bjuty smis
18.02.16,08:13
však sa vyjadril úplne jasne :

“napíšte si čo chcete, ste zlý človek od kosti”.
lujza.j
18.02.16,09:27
"nové"politické tváre:D...na 99% boli narvatý v nejakej straníckej rici....novo s iba tvária...
lujza.j
19.02.16,21:08
dnes som sa pobavila na tlačofke sdkú....ich preceda tam dupkal nožičkou .....ako tata beblavého za mečára bizňisoval ...v palma tumys ba.....ked tata dal love mladému - kupil miesto na kandidátke sdkú tedy jeho keš nevadia?!
sranda ako velmi chcú byť "na kopci"....
a potom , že chod voliť:eek:
korela
20.02.16,06:34
Bjuty, neviem, čo je na tom pravdy, osobne ho nepoznám, ale žilinčania tvrdia, že je to ešte väčší hajzeľ ako Slota.
Osobne mám na SNS neutrálny názor, majú ale dosť ľudí na kandidátke prepojených na bývalé HZDS, napr. syn Karola Konárika a pod...
Ja ho nepoznám, v živote som o ňom nepočula, ale neposudzujem deti podľa činov rodičov. Mohol sa potatiť, ale rovnako môže byť voči otcovi totálne zaujatý a mať svoj život so svojimi svetonázormi. Píšem síce o mladom Konárikovi, ale myslím to vo všeobecnosti.
buchač
20.02.16,07:03
Bjuty, neviem, čo je na tom pravdy, osobne ho nepoznám, ale žilinčania tvrdia, že je to ešte väčší hajzeľ ako Slota.
Osobne mám na SNS neutrálny názor, majú ale dosť ľudí na kandidátke prepojených na bývalé HZDS, napr. syn Karola Konárika a pod...
Ja ho nepoznám, v živote som o ňom nepočula, ale neposudzujem deti podľa činov rodičov. Mohol sa potatiť, ale rovnako môže byť voči otcovi totálne zaujatý a mať svoj život so svojimi svetonázormi. Píšem síce o mladom Konárikovi, ale myslím to vo všeobecnosti.
Vo všeobecnosti ale platí, že takéto niečo (vzdor voči bohatému a vplyvnému rodičovi) sa odohráva iba ak v telenovelách.

Na Slovenskej scéne politického alebo bizniz charakteru (ergo prepojené jak fras) také niečo proste nehrozí.

Dokonca si trúfnem povedať, že aj napriek anonymite mladých potomkov sú títo oveľa väčší hajzli ako ich úspešní rodičia.
korela
20.02.16,07:37
Bjuty, neviem, čo je na tom pravdy, osobne ho nepoznám, ale žilinčania tvrdia, že je to ešte väčší hajzeľ ako Slota.
Osobne mám na SNS neutrálny názor, majú ale dosť ľudí na kandidátke prepojených na bývalé HZDS, napr. syn Karola Konárika a pod...
Ja ho nepoznám, v živote som o ňom nepočula, ale neposudzujem deti podľa činov rodičov. Mohol sa potatiť, ale rovnako môže byť voči otcovi totálne zaujatý a mať svoj život so svojimi svetonázormi. Píšem síce o mladom Konárikovi, ale myslím to vo všeobecnosti.
Vo všeobecnosti ale platí, že takéto niečo (vzdor voči bohatému a vplyvnému rodičovi) sa odohráva iba ak v telenovelách.

Na Slovenskej scéne politického alebo bizniz charakteru (ergo prepojené jak fras) také niečo proste nehrozí.

Dokonca si trúfnem povedať, že aj napriek anonymite mladých potomkov sú títo oveľa väčší hajzli ako ich úspešní rodičia.
A veru hrozí a napĺňa sa to. Iba o tom nevieš. Nemáš odkiaľ.
Predo mnou, prosím ťa, telenovely nespomínaj. Nepadá každé jablko pod strom.
buchač
20.02.16,07:49
Vo všeobecnosti ale platí, že takéto niečo (vzdor voči bohatému a vplyvnému rodičovi) sa odohráva iba ak v telenovelách.

Na Slovenskej scéne politického alebo bizniz charakteru (ergo prepojené jak fras) také niečo proste nehrozí.

Dokonca si trúfnem povedať, že aj napriek anonymite mladých potomkov sú títo oveľa väčší hajzli ako ich úspešní rodičia.
A veru hrozí a napĺňa sa to. Iba o tom nevieš. Nemáš odkiaľ.
Predo mnou, prosím ťa, telenovely nespomínaj. Nepadá každé jablko pod strom.[/QUOTE]

Hehehehe...jasnéééé.
Hrozí to samozrejme v okruhu Tvojej rodiny a tých známych. Však vieme...a vieme aj odkiaľ vietor fúka.

Sorry, ale ak vezmem v úvahu tie info, z ktorého sa dá vychádzať, t.j. že nákupy Ti vozia domov, že nepozeráš TV, že nečítaš noviny, atď....tak Ty teda máš fakt odkiaľ. ;)

Radšej neblbni, to nemá význam....písal som vo všeobecnosti, ale kľudne môžem aj konkrétne. A nie iba ja, ale kľudne aj každý, čo má akú takú skúsenosť.
Lebo nie iba Ty si nejak "vyvolená"...

Telenovely ja nepozerám....radšej Farmu, Smotánku, Svokru, Výmenu manželiek....nenechám si ujsť Bukovkského a pravidelne lustrujem šarlatánske stránky typu rôznych badateľov...:D
misoft
20.02.16,07:58
Dokonca si trúfnem povedať, že aj napriek anonymite mladých potomkov sú títo oveľa väčší hajzli ako ich úspešní rodičia.
.....viď Paškovie familía f Košicoch.... už začínajú vyskakovať.....opäť... nepáči sa im, že raz po grni dostali.....
Takýchto hajzlíkov asi bude potrebné inak eliminovať, ale na to treba iných oných, takých čo ich chrániť nebudú....
Mária27
21.02.16,08:22
Tá ale Merkelovej dala! Oplatí sa to pozrieť celé.

https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1531155260518770/
misoft
21.02.16,09:49
Tak toto jej (pre Frau Merkel) tá sympatická doktorka pekne povedala.... a mala pravdu......
pepsikova
21.02.16,11:13
..až doteraz som si myslela, že Polícia, ako orgán, je jednoducho Polícia..avšak po nočnom zážitku na Polícii v PD som sa presvedčila o tom, je je to banda najhlúpejších idiotov, aká sa mohla v našom štáte pozbierať pod jednou strechou..
..nejdem sa rozpisovať, prečo, ale musela som tam stráviť 6 hodín, od pol deviatej do tretej,z toho prvých 25 minút si policajt na linke nechal trikrát zopakovať fakty,potom sme 3/4 hodinu čakali na hliadku, ktorá si 3x nechala vysvetľovať, čo od nich chceme a prečo sme ich vyrušili z teplúčka do dažďa, no a nakoniec nás nechali čakať takmer 5 hodín, kým sme konečne mohli podať trestné oznámenia,dali nám fúkať-či náhodou nie sme pod vplyvom omamných látok, keď sa riešime o pol tretej v noci u nich..
..lebo zákon je zákon a ten nepustí...
..nejdem tu diskutovať, prečo a začo, ale musela som sa niekde vyziapať,lebo "idiot" je v tomto prípade len odvar toho, čo dostali v noci..
..a nič..
buchač
21.02.16,11:35
..až doteraz som si myslela, že Polícia, ako orgán, je jednoducho Polícia..avšak po nočnom zážitku na Polícii v PD som sa presvedčila o tom, je je to banda najhlúpejších idiotov, aká sa mohla v našom štáte pozbierať pod jednou strechou..
..nejdem sa rozpisovať, prečo, ale musela som tam stráviť 6 hodín, od pol deviatej do tretej,z toho prvých 25 minút si policajt na linke nechal trikrát zopakovať fakty,potom sme 3/4 hodinu čakali na hliadku, ktorá si 3x nechala vysvetľovať, čo od nich chceme a prečo sme ich vyrušili z teplúčka do dažďa, no a nakoniec nás nechali čakať takmer 5 hodín, kým sme konečne mohli podať trestné oznámenia,dali nám fúkať-či náhodou nie sme pod vplyvom omamných látok, keď sa riešime o pol tretej v noci u nich..
..lebo zákon je zákon a ten nepustí...
..nejdem tu diskutovať, prečo a začo, ale musela som sa niekde vyziapať,lebo "idiot" je v tomto prípade len odvar toho, čo dostali v noci..
..a nič..
Nadávať vie každý.
Ale prečo nedáš dôvod ? Lebo ak sa len rozpisuješ, tak je to iba mútenie kalnej vody.
Spomínaš trestné oznámenie ?
Prečo sa vybavuješ s nejakým mladým polišom, čo si prdel chráni (lebo zákon) pred kadejakým (všeobecne) sťažovateľom, ktorému vadí ešte aj prdenie suseda.
Prečo nespíšeš trestné oznámenie, šmaríš na papier a ráno odnesieš na príslušnú prokuratúru ?

Lebo nehnevaj sa...normálny človek nedáva ráno o 02,30 hod trestné oznámenie...

P.S.:
Nezastávam sa polišov, ale aj oni sú len jedinci...a málokto vie, ako majú tí bežní poliši zviazané ruky a ako sú buzerovaní a aj postihovaní od svojich nadriadených.
...a potom dochádza ku kadejakým lapsusom.
pepsikova
21.02.16,13:10
..až doteraz som si myslela, že Polícia, ako orgán, je jednoducho Polícia..avšak po nočnom zážitku na Polícii v PD som sa presvedčila o tom, je je to banda najhlúpejších idiotov, aká sa mohla v našom štáte pozbierať pod jednou strechou..
..nejdem sa rozpisovať, prečo, ale musela som tam stráviť 6 hodín, od pol deviatej do tretej,z toho prvých 25 minút si policajt na linke nechal trikrát zopakovať fakty,potom sme 3/4 hodinu čakali na hliadku, ktorá si 3x nechala vysvetľovať, čo od nich chceme a prečo sme ich vyrušili z teplúčka do dažďa, no a nakoniec nás nechali čakať takmer 5 hodín, kým sme konečne mohli podať trestné oznámenia,dali nám fúkať-či náhodou nie sme pod vplyvom omamných látok, keď sa riešime o pol tretej v noci u nich..
..lebo zákon je zákon a ten nepustí...
..nejdem tu diskutovať, prečo a začo, ale musela som sa niekde vyziapať,lebo "idiot" je v tomto prípade len odvar toho, čo dostali v noci..
..a nič..
Nadávať vie každý.
Ale prečo nedáš dôvod ? Lebo ak sa len rozpisuješ, tak je to iba mútenie kalnej vody.
Spomínaš trestné oznámenie ?
Prečo sa vybavuješ s nejakým mladým polišom, čo si prdel chráni (lebo zákon) pred kadejakým (všeobecne) sťažovateľom, ktorému vadí ešte aj prdenie suseda.
Prečo nespíšeš trestné oznámenie, šmaríš na papier a ráno odnesieš na príslušnú prokuratúru ?

Lebo nehnevaj sa...normálny človek nedáva ráno o 02,30 hod trestné oznámenie...

P.S.:
Nezastávam sa polišov, ale aj oni sú len jedinci...a málokto vie, ako majú tí bežní poliši zviazané ruky a ako sú buzerovaní a aj postihovaní od svojich nadriadených.
...a potom dochádza ku kadejakým lapsusom.
..

..ou, ja sa teda v noci nenudím až tak, žeby som musela pred políciou čakať, kým ma vpustia..dôvod som mala, i ked som s ním nepočítala..to je nadlho..len som sa potrebovala vypľuť zo zlosti..nerieš..
pavol54
21.02.16,14:19
..až doteraz som si myslela, že Polícia, ako orgán, je jednoducho Polícia..avšak po nočnom zážitku na Polícii v PD som sa presvedčila o tom, je je to banda najhlúpejších idiotov, aká sa mohla v našom štáte pozbierať pod jednou strechou..
..nejdem sa rozpisovať, prečo, ale musela som tam stráviť 6 hodín, od pol deviatej do tretej,z toho prvých 25 minút si policajt na linke nechal trikrát zopakovať fakty,potom sme 3/4 hodinu čakali na hliadku, ktorá si 3x nechala vysvetľovať, čo od nich chceme a prečo sme ich vyrušili z teplúčka do dažďa, no a nakoniec nás nechali čakať takmer 5 hodín, kým sme konečne mohli podať trestné oznámenia,dali nám fúkať-či náhodou nie sme pod vplyvom omamných látok, keď sa riešime o pol tretej v noci u nich..
..lebo zákon je zákon a ten nepustí...
..nejdem tu diskutovať, prečo a začo, ale musela som sa niekde vyziapať,lebo "idiot" je v tomto prípade len odvar toho, čo dostali v noci..
..a nič..
Nadávať vie každý.
Ale prečo nedáš dôvod ? Lebo ak sa len rozpisuješ, tak je to iba mútenie kalnej vody.
Spomínaš trestné oznámenie ?
Prečo sa vybavuješ s nejakým mladým polišom, čo si prdel chráni (lebo zákon) pred kadejakým (všeobecne) sťažovateľom, ktorému vadí ešte aj prdenie suseda.
Prečo nespíšeš trestné oznámenie, šmaríš na papier a ráno odnesieš na príslušnú prokuratúru ?

Lebo nehnevaj sa...normálny človek nedáva ráno o 02,30 hod trestné oznámenie...

P.S.:
Nezastávam sa polišov, ale aj oni sú len jedinci...a málokto vie, ako majú tí bežní poliši zviazané ruky a ako sú buzerovaní a aj postihovaní od svojich nadriadených.
...a potom dochádza ku kadejakým lapsusom.
..

..ou, ja sa teda v noci nenudím až tak, žeby som musela pred políciou čakať, kým ma vpustia..dôvod som mala, i ked som s ním nepočítala..to je nadlho..len som sa potrebovala vypľuť zo zlosti..nerieš..
máš vo všetkom pravdu, ale to fúkanie dám za pravdu policajtom už len pre tvoju budúcu ochranu aby niekto z druhej strany netvrdil že si bola opitá všetko to bol alkoholický výmysel a obrátil by to proti tebe . voľakedy sme vodičom pri nehode nechali fúkať a vždy bol vinný ten čo nafúkal(obrazne povedané aj keby triezvy jazdil v protismere)
misoft
21.02.16,16:25
Už ich prešla eufória: http://www.topky.sk/cl/1000851/1529511/VIDEO-Nenavist-v-Nemecku-stupa--Vyhorel-hotel-plny-utecencov--ludia-branili-v-haseni-
A mám dojem, že Frau Merkel v budúcich voľbách totálne pohorí.....
I samotní Nemci už majú plné zuby imigrantov....
Žiaľ - iná "kultúra", iné "morálne hodnoty" a výsledok http://www.topky.sk/cl/11/1529355/Sexualny-horor-v-uteceneckom-tabore--Mlady-Afganec-znasilnil-v-pivnici-zamestnankynu?campaign=interlink&medium=1529511
BXLmiami
21.02.16,16:36
Založila na tretiu s etovú.
pavol54
21.02.16,17:16
Už ich prešla eufória: http://www.topky.sk/cl/1000851/1529511/VIDEO-Nenavist-v-Nemecku-stupa--Vyhorel-hotel-plny-utecencov--ludia-branili-v-haseni-
A mám dojem, že Frau Merkel v budúcich voľbách totálne pohorí.....
I samotní Nemci už majú plné zuby imigrantov....
Žiaľ - iná "kultúra", iné "morálne hodnoty" a výsledok http://www.topky.sk/cl/11/1529355/Sexualny-horor-v-uteceneckom-tabore--Mlady-Afganec-znasilnil-v-pivnici-zamestnankynu?campaign=interlink&medium=1529511
sex, práca a debata sa nedajú robiť bez prípravy oboch zúčastnených Zaujímavé že v Brne na Akadémii tí líbijci ani jednu pracovníčku ubytovne neznásilnili a aké to boli kočky( asi boli na to pripravené) Za peníze v Praze i dúm
pavol54
21.02.16,17:20
Založila na tretiu s etovú.
Zakázal by som aby vrcholoví politici boli bezdetní (Lenin ,Hitler .a.p) čo im záleží po nich potopa a ich deti netrpia za nesprávne rozhodnutia
pepsikova
22.02.16,10:54
..moje, ešte akétaké nádeje, že v tomto štáte sa dovolám pravdy, sa dnes potopili kompletne ako titanik..smerodatné je to, čo povie sudca-ale bohužiaľ, pre sociálne pracovníčky sú jeho slová na smiech!..sudca sa čuduje, ako je možné, "že sociálka",-sociálka sa čuduje, ako je možné "že sudca"..od dverí k dverám..a nič..nejaké zbytky nádeje ešte možno nájdem,hádam médiá pomôžu..odvažujem sa dúfať, to ešte nie je zakázané..
..zase som sa sem "vypľula" zo všetkej zlosti..ešte že ste!..
misoft
22.02.16,14:41
Nuž holka..... keby si tu bola nováčikom, napísal by som toto: Vitaj na Slovensku (Welcome to Slovakia). Takto len môžem konštatovať jedno - "že sa divíš?" - šak toto je tu "normál" (na Slovensku)....
bjuty smis
22.02.16,15:05
misoft
22.02.16,20:20
Nedávno sa spomínalo, ako preceda dáva "stimuly" firme na výrobu dokladov...(nemôžem to nájsť) ... a hľa, komu ide dávať stimuly....
http://ekonomika.sme.sk/c/20101361/za-biznisom-ktory-ide-fico-dotovat-su-ukrajinci-vysetrovani-za-korupciu.html?ref=njct
Firme, v ktorej sú partnermi ukrajinské firmy, ktoré vyšetruje USA pre korupciu, ktoré sleduje i Interpol....

Pekne, pán preceda, pekne.... len tak ďalej..... a hneď bude aj Slovenská republika vedená, ako krajina, ktorá podporuje kriminálnikov medzinárodného razenia....
Ergo.... pán preceda trepe, ako chráni Slovensko a pritom sám si nepreverí, komu dáva NAŠE peniaze......
misoft
24.02.16,15:36
jar88
24.02.16,17:09
http://ekonomika.sme.sk/c/20102977/kam-tecu-peniaze-z-premierovej-rezervy-pozrite-si-prehlad.html?ref=trz

Dávaš sem jeden lajk za druhým, ako sa rozfrcávajú peniaze.:)
Budí to vo mne dojem, že sa ti to už prestáva páčiť.:--- Alebo nie?:)
---------------------------------
Už sa ti nepáči sociálna demokracia s milou tvárou?
Ak je to tak, tak prejdi k pravici, alebo rovno ku kapitalistom.:D
Nandrolon
25.02.16,04:40
Jar, vnučka ťa ešte nenaučila rozdielný význam slov "lajk" (píše sa like) a "link" (píše sa link)?
Lebo takto to vypadá veľmi čudne.

:D:D:D:D
misoft
25.02.16,06:04
Jar, vnučka ťa ešte nenaučila rozdielný význam slov "lajk" (píše sa like) a "link" (píše sa link)?
Lebo takto to vypadá veľmi čudne.

:D:D:D:D
Ajajajaj..... zase ho opravuješ? Veď on predsa vie všetko! A to, čo vie, je "správne"!
jar88
25.02.16,08:07
Jar, vnučka ťa ešte nenaučila rozdielný význam slov "lajk" (píše sa like) a "link" (píše sa link)?
Lebo takto to vypadá veľmi čudne.

:D:D:D:D
Vďaka za upozornenie.:) Pre mňa je význam slov veľmi dôležitý. Ja totiž veľmi neznášam pojmový chaos. Vytvára to v hlave guláš a následne z myšlienok lečo s párkom.:D
------------------------------------------------
Som naozaj rád, že si si to začal uvedomovať. Pokračuj takto ďalej a výsledok sa ti skôr, či neskôr musí dostaviť.:)
jar88
25.02.16,08:15
Jar, vnučka ťa ešte nenaučila rozdielný význam slov "lajk" (píše sa like) a "link" (píše sa link)?
Lebo takto to vypadá veľmi čudne.

:D:D:D:D
Ajajajaj..... zase ho opravuješ? Veď on predsa vie všetko! A to, čo vie, je "správne"!

Môj ty zlatý, doteraz som nevnímal ten rozdiel vo význame like a link.:) Vnímal som to, ako poukázanie na nejaký konkrétny text umiestnený niekde na webe (located on the Web). :D
taiko
25.02.16,08:26
Jar, vnučka ťa ešte nenaučila rozdielný význam slov "lajk" (píše sa like) a "link" (píše sa link)?
Lebo takto to vypadá veľmi čudne.

:D:D:D:D
Ajajajaj..... zase ho opravuješ? Veď on predsa vie všetko! A to, čo vie, je "správne"!

Môj ty zlatý, doteraz som nevnímal ten rozdiel vo význame like a link.:) Vnímal som to, ako poukázanie na nejaký konkrétny text umiestnený niekde na webe (located on the Web). :D
boze jaro, to je fakt tak tazke napisat, ze "pomylil som sa", alebo " neviem anglicky" ?
"...som nevnímal ten rozdiel vo význame like a link " To je ako keby si napisal, ze nevnimas rozdiel medzi jahoda a pohoda.
Svata dobroto, ze Ti to nie je trapne obracat svoju nevedomost / omyl proti tomu, kto na na nu poukazal. Vskutku nevidana jesitnost
jar88
25.02.16,08:38
Jar, vnučka ťa ešte nenaučila rozdielný význam slov "lajk" (píše sa like) a "link" (píše sa link)?
Lebo takto to vypadá veľmi čudne.

:D:D:D:D
Ajajajaj..... zase ho opravuješ? Veď on predsa vie všetko! A to, čo vie, je "správne"!

Môj ty zlatý, doteraz som nevnímal ten rozdiel vo význame like a link.:) Vnímal som to, ako poukázanie na nejaký konkrétny text umiestnený niekde na webe (located on the Web). :D
boze jaro, to je fakt tak tazke napisat, ze "pomylil som sa", alebo " neviem anglicky" ?
"...som nevnímal ten rozdiel vo význame like a link " To je ako keby si napisal, ze nevnimas rozdiel medzi jahoda a pohoda.
Svata dobroto, ze Ti to nie je trapne obracat svoju nevedomost / omyl proti tomu, kto na na nu poukazal. Vskutku nevidana jesitnost

To o čom točíš?
Veď som pekne poďakoval za upozornenie a následne aj objasnil moju "nevedomosť". Napísal som predsa, že až do upozornenia som nevnímal ten rozdiel medzi link a like.
---------------------------------------------
To som mal napísať, jááj ja debil? To by si bol spokojnejší?

