účtujú na ťarchu účtu 538- ostatné dane a poplatky....
a patrí tam napr.:
poplatok za zápis prvého alebo ďaľšieho držiteľa MV do evidencie, poplatok za vydanie EČ a pod...
ide teda o poplatky vyplývajúce zo zákonných predpisov, o evidencii MV a držiteľoch MV, ktoré sú už nákladmi súviacími s užívaním majetku....

z tohoto mi vychádza, že registračný poplatok nevstupuje do obstarávacej ceny. No a čo s tým teraz, som z toho jeleň !!!
skovco
10.12.14,13:49
Ja sa priklanam k uryvkom od teba, teda nedavat to do ceny obstarania ale rovno do nakladov. Av nakladoch s tym nevidim problem.