bazil
02.05.06,09:35
Prosím Vás o radu, pri spänej kontrole som zistil, že zamestnanec mal v mesiaci február PN v rozsahu 5 kalendarnych dni ale ja som mu zabudol vyplatiť nahradu príimu a namiesto toho som vykázal, že bol v práci. Čo s tým? Februárové výplaty sú dávno spracované, spätne do nich vojsť nemôžem.
Olgica
02.05.06,10:00
No, správne by malo byť že to všetko opravíš tomu zamestnancovi a aj výkaz do SP.
Tweety
02.05.06,10:31
No, správne by malo byť že to všetko opravíš tomu zamestnancovi a aj výkaz do SP.Ešte doplním, že aj oznámenie o DPN na tlačive ZP.:cool:
lenka397
02.05.06,15:56
Tiež som nedávno opravovala výkazy na základe zle vypočítanej mzdy. Len chcem podotknúť, že do SP sa už dodatočne nerobia opravné výkazy ale v najbližšom mesačnom oznámení upravíš všetky položky na základe zistených rozdielov. Vymeriavacie základy ostanú tak ako majú byť pre daný mesiac a daného zamestnanca ale jednotlivé sumy budú upravené o rozdiel. Možno to dávno vieš, ale pre mňa to bola novinka. A samozrejme vyrovnanie rozdielu mzdy zamestnancovi a opravný výkaz do ZP. Prípadne opravný Prehľad na DÚ.:)
Marína
02.05.06,17:58
Tiež som nedávno opravovala výkazy na základe zle vypočítanej mzdy. Len chcem podotknúť, že do SP sa už dodatočne nerobia opravné výkazy ale v najbližšom mesačnom oznámení upravíš všetky položky na základe zistených rozdielov. Vymeriavacie základy ostanú tak ako majú byť pre daný mesiac a daného zamestnanca ale jednotlivé sumy budú upravené o rozdiel. Možno to dávno vieš, ale pre mňa to bola novinka. A samozrejme vyrovnanie rozdielu mzdy zamestnancovi a opravný výkaz do ZP. Prípadne opravný Prehľad na DÚ.:)
Tak to je aj pre mňa novinka. Od kedy to platí a na základe čoho? Na výkaze je predsa možnosť zaškrtnúť buď výkaz riadny alebo opravný a to aj na tlačivách, ktoré som si vyzdvihla zo SP minulý týždeň.
lenka397
03.05.06,11:28
Ahoj Marína, naozaj to platí. Neviem síce odkedy, ale povedali mi to na SP u nás v Michalovciach. Tlačivá sú rovnaké, ale rieši sa to takto. Naozaj, mám to z prvej ruky. Zaškrtneš, že ide o opravný. Vymerivacie základy ostanú rovnaké, aké majú byť na daný mesiac, ale jednotlivé položky sa upravia o rozdiel. Aj v prílohe. Aj mne to prišlo zvláštne a komplikované, lebo som robila opravy za viac mesiacov a napočítala som sa ako blázon. odovzdala som to a uvidím, čo bude. Radila mi to pani, čo má práve výkazy na starosti. Takže by to malo byť OK.
Džanka
03.05.06,11:37
Ahojte. Aj ja som mala podobný problém v 6/2005. Tiež mi v SP povedali, že danému zamestnancovi mám opraviť len sumy, ale keďže ten zamestnanec u nás už nepracuje, dovolili mi urobiť opravné za 6/2005. Opravovala som to v 4/2006.
Marína
05.05.06,17:45
Ďakujem:).