Taiko, ja som sa nepomýlil, ja som to nevnímal a tak som to nevedel. Neskúmal som presný význam. Dúfam že z toho nemáš guláš, či dokonca lečo, že je ti to už jasné.
misoft
25.02.16,08:42
boze jaro, to je fakt tak tazke napisat, ze "pomylil som sa", alebo " neviem anglicky" ?
"...som nevnímal ten rozdiel vo význame like a link " To je ako keby si napisal, ze nevnimas rozdiel medzi jahoda a pohoda.
Svata dobroto, ze Ti to nie je trapne obracat svoju nevedomost / omyl proti tomu, kto na na nu poukazal. Vskutku nevidana jesitnost
To je, ako keby nevnímal rozdiel medzi robota a sobota....
jar88
25.02.16,08:50
boze jaro, to je fakt tak tazke napisat, ze "pomylil som sa", alebo " neviem anglicky" ?
"...som nevnímal ten rozdiel vo význame like a link " To je ako keby si napisal, ze nevnimas rozdiel medzi jahoda a pohoda.
Svata dobroto, ze Ti to nie je trapne obracat svoju nevedomost / omyl proti tomu, kto na na nu poukazal. Vskutku nevidana jesitnost
To je, ako keby nevnímal rozdiel medzi robota a sobota....
Nuž, čo na to povieš taiko?
Takáto komunikácia - argumentácia sa ti tu na Porade páči?
-------------------------------------------------------
Veď to nieje nič iné, ako sprosté štekanie.
jar88
25.02.16,09:06
Nedávno tu korela do jednej debaty vložila video z jutub.
V 16 minute, 50 sekunde spomenul Ivo Samson slovné spojenie "vzniká pojmový chaos".
https://www.youtube.com/watch?v=hyTfnL0GWSc
On to vzťahuje na vyjadrenia médií vo vzťahu k utečencom, ale podľa mňa to platí o médiách úplne všeobecne. Oni totiž doslova vytvárajú pojmový chaos vo všetkom.
Potom sa to prenáša aj do debát, dokonca aj tu. Prenáša sa to preto, že prevážna väčšina ľudí z toho má pojmový chaos. Chaos v myšlienkach a vo vnímaní základných pojmov.
Ty vnímaš nejaký rozdiel v úrovni debát na sme, na topkách a podobne a na úrovni debát tu na Porade?
taiko
25.02.16,09:45
Na odlahcenie.
Pani ucitelka : " Jarko, tu v tom priklade mas chybu, miesto " - " si dal " + " a teda vysledok prikladu je zly. Asi si sa v rychlosti pomylil. ".
Jarko: " Ale kdeze, pani ucitellka. To si este musite dostudovat. Co ste chybali, ked ste to na VS brali ?Ja som sa nepomyli. Ja som to len nevnimal, tak som to nevedel. ".
Pani ucitelka: " Aha tak to je potom ine, v takom pripade, Ti ten priklad uznam a z pisomnky mas 1-ku. Prepac mi ze som nevnimala rozdiel medzi chybou na jednej strane a nevnimanim rozdielov medzi operatormi a z toho vyplyvajucou nevedomostou na strane druhej."
Jarko: " pani ucitelka a preco zil Martin Kukucin v byvalej Juhoslavii? Nebolo to preto, lebo zivot pochadzal z jednobunkovcov a silu vypocitame z hmotnosti a zrychlenia?
;):).
jar88
25.02.16,10:07
Ak by som na tom bol rovnako, ako ty tajko, tiež by som takto reagoval.
Ja nemienim - dúfam že chápeš. Plus mínus.
taiko
25.02.16,10:15
Ak by som na tom bol rovnako, ako ty tajko, tiež by som takto reagoval.
Ja nemienim - dúfam že chápeš. Plus mínus.
Chapem a ocenujem pokoru. Ale neboj, tvrdou pracou na sebe, sa da kadeco zlepsit aj vo vyssom veku. Nikdy nie je neskoro. ;)
A teda koncim nan tuto temu aj ja
jar88
25.02.16,10:38
Ak by som na tom bol rovnako, ako ty tajko, tiež by som takto reagoval.
Ja nemienim - dúfam že chápeš. Plus mínus.
Chapem a ocenujem pokoru. Ale neboj, tvrdou pracou na sebe, sa da kadeco zlepsit aj vo vyssom veku. Nikdy nie je neskoro. ;)
A teda koncim nan tuto temu aj ja


http://ekonomika.sme.sk/c/20102977/kam-tecu-peniaze-z-premierovej-rezervy-pozrite-si-prehlad.html?ref=trz

Dávaš sem jeden lajk za druhým, ako sa rozfrcávajú peniaze.:)
Budí to vo mne dojem, že sa ti to už prestáva páčiť.:--- Alebo nie?:)
---------------------------------
Už sa ti nepáči sociálna demokracia s milou tvárou?
Ak je to tak, tak prejdi k pravici, alebo rovno ku kapitalistom.:D
A o čom že bola tá tvoja téma?
Teda v prípade, že opomenieme na čo a ako som reagoval a nesprávne napísal "že misoft lajkuje"?
jar88
25.02.16,10:52
Pokojne môžeš zmeniť tému a poukázať na fakt, že neviem po anglicky, naviac neviem ani programovať. Neviem programovať v žiadnom jazyku. Ani v starých a ani v nových jazykoch.
Ty to všetko asi na rozdiel odo mňa ovládaš.
Máš pocit, že je to z mojej strany nejaká pokora? To snáď nie.
-------------------------------------------
Ja na rozdiel od teba ovládam iné veci.
Veci o ktorých ty osobne nemáš ani šajn.
------------------------------------------------------
Nemyslím si však, že si ich máš začať doplňovať. Tiež si nemyslím, že je tov tvojom prípade neskoro.
Ale je rozdiel, žiť bez znalosti programovať a bez znalosti, ktoré ti zjavne chýbajú - nechýbajú.
(vidím, že inteligencia ti stále ešte nechýba)
jar88
25.02.16,10:55
Ak by som na tom bol rovnako, ako ty tajko, tiež by som takto reagoval.
Ja nemienim - dúfam že chápeš. Plus mínus.
Chapem a ocenujem pokoru. Ale neboj, tvrdou pracou na sebe, sa da kadeco zlepsit aj vo vyssom veku. Nikdy nie je neskoro. ;)
A teda koncim nan tuto temu aj ja
Inak s týmto môžeš ísť pokojne aj na pieskovisko.
Česť!
To znamená, že dovi dopo.!
bjuty smis
25.02.16,11:23
misoft
26.02.16,09:45
http://www.topky.sk/cl/100535/1530473/Uradnicka-dostala-stedry-darcek-od-Fica--Odklepli-jej-studium-za-tisice-eur--absurdne--kritizuje-ucitel
Kto to zatiahne? Slovensko?

No - mali by si to prečítať najmú tí, ktorí "orodujú" za "svojho Robka! Robotník, ktorý má 405€ v hrubom si musí platiť cestovné, musí platiť dane - nemá žiadne privilégia - ten určite ho voliť nebude. Nebudú ho ani učitelia a zdravotné sestry - vypiekol s nimi, smeje sa im do tváre.
Žiaľ - je tu však armáda dôchodcov, ktorí dostanú vianočný príspevok, dostali vlaky zadarmo - lebo im to dal "ich Robko". Ale už neskúmajú, kto im tie peniaze vlastne dal - a dal im ich ten, čo práve zarába 405€ v hrubom!!!!. Študenti - tí rozumnejší hľadia aj dopredu a zvažujú, čo bude, až skončí štúdium - príde všedná realita: práca v nedohľadne, alebo málo platená, z ktorej bude platiť odvody a dane (aj pre dôchodcov), vlaky už zadarmo nebudú... No je skupina mladých, ktorí ho budú voliť, lebo dobre vyzerá..... to sú tí s vygumovanými mozgami, budú ho voliť "podnikatelia" a "majitelia" firiem, ktoré sú prisaté na štátnych zakázkach (lebo by prišli o bezpracný zdroj príjmov).

Preto 5.3. je potrebné už konečne zastaviť tú hranatú pijavicu a jeho bandu zlodejov - je potrebné ísť voliť, ale nie SMER! Je potrebné, aby Hranatý ZMIZOL z politickej scény, kde spôsobuje viacej škody ako osohu. Je potrebné, aby bol odstavený od toho, aby mohol svojvoľne manipulovať s peniazmi všetkých obyvateľov, ktorý sú povinní platiť dane na pôžitky a rozmary skorumpovaných, arogantných "politikov", ktorí hľadia len na svoj prospech a z národa si urobili zlatú baňu!
P.S. Musel som to napísať sem, pretože v pôvodnom vlákne by sa politika pretriasať takto nemala....
Tweety
01.03.16,11:26
Tweety
01.03.16,11:30
jar88
01.03.16,14:02
Tak toto ma naozaj dostalo. To čo je?
https://www.youtube.com/watch?v=xi-Sy_fZqqI
Čo tým vlastne sledujú?
(Čo chcú zaviesť namiestoallah agbar - rus je veľký?)
misoft
02.03.16,18:52
A nedajú si pokoja!
I tri dni pred voľbami sa vládnuci mocipáni rozhodli, že naše peniaze dajú tak povediac grázlom. Ergo - pustia sem firmu nejakého saudoaraba, ktorý spolupracuje s ukrajincami, ktorých vyšetruje FBI - teda pekne nám ešte zavaria - s podporou končiacej vlády bude Slovenská republika prepierať (možno) špinavé prachy.
http://ekonomika.sme.sk/c/20107684/vlada-podpori-dotaciami-za-18-milionov-ukrajincov.html
Držia sa hesla "...a po nás potopa....". Keď príde na lámanie chleba - zvalia to na novú vládu, tá to bude váľať na starú vládu a arab s ukrajincami si budú rozdeľovať zisky - čisté prachy po tom, čo do "investície" napchajú špinavé prachy.


BRAVÓ!!!! Píšem to znova - zbavme sa tohto "zamestnanca" (rozumej Hranola) - pretože ak zostane pri moci, dočkáme sa riadnej medzinárodnej blamáže, ak nie ešte aj zavedenie vedúcej úlohy strany SMER v živote Slovákov....
buchač
02.03.16,19:02
Tak toto ma naozaj dostalo. To čo je?
https://www.youtube.com/watch?v=xi-Sy_fZqqI
Čo tým vlastne sledujú?
(Čo chcú zaviesť namiestoallah agbar - rus je veľký?)

Keď nerozumieš, o čo ide v tom videu, tak by bolo vhodné nerozširovať bludy a drísty v podobnom duchu, ako uvádzaš.

Čo to je ?
Nemá význam Ti to vysvetľovať... nie si odborník a laikovi je to prd platné jak lanský sneh.
misoft
02.03.16,19:05
Tak toto ma naozaj dostalo. To čo je?
https://www.youtube.com/watch?v=xi-Sy_fZqqI
Čo tým vlastne sledujú?
(Čo chcú zaviesť namiestoallah agbar - rus je veľký?)

Ach jaj.... expert odrazu nevie......
Očuj - expert - nájdi si zábery, keď to buchlo v Novákoch a porovnaj...... A keď si taký múdry - prišiel by si na to, prečo to takto rachlo.....
jar88
02.03.16,19:41
Tak toto ma naozaj dostalo. To čo je?
https://www.youtube.com/watch?v=xi-Sy_fZqqI
Čo tým vlastne sledujú?
(Čo chcú zaviesť namiestoallah agbar - rus je veľký?)

Keď nerozumieš, o čo ide v tom videu, tak by bolo vhodné nerozširovať bludy a drísty v podobnom duchu, ako uvádzaš.

Čo to je ?
Nemá význam Ti to vysvetľovať... nie si odborník a laikovi je to prd platné jak lanský sneh.
Keď nemá význam tak nemá.
https://www.youtube.com/watch?v=ObN0sZ9GYQA
Tu mám však pocit, že ide o niečo porovnateľné.
Teda aspoň dúfam, že to nieje spôsobené nejakým exekútorom a jeho neopatrnou činnosťou v muničnom sklade.
https://www.youtube.com/watch?v=72C4xijFy0I
Treba niečo viac?
lujza.j
24.03.16,13:28
Dualne vzdelavanie.....kecy okolo toho...ako keby teraz objavili ameriku....
misoft
24.03.16,13:35
Dualne vzdelavanie.....kecy okolo toho...ako keby teraz objavili ameriku....
Lui - šak objavili... po 524-och rokoch.....
taiko
30.03.16,07:07
Nepacilo sa mi dnes :(
http://ekonomika.sme.sk/c/20127529/ziga-ma-na-stole-novy-stimul-vyrobca-horaliek-ziada-danove-prazdniny.html

Asi idem aj ja ziadat o stimuly, Zriadim pracovne miesto a dostanem nan 27000EUR. Sak sme si podla ustavy vsetci rovni no nie? Mali by sme sa vsetci drobni podnikatelia spojit a hromadne ziadat 27000 na vytvorenie pracovneho miesta.
Ing. Ľubomír Janoška
30.03.16,07:47
Nepacilo sa mi dnes :(
http://ekonomika.sme.sk/c/20127529/ziga-ma-na-stole-novy-stimul-vyrobca-horaliek-ziada-danove-prazdniny.html

Asi idem aj ja ziadat o stimuly, Zriadim pracovne miesto a dostanem nan 27000EUR. Sak sme si podla ustavy vsetci rovni no nie? Mali by sme sa vsetci drobni podnikatelia spojit a hromadne ziadat 27000 na vytvorenie pracovneho miesta.


Korektná dotačná politika (tam, kde musí byť) určuje pravidlá pre nárokovanie dotácií.
Zlodejská politika namiesto toho určuje, ktoré osoby majú byť dotované.


Ficových zástancov prosím o argumenty, prečo by sa malo dotovať podľa osôb a nie podľa pravidiel.
misoft
30.03.16,10:19
Hmmmm.... dobre si to tento oný zrátal...... 70 pracovných miest po 719€ - za rok vycáluje cca604000€ na mzdách (pred zdanením a odvodmi). Sľubuje preinvestovať 40 mil. .... sľubuje! - ale či preinvestuje!?!?!?
A chce dotáciu skoro 1,9mil. (teda žiadne odvody daní....).... asi sa s koňom zrazil... a ak to Žiga odklepne... tak ten istý kôň i jeho zasiahol....
taiko
31.03.16,06:15
Hmmmm.... dobre si to tento oný zrátal...... 70 pracovných miest po 719€ - za rok vycáluje cca604000€ na mzdách (pred zdanením a odvodmi). Sľubuje preinvestovať 40 mil. .... sľubuje! - ale či preinvestuje!?!?!?
A chce dotáciu skoro 1,9mil. (teda žiadne odvody daní....).... asi sa s koňom zrazil... a ak to Žiga odklepne... tak ten istý kôň i jeho zasiahol....
to nie je problem, ci preinvestuje. Vsak aj iny maly slovensky zivnostnik by alikvotnu ciastku preinvestoval, len nikdy nedostane moznost
pavol54
31.03.16,06:29
Hmmmm.... dobre si to tento oný zrátal...... 70 pracovných miest po 719€ - za rok vycáluje cca604000€ na mzdách (pred zdanením a odvodmi). Sľubuje preinvestovať 40 mil. .... sľubuje! - ale či preinvestuje!?!?!?
A chce dotáciu skoro 1,9mil. (teda žiadne odvody daní....).... asi sa s koňom zrazil... a ak to Žiga odklepne... tak ten istý kôň i jeho zasiahol....
to nie je problem, ci preinvestuje. Vsak aj iny maly slovensky zivnostnik by alikvotnu ciastku preinvestoval, len nikdy nedostane moznost
v osemdesiatom deviatom sme všetci stáli zhruba na tej istej čiare, bolo len otázkou žalúdku, morálky a lakťov sa prepracovať medzi dnešných domácich poberateľov Asi pred desiatimi rokmi mi jeden známy zavolal či náhodou nechcem požičať milión Sk na investície vo firme do 14 dní prevziať návrat do dvoch rokov, úrok štandardný Položil som otázku ako by kto investoval odpovede boli skutočne bizarné ale poväčšine mali predstavu ako peniaze "prejesť"(nová strecha na dome, nové auto, apod) , nie zhodnotiť TÝM SOM CHCEL POVEDAŤ niekto by tie dotácie ani nevedel zhodnotiť v podnikaní
bjuty smis
31.03.16,06:44
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?
Ing. Ľubomír Janoška
31.03.16,07:37
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?

Pod "komunistami" si myslel štb-ákov alebo kgb-ákov?
pavol54
31.03.16,10:49
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?
nepochopil si a dlho nepochopíš, majetky boli približne rovnaké to že prví urvali pretože sa vedeli zorientovať kým stádo oviec len čumelo čo s deje, Prišiel som do banky v 91 že chcem úver Odpoveď v poriadku doneste si podnikateľský plán a podľa neho pridelíme úver, Moja otázka a čo k ručeniu? Nič však ste sro, skoro som padol na zadok Za tri mesiace som prišiel s podnikateľským plánom prvá otázka čím budete ručiť? Však ste nič nechceli odp doba sa zmenila, mali ste sa poponáhľať, O tom to bolo, že ak by boli dementi bez schopnosti sa zorientovať tak môžu byť detičky samotného Husáka či Adamca.
jar88
31.03.16,10:57
Hmmmm.... dobre si to tento oný zrátal...... 70 pracovných miest po 719€ - za rok vycáluje cca604000€ na mzdách (pred zdanením a odvodmi). Sľubuje preinvestovať 40 mil. .... sľubuje! - ale či preinvestuje!?!?!?
A chce dotáciu skoro 1,9mil. (teda žiadne odvody daní....).... asi sa s koňom zrazil... a ak to Žiga odklepne... tak ten istý kôň i jeho zasiahol....
to nie je problem, ci preinvestuje. Vsak aj iny maly slovensky zivnostnik by alikvotnu ciastku preinvestoval, len nikdy nedostane moznost

Myslíš a píšeš, že aj iný slovenský živnostník by vedel preinvestovať. A čo tak zamyslieť sa napríklad nad tým, či by si ty osobne, alebo ako a do čoho konkrétne by si ty vedel zainvestovať povedzme toho pomyselného 1,9 milióna Euro.
-----------------------------------------
Myslím, že tak ako píše pavol54, naozaj nieje jednoduché zainvestovať do niečoho zmysluplného a dokonca s istou návratnosťou investície.
Tu v EU nieje až tak veľa možností investovať. Voľných peňazí je tu neúrekom, problém je, že tu nemáme dobré podmienky na ich zmysluplné investovanie.
jar88
31.03.16,11:20
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?
nepochopil si a dlho nepochopíš, majetky boli približne rovnaké to že prví urvali pretože sa vedeli zorientovať kým stádo oviec len čumelo čo s deje, Prišiel som do banky v 91 že chcem úver Odpoveď v poriadku doneste si podnikateľský plán a podľa neho pridelíme úver, Moja otázka a čo k ručeniu? Nič však ste sro, skoro som padol na zadok Za tri mesiace som prišiel s podnikateľským plánom prvá otázka čím budete ručiť? Však ste nič nechceli odp doba sa zmenila, mali ste sa poponáhľať, O tom to bolo, že ak by boli dementi bez schopnosti sa zorientovať tak môžu byť detičky samotného Husáka či Adamca.

Presne tak, každý bol na tom rovnako. No a s tým úverom to bolo presne tak, ako píše pavol54. Veď ste s.r.o. Naviac, ja keď som prišiel do VUB. s tým, že potrebujem 1,5 až 1,8 milióna Kčs na kúpu pozemku a čiastočne na stavbu skladovacej haly, bolo mi povedané, že najmenej mi môžu požičať 10 miliónov. Na môj argument, že to je veľa a nieje pre mňa reálne to splácať, znova prišla tá fráza, "veď si na to založte s.r.o.". Jasné, že s objasnením - že tri milióny si rovno prevedú na určité účty a tých zostávajúcich sedem mi zostane a po pár mesiacoch ich "už nemusím vôbec splácať". Veď tunel na novú s.r.o. :)
--------------------------
Jasné že som to neprijal a ďalej som podnikal za svoje. Nie však preto, že by som bol slabo zorientovaný, ale preto, že som na to nemal žalúdok. :)
jar88
31.03.16,11:25
Len doplním.
Stále sú tu (v celej EU) dobré podmienky na tunel. Nič sa v tom nezmenilo, len technika a spôsob zabezpečenia toho tunelu.:---
Stále to stojí na žalúdku a nie na osobnostiach.:)
bjuty smis
31.03.16,13:01
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?
nepochopil si a dlho nepochopíš, majetky boli približne rovnaké to že prví urvali pretože sa vedeli zorientovať kým stádo oviec len čumelo čo s deje, Prišiel som do banky v 91 že chcem úver Odpoveď v poriadku doneste si podnikateľský plán a podľa neho pridelíme úver, Moja otázka a čo k ručeniu? Nič však ste sro, skoro som padol na zadok Za tri mesiace som prišiel s podnikateľským plánom prvá otázka čím budete ručiť? Však ste nič nechceli odp doba sa zmenila, mali ste sa poponáhľať, O tom to bolo, že ak by boli dementi bez schopnosti sa zorientovať tak môžu byť detičky samotného Husáka či Adamca.

ty si nič nepochopil a nikdy nepochopíš...

kde píšem o majetkoch ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš?
bjuty smis
31.03.16,13:05
som rád,
že sa smeráci po volbách otriasli a pokračujú v svojej politike

http://ekonomika.sme.sk/c/20128515/ziga-po-volbach-prenajal-jaskynu-bez-vyberoveho-konania.html
kukučka
31.03.16,13:08
> Rodina zasadne k obedu a muž donesie fľašu, že si pripijú na výsledky volieb.
>
> - Máme čo zapíjať? - pýta sa žena.
> - No, my chlapi hej, konečne nám Kollár zlegalizuje mnohoženstvo -
> vraví muž a dodáva, že nebudeme platiť ani dane, ktoré nám Matovič
> odpustí, keď všetky doklady odnesieme na poval ku babke.
> - Ja sa tiež teším, že sa vydám za Milku, keď nám Sulík zlegalizuje
> homosexuálne manželstvá - vraví dcéra.
>
> - A ja môžem na babkinej roli pestovať marihuanu a zbohatnem, keď nám
> Sulík schváli jej používanie - rozmýšľa syn.
> Žena chvíľku rozmýšľa, donesie aj sebe pohár a vraví:
>
> - No, tak teda nalej, ja môžem konečne pestovať zemiaky, lebo mi ich
> Cigáni nevykopú, keď s nimi Kotleba spraví poriadok!
> A vraj zlé voľby...
Ing. Ľubomír Janoška
31.03.16,13:12
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?
nepochopil si a dlho nepochopíš, majetky boli približne rovnaké to že prví urvali pretože sa vedeli zorientovať kým stádo oviec len čumelo čo s deje, Prišiel som do banky v 91 že chcem úver Odpoveď v poriadku doneste si podnikateľský plán a podľa neho pridelíme úver, Moja otázka a čo k ručeniu? Nič však ste sro, skoro som padol na zadok Za tri mesiace som prišiel s podnikateľským plánom prvá otázka čím budete ručiť? Však ste nič nechceli odp doba sa zmenila, mali ste sa poponáhľať, O tom to bolo, že ak by boli dementi bez schopnosti sa zorientovať tak môžu byť detičky samotného Husáka či Adamca.

ty si nič nepochopil a nikdy nepochopíš...

kde píšem o majetkoch ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš?



