nataliaja
08.12.14,14:50
Ahojte, mám dve otázky a prosím tých, ktorí majú skúsenosti, aby mi pomohli.

1. Je možné oznámiť vstup spoločnosti do likvidácie Obchodnému vestníku písomne, alebo je to možné len elektronicky zaregistrovaním sa na justice.sk?

2. Je možné oznámiť vstup do likvidácie vopred, teda bolo rozhodnuté, že spoločnosť vstúpi do likvidácie k 31.12.2014, je možné toto oznámenie pre Obchodný vestník urobiť už aj teraz, či najskôr dňom vstupu spoločnosti do likvidácie?

Ďakujem a prosím ak by ste vedeli svoju odpoveď odkázať na presný paragraf
Consultix
09.12.14,10:53
1. Ak mas na mysli vyzvu likvidatora vo veci prihlasenia pohladavok a prav voci likvidovanej spolocnosti, tak tato moznost je len v elektronickej podobe.
2. Oznamenie by malo byt podla mojho nazoru az po vstupe do likvidacie, nakolko rozhodnutie o likvidacii sa moze napr. aj zrusit.

Ale trocha pomimo: Ak Tvojim zamerom bola likvidacia za ucelom neplatenia danovej licencie, tak tymto terminom si to asi nevyriesila. Spolocnost neplati danovu licenciu, ak v roku 2014 vstupi do likvidacie a tato skutocnost sa aj uvedie do obchodneho registra (dodatok "v likvidacii" k obchodnemu menu). Pochybujem, ze pri vstupe do likvidacie k poslednemu dnu v roku sa stihne vykonat zmena zaznamu v OR.