Pasztorka
08.12.14,13:31
Dobry den, vo vyplate za 11/2014 mi vysla hruba mzda 350,15 eur. Zamestanec je odmenovany mesacnou mzdou, zaklad je 360, dov. priemer 2,0447. Odpracoval 14 dni, dovolenku mal 5 dni a 1 den je plateny sviatok. Pracujem v MRP a pri definovani zamestancovej mzdy mam zaskrtnuty doplatok do minimalnej mzdy. Preco mi to program automaticky nedopocitava do 352 eur? Je chyba v nastaveni, alebo kvoli cerpaniu dovolenky sa "znizuje" minmalna mzda? To sa mi zda divne, ale tuto: http://www.uad.sk/33/uprava-minimalnej-mzdy-od-1-1-2014-a-jej-dopady-na-vybrane-mzdove-parametre-uniqueidmRRWSbk196Fv3xOw8VyVmEJeUH6ej0sJSKlnin-xAXFtMR5Z7Ns1nw/ mi to pride ako zdovodnenie...
ADB
26.01.15,13:33
V MRP polozka mzdoveho ciselnika "701 Hruba mzda" sumuje mzdu ale aj nahrady mzdy (napr. za dovolenku). Teda provnavat tuto suctovu viac menej informativnu polozku s minimalnou mzdou nie je spravne, pretoze do doplatku do min mzdy nevstupuju nahrady mzdy kedze nahrady za dovolenku nie su mzda. (paragraf 118 odstavec 2 druha veta Zakonika prace)
Samozrejme aj priemer na dovolenku sa kontroluje na minimalnu mzdu dvoma metodami:
1. na hodinovu min. mzdu casovu
2. na "hodinovu" prepocitanu z mesacnej min. mzdy a aktualnych disponibilnych hodin v mesiaci
Ktora metoda sa pouzije je zavisle od v mastavenia programu konkretne parametra: "Minimalna mzda - Pre mesacnú mzdu dov. priemer kontrolovat na min. hod. mzdu casovú (nie = prepocítaná mesacná) "

Tiez je potrebne sa zamysliet na dlzkou denneho uvazku zamestnanca a ustanovenym pracovnym casom pripadne prepnut v pracovnom pomere parameter "Neznižovať min. mes. mzdu pre kratší ustanovený pr. čas" ak chceme aby sa pre pre kratsi uvazok mesacna min mzda znizila
ivka70
31.01.15,14:00
Otazka sa tyka mzdy za november 2014