Ja to mu rozumiem tak, že "vedeli sa zorientovať" znamená "vedeli získať štátne zakázky a tunelovať štátny majetok".
My, ktorí sme nevedeli tunelovať, sme si z neznámych dôvodov nebrali úvery na tunelovanie.

Snáď si nebudeme klamať, že oligarchovia začínali v garážových firmách
:D :D :D
korela
31.03.16,13:33
som rád,
že sa smeráci po volbách otriasli a pokračujú v svojej politike

http://ekonomika.sme.sk/c/20128515/ziga-po-volbach-prenajal-jaskynu-bez-vyberoveho-konania.html
Nuž uvidíme ako to dopadne. Nebudem to hodnotiť.
Ako vnímam vyvíjajúcu sa situáciu, mne takéto kauzičky pripomínajú iskierku z ohníka, vyletí, pred dopadom na zem sa za ňou pootáčajú hlavy, a vyletujú stále ďalšie a ďalšie. Pritom sa môže pripravovať poriadna vatra. Ale to si nikto nevšimne.
Viem, že to niekto nemá rád, ak píšem v inotajoch, ja sama niekedy sitovi nerozumiem, ale inak sa nedá.
bjuty smis
31.03.16,13:35
napísala si to presne a úplne jasne....
jar88
31.03.16,13:41
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?
nepochopil si a dlho nepochopíš, majetky boli približne rovnaké to že prví urvali pretože sa vedeli zorientovať kým stádo oviec len čumelo čo s deje, Prišiel som do banky v 91 že chcem úver Odpoveď v poriadku doneste si podnikateľský plán a podľa neho pridelíme úver, Moja otázka a čo k ručeniu? Nič však ste sro, skoro som padol na zadok Za tri mesiace som prišiel s podnikateľským plánom prvá otázka čím budete ručiť? Však ste nič nechceli odp doba sa zmenila, mali ste sa poponáhľať, O tom to bolo, že ak by boli dementi bez schopnosti sa zorientovať tak môžu byť detičky samotného Husáka či Adamca.

ty si nič nepochopil a nikdy nepochopíš...

kde píšem o majetkoch ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš?
Zažil si sú dobu? Myslím osobne, nie z počutia.
jar88
31.03.16,14:11
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?

Deticky roznych pohlavarskych hajzlikov tu budu stale vtlkat tieto zidovsko-kapitalisticke klamstva, ze vsetci ste boli vtedy na rovnakej startovacej ciare.

Nikdy v historii nestali ludia na rovnakej startovacej ciare a ani nikdy na tomto pozemskom svete stat nebudu.

Staci len blizsie analyzovat zivot kazdeho "super mudreho a uspesneho" az potom zacnu vyskakovat spolocne menovatele.
Myslím, že ani ty si nezažil tú dobu.
Režim sa zmenil už v roku 1989 a podnikanie sa mohlo reálne rozbehnúť už začiatkom roku 1990. Bola tu spústa príležitostí a naozaj pre každého.:) Dokonca to nepotrebovalo ani veľa peňazí. Podstatný bol nápad a ochota pustiť sa štátneho cecka.
-----------------------------------------
To čo tu spomínate Lexu, Širokého a podobne, tomu sa ešte ani v roku 1992 o podnikaní nesnívalo.:D Takí ako oni ešte len snívali o veľkých platoch zo štátnej kasy.
Napríklad Lexa :)


Kauza mŕtvych duší (Lexa mal podľa obvinenia v dobe od septembra 1995 do októbra 1997 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1997) rozhodnúť o prijatí do služobného pomeru 10 fiktívnych príslušníkov SIS. Za obdobie od decembra 1995 do októbra 1998 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1998) bolo na platoch a odmenách neexistujúcich príslušníkov SIS vyplatených viac ako tri a pol milióna korún.)
-------------------------------------
Ak by mal Lexa veľa peňazí z podnikania, určite by nevytváral mŕtve duše, aby poberal ich platy.:---
vlado 33
31.03.16,14:49
jaro, odkiaľ vieš pozadie biznisu napr. Lexu. Pohybuješ sa v týchto kruhoch? Tvoje demagógie ma privádzajú k smiechu. Vieš hovno a nikdy sa nič viac nedozvieš, nepolemizuj.
vlado 33
31.03.16,14:52
jaro, odkiaľ vieš pozadie biznisu napr. Lexu. Pohybuješ sa v týchto kruhoch? Tvoje demagógie ma privádzajú k smiechu. Vieš hovno a nikdy sa nič viac nedozvieš, nepolemizuj.
Lexa je mimo trestného práva. A tak sa naňho pripravovali.
Ivan Lexa mal sériu súdnych procesov, no vo všetkých obvineniach bol súdmi uznaný za nevinného. V dvoch prípadoch sa naňho vzťahovala platná amnestia.
Nandrolon
31.03.16,15:04
Jar, co to ma spolocne s tym, ci som to zazil alebo nie /samozrejme ze ja osobne nie/???
Ty si tiez nezazil milion veci a vyjadrujes sa k nim ako keby si ich zazival kazdu hodinu. Trochu blba reakcia.
vlado 33
31.03.16,15:11
[QUOTE="jar88Staci len blizsie analyzovat zivot kazdeho "super mudreho a uspesneho" az potom zacnu vyskakovat spolocne menovatele.[/QUOTE]
Myslím, že ani ty si nezažil tú dobu.
Režim sa zmenil už v roku 1989 a podnikanie sa mohlo reálne rozbehnúť už začiatkom roku 1990. Bola tu spústa príležitostí a naozaj pre každého.:) Dokonca to nepotrebovalo ani veľa peňazí. Podstatný bol nápad a ochota pustiť sa štátneho cecka.

jaro, mál som živnosť pred rokom 90. Viem ako sa podnikalo, o tom mi hovoriť nemusíš. Primitívne daňové priznanie formátu A-5, vyplnil každý ...... a nikto sa po o to nezaujímal. Bol to proste jeden veľký bordeľ.
pavol54
31.03.16,15:24
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?
nepochopil si a dlho nepochopíš, majetky boli približne rovnaké to že prví urvali pretože sa vedeli zorientovať kým stádo oviec len čumelo čo s deje, Prišiel som do banky v 91 že chcem úver Odpoveď v poriadku doneste si podnikateľský plán a podľa neho pridelíme úver, Moja otázka a čo k ručeniu? Nič však ste sro, skoro som padol na zadok Za tri mesiace som prišiel s podnikateľským plánom prvá otázka čím budete ručiť? Však ste nič nechceli odp doba sa zmenila, mali ste sa poponáhľať, O tom to bolo, že ak by boli dementi bez schopnosti sa zorientovať tak môžu byť detičky samotného Husáka či Adamca.

ty si nič nepochopil a nikdy nepochopíš...

kde píšem o majetkoch ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš?



Ja to mu rozumiem tak, že "vedeli sa zorientovať" znamená "vedeli získať štátne zakázky a tunelovať štátny majetok".
My, ktorí sme nevedeli tunelovať, sme si z neznámych dôvodov nebrali úvery na tunelovanie.

Snáď si nebudeme klamať, že oligarchovia začínali v garážových firmách
:D :D :D
si predstav že poznám jedného, a novinárov išlo roztrhať začal s cukrom ktorý si nechal zložiť v garáži asi 5 kamiónov a nemal ani korunu, dnes má pod palcom kus Slovenského trhu, otázka čo si predstavujeme pod pojmom oligarcha
pavol54
31.03.16,15:28
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?
nepochopil si a dlho nepochopíš, majetky boli približne rovnaké to že prví urvali pretože sa vedeli zorientovať kým stádo oviec len čumelo čo s deje, Prišiel som do banky v 91 že chcem úver Odpoveď v poriadku doneste si podnikateľský plán a podľa neho pridelíme úver, Moja otázka a čo k ručeniu? Nič však ste sro, skoro som padol na zadok Za tri mesiace som prišiel s podnikateľským plánom prvá otázka čím budete ručiť? Však ste nič nechceli odp doba sa zmenila, mali ste sa poponáhľať, O tom to bolo, že ak by boli dementi bez schopnosti sa zorientovať tak môžu byť detičky samotného Husáka či Adamca.

ty si nič nepochopil a nikdy nepochopíš...

kde píšem o majetkoch ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš?
približne rovnaké, spolužiak sedel na fonde národného majetku a pýtal som sa ho keď som si teoreticky mohol pripraviť privatizačný projekt A ty čo nič? "Je veľa závistlivcov a neprajníkov"
buchač
31.03.16,15:32
si predstav že poznám jedného, a novinárov išlo roztrhať začal s cukrom ktorý si nechal zložiť v garáži asi 5 kamiónov a nemal ani korunu, dnes má pod palcom kus Slovenského trhu, otázka čo si predstavujeme pod pojmom oligarcha

Fruni začal s obyčajným bufetom...po pár týždňoch bufetovania začala behať Avia do Čiech (jeden šofér bol Matík) a nosiť na Slovensko maslo.
...a ani motor pri vykládke nevypínali a okamžite šli nazad...pekných pár ton doviezli.
pavol54
31.03.16,15:36
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?

Deticky roznych pohlavarskych hajzlikov tu budu stale vtlkat tieto zidovsko-kapitalisticke klamstva, ze vsetci ste boli vtedy na rovnakej startovacej ciare.

Nikdy v historii nestali ludia na rovnakej startovacej ciare a ani nikdy na tomto pozemskom svete stat nebudu.

Staci len blizsie analyzovat zivot kazdeho "super mudreho a uspesneho" az potom zacnu vyskakovat spolocne menovatele.
Myslím, že ani ty si nezažil tú dobu.
Režim sa zmenil už v roku 1989 a podnikanie sa mohlo reálne rozbehnúť už začiatkom roku 1990. Bola tu spústa príležitostí a naozaj pre každého.:) Dokonca to nepotrebovalo ani veľa peňazí. Podstatný bol nápad a ochota pustiť sa štátneho cecka.
-----------------------------------------
To čo tu spomínate Lexu, Širokého a podobne, tomu sa ešte ani v roku 1992 o podnikaní nesnívalo.:D Takí ako oni ešte len snívali o veľkých platoch zo štátnej kasy.
Napríklad Lexa :)


Kauza mŕtvych duší (Lexa mal podľa obvinenia v dobe od septembra 1995 do októbra 1997 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1997) rozhodnúť o prijatí do služobného pomeru 10 fiktívnych príslušníkov SIS. Za obdobie od decembra 1995 do októbra 1998 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1998) bolo na platoch a odmenách neexistujúcich príslušníkov SIS vyplatených viac ako tri a pol milióna korún.)
-------------------------------------
Ak by mal Lexa veľa peňazí z podnikania, určite by nevytváral mŕtve duše, aby poberal ich platy.:---

Aj Lexa aj Beblavý mali otcov a čo robili? že by riaditeľov firiem? Takže mali predpoklady na rýchle zorietovanie sa
pavol54
31.03.16,15:40
si predstav že poznám jedného, a novinárov išlo roztrhať začal s cukrom ktorý si nechal zložiť v garáži asi 5 kamiónov a nemal ani korunu, dnes má pod palcom kus Slovenského trhu, otázka čo si predstavujeme pod pojmom oligarcha

Fruni začal s obyčajným bufetom...po pár týždňoch bufetovania začala behať Avia do Čiech (jeden šofér bol Matík) a nosiť na Slovensko maslo.
...a ani motor pri vykládke nevypínali a okamžite šli nazad...pekných pár ton doviezli.
No veď to je tá približne rovnaká štartovacia čiara
jar88
31.03.16,15:53
si predstav že poznám jedného, a novinárov išlo roztrhať začal s cukrom ktorý si nechal zložiť v garáži asi 5 kamiónov a nemal ani korunu, dnes má pod palcom kus Slovenského trhu, otázka čo si predstavujeme pod pojmom oligarcha

Fruni začal s obyčajným bufetom...po pár týždňoch bufetovania začala behať Avia do Čiech (jeden šofér bol Matík) a nosiť na Slovensko maslo.
...a ani motor pri vykládke nevypínali a okamžite šli nazad...pekných pár ton doviezli.
A vieš prečo mohol začať voziť maslo z Čiech?:D
Teda vo veľkom doviesť a rovnako aj vo veľkom predať?
------------------------------------------------------
Myslím tým to, či vieš, ako vznikla tá situácia.:) Všetkého bolo dosť a aj napriek tomu maslo zo Slovenska zmizlo. Akcia začala v pondelok a v piatok nebolo na Slovensku a Morave jedinej kocky masla. (cca - 8000 ton v mínuse):D
jar88
31.03.16,16:04
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?

Deticky roznych pohlavarskych hajzlikov tu budu stale vtlkat tieto zidovsko-kapitalisticke klamstva, ze vsetci ste boli vtedy na rovnakej startovacej ciare.

Nikdy v historii nestali ludia na rovnakej startovacej ciare a ani nikdy na tomto pozemskom svete stat nebudu.

Staci len blizsie analyzovat zivot kazdeho "super mudreho a uspesneho" az potom zacnu vyskakovat spolocne menovatele.
Myslím, že ani ty si nezažil tú dobu.
Režim sa zmenil už v roku 1989 a podnikanie sa mohlo reálne rozbehnúť už začiatkom roku 1990. Bola tu spústa príležitostí a naozaj pre každého.:) Dokonca to nepotrebovalo ani veľa peňazí. Podstatný bol nápad a ochota pustiť sa štátneho cecka.
-----------------------------------------
To čo tu spomínate Lexu, Širokého a podobne, tomu sa ešte ani v roku 1992 o podnikaní nesnívalo.:D Takí ako oni ešte len snívali o veľkých platoch zo štátnej kasy.
Napríklad Lexa :)



Kauza mŕtvych duší (Lexa mal podľa obvinenia v dobe od septembra 1995 do októbra 1997 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1997) rozhodnúť o prijatí do služobného pomeru 10 fiktívnych príslušníkov SIS. Za obdobie od decembra 1995 do októbra 1998 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1998) bolo na platoch a odmenách neexistujúcich príslušníkov SIS vyplatených viac ako tri a pol milióna korún.)
-------------------------------------
Ak by mal Lexa veľa peňazí z podnikania, určite by nevytváral mŕtve duše, aby poberal ich platy.:---


Aj Lexa aj Beblavý mali otcov a čo robili? že by riaditeľov firiem? Takže mali predpoklady na rýchle zorietovanie sa

Myslím, že práve riaditelia firiem sa začínali orientovať, až ako poslední z posledných. Teda v tom čo sa dá.:)
Naopak v tom, čo sa NE-dá a prečo sa to nedá v tom boli naozaj jednička.:D
-----------------------------------
Vy tu píšete, ako keby sa všetko začalo až po roku 1995 až 1998 :D
jar88
31.03.16,16:05
Toto bude fájn.:---
Čo tam po starých a nových zlodejoch.
Európska centrálna banka v snahe o odvrátenie deflácie míňa miliardy eur, podľa banky Nordea by mohla použiť nástroj takzvaných vrtuľníkových peňazí, čiže rozdávanie hotovosti.
LONDÝN. Európska centrálna banka (ECB) by mohla každému občanovi eurozóny dať 1 300 eur, ak nenájde iný spôsob oživenia inflácie. Uviedla to vo štvrtok banka Nordea.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20128859/eurobanka-by-mohla-dat-obcanom-po-1-300-eur-aby-odvratila-deflaciu.html#ixzz44V8v6AsZ
jar88
31.03.16,16:06
LONDÝN. Európska centrálna banka (ECB) by mohla každému občanovi eurozóny dať 1 300 eur, ak nenájde iný spôsob oživenia inflácie. Uviedla to vo štvrtok banka Nordea.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20128859/eurobanka-by-mohla-dat-obcanom-po-1-300-eur-aby-odvratila-deflaciu.html#ixzz44V8v6AsZ
vlado 33
31.03.16,16:18
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?

Deticky roznych pohlavarskych hajzlikov tu budu stale vtlkat tieto zidovsko-kapitalisticke klamstva, ze vsetci ste boli vtedy na rovnakej startovacej ciare.

Nikdy v historii nestali ludia na rovnakej startovacej ciare a ani nikdy na tomto pozemskom svete stat nebudu.

Staci len blizsie analyzovat zivot kazdeho "super mudreho a uspesneho" az potom zacnu vyskakovat spolocne menovatele.
Myslím, že ani ty si nezažil tú dobu.
Režim sa zmenil už v roku 1989 a podnikanie sa mohlo reálne rozbehnúť už začiatkom roku 1990. Bola tu spústa príležitostí a naozaj pre každého.:) Dokonca to nepotrebovalo ani veľa peňazí. Podstatný bol nápad a ochota pustiť sa štátneho cecka.
-----------------------------------------
To čo tu spomínate Lexu, Širokého a podobne, tomu sa ešte ani v roku 1992 o podnikaní nesnívalo.:D Takí ako oni ešte len snívali o veľkých platoch zo štátnej kasy.
Napríklad Lexa :)



Kauza mŕtvych duší (Lexa mal podľa obvinenia v dobe od septembra 1995 do októbra 1997 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1997) rozhodnúť o prijatí do služobného pomeru 10 fiktívnych príslušníkov SIS. Za obdobie od decembra 1995 do októbra 1998 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1998) bolo na platoch a odmenách neexistujúcich príslušníkov SIS vyplatených viac ako tri a pol milióna korún.)
-------------------------------------
Ak by mal Lexa veľa peňazí z podnikania, určite by nevytváral mŕtve duše, aby poberal ich platy.:---


Aj Lexa aj Beblavý mali otcov a čo robili? že by riaditeľov firiem? Takže mali predpoklady na rýchle zorietovanie sa

Myslím, že práve riaditelia firiem sa začínali orientovať, až ako poslední z posledných. Teda v tom čo sa dá.:)
Naopak v tom, čo sa NE-dá a prečo sa to nedá v tom boli naozaj jednička.:D
-----------------------------------
Vy tu píšete, ako keby sa všetko začalo až po roku 1995 až 1998 :D
Nie, primitívna mafia sa začala presadzovať svoju silu už po 89. Vtedy takzvaní podnikatelia fest zbohatli. Okolo roku 95 už bolo všetko rozkradnuté. Mečiar a jeho korunová privatizácia to cele skolaudovali.
Nandrolon
31.03.16,16:44
Neviem, kolki z vas tu aktivne cvicili, nakolko vacsina tej primitivnej mafie sa zacala organizovat vo fitkach. Co mi je ale najsmiesnejsie, tak velka cast "primitivnych mafianskych milionarov z rokoch cca 1997, skoncila po 15 rokoch ako looseri bez prace a eura, pripadne v base, pripadne ako rozvedeni looseri, kde sa nehlasia k nim ani vlastne deti, mamka plati alimenty, syn ma lukrativny kseft - 2 x rocne brigadu dvojtyzdnovu... A tak podobne.
Existuju aj kardinalni hlupaci, ktoremu ked dnes dam 500 000 eur, tak za 10 rokov bude na nule. Akurat vyzorovo bude mat nie +10 rokov, ale + 20 rokov...
pavol54
31.03.16,16:55
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?

Deticky roznych pohlavarskych hajzlikov tu budu stale vtlkat tieto zidovsko-kapitalisticke klamstva, ze vsetci ste boli vtedy na rovnakej startovacej ciare.

Nikdy v historii nestali ludia na rovnakej startovacej ciare a ani nikdy na tomto pozemskom svete stat nebudu.

Staci len blizsie analyzovat zivot kazdeho "super mudreho a uspesneho" az potom zacnu vyskakovat spolocne menovatele.
Myslím, že ani ty si nezažil tú dobu.
Režim sa zmenil už v roku 1989 a podnikanie sa mohlo reálne rozbehnúť už začiatkom roku 1990. Bola tu spústa príležitostí a naozaj pre každého.:) Dokonca to nepotrebovalo ani veľa peňazí. Podstatný bol nápad a ochota pustiť sa štátneho cecka.
-----------------------------------------
To čo tu spomínate Lexu, Širokého a podobne, tomu sa ešte ani v roku 1992 o podnikaní nesnívalo.:D Takí ako oni ešte len snívali o veľkých platoch zo štátnej kasy.
Napríklad Lexa :)



Kauza mŕtvych duší (Lexa mal podľa obvinenia v dobe od septembra 1995 do októbra 1997 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1997) rozhodnúť o prijatí do služobného pomeru 10 fiktívnych príslušníkov SIS. Za obdobie od decembra 1995 do októbra 1998 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1998) bolo na platoch a odmenách neexistujúcich príslušníkov SIS vyplatených viac ako tri a pol milióna korún.)
-------------------------------------
Ak by mal Lexa veľa peňazí z podnikania, určite by nevytváral mŕtve duše, aby poberal ich platy.:---


Aj Lexa aj Beblavý mali otcov a čo robili? že by riaditeľov firiem? Takže mali predpoklady na rýchle zorietovanie sa

Myslím, že práve riaditelia firiem sa začínali orientovať, až ako poslední z posledných. Teda v tom čo sa dá.:)
Naopak v tom, čo sa NE-dá a prečo sa to nedá v tom boli naozaj jednička.:D
-----------------------------------
Vy tu píšete, ako keby sa všetko začalo až po roku 1995 až 1998 :D
videl som niektoré projekty väčšinou riaditelia a ich verní okolo, to že sa nedá ti vysvetlí Mikloš.- aby bola cena pri kúpe čo najnižšia, v podniku to muselo poriadne škrípať zlý štátny riaditeľ, väčšinou dobrý a dynamický vlastník firmy
bjuty smis
31.03.16,17:16
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?

Deticky roznych pohlavarskych hajzlikov tu budu stale vtlkat tieto zidovsko-kapitalisticke klamstva, ze vsetci ste boli vtedy na rovnakej startovacej ciare.

Nikdy v historii nestali ludia na rovnakej startovacej ciare a ani nikdy na tomto pozemskom svete stat nebudu.

Staci len blizsie analyzovat zivot kazdeho "super mudreho a uspesneho" az potom zacnu vyskakovat spolocne menovatele.
Myslím, že ani ty si nezažil tú dobu.
Režim sa zmenil už v roku 1989 a podnikanie sa mohlo reálne rozbehnúť už začiatkom roku 1990. Bola tu spústa príležitostí a naozaj pre každého.:) Dokonca to nepotrebovalo ani veľa peňazí. Podstatný bol nápad a ochota pustiť sa štátneho cecka.
-----------------------------------------
To čo tu spomínate Lexu, Širokého a podobne, tomu sa ešte ani v roku 1992 o podnikaní nesnívalo.:D Takí ako oni ešte len snívali o veľkých platoch zo štátnej kasy.
Napríklad Lexa :)


Kauza mŕtvych duší (Lexa mal podľa obvinenia v dobe od septembra 1995 do októbra 1997 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1997) rozhodnúť o prijatí do služobného pomeru 10 fiktívnych príslušníkov SIS. Za obdobie od decembra 1995 do októbra 1998 (https://sk.wikipedia.org/wiki/1998) bolo na platoch a odmenách neexistujúcich príslušníkov SIS vyplatených viac ako tri a pol milióna korún.)
-------------------------------------
Ak by mal Lexa veľa peňazí z podnikania, určite by nevytváral mŕtve duše, aby poberal ich platy.:---

Preboha...
Aspon si zistí, kto je lexa....
bjuty smis
31.03.16,17:23
myslíš, že si bol na rovnakej čiare s komunisticko-eštébackými špinami ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš? ako detičky komunistov študujúce v mosk ve, dnes vlastniace finančné skupiny ?
nepochopil si a dlho nepochopíš, majetky boli približne rovnaké to že prví urvali pretože sa vedeli zorientovať kým stádo oviec len čumelo čo s deje, Prišiel som do banky v 91 že chcem úver Odpoveď v poriadku doneste si podnikateľský plán a podľa neho pridelíme úver, Moja otázka a čo k ručeniu? Nič však ste sro, skoro som padol na zadok Za tri mesiace som prišiel s podnikateľským plánom prvá otázka čím budete ručiť? Však ste nič nechceli odp doba sa zmenila, mali ste sa poponáhľať, O tom to bolo, že ak by boli dementi bez schopnosti sa zorientovať tak môžu byť detičky samotného Husáka či Adamca.

ty si nič nepochopil a nikdy nepochopíš...

kde píšem o majetkoch ?

mal si rovnaké šance, ako široký, lexa, bábiš?
približne rovnaké, spolužiak sedel na fonde národného majetku a pýtal som sa ho keď som si teoreticky mohol pripraviť privatizačný projekt A ty čo nič? "Je veľa závistlivcov a neprajníkov"
Nie ja nič, nemal som tam spoluziaka..
Ja tebe a nikomu tu na fóre nič nezávidím...naopak, prajem vám, nech sa darí

Ale naozaj si nič nepochopil....
buchač
31.03.16,17:42
Preboha...
Aspon si zistí, kto je lexa....

Tiež sa čudujem palimu, že píše ako píše...
Veď toto sú jasné fakty jak facka.

Vladimír Lexa st. bol ministrom za socializmu
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ivan_Lexa
Šikovný otec Vladimír

Rodina Lexovcov začala podnikať krátko po revolúcii. Vladimír Lexa starší bol členom poslednej prednovembrovej aj prvej ponovembrovej vlády Slovenskej republiky. Keď v lete 1990 v aktívnej politike skončil, robil poradcu nielen vtedajšiemu ministrovi financií Michalovi Kováčovi, ale poskytoval aj poradenské služby súkromnej zahraničnej firme. Po výmene ministra sa – už s kontaktmi – pustil do podnikania naplno.

http://domov.sme.sk/c/672481/milionarsky-klan-lexovcov.html#ixzz44VWaJkeV
vlado 33
31.03.16,19:52
Ja sa čudujem, že sa stále zaoberáte minulosťou. Človeka to oberá o energiu a nič nezmení.
jar88
31.03.16,19:58
Preboha...
Aspon si zistí, kto je lexa....

Tiež sa čudujem palimu, že píše ako píše...
Veď toto sú jasné fakty jak facka.

Vladimír Lexa st. bol ministrom za socializmu
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ivan_Lexa
Šikovný otec Vladimír

Rodina Lexovcov začala podnikať krátko po revolúcii. Vladimír Lexa starší bol členom poslednej prednovembrovej aj prvej ponovembrovej vlády Slovenskej republiky. Keď v lete 1990 v aktívnej politike skončil, robil poradcu nielen vtedajšiemu ministrovi financií Michalovi Kováčovi, ale poskytoval aj poradenské služby súkromnej zahraničnej firme. Po výmene ministra sa – už s kontaktmi – pustil do podnikania naplno.

http://domov.sme.sk/c/672481/milionarsky-klan-lexovcov.html#ixzz44VWaJkeV

Podľa slovenského obchodného registra však Ivan Lexa oficiálne nefiguruje v žiadnych súkromných spoločnostiach.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/672481/milionarsky-klan-lexovcov.html#ixzz44W4GEftW
buchač
31.03.16,20:13
Podľa slovenského obchodného registra však Ivan Lexa oficiálne nefiguruje v žiadnych súkromných spoločnostiach.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/672481/milionarsky-klan-lexovcov.html#ixzz44W4GEftW

...a ?
Takých je plná prdel.

Jeden z "nemajetných" je tiež Majský.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/371747-majsky-platit-nemusi-nema-majetok-povedal-sud/
...a tento je tiež chudák chudobný...
http://aktualne.atlas.sk/meciar-majetkom-nepatrim-ani-medzi-hornych-100-tisic/slovensko/politika/
----------------------
...a aby som nešiel len medzi politikov, tak aj osoba, ktorá mne dlhuje love, je tiež nemajetná...a ani exekútor nemá šanc.
Proste a jednoducho každý pozná vo svojom okolí takýchto ne/oficiálnych podnikateľov...
jar88
31.03.16,20:37
Podľa slovenského obchodného registra však Ivan Lexa oficiálne nefiguruje v žiadnych súkromných spoločnostiach.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/672481/milionarsky-klan-lexovcov.html#ixzz44W4GEftW

...a ?
Takých je plná prdel.

Jeden z "nemajetných" je tiež Majský.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/371747-majsky-platit-nemusi-nema-majetok-povedal-sud/
...a tento je tiež chudák chudobný...
http://aktualne.atlas.sk/meciar-majetkom-nepatrim-ani-medzi-hornych-100-tisic/slovensko/politika/
----------------------
...a aby som nešiel len medzi politikov, tak aj osoba, ktorá mne dlhuje love, je tiež nemajetná...a ani exekútor nemá šanc.
Proste a jednoducho každý pozná vo svojom okolí takýchto ne/oficiálnych podnikateľov...
Buchač, snažím sa nebrať vážne takéto vyjadrenia. Nemá to ani hlavu a ani pätu. To aj bjutysmis tak píše (Preboha...
Aspon si zistí, kto je lexa....)
Pritom ja veľmi dobre viem, čo je zač jeden aj druhý Lexa.:)
---------------------------------------------------------------
Ale v tejto debate išlo o čosi celkom iné.

Celé to začalo tým vaši otrepaným, že nie všetci mali rovnakú štartovaciu čiaru. Jednoducho, že tí eštébáci a totalitníci mali rovnejšie podmienky (asi na začatie podnikania) a zarábanie koruniek. Zrejme práve preto, ste vy ostatní, nemali dostatočnú možnosť podnikať.:D
-------------------------
Pritom ja tvrdím len toľko, že každý mal možnosť podnikať, ale nepodnikal. Teraz sa len vyhovárate a ratujete si urazené ego. Pritom si však neuvedomujete fakt, že to čo predvádzali Lexovci a im podobní, nieje žiadne podnikanie.
Dúfam, že práve to im nezávidíte.:--- Lebo ak práve to vám chýba ku šťastiu, tak ste presne takí, ako oni.
jar88
31.03.16,20:41
Bjuty smis,
veď ma pouč, kto bol Ivan Lexa.
Ivan Lexa ml. v Slovnafte. Aké funkcie tam zastával.:)
buchač
31.03.16,20:54
Buchač, snažím sa nebrať vážne takéto vyjadrenia. Nemá to ani hlavu a ani pätu. To aj bjutysmis tak píše (Preboha...
Aspon si zistí, kto je lexa....)
Pritom ja veľmi dobre viem, čo je zač jeden aj druhý Lexa.:)
---------------------------------------------------------------
Ale v tejto debate išlo o čosi celkom iné.

Celé to začalo tým vaši otrepaným, že nie všetci mali rovnakú štartovaciu čiaru. Jednoducho, že tí eštébáci a totalitníci mali rovnejšie podmienky (asi na začatie podnikania) a zarábanie koruniek. Zrejme práve preto, ste vy ostatní, nemali dostatočnú možnosť podnikať.:D
-------------------------
Pritom ja tvrdím len toľko, že každý mal možnosť podnikať, ale nepodnikal. Teraz sa len vyhovárate a ratujete si urazené ego. Pritom si však neuvedomujete fakt, že to čo predvádzali Lexovci a im podobní, nieje žiadne podnikanie.
Dúfam, že práve to im nezávidíte.:--- Lebo ak práve to vám chýba ku šťastiu, tak ste presne takí, ako oni.
add. 1 - mám dojem, že bjuty reagoval na Paliho...na jeho príspevok začal s Lexovaním.

add. 2 - máš pravdu...každý mohol začať podnikať.
Dokonca aj moja 1/2 ...ALE za akých podmienok. Jeden čas dumala, že sa s kolegyňou na to dajú...he, ale to by sme museli založiť všetko do banky, ešte aj hrobové miesta...;)

add. 3 - ja osobne sa nevyhováram a ani neurážam...ja osobne skôr íčujem na tie pomery, ktoré na Slovensku vládnu...

Ak by som mal reagovať na poslednú vetu ?
Nezávidím nikomu, kto sa pričinil o svoj majetok vlastným pričinením, no poctivo. Takých ja skôr obdivujem, že to všetko zvládli.
jar88
31.03.16,21:17
Vieš, buchač - takto sa nepodniká - ale je to dobré pripomenuti z tých čias. A to sme trošku zabudli na Duckého.
http://zastavmekorupciu.sk/cases/privatizacia-v-case-druhej-meciarovej-vlady
Tak že zbytočne tu niektorí popisujú "podnikanie".
Nandrolon
01.04.16,04:23
buchač, treba si ale uvedomiť, že majetok sa dá/dal na Slovensku k dnešnému dňu zarobiť iba do "určitej výšky", nakoľko človek nežije 200 rokov a 200 rokov sa tu ani nedalo podnikať, takže dotyční boháči nemohli zdediť legálne multimiliónové majetky po rodičoch.
Takže všetci tí, o ktorých sa tu píše to NEMOHLI zarobiť legálnou cestou. Matematika nepustí.
jar88
01.04.16,05:19
buchač, treba si ale uvedomiť, že majetok sa dá/dal na Slovensku k dnešnému dňu zarobiť iba do "určitej výšky", nakoľko človek nežije 200 rokov a 200 rokov sa tu ani nedalo podnikať, takže dotyční boháči nemohli zdediť legálne multimiliónové majetky po rodičoch.
Takže všetci tí, o ktorých sa tu píše to NEMOHLI zarobiť legálnou cestou. Matematika nepustí.

To aká matematika nepustí?
Ty máš nejaký vzorec, alebo spoľahlivý výpočet, podľa ktorého mi to vypočítaš?:)
---------------------------
Podnikateľ má danú iba spodnú hranicu zárobku. Horná je neobmedzená. A legálne.:)
Nandrolon
01.04.16,05:22
Ty sa bavíš stále v teoretickej rovine, ja v praktickej...
PS: ak by bola politická vôľa, nie je vôbec žiaden problém podrobiť niekoho konkrétneho detailnému majetkovému priznaniu aj s potrebnými dokladmi "odkiaľ pochádzajú peniaze na kúpu konkrétnych statkov a služieb".
Naraz by sa tu vyrojilo plno dedičov po pradedkoch v amerike, a rôznych zahraničných výhercov lotérií.
27 rokov nie je tak dlhá doba, aby sa to nedalo dohľadať na všetkých inštitúciách.
jar88
01.04.16,06:05
Ty sa bavíš stále v teoretickej rovine, ja v praktickej...
PS: ak by bola politická vôľa, nie je vôbec žiaden problém podrobiť niekoho konkrétneho detailnému majetkovému priznaniu aj s potrebnými dokladmi "odkiaľ pochádzajú peniaze na kúpu konkrétnych statkov a služieb".
Naraz by sa tu vyrojilo plno dedičov po pradedkoch v amerike, a rôznych zahraničných výhercov lotérií.
27 rokov nie je tak dlhá doba, aby sa to nedalo dohľadať na všetkých inštitúciách.

Žiadna teória, ja píšem z reálnej praxe.:)
Napríklad to čo spomenul buchač, že Fruni vozil maslo z Čiech na Slovensko.
Bolo to zhruba takto. Mali sme tu "regulované ceny" a aj trošku regulovaný obchod.
Cena masla 40 Kčs/kg. (maloobchod) Vo veľkom sa dalo dojednať aj 26 Kčs/kg, ale priemerne a v pohode sa dalo za 28 Kčs.
V Nemecku sa dalo predať za 75 až 80 Kčs (vo veľkom) napríklad 500 ton.
Keď sa podnikateľovi podarí dojednať a uskutočniť predaj 8 000 ton masla do Nemecka v cene 68 Kčs/kg, je to cca 280 000 000 Kčs pred zdanením. Trvalo mi to zhruba 1,5 mesiaca. A to som nebol vyvolený káder a ani eštébák.:)
--------------------------------
Ale nie vždy sa podnikateľovi takto zadarí. Často sa stane, že do niečoho investuje a nedostane naspäť ani šesták. Dokonca sa nemusí vrátiť ani vklad. Aj to som zažil na vlastnej koži a nie len raz.:)
---------------------------------
Podstatné na tom je, že na podnikanie nebolo potrebné mať stranícku príslušnosť. Stačil záujem, rozum a prehľad.
Nandrolon
01.04.16,06:10
Takže zo stavebníka sa stal obchodník s maslom? Alebo opačne?
No, skoro som sa pošťal od smiechu.
Si presne ako tí naši "podomoví financmajstri" v obleku, vyučený kuchár čiašník, ale hlavne, že chce fundovane investovať cudzie veľké peniaze.
jar88
01.04.16,06:29
Takže zo stavebníka sa stal obchodník s maslom? Alebo opačne?
No, skoro som sa pošťal od smiechu.
Si presne ako tí naši "podomoví financmajstri" v obleku, vyučený kuchár čiašník, ale hlavne, že chce fundovane investovať cudzie veľké peniaze.
Vidím, že sa dokonale vyznáš a dobre orientuješ.:D
Vieš čo je to "podnikateľ"? To nieje profesia so školským diplomom.:)
----------------------------------
Ty si to zrejme nezažil, ale buchač a pavol54 možno ešte pamätajú. Bola tu veľká kalamita s vratnými fľašami. Kus 1 Kčs. Maloobchody v celom Československu mali problém s ich výkupom.
Rád som im pomohol a oslobodil som ich sklady od zapratania nepredajným materiálom. Potrebovali predajný tovar, nie fľaše. Dal som dobrú cenu (80 halierov) za kus. Čuduj sa, ale napodiv to začala riešiť aj vláda a tá prišla s geniálnym precenením na 4 Kčs za kus. No neber to.:---
----------------------------------------
A teraz mi sem napíš, či som odborník na predaj prázdnych fľašiek, alebo na predaj masla, alebo na šedú liatinu, alebo na Ramu, či České pivo.:D
Nandrolon
01.04.16,06:34
Jar, ty si nepochybne expert na všetko :-)))
jar88
01.04.16,06:42
LONDÝN. Európska centrálna banka (ECB) by mohla každému občanovi eurozóny dať 1 300 eur, ak nenájde iný spôsob oživenia inflácie. Uviedla to vo štvrtok banka Nordea.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20128859/eurobanka-by-mohla-dat-obcanom-po-1-300-eur-aby-odvratila-deflaciu.html#ixzz44V8v6AsZ
Nandrolon, ty si expert - ekonóm.
Všímaš si a hodnotíš moje spomienky a pritom ti nič nevraví (alebo aspoň nereaguješ) na myšlienku o ECB a 1300€.
jar88
01.04.16,06:47
Jar, ty si nepochybne expert na všetko :-)))
Už som tu nie raz napísal, že neviem programovať a neviem ani po Anglicky. Neviem ani zapojiť krokový motor, alebo termoregulačný článok do elektronického obvodu. Neovládam chémiu a vôbec sa neorientujem v postrekoch a hnojivách.
-------------------------------------------------
A možno som aj na niečo zabudol. Hold nie som expert na všetko.:---
Nandrolon
01.04.16,06:48
Jar, môj osobný názor je taký, že na slovensku by to "až tak nepomohlo", nakoľko slováci sú stále oveľa viac šetrní a triezvejšie uvažujúci v určitých veciach ako západniari, ktorí už XYZ rokov žijú viac na dlh ako my.
Takže mňa osobne by to potešilo, urobil by som si radosť a kúpil by som si tipujem nejakého RC vetroňa tak cca 3,5m , výkonný termický celokompozit. Samozrejme na špičkové náradíčko by to vôbec nestačilo, ale radosť by urobil aj taký lepší priemer. Predsa len staviam 14-ty špeciál tak aby som si za chvíľu neprenajímal nejaký hangár.
jar88
01.04.16,06:58
Jar, môj osobný názor je taký, že na slovensku by to "až tak nepomohlo", nakoľko slováci sú stále oveľa viac šetrní a triezvejšie uvažujúci v určitých veciach ako západniari, ktorí už XYZ rokov žijú viac na dlh ako my.
Takže mňa osobne by to potešilo, urobil by som si radosť a kúpil by som si tipujem nejakého RC vetroňa tak cca 3,5m , výkonný termický celokompozit. Samozrejme na špičkové náradíčko by to vôbec nestačilo, ale radosť by urobil aj taký lepší priemer. Predsa len staviam 14-ty špeciál tak aby som si za chvíľu neprenajímal nejaký hangár.

Ale tu by sa nejednalo o pomoc.
Ty v tom vidíš pomoc zo strany ECB? A to máš ekonomické vzdelanie?:)
Tebe to naozaj nič nenapovedá?
Stále klesajú úroky, dokonca až na mínusové hodnoty a stále to nezaberá. ECB stále tlačí peniaze, ale nie a nie ich dostať do obehu. Teda k ľuďom. Má to svoju logickú príčinu o ktorej tu stále píšem.:)
Nandrolon
01.04.16,07:06
Čo si až taký dement, ja hovorim o pomoci, ako zvrátiť defláciu na úroveň +3 - +5% inflácie, už sa ponáhľam, nemám čas vysvetľovať...
misoft
01.04.16,08:32
Jar, ty si nepochybne expert na všetko :-)))
No to si teda dosť "skoro" zistil......:D
jar88
01.04.16,09:18
Jar, ty si nepochybne expert na všetko :-)))
No to si teda dosť "skoro" zistil......:D

Pre vás je expert asi aj ten,kto si vie samostatne zaviazať šnúrky na topánkach.:) A nedajbože, ak si vie dokonca uviazať kravatu a ešte k tomu bez zrkadla.:--- To už aký expert a žonglér:D Alebo klamár?
----------------------------------------
Veď sa tu bavíme o základných mužských schopnostiach. Teda aspoň dúfam, že poznať základné funkcie peňazí, nieje nad rámec vašich mužských schopností. (Nehovorím predsa o mužoch z cigánskej osady.:))
jar88
01.04.16,09:26
Ale aj tak ostáva faktom, že nám z EU dávali ohľadom peňazí, jedno klamstvo za druhým a že predsa niečo na tých deflačných tlakoch bude. Len nám stále ešte nikto neprezradil, z čoho vlastne tie tlaky vznikajú.:)
-------------------------------
Že by tú defláciu ťahalo slnko z trávy.:--- Nože daj niečo logické, reálne a k veci.:D
Nandrolon
01.04.16,12:05
Zeby mala kupna sila, resp. presyteny trh??
jar88
04.04.16,12:39
Zeby mala kupna sila, resp. presyteny trh??
Ty si tomu ale dal.:) Vraj mala kúpna sila a presýtený trh.
Tak sa ťa spýtam, čím je ten trh presýtený? Nie náhodou tovarom z dovozu?:D To pre koho si máme zvýšiť kúpnu silu? Pre Číňanov, Vietnamcov, Turkov a prípadne nejakých Nigerijcov?
-------------------------
Veď my potrebujeme oživiť našu domácu produkciu. Prípadne produkciu celej EU. Nie len navýšiť, alebo aspoň udržať doterajšiu úroveň dovozov. Na to nepotrebujeme nové peniaze z ECB.
-------------------------------------
Nám by skôr prospelo, ak by sme si mohli doviezť peniaze z Číny. Tam je zakopaná naša kúpna sila.:D
Už ti zostáva len zistiť, prečo nám tam tie Eurá zostávajú.:)
Prečo sa Eurá nevedia vrátiť do EU a na Slovensko.:)
jar88
05.04.16,07:05
Unikli dokumenty o daňových rajoch, spomínajú desiatky politikov

Dokumenty podľa BBC dokladajú, ako v Paname sídliaca poradenská firma Mossack Fonseca pomáhala svojim klientom čo najefektívnejšie sa vyhnúť platbe daní či legalizovať zisky z nelegálnej činnosti.

Vedľa diktátorov či autoritárskych vládcov sú medzi klientmi firmy ukrývajúcimi svoj majetok v daňových rajoch napríklad Porošenko, pakistanský premiér Nawáz Šaríf či premiér Islandu Sigmundur Davida Gunnlaugsson, uviedla BBC.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/388750-unikli-dokumenty-o-danovych-rajoch-spominaju-desiatky-politikov/
jar88
05.04.16,07:20
Ak už ani toto našim ľudkom neotvorí oči, tak už naozaj neviem, čo by im ich mohlo otvoriť.:)
Pred parlamentom by mal podľa denníka El Mundo v pondelok vysvetľovať skrývanie príjmov cez daňové raje tiež islandský premiér Sigmundur Gunnlaugsson, ktorý bol údajne spoluvlastníkom firmy Wintris Inc. To však neuviedol vo vyhlásení o majetku, keď bol pred niekoľkými rokmi zvolený za poslanca. (Čítajte aj: Islandskému premiérovi hrozí odvolanie kvôli Panama Papers. (http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/388837-islandskemu-premierovi-hrozi-odvolanie-kvoli-panama-papers/))
jar88
05.04.16,07:26
Že by bol naozaj taký natvrdlý?:) Vraj:
Nadnárodné firmy v EÚ musia platiť dane tam, kde im vznikol zisk. Vyhlásil to v pondelok európsky komisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici.
„Je kľúčové, aby nadnárodné spoločnosti platili dane tam, kde vytvárajú zisky,“ zdôraznil Moscovici. Návrhom smernice o zdaňovaní nadnárodných firiem sa zaoberá rada ministrov EÚ, dodal eurokomisár.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/388782-moscovici-treba-zakrocit-proti-danovym-unikom-velkych-firiem/?sc=art-388794
---------------------------------
Veď naozaj nieje možné, aby nikto z nich nevedel, ako ľahko to ide vyriešiť.:D
buchač
05.04.16,09:41
Že by bol naozaj taký natvrdlý?:) Vraj:
Nadnárodné firmy v EÚ musia platiť dane tam, kde im vznikol zisk. Vyhlásil to v pondelok európsky komisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici.
„Je kľúčové, aby nadnárodné spoločnosti platili dane tam, kde vytvárajú zisky,“ zdôraznil Moscovici. Návrhom smernice o zdaňovaní nadnárodných firiem sa zaoberá rada ministrov EÚ, dodal eurokomisár.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/388782-moscovici-treba-zakrocit-proti-danovym-unikom-velkych-firiem/?sc=art-388794
---------------------------------
Veď naozaj nieje možné, aby nikto z nich nevedel, ako ľahko to ide vyriešiť.:D

Hehehehe.....premením na pomery Slovenska ?
Ak by mali platiť tieto pravidlá aj u nás, tak veru nie jedna firma v Blave a okolí by kľakla.
Lebo sídlo v Blave a prevádzky šej háj mimo nej...a tak by to bolo aj z cestnými daňami.
bjuty smis
05.04.16,10:28
no daj...

ktorá ?

ktorá fy v blave a okolí by padla ??
buchač
05.04.16,10:55
no daj...
ktorá ?
ktorá fy v blave a okolí by padla ??
Povedzme, že OTIS výťahy ...
jar88
05.04.16,10:59
Že by bol naozaj taký natvrdlý?:) Vraj:
Nadnárodné firmy v EÚ musia platiť dane tam, kde im vznikol zisk. Vyhlásil to v pondelok európsky komisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici.
„Je kľúčové, aby nadnárodné spoločnosti platili dane tam, kde vytvárajú zisky,“ zdôraznil Moscovici. Návrhom smernice o zdaňovaní nadnárodných firiem sa zaoberá rada ministrov EÚ, dodal eurokomisár.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/388782-moscovici-treba-zakrocit-proti-danovym-unikom-velkych-firiem/?sc=art-388794
---------------------------------
Veď naozaj nieje možné, aby nikto z nich nevedel, ako ľahko to ide vyriešiť.:D

Hehehehe.....premením na pomery Slovenska ?
Ak by mali platiť tieto pravidlá aj u nás, tak veru nie jedna firma v Blave a okolí by kľakla.
Lebo sídlo v Blave a prevádzky šej háj mimo nej...a tak by to bolo aj z cestnými daňami.
Je viac než jasné, že rovnako, ako oni, vôbec nechápeš na čom to vlastne funguje. Žiadnym zákonom si v tomto nepomôžeš. Vždy ti ho okašlú a zdania tam, kde je to finančne výhodnejšie.:---
--------------------------------------
Ale trošku ti napoviem.:) Politici v EU sa radi vyhovárajú na tak zvaný "daňový damping". Myslia tým to, že našim firmám nekalo konkuruje tovar vyrobený v krajinách s nižším daňovým a odvodovým zaťaženim.
------------------------------------
Nikto z politikov si nedovolí povedať, alebo priznať, že je normálne, aby si mestá, regióny, alebo štáty mali vzájomne konkurovať aj v daňovej a odvodovej politike.:) Tam je zakopaný pes.:D
buchač
05.04.16,11:07
Je viac než jasné, že rovnako, ako oni, vôbec nechápeš na čom to vlastne funguje.
Rozumiem-nerozumiem...a nie je jedno ?
Povedať si môžem...tak isto ako aj ten komisár, ktorý tomu snáď aj rozumie, aj keď tvrdíš opak....

Povedať si môžem...ako poddžub dobré...či ? ;)
Ale ak by k tomu došlo (dobrá a neuskutočniteľná fikcia na Slovensku), tak by podľa mňa stalo to, že by fakt veľa financií neskončilo v Blave...
jar88
05.04.16,11:13
no daj...
ktorá ?
ktorá fy v blave a okolí by padla ??
Povedzme, že OTIS výťahy ...
To akože by mala padnúť na platení cestnej dane?
bjuty smis
05.04.16,11:15
v ba nemajú výťahy....
buchač
05.04.16,11:22
v ba nemajú výťahy....

:eek::confused:


To akože by mala padnúť na platení cestnej dane?

Prečítaj poriadne, čo som napísal...a v akej (nevyslovenej) súvislosti.
misoft
05.04.16,11:42
v ba nemajú výťahy....
Niekde majú, ale vo väčšine nie.... Nepotrebujú,pretože ich nadnášajú duté nafúknuté hlavy....
bjuty smis
05.04.16,12:00
v ba nemajú výťahy....
Niekde majú, ale vo väčšine nie.... Nepotrebujú,pretože ich nadnášajú duté nafúknuté hlavy....


až tolko vás tam nie je :)))
jar88
05.04.16,12:01
v ba nemajú výťahy....
Niekde majú, ale vo väčšine nie.... Nepotrebujú,pretože ich nadnášajú duté nafúknuté hlavy....
Zjavne ti ešte nedošlo, aká je závažná táto otázka, dokonca aj pre tvoj život. Možno si si ešte ani nevšimol, pre ktoré krajiny je to bytostný problém a že s tým nevedia nič urobiť.
Veď ak príde na defláciu, nepomôžu už ani vrtulníkové Eurá. Možno ti potom nezostane ani na vodu, nie tak ešte na elektrinu.:D
misoft
05.04.16,12:02
v ba nemajú výťahy....
Niekde majú, ale vo väčšine nie.... Nepotrebujú,pretože ich nadnášajú duté nafúknuté hlavy....


až tolko vás nie je :)))
Divné.... že nie som v Bratislave... musím používať výťah....
A k tomu: keďže z východu sa tam sťahujú, znamená to, že Blaváci fakt majú duté hlavy, pretože za nich musia makať práve východniari.....
bjuty smis
05.04.16,12:29
misoft, síce si úplne mimo témy...

ale..

kto má teda duté hlavy ? ked maká na druhého ?
misoft
05.04.16,12:49
Fakt od veci.... ale! Maká na druhého, pretože ten druhý má dutú hlavu a nevie to urobiť....
pavol54
05.04.16,12:50
Že by bol naozaj taký natvrdlý?:) Vraj:
Nadnárodné firmy v EÚ musia platiť dane tam, kde im vznikol zisk. Vyhlásil to v pondelok európsky komisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici.
„Je kľúčové, aby nadnárodné spoločnosti platili dane tam, kde vytvárajú zisky,“ zdôraznil Moscovici. Návrhom smernice o zdaňovaní nadnárodných firiem sa zaoberá rada ministrov EÚ, dodal eurokomisár.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/388782-moscovici-treba-zakrocit-proti-danovym-unikom-velkych-firiem/?sc=art-388794
---------------------------------
Veď naozaj nieje možné, aby nikto z nich nevedel, ako ľahko to ide vyriešiť.:D
A kde sú započítané náklady zahraničných servisných firiem?
bjuty smis
05.04.16,13:03
Fakt od veci.... ale! Maká na druhého, pretože ten druhý má dutú hlavu a nevie to urobiť....
aha...:))

len že to nie je vidieť, ked sa tak človek prejde po ba a okolí a porovná to z východom....
buchač
05.04.16,15:51
Serte na východ Versus Západ..

Toto je trochu iný level, iné hrátky medzi Západnou a Vychodnou Európou.
Zaujímavé, že "mienkotvorné" médiá sú nejak ticho.

Brusel plánuje udeľovať azyl sám, vládam mieni zobrať rozhodovacie právo
http://www.aktuality.sk/clanok/327474/brusel-planuje-udelovat-azyl-sam-vladam-mieni-zobrat-rozhodovacie-pravo/

Tu už nepôjde o nejakú smiešnu smernicu ohľadom zakrivenia banánov....
Brusel si vyslovene koleduje o rozbitie EU.
misoft
05.04.16,18:22
Počul som..... ak toto "uplatnia" - je asi najvyšší čas opustiť EÚ. Alebo ani už nebude potrebné mať nejakú vládu, prezidenta, poslancov.... šak to všetko "Brusel zvládne".... a potom "Amen cma!"
buchač
05.04.16,19:19
Hm...a ide sa jak podľa slovenskej svadby..."Zabava graduje"...opilec Schulz sa realizuje.


Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia “záujmu spoločnosti” vs. imigrantom.

http://medzicas.sk/koniec-srandy-schultz-pohrozil-pouzitim-sily-voci-statom-ktore-sa-nepodradia-zaujmu-spolocnosti-vs-imigrantom/
Nandrolon
06.04.16,04:10
Ak to takto pôjde ďalej, v riadnych voľbách vystrieda ĽSNS percentami SMER-SD
jar88
06.04.16,04:17
Hm...a ide sa jak podľa slovenskej svadby..."Zabava graduje"...opilec Schulz sa realizuje.


Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia “záujmu spoločnosti” vs. imigrantom.

http://medzicas.sk/koniec-srandy-schultz-pohrozil-pouzitim-sily-voci-statom-ktore-sa-nepodradia-zaujmu-spolocnosti-vs-imigrantom/
Trošku nechápem tvoju reakciu. Veď ti hovorí z duše. Veď bude napĺňať aj tvoje záujmy.:) No a či už budú naplnené dobrovoľne, alebo silou, je snáď druhoradé.
---------------------
Zvrchované Slovensko nám tu predsa zostane, či nie? Slovensko je aj tak skôr marxistické, ako kresťanské. :---
jar88
06.04.16,04:21
Ak to takto pôjde ďalej, v riadnych voľbách vystrieda ĽSNS percentami SMER-SD

To je viac než jasné.:---
---------------------------
Najskôr idú zasneni, hnacím motorom revolúcie je sentimentalizmus (Hvorecký, Havran atď., kaviareň), potom idú karieristi, tí ktorí chcú mat postavenie. Nič tak nemobilizuje človeka ako funkcia (mimovládky a rôzne inštitúty financované eurofondmi). A na koniec ide spodina, háveď. Tí sú veľmi užitoční a účinní, veľa spravia, ale treba ich stále strážiť (napr. antifa).
jar88
06.04.16,05:08
Počul som..... ak toto "uplatnia" - je asi najvyšší čas opustiť EÚ. Alebo ani už nebude potrebné mať nejakú vládu, prezidenta, poslancov.... šak to všetko "Brusel zvládne".... a potom "Amen cma!"

To píšeš, ako keby doteraz bolo pre nás potrebné, mať na niečo nejakú vládu a parlament.:) Načo sú nám, keď nechránia naše územie, ani občanov, zákon a dokonca ani ústavu?
-----------------------------------
Nevadilo ti, keď si náš parlament robil z ústavy trhací kalendár a teraz "Amen cma" že ti ho má trhať EU parlament?:---
buchač
06.04.16,05:15
Hm...a ide sa jak podľa slovenskej svadby..."Zabava graduje"...opilec Schulz sa realizuje.


Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia “záujmu spoločnosti” vs. imigrantom.

http://medzicas.sk/koniec-srandy-schultz-pohrozil-pouzitim-sily-voci-statom-ktore-sa-nepodradia-zaujmu-spolocnosti-vs-imigrantom/
Trošku nechápem tvoju reakciu. Veď ti hovorí z duše. Veď bude napĺňať aj tvoje záujmy.:) No a či už budú naplnené dobrovoľne, alebo silou, je snáď druhoradé.
---------------------
Zvrchované Slovensko nám tu predsa zostane, či nie? Slovensko je aj tak skôr marxistické, ako kresťanské. :---

Si robíš zo mňa prdel alebo ma urážaš ...???
lujza.j
06.04.16,07:37
http://x.topky.sk/cl/10/1538901/Tajna-sluzba-dostala-varovanie--najobavanejsi-terorista-na-Slovensku--Po-parizskej-masakre-razia-v-Nitre-
"paráda":(
lujza.j
06.04.16,07:41
Daň solidarity....jak v De....treba zaviest.....pre vychod.....:---
bjuty smis
06.04.16,07:59
Daň solidarity....jak v De....treba zaviest.....pre vychod.....:---


tá tu už funguje dlhé roky ...
lujza.j
06.04.16,08:13
Ale neofic...v De pekne na vyplatnej paske....
bjuty smis
06.04.16,08:17
hej...to by ukludnilo vášne :)))
korela
06.04.16,11:50
Mne v tejto súvislosti napadlo, prečo na google mapách sú zmapované osady a iné obce nie.
lujza.j
06.04.16,11:59
Bola som v terene-v centre mojej dzedziny....najprv krizovatka bajkalska-trvanska......nova cesta.....prejdem k trom veziam...a hups...hned skok do tankodromu.....potom som na hradny kopec....tam pred hodzovym majstruju cestu....len teraz rozmyslam...robosov som nevidela....a nakoniec....plataju hradny kopec....aby kocky nefrkali s pod kolies autobusov na vôkol....aj do zaparkovanych aut....
jar88
06.04.16,14:38
Vie tu niekto, čo je skutoče ISIS - Moslimský štát.
Ako a kde všade funguje a na čom vlastne zarába? Načo im v skutočnosti slúži teror?
A nakoniec, prečo je taká obrovská migrácia do EU a kto to všetko financuje?
buchač
06.04.16,14:45
Vie tu niekto, čo je skutoče ISIS - Moslimský štát.
Ako a kde všade funguje a na čom vlastne zarába? Načo im v skutočnosti slúži teror?
A nakoniec, prečo je taká obrovská migrácia do EU a kto to všetko financuje?
Pekná návnada...:rolleyes:
Ale spapkaj si ju aj s navijákom radšej sám...:D :D :D

Nože vysvetli ten Tvoj pohľad na dané...;)
pavol54
06.04.16,17:01
Serte na východ Versus Západ..

Toto je trochu iný level, iné hrátky medzi Západnou a Vychodnou Európou.
Zaujímavé, že "mienkotvorné" médiá sú nejak ticho.

Brusel plánuje udeľovať azyl sám, vládam mieni zobrať rozhodovacie právo
http://www.aktuality.sk/clanok/327474/brusel-planuje-udelovat-azyl-sam-vladam-mieni-zobrat-rozhodovacie-pravo/

Tu už nepôjde o nejakú smiešnu smernicu ohľadom zakrivenia banánov....
Brusel si vyslovene koleduje o rozbitie EU.
A čo NATO JE TU NAČO?
pavol54
06.04.16,17:05
Hm...a ide sa jak podľa slovenskej svadby..."Zabava graduje"...opilec Schulz sa realizuje.


Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia “záujmu spoločnosti” vs. imigrantom.

http://medzicas.sk/koniec-srandy-schultz-pohrozil-pouzitim-sily-voci-statom-ktore-sa-nepodradia-zaujmu-spolocnosti-vs-imigrantom/
Ak si niekto myslí že podmienkou pre prijatie do EÚ bolo vstúpiť do NATO že to bolo pre srandu králikov tak je na omyle ekonomické a politické investície je vždy nutné zabezpečiť silou
jar88
07.04.16,04:06
Hm...a ide sa jak podľa slovenskej svadby..."Zabava graduje"...opilec Schulz sa realizuje.


Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia “záujmu spoločnosti” vs. imigrantom.

http://medzicas.sk/koniec-srandy-schultz-pohrozil-pouzitim-sily-voci-statom-ktore-sa-nepodradia-zaujmu-spolocnosti-vs-imigrantom/
Ak si niekto myslí že podmienkou pre prijatie do EÚ bolo vstúpiť do NATO že to bolo pre srandu králikov tak je na omyle ekonomické a politické investície je vždy nutné zabezpečiť silou
To reagujete na túto vetu?
“Európa ultranacionalistov – keď oni zvíťazia – to budeme mať takú Európu, len v tejto veci, ale aj v každej inej. Potrebujeme ducha európskeho spoločenstva. A v prípade nutnosti to musí byť vynútené silou. Nemôže byť – a ja patrím k ľuďom, ktorí to hovoria -, aby sme v XXI. storočí globalizáciu a globálne problémy riešili nacionalizmom. V istom okamihu treba zabojovať a treba povedať , že v prípade nutnosti budeme proti iným bojovať, aby sme dosiahli svoj cieľ.“

------------------------------------------
PS - Mal by si si naštudovať stavbu viet Slovenského pravopisu.

Ak si niekto myslí, že podmienka vstupu do NATO, bola pre prijatie do EÚ pre srandu králikov, je na omyle. Ekonomické a politické investície je nutné vždy zabezpečiť silou.
jar88
07.04.16,04:27
Vie tu niekto, čo je skutoče ISIS - Moslimský štát.
Ako a kde všade funguje a na čom vlastne zarába? Načo im v skutočnosti slúži teror?
A nakoniec, prečo je taká obrovská migrácia do EU a kto to všetko financuje?
Pekná návnada...:rolleyes:
Ale spapkaj si ju aj s navijákom radšej sám...:D :D :D

Nože vysvetli ten Tvoj pohľad na dané...;)

Ja som sa len pýtal, či to tu niekto vie?:)
Písali ste tu totiž, že ISIS, alebo moslimský štát, je dielom CIA. Svorne ste sa tu na tom zhodli.:) Dokonca aj o vyzbrojení ste sa svorne zhodli, že to USA. Potom to všetko vyznieva tak, že ste asi fanúšikmi všetkých konšpirácií, ktoré robia z USA, svetového agresora číslo jedna.
----------------------
Pritom je fakt, že na vojne aj USA (skoro) vždy zarobili. Má to však jeden dosť podstatný háčik. USA vždy viac a ľahšie zarábali na produkcii a obchode, ako na svojej vlastnej účasti vo vojnách. Vždy sa do poslednej možnej chvíle vyhýbali vojnám. Viď prvú a druhú svetovú vojnu.
jar88
07.04.16,04:52
Buchač, v posledných rokoch sa dosť často stretávam s mladými ľuďmi z celého sveta. Sú medzi nimi aj Moslimi. Sú medzi nimi aj Aziati, Černosi a dokonca aj Európania. Nie len Arabi.
Počúvam ich názory a čudoval by si sa, aké sú rôzne. Hlavne na islam, krasťanstvo a judaizmus. Tiež sa rôznia v pohľade na globalizáciu, socializmus a kapitalizmus. Pritom všetci to so svetom myslia dobre.:)
---------------------
Ale narazil som na pár ľudí, arabov žijúcich v EÚ, ktorí sa debate o živote v ich komunite akosi nechceli vyjadrovať. Ale v nedávnej minulosti, mi pár ľudí z Francúzka a Holandska porozprávalo, ako to v ich bydlisku chodí. Ako tam fungujú moslimské gangy a čo je ich hlavnou silou. Jednoducho, že sa proti tomu nedá nijako brániť a že každým rokom, je to len horšie a horšie. A že polícia je tam úplne bezbranná.
Nandrolon
07.04.16,06:09
Jar, a ako sa s nimi dorozumievaš pri komunikácii?
To by som fakt rád vedel :-))))))))))
Keďže počúvaš ich názory, tak predpokladám že vieš aspoň 5 jazykov, ale najlepšie je, že nevieš ten "základný", teda angličtinu /keďže si sa tu dobrovoľne priznal/...
Dnes si si dal zase dobrý matroš, toto sú fantasmagórie najhrubšieho zrna, lebo v reále si to fakt neviem "technicky" predstaviť.
Nezásobuje ťa Kažimír?
bjuty smis
07.04.16,06:43
ked niekto nevie po anglický, neznamená, že nevie francuzský,holandský, arabsky, či perzský...


a možno aj černošský... :)))
Nandrolon
07.04.16,06:47
Neznamená, to je pravda, ale ten jeho príspevok mi pripadá ako fantasmagória. To, čo on píše môže napísať nejaký veľvyslanec. Bežný človek toto nezažíva, pokiaľ nie je "aspoň nejaký misionár, ktorý chodí po svete.
bjuty smis
07.04.16,07:19
Neznamená, to je pravda, ale ten jeho príspevok mi pripadá ako fantasmagória. To, čo on píše môže napísať nejaký veľvyslanec. Bežný človek toto nezažíva, pokiaľ nie je "aspoň nejaký misionár, ktorý chodí po svete.


to bola ironia...dám tam smajlíka ...
Nandrolon
07.04.16,07:21
:-))))))))))))))) aj mi to tak prišlo, ale vravím si, však máš trochu aj pravdu :-)
korela
07.04.16,07:24
Neznamená, to je pravda, ale ten jeho príspevok mi pripadá ako fantasmagória. To, čo on píše môže napísať nejaký veľvyslanec. Bežný človek toto nezažíva, pokiaľ nie je "aspoň nejaký misionár, ktorý chodí po svete.
Môžeš sa aj veľmi hlboko mýliť.
Slovensko má pomerne veľa zaujímavých ľudí so svojím jedinečným potenciálom, ako napr. aj PhDr. Milan Odran. Je o ňom veľa info na nete, STV s ním urobila dokumentárny film. Jeho rečové znalosti sú skutočne obsiahle. Keby bol v bývalom režime v KSČ, z veľvyslaneckej stoličky by sa nepohol roky. Pozná veľmi dobre reálie o svete. Sprevádzal a prekladal množstvu ľudí, to znamená, že aj čosi zažil a videl. Človek s rozhľadom a obrovskou pokorou k životu.
Námatkou http://www.magnificat.sk/old/mrosa/0503/ichmecom.htm

P.S. Vravievam tu, že nikdy neviete, kto sedí za druhým PC.
jar88
07.04.16,07:36
ked niekto nevie po anglický, neznamená, že nevie francuzský,holandský, arabsky, či perzský...


a možno aj černošský... :)))
Všetci mladí ľudia, ktorí cestujú po svete, vedia aspoň po anglicky a naviac, vedia narábať s PC. Na internete je množstvo prekladačov. Dokonca aj prekladačov viet a celých textov.

Naviac mám v rodine ľudí, ktorí dokonale ovládajú angličtinu, taliančinu, španielčinu.:) Tak že ak v debate niečo poviem, vždy to niekto automaticky preloží do potrebného jazyku. Avšak dosť často používam tablet, do ktorého napíšem obsiahlejšiu otázku, alebo odpoveď a podstrčím dotyčnému adresátovi. Takto sa striedame a napokon, on sa dozvie niečo nové odo mňa a od neho.
korela
07.04.16,07:37
http://www.sk1.sk/v2383-slovak-milan-odran-ovlada-30-cudzich-jazykov
.
Z diskusie http://www.aktuality.sk/clanok/272934/majstri-cudzich-jazykov-kolko-sa-ich-dokazeme-naucit/
Autorka niečo prečítala zo zahraničných zdrojov a o Slovensku nevie nič. Vedel priveľa, vieme o ňom málo [Liptovské noviny; 33/2012; 20/08/2012; AKTÍVNE OVLÁDAL 26, pasívne asi 15 jazykov, vytvoril univerzálnu stenografiu použiteľnú pre všetky reči, patril medzi najlepších dešifrovačov na svete. Bol dôverníkom ruského cára, o jeho služby prejavil záujem aj Lenin. Napokon ho odsúdili na smrť. Reč je o Vladimírovi Krivošovi, ktorý sa narodil 1. júla 1865 v Liptovskom Mikuláši - vtedajšom Vyšnom (Vrbickom) Huštáku. Na rodnom dome oproti múzeu Čierny orol má pamätnú tabuľu.

Milan Odran ovláda tridsať cudzích jazykov ZVOLEN. Ovláda všetky slovanské jazyky a je tiež znalcom väčšiny arabských jazykov. No zoznam rečí, ktorými sa dohovorí, je oveľa dlhší. Hovorí po rusky, poľsky, maďarsky, rumunsky, bulharsky, chorvátsky, srbsky, ukrajinsky, nemecky, španielsky, grécky, taliansky, turecky, arabsky, azerbajdžansky, albánsky, macedónsky, turkménsky, perzsky, krymsko-tatársky, uzbecky, hindsky, urdsky, mongolsky, kórejsky, indicky, japonsky, jemensky, vietnamsky. Naučil sa aj latinčinu. Milan Odran (74), rodák z Rykynčíc v Krupinskom okrese, je slavista a orientalista, historik, prekladateľ, žurnalista a dramaturg. Napríklad na orientálnu tematiku starých rozprávok napísal vyše desať rozhlasových hier pre deti a mládež, ktoré odvysielal slovenský rozhlas. Z Rykynčíc odišiel v devätnástich. Dnes žije v Bernolákove.
korela
07.04.16,07:40
Pokiaľ som zisťovala, na slovenskej wikipédii nie je. :-(
jar88
07.04.16,08:13
Nuž čo s vami.:) Už ste sa tu vymačkli k mojej osobe a tak poďme k veci. Noviny vás už dosť nahustili rôznymi fantasmagóriami a logické vám potom pripadá, priam neprípustné.:D
--------------------------
Viete aspoň to, že sú vo svete oblasti, kde už skutočne vládne "islamský štát"? Že sú aj v USA, vo Francúzku, v Nemecku, Holandsku, Belgicku, Španielsku, Taliansku, vo Švédsku a tak ďalej? Že im tam ľudia úplne bežne platia každý mesiac "dane"? Dane podľa ich zákonov.
--------------------------
Dozvedel som sa, že v každom takom mieste, majú čosi ako kalifa a ten má všetkých pod palcom. Že hitom posledných rokov, je u nich dovoz a nákup poddaných z islamských krajín. Sú pre nich veľkým zdrojom financií. Hlavne tí, čo poberajú podporu a rôzne štátne dávky. Oni tým terorizmom predvádzajú svoju silu svojim poddaným, nie nám.
--------------------------
Je to obrovský biznis. Majú to pod palcom vonku v arabskom svete a aj tu v našom sociálnom svete. Majú pod kontrolou aj migračné trasy. Ani mafia sa im do toho nemontuje. Jediné v čom im pomáha mafia, je vybavovanie dokladov na úradoch. Dokladov potrebných na udelenie azylu a pre poberanie maximálnych finančných dávok. Naviac, vždy si nechávajú niekoho z rodiny v krajine pôvodu, ako rukojemníka islamského štátu.
jar88
07.04.16,08:46
Pokiaľ som zisťovala, na slovenskej wikipédii nie je. :-(

Asi je tu viac takých Slovákov. Tiež jedného takého poznám.:) Utiekol do Juhoslávie vo veku, keď nemal ešte dokončené gymnázium. Vedel iba po Slovensky. Prešiel cez Taliansko do Francúzka a tam sa po čase nechal naverbovať do cudzineckej légie. Časom dezertoval, prešiel celú severnú Afriku a po desiatich rokoch odišiel do USA. V štátoch si urobil dve vysoké školy a následne pár rokov pracoval pre NASA. Pracoval ako odborník na dizajne elektroniky s kybernetikou. Našetril si nejaké peniaze a založil si vlastnú firmu na servis lodnej navigácie a neskôr malú lodnú spoločnosť v Paname. Tým pádom sa dostal do južnej Ameriky a tam sa naučil nejaké indiánske reči.
------------------------------------------
V roku 1998 tam všetko zabalil a vrátil sa na Slovensko. Tu sme sa spoznali a časom som zistil, že vie hovoriť nie len anglicky, taliansky, nemecky a tak ďalej, ale aj menej užívanými jazykmi. Jazykmi Afriky a južnej Ameriky. Tak som sa ho spýtal, koľko jazykov ovláda a on že nevie. Nevie to spočítať.
Nandrolon
07.04.16,08:47
Jar88 - s rodinou opatrne, lebo my sa tiež nechválime, kde všade máme bratov, sestry, na akých vysokých postoch s mesačným platom prezidenta a dochádzkou do zamestnania 15 minút od vlastnej rodiny...
Takže nerád by som o tom diskutoval, lebo v každej rodine by sa našiel "niekto výrazný"...
Druhá vec je, že ak by bola pravda všetko, čo si tu popísal, tak ti môžem z vlastnej skúsenosti napísať /tiež z rodiny/, že takýto človek VôBEC nemá čas "onanovať" niekde na porade alebo nebodaj na viacerých fórach niekoľko rokov.
Taký človek je tak zaneprázdnený, že na rôzne info /ekonomické, právnické, opravárenské a čojaviem aké/ má "svojich podriadených ľudí" a on "hrá" v spoločnosti úplne "inú ligu".
Človek, ktorý trávi na nete to, čo ty má buď kancelársku prácu, ktorou je súčasť byť 24h na nete, alebo je nezamestnaný looser. Ešte je tu jedna kategória "sfetovaný VASKY" na dôchodku....
EDIT: keď už sme pri tých rôzných funkciách, čo si tu aj v minulosti nepriamo písal o synoch /alebo že by o jednom/...
Frajerina podľa mňa nie je zarábať 5 ciferné číslo v eurách mesačne niekde X tisíc kilometrov v "riti" a ešte k tomu bez rodiny. Vrchol frajeriny je zarábať to číslo ako zamestnanec 15 minút od domu v malom okresnom meste...
A ver, že tých "miest" je habadej...
buchač
07.04.16,08:56
[QUOTE="jar88"]Nuž čo s vami.:)

Nuž čo už len s Tebou ? :rolleyes:
Nie raz som tu chcel dať určite linky a určite nie z "mienkotvorných - slniečkárskych" médií.
Ale podľa mňa to nemá význam, prečítam si to či ono...aj príspevky a fertig. Zvyšok nemá nejak veľmi význam riešiť.
---------------------------
Myslíš si, že si na niečo nové prišiel ? Veď to nie je žiadna novinka.
Takto to funguje predsa už dávno a dokonca (v podstate) aj našich končinách.
Predsa pred určitým časom, po roku 89, bolo solídne sťahovanie cigánov za tými výhodami do Západnej Európy...ba dokonca kvôli nim Kanada zaviedla znovu vízovú povinnosť.
----------------------------
Mafiu do toho absolútne nemontuj. Už to nie je to, čo bývalo. Onehdá by si s nimi raz dva urobila poriadok.
Mafia je v dnešnej dobe výraz na trestnú činnosť určitého druhu. Tá dnešná ide po kšefte ako takom, nehľadiac na okolnosti a následky.
Nandrolon
07.04.16,09:07
Jar, pekný príbeh o človeku.
Ono, v prírode ak si si nevšimol je rovnováha, takže k tomu článku ti môžem napísať len jedno. "Milión vecí" získal a zároveň "milión vecí" stratil. Nikto nestihne mať za život "všetko" a tak je to aj spravodlivé.
jar88
07.04.16,09:19
[QUOTE="jar88"]Nuž čo s vami.:)

Nuž čo už len s Tebou ? :rolleyes:
Nie raz som tu chcel dať určite linky a určite nie z "mienkotvorných - slniečkárskych" médií.
Ale podľa mňa to nemá význam, prečítam si to či ono...aj príspevky a fertig. Zvyšok nemá nejak veľmi význam riešiť.
---------------------------
Myslíš si, že si na niečo nové prišiel ? Veď to nie je žiadna novinka.
Takto to funguje predsa už dávno a dokonca (v podstate) aj našich končinách.
Predsa pred určitým časom, po roku 89, bolo solídne sťahovanie cigánov za tými výhodami do Západnej Európy...ba dokonca kvôli nim Kanada zaviedla znovu vízovú povinnosť.
----------------------------
Mafiu do toho absolútne nemontuj. Už to nie je to, čo bývalo. Onehdá by si s nimi raz dva urobila poriadok.
Mafia je v dnešnej dobe výraz na trestnú činnosť určitého druhu. Tá dnešná ide po kšefte ako takom, nehľadiac na okolnosti a následky.
S tými cigánmi máš pravdu, ale tí cigáni si tie peniaze aj sami užívali. Iné je to s Arabmi. Oni berú veľké štátne dávky, ale žijú z minima a v neskutočnej chudobe, lebo všetko musia odovzdať svojmu výberčímu daní na území ich kalifátu, ktorý naši nazývajú "No - go Zones". Sú to milióny Eur. Je to vymakanejší biznis, ako drogy, prostitúcia, obchod s bielym mäsom a podobne. Pritom riziko nula.
jar88
07.04.16,09:35
Jar, pekný príbeh o človeku.
Ono, v prírode ak si si nevšimol je rovnováha, takže k tomu článku ti môžem napísať len jedno. "Milión vecí" získal a zároveň "milión vecí" stratil. Nikto nestihne mať za život "všetko" a tak je to aj spravodlivé.
Nechápem o čo ti stále ide.:)
Teda ak vylúčim tvoju frustráciu z vlastného ničotného života. Pripadá mi to tak, že sa stále usiluješ ospravedlňovať svoje zápecníctvo. Ako keby si sa vinil z nejakej ustráchanosti, či zbabelosti konať niečo nezvyčajné.
Inak ja som najradšej, keď som doma, ale tiež veľmi rád idem niekam von za povinnosťou. Pritom je mi jedno, či idem len tu do okolia na jednanie v nejakej reštaurácii, alebo niekam do Antverp, alebo za dom ku psom. Aj tu na Porade sem tam niečo "kuknem". Ale určite nikde inde neprispievam. Dokonca ani na fb.;)
------------------------------------
Tak že klídek - tabáček Nando.:D
Nandrolon
07.04.16,09:42
Jar, ide mi tu iba o to, že častokrát sa tu v tejto téme robí z niečoho čo je úplne normálne a prirodzené a vyskytuje sa to všade, niečo magické, nadprirodzené, ako keby sme všetci pochádzali z nejakej diery a len ty, sám náš veľký JAR88 vie, čo je život aj ďalej ako 100 metrov od vlastného príbytku.
Takých podobných ľudí o ktorých píšeš ty, je na slovensku habadej a nikto to neberie ako niečo nezvyčajné.
Vždy považujem za väčšieho frajera, ktorý si niečo vybuduje aj tu, ako utekať častokrát za hranice, zarábať tam na ich pomery minimálku, potom to zameniť na slovenské koruny /pred rokom 2008/ a tváriť sa tu ako veľký multimilionár a cestovateľ.
Pritom tie isté peniaze, ktoré si tu zamenil boli v danej krajine častokrát almužna predavačky v hypermarkete...
O tých školách radšej pomlčím, lebo VŠDS v Žiline bola svetovo uznávanou školou, narodziel od terajších.
jar88
07.04.16,09:42
Nandrolon, ty máš záľubu v leteckom modelárstve. Čo by si povedal na to, že aj ja som mal záľubu práve v leteckom modelárstve?:)
Nandrolon
07.04.16,09:43
No, aj moja dcéra 5 ročná má záľubu v leteckom modelárstve, čo na to povieš?
ps: píšem to preto, lebo fakt neviem, čo mám na to "k veci" akože povedať.
buchač
07.04.16,09:46
Nandrolon, ty máš záľubu v leteckom modelárstve. Čo by si povedal na to, že aj ja som mal záľubu práve v leteckom modelárstve?:)

:D :D :D :D :D
Ešte mi povedz, že máš zbroják...a na viaceré skupiny...
Dokonca máš záľubu v strieľaní a si vynikajúci strelec... ;)
Nandrolon
07.04.16,09:48
Jar, tých záľub má človek niektorý viac, niektorý menej, niektorý ani jednu.
Raz prevláda jedná, druhýkrát druhá.
A niekto má iba jednu záľubu, pásť svoj zadok a hnať sa za peniazmi, smutný život :-)))
Nandrolon
07.04.16,10:23
OT:
Ešte na tú tému pre Jar88.
Ak to mieriš smerom k posmeškom typu to, čomu sa venuješ ty teraz ja už mám dávno za sebou /cítim, že to tam smeruješ/ tak ti musím napísať jednu a podstatnú vec.
To, aké technológie, materiály, postupy, mechanizmy, zariadenia sa používajú teraz, tak nielen že si to nikdy nedržal v ruke, ale to ani neexistovalo a to dokonca nikde na svete, nielen u nás. Ak nevieš nič naprogramovať, zase si ťažko škrtneš.
Dnes hračka za 100 eur kúpená v tescu /lebo model to nie je/ tak oproti najlepšiemu a najdrahšiemu modelu vtedy je to technologicky a výkonovo tak, ako porovnávať nie bugatti veyron s trabantom, to by sa ešte dalo, ale ako bugati veyron s konským vozom s drevenými kolesami a bez motora.
Priemerný vek mojich "spolubojovníkov" je nad 60rokov, bežne aj nad 70 rokov.
Takže je to ako povedať dnes špičkovému chirurgovi, že však aj ja som liečil pred 100 rokmi kašeľ...
Ale ak zase neklameš, kľudne by som rád poznal vtedajšie výkony a ešte keby si napísal k tomu rok.
Napríklad, že v roku 1975 bol vrchol techniky model ovládaný dvojkanálovou súpravou na frekvencii 27 MHz s magnetickým ovládaním smerovky a podobne
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
jar88
07.04.16,10:27
Nandrolon, ty máš záľubu v leteckom modelárstve. Čo by si povedal na to, že aj ja som mal záľubu práve v leteckom modelárstve?:)

:D :D :D :D :D
Ešte mi povedz, že máš zbroják...a na viaceré skupiny...
Dokonca máš záľubu v strieľaní a si vynikajúci strelec... ;)
Už som ti tu raz písal, že napriek tomu, že som mal ako služobnú zbraň pištoľ 7,62 nikdy som nevedel trafiť ten terč 100 x 100 cm. :) Myslím tým tú kruhovú časť. Pár krát sa mi podarilo trafiť spodný okraj rámu a sem tam som trafil aj pravú nohu stojana.:D
Samopal vz.58 to už bolo iné. Tým som vedel trafiť aj ležiaceho strelca na 250 metrov. Ale nie viac, ako raz na jeden zásobník. (30 nábojov po troch až piatich za sebou) Niekedy sa mi okolo toho terča ani len nezaprášilo.:D
Nandrolon
07.04.16,10:41
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
jar88
07.04.16,10:41
Jar, tých záľub má človek niektorý viac, niektorý menej, niektorý ani jednu.
Raz prevláda jedná, druhýkrát druhá.
A niekto má iba jednu záľubu, pásť svoj zadok a hnať sa za peniazmi, smutný život :-)))

Nuž posledný môj "model" bol Fokker DVII.
Celo preglejková konštrukcia kombinovaná s balzou, žhaviaci jednoválec 5 ccm a 12 kanálova súprava. Serva Mabuchi.

------------------------------------------------

V štrnástich rokoch ma to z určitých dôvodov prestalo baviť, ale brat sa toho nikdy nezbavil. Ten s tým zabíja čas dodnes.:)
----------------------------------------
A ešte musím doplniť, že profil a konštrukciu krídla, som si navrhol sám.
Celé lietadlo bolo vyvážené 22 g brokov.
Nandrolon
07.04.16,10:54
Ktorý rok? lebo 12-kanál mi tam akosi nejde, predpokladám ale že za kanál považuješ každý osobitný prepínač, nakoľko ani neviem, kde by si v tom využil viac ako zopár proporcionálnych kanálov.
jar88
07.04.16,10:54
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.:)
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku.:D Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.:)
jar88
07.04.16,10:59
Ktorý rok? lebo 12-kanál mi tam akosi nejde, predpokladám ale že za kanál považuješ každý osobitný prepínač, nakoľko ani neviem, kde by si v tom využil viac ako zopár proporcionálnych kanálov.

5 x servo, 10 povelov. bez povelu stred. Spaľovací motor len plný plyn, alebo 1200 ot. na nastavený doraz, alebo 2650 ot. bez signálu.
Nandrolon
07.04.16,11:09
Takže ak by ti vypadol prijímač, a motor ostane bez signálu, tak dal plný kotol a dovi dopo náhodný pád pod plným plynom?
edit: takže 5 x servo, predpokladám
1 x krídelko
1 x krídelko
1 x smerovka
1 x výškovka
1 x karburátor
To máme dnes dokopy luxusné a proporcionálne 4 kanály.
jar88
07.04.16,11:22
Takže ak by ti vypadol prijímač, a motor ostane bez signálu, tak dal plný kotol a dovi dopo náhodný pád pod plným plynom?
Nie na plný výkon, ale len na 2650 ot/min. a to mu stačilo len na mierne klesajúci kĺzavý let. Dosah signálu na zemi, bezpečný iba do vzdialenosti 800 metrov. Tak že som si nedovolil ho pustiť ďalej, ako do vzdialenosti 250 až 300 metrov. No a 35 cm3 nádrž tiež veľa letu nedala.
-------------------------------------
Ale iné ma v tejto súvislosti zaujalo. Firma Mabuchi od roku 1995 vyrába hlavne v Číne a Vietname. Prečo asi niečo také nevyrábame tu na Slovensku? Veď trh na túto produkciu je za viac ako 200 miliónov €
jar88
07.04.16,11:41
Takže ak by ti vypadol prijímač, a motor ostane bez signálu, tak dal plný kotol a dovi dopo náhodný pád pod plným plynom?
edit: takže 5 x servo, predpokladám
1 x krídelko
1 x krídelko
1 x smerovka
1 x výškovka
1 x karburátor
To máme dnes dokopy luxusné a proporcionálne 4 kanály.
Aby som ti pravdu povedal, mne sa na tému modelárčenia veľmi nechce, ale asi máš pravdu v tom čo je dnes.
Mňa vtedy zaujímalo hlavne to vytvorenie funkčného draka. A naviac za mojich čias nebolo toľko mini konektorov a tak sme museli hlavne letovať. Dokonca aj tenké kábliky sme museli dosť komplikovane zháňať.:)
---------------
Dnes je to iné, slobodný trh a individuálne záujmy. Kedysi to bolo len organizované a Fokker nebol Lavočka.:---
Nandrolon
07.04.16,12:18
Letujeme aj teraz vsetko co sa da. Dokonca uz ti verim aj to navrhovanie profilov, nakolko sme pisali kazdy o inom. Ja som navrhoval profili uz ako 6 rocny na papierovych lastovickach, presne to iste. Toto nie su era, kde zavisi na profile. Dokonca aj keby to nemalo ziaden profil /doskáč/, tak by to tiez nejako letelo. Aj dvere zo skrine pokial dobre namotorujes, vyvazis urcite posobiace sily a momenty, tak budu letiet bez problemov. Ale aspon sme sa porozumeli...
pavol54
07.04.16,12:32
ked niekto nevie po anglický, neznamená, že nevie francuzský,holandský, arabsky, či perzský...


a možno aj černošský... :)))
okrem černoškého môže ovládať aj američtinu
Nandrolon
07.04.16,12:37
Mam silny pocit ze ta chcela porcovat tvoja vlastna vrtula :-))))) Je tak???
pavol54
07.04.16,12:37
Nuž čo s vami.:) Už ste sa tu vymačkli k mojej osobe a tak poďme k veci. Noviny vás už dosť nahustili rôznymi fantasmagóriami a logické vám potom pripadá, priam neprípustné.:D
--------------------------
Viete aspoň to, že sú vo svete oblasti, kde už skutočne vládne "islamský štát"? Že sú aj v USA, vo Francúzku, v Nemecku, Holandsku, Belgicku, Španielsku, Taliansku, vo Švédsku a tak ďalej? Že im tam ľudia úplne bežne platia každý mesiac "dane"? Dane podľa ich zákonov.
--------------------------
Dozvedel som sa, že v každom takom mieste, majú čosi ako kalifa a ten má všetkých pod palcom. Že hitom posledných rokov, je u nich dovoz a nákup poddaných z islamských krajín. Sú pre nich veľkým zdrojom financií. Hlavne tí, čo poberajú podporu a rôzne štátne dávky. Oni tým terorizmom predvádzajú svoju silu svojim poddaným, nie nám.
--------------------------
Je to obrovský biznis. Majú to pod palcom vonku v arabskom svete a aj tu v našom sociálnom svete. Majú pod kontrolou aj migračné trasy. Ani mafia sa im do toho nemontuje. Jediné v čom im pomáha mafia, je vybavovanie dokladov na úradoch. Dokladov potrebných na udelenie azylu a pre poberanie maximálnych finančných dávok. Naviac, vždy si nechávajú niekoho z rodiny v krajine pôvodu, ako rukojemníka islamského štátu.
Aj Kaddáfí mal deti svojich priateľov ako rukojemníkov, len škoda že nemal u seba deti tých čo ho bombardovali
buchač
07.04.16,12:45
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.:)
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku.:D Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.:)

Už som ti tu raz písal, že napriek tomu, že som mal ako služobnú zbraň pištoľ 7,62 nikdy som nevedel trafiť ten terč 100 x 100 cm. Myslím tým tú kruhovú časť. Pár krát sa mi podarilo trafiť spodný okraj rámu a sem tam som trafil aj pravú nohu stojana.
-------------------------------------------
Moje výsledky radšej nedávam, bolo by to považované za bohapusté chválenie...no poviem len asi tak, že strieľam do terčov o veľkosti A4 a tým pádom aj ten čierny stred terča je teda o dosť menší.
----------------------------

Trénuj...aspoň On line...;)
http://deti.mil.by/templates/swf/Pistol/index.swf
Daj takú sériu a budeš frajer ...:cool:
pavol54
07.04.16,12:50
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.:)
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku.:D Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.:)
"sme še pobavili" útvarová norma na vojaka bola stanovená podľa funkcie(Myslím si že to bol Vševojsk 51 - 6 ) takže ráčiť sa ti mohlo len za tých ktorí sa zo streľby zašili nie veľa vojakov bolo na funkcii vyzbrojených pištoľou tak kápni funkciu (myslím si že tabuľky ešte poznám )
buchač
07.04.16,13:02
"sme še pobavili" útvarová norma na vojaka bola stanovená podľa funkcie(Myslím si že to bol Vševojsk 51 - 6 ) takže ráčiť sa ti mohlo len za tých ktorí sa zo streľby zašili nie veľa vojakov bolo na funkcii vyzbrojených pištoľou tak kápni funkciu (myslím si že tabuľky ešte poznám )
Mýliš sa, je to ...Predpis Vševojsk 5 -1
jar88
07.04.16,13:05
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.:)
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku.:D Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.:)
"sme še pobavili" útvarová norma na vojaka bola stanovená podľa funkcie(Myslím si že to bol Vševojsk 51 - 6 ) takže ráčiť sa ti mohlo len za tých ktorí sa zo streľby zašili nie veľa vojakov bolo na funkcii vyzbrojených pištoľou tak kápni funkciu (myslím si že tabuľky ešte poznám )
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
jar88
07.04.16,13:08
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.:)
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku.:D Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.:)

Už som ti tu raz písal, že napriek tomu, že som mal ako služobnú zbraň pištoľ 7,62 nikdy som nevedel trafiť ten terč 100 x 100 cm. Myslím tým tú kruhovú časť. Pár krát sa mi podarilo trafiť spodný okraj rámu a sem tam som trafil aj pravú nohu stojana.
-------------------------------------------
Moje výsledky radšej nedávam, bolo by to považované za bohapusté chválenie...no poviem len asi tak, že strieľam do terčov o veľkosti A4 a tým pádom aj ten čierny stred terča je teda o dosť menší.
----------------------------

Trénuj...aspoň On line...;)
http://deti.mil.by/templates/swf/Pistol/index.swf
Daj takú sériu a budeš frajer ...:cool:
Nie som malý Jojo, aby som zrovna toto trénoval.
buchač
07.04.16,13:09
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
Jardo, to nemá význam...FAKT nemá význam...zbytočne mútiš kalnú vodu.
Moje argumenty, ktoré by vyvrátili Tvoje tvrdenia, však nie sú pre takúto debatu.
Proste nepresvedčíš a finito.
misoft
07.04.16,14:36
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
Ako vždy - "expert"
Pokiaľ sa ja pamätám - tabuľky poznali u tankánov - vodič, strelec, nabíjač, veliteľ.
A streľby?
Na Valaškovciach, na Lešti - ostré streľby.
A vraj päť kýblov nevystrieľanej munície - to rozprávaj lastovičkám, čo na drôtoch sedia. Munícia sa evidovala (u ručných zbraní - dalo sa uliať, ale u lafetovaných NIE!)
Okrem toho - osobná zbraň tankistov bola Sa vz.58V!!!! Žiadna Pi vz.52 (čo 7.62mm)

Takže "kecálku" jar88 - toto môžeš vykecávať nejakým iným, ktorí ti na to skočia - chválenkár jeden. Len sa strápňuješ.

A ako nandrolon spomínal "kategórie" tých, čo tu píšu - ty si asi táto
"Človek, ktorý trávi na nete to, čo ty má buď kancelársku prácu, ktorou je súčasť byť 24h na nete, alebo je nezamestnaný looser. Ešte je tu jedna kategória "sfetovaný VASKY" na dôchodku...."
pavol54
07.04.16,15:45
"sme še pobavili" útvarová norma na vojaka bola stanovená podľa funkcie(Myslím si že to bol Vševojsk 51 - 6 ) takže ráčiť sa ti mohlo len za tých ktorí sa zo streľby zašili nie veľa vojakov bolo na funkcii vyzbrojených pištoľou tak kápni funkciu (myslím si že tabuľky ešte poznám )
Mýliš sa, je to ...Predpis Vševojsk 5 -1
môže byť od posledného plánovania výcvikového roku ubehlo zopár rokov a na posledné som mal NSRDV ktorý mi to spracovával spolu s výcvikárom
pavol54
07.04.16,15:51
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
Ako vždy - "expert"
Pokiaľ sa ja pamätám - tabuľky poznali u tankánov - vodič, strelec, nabíjač, veliteľ.
A streľby?
Na Valaškovciach, na Lešti - ostré streľby.
A vraj päť kýblov nevystrieľanej munície - to rozprávaj lastovičkám, čo na drôtoch sedia. Munícia sa evidovala (u ručných zbraní - dalo sa uliať, ale u lafetovaných NIE!)
Okrem toho - osobná zbraň tankistov bola Sa vz.58V!!!! Žiadna Pi vz.52 (čo 7.62mm)

Takže "kecálku" jar88 - toto môžeš vykecávať nejakým iným, ktorí ti na to skočia - chválenkár jeden. Len sa strápňuješ.

A ako nandrolon spomínal "kategórie" tých, čo tu píšu - ty si asi táto
"Človek, ktorý trávi na nete to, čo ty má buď kancelársku prácu, ktorou je súčasť byť 24h na nete, alebo je nezamestnaný looser. Ešte je tu jedna kategória "sfetovaný VASKY" na dôchodku...."
v tanku bol jeden kus sa vz 58 V(nie ako osobná zbraň), v tomto má pravdu s tou muníciou - vel r a výk prap dostali na strieľajúce počty na výkaz o spotrebe streliva, na zadnej strane podpisovali všetci strieľajúci (bývaleho NSRDV a potom ZVV málokto preští)
misoft
07.04.16,16:15
v tanku bol jeden kus sa vz 58 V(nie ako osobná zbraň), v tomto má pravdu s tou muníciou - vel r a výk prap dostali na strieľajúce počty na výkaz o spotrebe streliva, na zadnej strane podpisovali všetci strieľajúci (bývaleho NSRDV a potom ZVV málokto preští)
No ja som nebol tankán - ja som bol práve proti nim - protitankán....a kýble munície sme si uliať nemohli (nezmestili sa do vreciek :D), tak isto tankáni si nemohli uliať muníciu - 100mm opacha sa tiež do vačku nezmestila....
Ale u pluku sme mali tankánov a tí mali osobnú zbraň Sa vz.58V a brali ju i na streľby a do mašiny.
Nandrolon
07.04.16,16:23
Ja som bol tiez protitankar. Osobnu zbran som mal sa vz.58 s pevnou pazbou. Pistole sme nemali vobec.
pavol54
07.04.16,16:55
v tanku bol jeden kus sa vz 58 V(nie ako osobná zbraň), v tomto má pravdu s tou muníciou - vel r a výk prap dostali na strieľajúce počty na výkaz o spotrebe streliva, na zadnej strane podpisovali všetci strieľajúci (bývaleho NSRDV a potom ZVV málokto preští)
No ja som nebol tankán - ja som bol práve proti nim - protitankán....a kýble munície sme si uliať nemohli (nezmestili sa do vreciek :D), tak isto tankáni si nemohli uliať muníciu - 100mm opacha sa tiež do vačku nezmestila....
Ale u pluku sme mali tankánov a tí mali osobnú zbraň Sa vz.58V a brali ju i na streľby a do mašiny.
ešte raz, ten SA nebola zbraň jednotlivca ale zbraň osádky tak isto ako 25 ks RG F1 bola výbava tanku teda osádky (takže strelec sa staral o SA a nabíjač o bedničku granátov ale každý mal ešte aj pištol) A to býval najväčší problém u tankistov v strážnej službe pretože len veliteľ stráže mohol mať organickú zbraň a ostatní museli byť vyzbrojení samopalom
jar88
08.04.16,04:59
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
Ako vždy - "expert"
Pokiaľ sa ja pamätám - tabuľky poznali u tankánov - vodič, strelec, nabíjač, veliteľ.
A streľby?
Na Valaškovciach, na Lešti - ostré streľby.
A vraj päť kýblov nevystrieľanej munície - to rozprávaj lastovičkám, čo na drôtoch sedia. Munícia sa evidovala (u ručných zbraní - dalo sa uliať, ale u lafetovaných NIE!)
Okrem toho - osobná zbraň tankistov bola Sa vz.58V!!!!

Žiadna Pi vz.52 (čo 7.62mm)



Kedy si videl prvý tank? Ja som skončil ZVS v roku 1976.:)
Predpokladám, že v tých časoch si bol ešte školák. Techniku si si nikdy v živote skutočne neomakal a zrejme si bol iba štábna krysa, alebo nejaký výkonný (skladník) či pisár na štábe.
-----------------------------------
Ja som tu písal, že nám po streľbách zostávalo strelivo. Nie že sme si ho mohli nastrkať do vreciek. Museli sme ho z tanku vyzbierať. Každý na to používal tankové vedro. Väčšinou sa to vysypalo vedľa do priekopy, ale niekedy sa napáskovalo a z pasie vystrieľalo.
No a čuduj sa koľko chceš, ale my sme naozaj mali pištole 7,62 ako osobnú zbraň. Naviac sme mali aj sklopku 7,62 uloženú v sklade zbraní. :)
------------------------------------
Vy tu stále píšete, ako to všetko malo papierovo fungovať, ale realita bola úplne iná. Dokonca si pletiete výcvikový tank s uloženkou. Vo výcvikovom tanku nikdy nebola trhavina, granáty, alebo samopal. To nebolo ani v uložených tankoch. Do nich sa tieto veci ukladali iba pri zvýšenej bojovej pohotovosti.
-----------------------
(či pištol 7,62 mm)????
roku 1950 vyvinula do podoby ČZ 491. Všechno směřovalo k její sériové výrobě, ale přípravy byly v květnu 1950 zastaveny, jelikož směrnice nařídila, aby byly pistole československé armády stavěny na sovětský 7,62mm náboj Tokarev.

Více zde: http://www.militarybox.cz/news/ceskoslovenska-pistole-vz-52/ (http://www.militarybox.cz/news/ceskoslovenska-pistole-vz-52/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Fwww.militarybox.cz%2Fnews %2Fceskoslovenska-pistole-vz-52%2F)
Po roce 1989 se začala na komerční trh dodávat zbraň jménem Pi-52, která je vybavena výměnnou hlavní ke střelbě náboji ráže 9 mm Parabellum.

Více zde: http://www.militarybox.cz/news/ceskoslovenska-pistole-vz-52/ (http://www.militarybox.cz/news/ceskoslovenska-pistole-vz-52/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Fwww.militarybox.cz%2Fnews %2Fceskoslovenska-pistole-vz-52%2F)
jar88
08.04.16,05:02
Môžete si tu ďalej už len vyspevovať:
My sme smelí vojaci, šable flnty máme. Zajacov sa nebojíme....:)
jar88
08.04.16,09:35
Zaujímavé,
v piatok som sa spoznal s jedným zaujímavým človekom (naozaj riadne čierny - čierny ako bota:)) z Nigérie. Práve si varil jedlo na celú sobotu a nedeľu. Vraj preto, lebo mu viera nedovoľuje zajtra variť. Pomyslel som si, že asi je čierny žid, ale nepýtal som sa ho. Sám mi povedal, že pár rokov prežil v Izraeli, ale posledných pár rokov žije tu v Európe a že veľmi dlho nebol doma v Nigérii.
Samozrejme, že som pomaličky zviedol debatu od jedla a ich zabudnutej kultúry k Džihádistom a terorizmu.:) Dozvedel som sa, že podľa jeho názoru, je to dielom Američanov. Jeho najpádnejší argument bol jednoducho v tom, že predsa zbrane sa nikde u nich nepredávajú. Že tank,alebo guľomet sa predsa nedá skovať do vačku a prepašovať. No a že je to všetko dané politikou.
Že ani Boko Haram nieje založená na zarábaní peňazí, ako tvrdím ja, ale na fanatickej viere džihádistov.
V nedeľu teda, po dlhých rokoch odlietal do Nigérie. Tak som zvedavý čo tam zažije, čo sa tam dozvie a či sám od seba o tom niečo napíše.:)
Hovorca nigérijských ozbrojených zložiek identitu rukojemníkov bližšie nešpecifikoval. Počas zásahov sa podľa neho podarilo zničiť aj výcvikový tábor teroristov, miestnu továreň na výrobu zbraní a sklad.
http://www.topky.sk/cl/11/1536693/Tvrdy-uder-teroristom--Armada-oslobodila-stovky-ludi--znicili-im-aj-tovaren-na-vyrobu-zbrani
Nandrolon
08.04.16,10:45
Pre Buchača - dal som asi 5 kôl.
buchač
08.04.16,11:52
jar88
08.04.16,15:50
Více zde: http://www.militarybox.cz/news/ceskoslovenska-pistole-vz-52/ (http://www.militarybox.cz/news/ceskoslovenska-pistole-vz-52/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Fwww.militarybox.cz%2Fnews %2Fceskoslovenska-pistole-vz-52%2F)

1. Smiešna stránka ... o dvoch veciach.
2. Ing. Zbyněk Novotný (admin či majiteľ) by si mal doplniť informácie.
Doplniť informácie?
Informácie o pi. vzor 52 a strelive 7,62 mm ?
buchač
08.04.16,16:33
Doplniť informácie?
Informácie o pi. vzor 52 a strelive 7,62 mm ?

...vo viacerých témach...
jar88
09.04.16,05:33
Doplniť informácie?
Informácie o pi. vzor 52 a strelive 7,62 mm ?

...vo viacerých témach...
Ale nie v tej našej, kde som písal, že sme používali pištoľ ráže 7,62 mm. Kde mal misoft ironickú poznámku, že kecálek ha ha ha 7,62 mm. Rovnako, ako to bolo s tým dýchacím prístrojom.
pavol54
09.04.16,07:12
Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
jar88
09.04.16,18:41
Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
Veď tak to aj je.:) Každý platí dane tam kde žije aj teraz.
Dokonca aj firmy platia daň zo zisku tam, kde ho vytvárajú.:)
A práve to je ten problém. Oni ho práve preto vytvárajú v tom "daňovom raji".:D
pavol54
09.04.16,20:08
Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
Veď tak to aj je.:) Každý platí dane tam kde žije aj teraz.
Dokonca aj firmy platia daň zo zisku tam, kde ho vytvárajú.:)
A práve to je ten problém. Oni ho práve preto vytvárajú v tom "daňovom raji".:D
tak nech sa tí majitelia zbalia a idú do riti si užívať výhody daňových rajov aj v živote
jar88
10.04.16,05:21
Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
Veď tak to aj je.:) Každý platí dane tam kde žije aj teraz.
Dokonca aj firmy platia daň zo zisku tam, kde ho vytvárajú.:)
A práve to je ten problém. Oni ho práve preto vytvárajú v tom "daňovom raji".:D
tak nech sa tí majitelia zbalia a idú do riti si užívať výhody daňových rajov aj v živote
Vidím že ťa stále žerie právo na zisk. A vlastne všetky prirodzené práva ľudí, ako napríklad aj právo na slobodu žiť a pracovať tam, kde ti to vyhovuje. Kde a ako sa ti páči.
buchač
10.04.16,05:36
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.
pavol54
10.04.16,07:16
Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
Veď tak to aj je.:) Každý platí dane tam kde žije aj teraz.
Dokonca aj firmy platia daň zo zisku tam, kde ho vytvárajú.:)
A práve to je ten problém. Oni ho práve preto vytvárajú v tom "daňovom raji".:D
tak nech sa tí majitelia zbalia a idú do riti si užívať výhody daňových rajov aj v živote
Vidím že ťa stále žerie právo na zisk. A vlastne všetky prirodzené práva ľudí, ako napríklad aj právo na slobodu žiť a pracovať tam, kde ti to vyhovuje. Kde a ako sa ti páči.
mňa nežerie právo na zisk, ale príčiny vzniku rôznych teroristických a iných organizácií ale aj revolúcií hrabať, hrabať, hrabať a nikomu nedať o čom bol francúzska revolúcia alebo jej následníčky alebo neslávne Brigate Rose či dnešný ISIL a ich formy odporu a v konečnom dôsledku aj u nás rast popularity ĽSNS? A môže chodiť prezident na Luník a hlásať že je niekto fašista, veď má viac ako dokáže za päť životov spotrebovať a rodinný príslušník obchoduje so smrťou Nedochádza vám že sa dá hrabať len odtál - potál a potom si povie určitá skupina DOSŤ a stiahne zo sebou rôznych nasraných a zmagorených blbcov schopných vykonať čokoľvek
jar88
10.04.16,07:33
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.

Myslím, že s tým prispôsobovaním si faktov, je to presne naopak.:) Že práve vy si všetko prispôsobujete tak, ako sa vám to práve hodí.
Ja tvrdím stále to isté. že vždy a všetko má platiť pre všetkých rovnako.
-------------------------
Všetci majú právo na zisk, len si musia nájsť toho "dobrovoľníka", ktorý im ho vyplatí.:D
-------------------------
Všetky štáty majú právo samostatne a slobodne rozhodovať o tom, aké zákony si vytvoria. Aké dane si určia, aké soc. zabezpečenie ........:) atak ďalej.....
pavol54
10.04.16,07:48
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.

Myslím, že s tým prispôsobovaním si faktov, je to presne naopak.:) Že práve vy si všetko prispôsobujete tak, ako sa vám to práve hodí.
Ja tvrdím stále to isté. že vždy a všetko má platiť pre všetkých rovnako.
-------------------------
Všetci majú právo na zisk, len si musia nájsť toho "dobrovoľníka", ktorý im ho vyplatí.:D
-------------------------
Všetky štáty majú právo samostatne a slobodne rozhodovať o tom, aké zákony si vytvoria. Aké dane si určia, aké soc. zabezpečenie ........:) atak ďalej.....
veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že? Ja som nikdy nehovoril o tom že som proti zisku ale v čom spočívajú jeho základy tvorby ak je ten "dobrovoľník" nedobrovoľný( čo mu ostáva lebo by inak skapal) lenže je zisk primeraný neprimeraný,(ako ekonomicko - morálna kategória) monopolný zisk, úžernícky zisk, lichvársky zisk a ak majú byť tieto zdanené, potom ich držiteľom tečie voda zo zubov tak ich zašívajú, prevádzajú firmy na biele kone alebo jednoducho vyvezú do boháčmi vytvorených dohodnutých a akceptovaných štátov s minimálnou daňovou sadzbou, keby to najmocnejší páni tohoto sveta nechceli, tak daňové raje zmiznú, nie do troch minút ale legislatívne čisto do roka určite, A tebe obhajcovi zisku načo je majetok na päť a viac životov, keď nevieš či to tvoji potomkovia, potom ako posledný raz zatrepeš nohami, hlúpo neminú behom mesiaca?
jar88
11.04.16,04:36
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.

Myslím, že s tým prispôsobovaním si faktov, je to presne naopak.:) Že práve vy si všetko prispôsobujete tak, ako sa vám to práve hodí.
Ja tvrdím stále to isté. že vždy a všetko má platiť pre všetkých rovnako.
-------------------------
Všetci majú právo na zisk, len si musia nájsť toho "dobrovoľníka", ktorý im ho vyplatí.:D
-------------------------
Všetky štáty majú právo samostatne a slobodne rozhodovať o tom, aké zákony si vytvoria. Aké dane si určia, aké soc. zabezpečenie ........:) atak ďalej.....
veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že? Ja som nikdy nehovoril o tom že som proti zisku ale v čom spočívajú jeho základy tvorby ak je ten "dobrovoľník" nedobrovoľný( čo mu ostáva lebo by inak skapal) lenže je zisk primeraný neprimeraný,(ako ekonomicko - morálna kategória) monopolný zisk, úžernícky zisk, lichvársky zisk a ak majú byť tieto zdanené, potom ich držiteľom tečie voda zo zubov tak ich zašívajú, prevádzajú firmy na biele kone alebo jednoducho vyvezú do boháčmi vytvorených dohodnutých a akceptovaných štátov s minimálnou daňovou sadzbou, keby to najmocnejší páni tohoto sveta nechceli, tak daňové raje zmiznú, nie do troch minút ale legislatívne čisto do roka určite, A tebe obhajcovi zisku načo je majetok na päť a viac životov, keď nevieš či to tvoji potomkovia, potom ako posledný raz zatrepeš nohami, hlúpo neminú behom mesiaca?

Zrejme si kladieš otázku, v čom spočíva zisk, ak je kupujúci zbavený slobodného výberu. Prečo si radšej nekladieš otázku, akým spôsobom a kto ho zbavuje možnosti výberu. :)
Nieje to práve tá "morálno - sociálna" úprava trhu? Veď na slobodnom trhu, nikdy nemôže taký stav nastať.
-----------------------------
Zaujímavé je, že tu píšeš o daňových rajoch, ako o niečom nenormálnom. O niečom, čo je akože nemorálne a čo je treba zrušiť. Pritom je treba zrušiť skôr tie neprimerané dane, ktoré majú štáty v EÚ. Tie ti asi neprídu nemorálne.:D To nieje úžera a lichva na občanoch? :) Veď tu máme hromadu malých podnikateľov, ktorím po zaplatení nevyhnutných výdavkov, nezostáva na zaplatenie vlastných povinných odvodov a nie tak ešte na dane.

-------------------------------

Čuduješ sa, načo je niekomu viac peňazí, ako dokáže sám pre seba minúť a pritom si ma na začiatku osočil, že veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že?

Nuž ty si jej zrejme pojedol viac, ale stále ešte nevieš, že peniaze sa nepoužívajú iba na prejedenie (na živobytie). Peniaze sa používajú aj na investovanie. Na rozbeh podnikania a dokonca aj na malú živnosť potrebuješ voľné peniaze.:) Nie každý si vie zabezpečiť investíciu štátom. Nie každý si vie rozbehnúť taký ziskový biznis, aby z neho vedel platiť všetky mzdy, odvody, dane a poplatky a naviac ešte aj úver a úrok.:)
pavol54
11.04.16,07:59
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.

Myslím, že s tým prispôsobovaním si faktov, je to presne naopak.:) Že práve vy si všetko prispôsobujete tak, ako sa vám to práve hodí.
Ja tvrdím stále to isté. že vždy a všetko má platiť pre všetkých rovnako.
-------------------------
Všetci majú právo na zisk, len si musia nájsť toho "dobrovoľníka", ktorý im ho vyplatí.:D
-------------------------
Všetky štáty majú právo samostatne a slobodne rozhodovať o tom, aké zákony si vytvoria. Aké dane si určia, aké soc. zabezpečenie ........:) atak ďalej.....
veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že? Ja som nikdy nehovoril o tom že som proti zisku ale v čom spočívajú jeho základy tvorby ak je ten "dobrovoľník" nedobrovoľný( čo mu ostáva lebo by inak skapal) lenže je zisk primeraný neprimeraný,(ako ekonomicko - morálna kategória) monopolný zisk, úžernícky zisk, lichvársky zisk a ak majú byť tieto zdanené, potom ich držiteľom tečie voda zo zubov tak ich zašívajú, prevádzajú firmy na biele kone alebo jednoducho vyvezú do boháčmi vytvorených dohodnutých a akceptovaných štátov s minimálnou daňovou sadzbou, keby to najmocnejší páni tohoto sveta nechceli, tak daňové raje zmiznú, nie do troch minút ale legislatívne čisto do roka určite, A tebe obhajcovi zisku načo je majetok na päť a viac životov, keď nevieš či to tvoji potomkovia, potom ako posledný raz zatrepeš nohami, hlúpo neminú behom mesiaca?

Zrejme si kladieš otázku, v čom spočíva zisk, ak je kupujúci zbavený slobodného výberu. Prečo si radšej nekladieš otázku, akým spôsobom a kto ho zbavuje možnosti výberu. :)
Nieje to práve tá "morálno - sociálna" úprava trhu? Veď na slobodnom trhu, nikdy nemôže taký stav nastať.
-----------------------------
Zaujímavé je, že tu píšeš o daňových rajoch, ako o niečom nenormálnom. O niečom, čo je akože nemorálne a čo je treba zrušiť. Pritom je treba zrušiť skôr tie neprimerané dane, ktoré majú štáty v EÚ. Tie ti asi neprídu nemorálne.:D To nieje úžera a lichva na občanoch? :) Veď tu máme hromadu malých podnikateľov, ktorím po zaplatení nevyhnutných výdavkov, nezostáva na zaplatenie vlastných povinných odvodov a nie tak ešte na dane.

-------------------------------

Čuduješ sa, načo je niekomu viac peňazí, ako dokáže sám pre seba minúť a pritom si ma na začiatku osočil, že veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že?

Nuž ty si jej zrejme pojedol viac, ale stále ešte nevieš, že peniaze sa nepoužívajú iba na prejedenie (na živobytie). Peniaze sa používajú aj na investovanie. Na rozbeh podnikania a dokonca aj na malú živnosť potrebuješ voľné peniaze.:) Nie každý si vie zabezpečiť investíciu štátom. Nie každý si vie rozbehnúť taký ziskový biznis, aby z neho vedel platiť všetky mzdy, odvody, dane a poplatky a naviac ešte aj úver a úrok.:)
najlepšie sa robia investície z peňazí zašitých v daňových rajoch
cieľ podnikateľa je dosiahnuť monopolné postavenie na trhu a to znamená monopolný zisk
ešte keby si tak napísal známku z politickej ekonómie alebo inej vedeckej ekonomickej teórie a poprípade v akej oblasti si robil VOČ, lebo miešaš jedno cez druhé
misoft
11.04.16,08:03
Nandrolon
11.04.16,08:16
čo, už stavia vlastnoručne ten dom ??
misoft
11.04.16,08:21
Neviem... ale mieša tu piate cez deviate.... a keďže mu to tak dobre ide - istotne používa hore zobrazené.....:D:D:D
jar88
11.04.16,08:31
[QUOTE="pavol54"][QUOTE="jar88"][QUOTE="buchač"][QUOTE="jar88"]

najlepšie sa robia investície z peňazí zašitých v daňových rajoch
cieľ podnikateľa je dosiahnuť monopolné postavenie na trhu a to znamená monopolný zisk
ešte keby si tak napísal známku z politickej ekonómie alebo inej vedeckej ekonomickej teórie a poprípade v akej oblasti si robil VOČ, lebo miešaš jedno cez druhé
Už vidím, prečo to máš také domotané. Ty stále ešte čerpáš z vedeckého poznania politickej ekonómie.:)

-------------------------------

Veď to boli ekonomické bludy najhrubšieho zrna. Ty stále nevidíš, ako sa ten systém trápi s vlastnou rentabilitou, prípadne systémovým bankrotárstvom?:D
Nandrolon
11.04.16,08:32
jar, koľko motohodín zabehávaš a kedy ideš do ostrej prevádzky ?
jar88
11.04.16,08:56
Inak bol by som vééľmi zvedavý o akom monopolnom postavení to tu pavol54 píše. Čo si pod tým mám predstaviť?:)

Monopol na našej ulici?

Monopol v našej dedine?

Monopol v našej dedine a troch, či piatich okolitých dedinách?

Monopol v Senci? Či dokonca v okolí Miletičky?

Alebo monopolné postavenie v oblasti medzi Trebišovom a Michalovcami? :D

Veď napíš, ako sa buduje monopolné postavenie na globálnom trhu, alebo na trhu EÚ, či aspoň Slovenska, západného Slovenska, alebo aspoň na trhu Bratislavského kraja.

Inak mne by stačilo, ak by si mi dal návod aspoň na Petržalku.:--- Prípadne nejakú radu, ako si vybrať produkt, na ktorom by som si mohol naplánovať "neprimerane veľký zisk".:)

--------------------------------------

Ak mi niečo také dohodíš a nebude to v rozpore s mojimi morálnymi hodnotami, dám ti polovicu zdaneného zisku. A naviac ti dám právo rozhodnúť, či to chceš mať zdanené tu, alebo v niektorom z daňových rajov.
Nandrolon
11.04.16,09:09
Neodpovedal si mi na otázku.
misoft
11.04.16,09:11
Neodpovedal si mi na otázku.
...sa načakáš.... veď on málokedy odpovedá a ak odpovie, tak na úplne inú tému.... to robí tá miešačka :D
jar88
11.04.16,09:41
Neodpovedal si mi na otázku.
...sa načakáš.... veď on málokedy odpovedá a ak odpovie, tak na úplne inú tému.... to robí tá miešačka :D
A načo sa to vlastne pýtal? Na zabehávanie vetroňa? Padáku?
Alebo motorovej pištole 7,62 mm? :D:---
Nandrolon
11.04.16,09:49
Nie, na zabehávanie tvojej novej miešačky. Však si mal sen, po šesťdesiatke si vlastnoručne postaviť dom, nie?
Tak reku, že koľko motohodín jej dávaš do ostrej prevádzky :-))
PS: vetrone sa nezabehávajú, ale zalietavajú /aj tie veľké, aj tie malé/.
jar88
11.04.16,10:32
Neviem... ale mieša tu piate cez deviate.... a keďže mu to tak dobre ide - istotne používa hore zobrazené.....:D:D:D
Ale veď ty si zobrazil spádovú miešačku a to už nikto z normálnych ľudí nepoužíva.
Naviac, my tu na západe máme také špičkové služby, že sa neoplatí (finančne neoplatí) miešať, šalovať a ani len roxor vlastnoručne ohýbať a ukladať. Veď tu je trh a cenová konkurencia.:)

Tu sa už dávno nestavia tak, ako v ostatných zaostalých guberniách, kde podnes platia vaše ekonomické vedy.:---
jar88
11.04.16,10:38
Za cenu hotového armovaného betónu tu na západe, u vás nenakúpite ani materiál do toho betónu.:---
Vojak sa stará vojak má.
Nandrolon
11.04.16,10:40
Jar88 - vy na západe postavíte jeden štvorcový hnusný bungalov 12 x 12 a cena je rovnaká ako na kysuciach trojposchodová novostavba so sedlovou strechou 10 x 13 a bramacom na nej:-)))))))))))))) pekne ste to západniari dopracovali :-)))
jar88
11.04.16,10:45
Jar88 - vy na západe postavíte jeden štvorcový hnusný bungalov 12 x 12 a cena je rovnaká ako na kysuciach trojposchodová novostavba so sedlovou strechou 10 x 13 a bramacom na nej:-)))))))))))))) pekne ste to západniari dopracovali :-)))

Prečo by som mal dávať Bramac, keď mi lepšie pasuje lepené bezpečnostné sklo. A dokonca je aj ekonomicky výhodnejšie?:---
Nandrolon
11.04.16,10:53
Viem si predstaviť takýto "kysucký dom" s tým tvojim lepeným bezpečnostným sklom na streche.
http://www.erlis.sk/katalog/diamant-101_116/vizualizacia_resize.jpg
Aspoň tu nevydávaj svoje idiotiny za univerzálne a najlepšie riešenie.
Na nejakú "kocku" si ho môžeš dať, lietadlám a vtákom to vadiť nebude...
jar88
11.04.16,14:29
Jar88 - vy na západe postavíte jeden štvorcový hnusný bungalov 12 x 12 a cena je rovnaká ako na kysuciach trojposchodová novostavba so sedlovou strechou 10 x 13 a bramacom na nej:-)))))))))))))) pekne ste to západniari dopracovali :-)))
Ale potom sa nesmieš čudovať a nariekať nad tým, že sa tu na západe aj podstatne viac zarába. :---
jar88
11.04.16,14:41
Viem si predstaviť takýto "kysucký dom" s tým tvojim lepeným bezpečnostným sklom na streche.
http://www.erlis.sk/katalog/diamant-101_116/vizualizacia_resize.jpg
Aspoň tu nevydávaj svoje idiotiny za univerzálne a najlepšie riešenie.
Na nejakú "kocku" si ho môžeš dať, lietadlám a vtákom to vadiť nebude...

Kedy som tu spomínal, nejaké univerzálne riešenie?
Chcem si reálne vyskúšať, či je možné postaviť lacnejšie energeticky ziskový dom, ako obyčajný klasicky zateplený dom s Bramakom.
Až keď to bude reálne fungovať, až potom to budem vydávať za univerzálne, ale aj špičkové a sofistikované riešenie.:---
buchač
11.04.16,14:57
Ale potom sa nesmieš čudovať a nariekať nad tým, že sa tu na západe aj podstatne viac zarába. :---

Sa čudujem, že neberieš v úvahu všetky aspekty ...
Oponuješ mi, že neprispôsobuješ si dané na svoje pomery...a ajhľa, čo píšeš ?

Nandrolon a Ty sa bavíte o domoch.
Snáď nechceš povedať, že podmienky na Kysuciach (alebo inde severnejšie - vyššie) sú rovnaké ako na Dolniakoch...či ?

...a vzápätí otáčaš na svoju nôtu - pomery - západné zárobky - ekonomiku.

Lenže ani tu to nie je predsa v poriadku...problémy so zárobkami sú predsa jasné.
Ak by sa tieto problémy (čo je samozrejme fikcia) otočili a všetky okolité veľké fabriky šli mimo Blavy a Západného Slovenska ? Ak by sa začali tým pádom stavať aj tie autostrády opačne ?
Nuž veru, tak by bola Blava tam, kde je momentálne teraz ten zvyšok Slovenska....či ?

Odpovedať nemusíš....a ani radšej neodpovedaj.
pavol54
11.04.16,15:06
Inak bol by som vééľmi zvedavý o akom monopolnom postavení to tu pavol54 píše. Čo si pod tým mám predstaviť?:)

Monopol na našej ulici?

Monopol v našej dedine?

Monopol v našej dedine a troch, či piatich okolitých dedinách?

Monopol v Senci? Či dokonca v okolí Miletičky?

Alebo monopolné postavenie v oblasti medzi Trebišovom a Michalovcami? :D

Veď napíš, ako sa buduje monopolné postavenie na globálnom trhu, alebo na trhu EÚ, či aspoň Slovenska, západného Slovenska, alebo aspoň na trhu Bratislavského kraja.

Inak mne by stačilo, ak by si mi dal návod aspoň na Petržalku.:--- Prípadne nejakú radu, ako si vybrať produkt, na ktorom by som si mohol naplánovať "neprimerane veľký zisk".:)

--------------------------------------

Ak mi niečo také dohodíš a nebude to v rozpore s mojimi morálnymi hodnotami, dám ti polovicu zdaneného zisku. A naviac ti dám právo rozhodnúť, či to chceš mať zdanené tu, alebo v niektorom z daňových rajov.
na čom frčíš? keď to prejde tak sa ozvi
pavol54
11.04.16,15:42
Platnosť miestnych referend podľa SMK by mala byť záväzná pre vládu
Obec si odhlasuje v miestnom referende že chce aby bola pričlenená do susedného okresu, alebo množina obcí si odhlasuje v miestnych referendách že si založia vlastný okres, tak by to malo byť podľa podstaty návrhu SMK pre vládu záväzné
jar88
11.04.16,15:54
Viem si predstaviť takýto "kysucký dom" s tým tvojim lepeným bezpečnostným sklom na streche.
http://www.erlis.sk/katalog/diamant-101_116/vizualizacia_resize.jpg
Aspoň tu nevydávaj svoje idiotiny za univerzálne a najlepšie riešenie.
Na nejakú "kocku" si ho môžeš dať, lietadlám a vtákom to vadiť nebude...

Kedy som tu spomínal, nejaké univerzálne riešenie?
Chcem si reálne vyskúšať, či je možné postaviť lacnejšie energeticky ziskový dom, ako obyčajný klasicky zateplený dom s Bramakom.
Až keď to bude reálne fungovať, až potom to budem vydávať za univerzálne, ale aj špičkové a sofistikované riešenie.:---
jar88
11.04.16,16:05
Ale potom sa nesmieš čudovať a nariekať nad tým, že sa tu na západe aj podstatne viac zarába. :---

Sa čudujem, že neberieš v úvahu všetky aspekty ...
Oponuješ mi, že neprispôsobuješ si dané na svoje pomery...a ajhľa, čo píšeš ?

Nandrolon a Ty sa bavíte o domoch.
Snáď nechceš povedať, že podmienky na Kysuciach (alebo inde severnejšie - vyššie) sú rovnaké ako na Dolniakoch...či ?

...a vzápätí otáčaš na svoju nôtu - pomery - západné zárobky - ekonomiku.

Lenže ani tu to nie je predsa v poriadku...problémy so zárobkami sú predsa jasné.
Ak by sa tieto problémy (čo je samozrejme fikcia) otočili a všetky okolité veľké fabriky šli mimo Blavy a Západného Slovenska ? Ak by sa začali tým pádom stavať aj tie autostrády opačne ?
Nuž veru, tak by bola Blava tam, kde je momentálne teraz ten zvyšok Slovenska....či ?

Odpovedať nemusíš....a ani radšej neodpovedaj.
Ale veď už konečne pochop, že trh je ten, kto určuje ceny.:D
To platí všade, nie len tu na západe.:)
jar88
11.04.16,16:07
Inak bol by som vééľmi zvedavý o akom monopolnom postavení to tu pavol54 píše. Čo si pod tým mám predstaviť?:)

Monopol na našej ulici?

Monopol v našej dedine?

Monopol v našej dedine a troch, či piatich okolitých dedinách?

Monopol v Senci? Či dokonca v okolí Miletičky?

Alebo monopolné postavenie v oblasti medzi Trebišovom a Michalovcami? :D

Veď napíš, ako sa buduje monopolné postavenie na globálnom trhu, alebo na trhu EÚ, či aspoň Slovenska, západného Slovenska, alebo aspoň na trhu Bratislavského kraja.

Inak mne by stačilo, ak by si mi dal návod aspoň na Petržalku.:--- Prípadne nejakú radu, ako si vybrať produkt, na ktorom by som si mohol naplánovať "neprimerane veľký zisk".:)

--------------------------------------

Ak mi niečo také dohodíš a nebude to v rozpore s mojimi morálnymi hodnotami, dám ti polovicu zdaneného zisku. A naviac ti dám právo rozhodnúť, či to chceš mať zdanené tu, alebo v niektorom z daňových rajov.
na čom frčíš? keď to prejde tak sa ozvi

Veď ty si tu splietal sfetované fantasmagorie o monopole.:D
buchač
11.04.16,16:09
Odpovedať nemusíš....a ani radšej neodpovedaj.
Ale veď už konečne pochop, že trh je ten, kto určuje ceny.:D
To platí všade, nie len tu na západe.:)

Radšej si fakt nemusel odpovedať...zasa ideš podľa svojho.
...a hlavne si ma nepochopil...alebo nechcel pochopiť.
misoft
11.04.16,16:11
Nandrolon
11.04.16,16:16
Jar a ty uz konecne pochop, ze zopar % ludi, ktori maju nakradnute na 10 zivotov ten trh deformuje! A vdaka tomuto javu nebude nikdy "trh" spravodlivy. Aby bol, museli by sme tychto ludi eliminovat a vylucit z neho.
pavol54
11.04.16,16:48
Inak bol by som vééľmi zvedavý o akom monopolnom postavení to tu pavol54 píše. Čo si pod tým mám predstaviť?:)

Monopol na našej ulici?

Monopol v našej dedine?

Monopol v našej dedine a troch, či piatich okolitých dedinách?

Monopol v Senci? Či dokonca v okolí Miletičky?

Alebo monopolné postavenie v oblasti medzi Trebišovom a Michalovcami? :D

Veď napíš, ako sa buduje monopolné postavenie na globálnom trhu, alebo na trhu EÚ, či aspoň Slovenska, západného Slovenska, alebo aspoň na trhu Bratislavského kraja.

Inak mne by stačilo, ak by si mi dal návod aspoň na Petržalku.:--- Prípadne nejakú radu, ako si vybrať produkt, na ktorom by som si mohol naplánovať "neprimerane veľký zisk".:)

--------------------------------------

Ak mi niečo také dohodíš a nebude to v rozpore s mojimi morálnymi hodnotami, dám ti polovicu zdaneného zisku. A naviac ti dám právo rozhodnúť, či to chceš mať zdanené tu, alebo v niektorom z daňových rajov.
na čom frčíš? keď to prejde tak sa ozvi

Veď ty si tu splietal sfetované fantasmagorie o monopole.:D
ak pochopíš čo je monopol, tak sa prihlás, budeme sa baviť dobre? fakt niekedy píšeš z cesty s cieľom byť za každú cenu zaujímavý a NAJROZUMNEJŠÍ
jar88
12.04.16,04:26
Jar a ty uz konecne pochop, ze zopar % ludi, ktori maju nakradnute na 10 zivotov ten trh deformuje! A vdaka tomuto javu nebude nikdy "trh" spravodlivy. Aby bol, museli by sme tychto ludi eliminovat a vylucit z neho.

Ak by si napísal, čím a ako tých zopár percent ľudí deformuje trh, bolo by sa o čom baviť. :) Takto si vlastne nič konkrétne nenapísal. Vyjadril si iba svoju nevraživosť voči bohatším a chuť ich nejakým spôsobom vylúčiť, eliminovať, odstrániť.
jar88
12.04.16,04:38
Inak bol by som vééľmi zvedavý o akom monopolnom postavení to tu pavol54 píše. Čo si pod tým mám predstaviť?:)

Monopol na našej ulici?

Monopol v našej dedine?

Monopol v našej dedine a troch, či piatich okolitých dedinách?

Monopol v Senci? Či dokonca v okolí Miletičky?

Alebo monopolné postavenie v oblasti medzi Trebišovom a Michalovcami? :D

Veď napíš, ako sa buduje monopolné postavenie na globálnom trhu, alebo na trhu EÚ, či aspoň Slovenska, západného Slovenska, alebo aspoň na trhu Bratislavského kraja.

Inak mne by stačilo, ak by si mi dal návod aspoň na Petržalku.:--- Prípadne nejakú radu, ako si vybrať produkt, na ktorom by som si mohol naplánovať "neprimerane veľký zisk".:)

--------------------------------------

Ak mi niečo také dohodíš a nebude to v rozpore s mojimi morálnymi hodnotami, dám ti polovicu zdaneného zisku. A naviac ti dám právo rozhodnúť, či to chceš mať zdanené tu, alebo v niektorom z daňových rajov.
na čom frčíš? keď to prejde tak sa ozvi

Veď ty si tu splietal sfetované fantasmagorie o monopole.:D
ak pochopíš čo je monopol, tak sa prihlás, budeme sa baviť dobre? fakt niekedy píšeš z cesty s cieľom byť za každú cenu zaujímavý a NAJROZUMNEJŠÍ

Podľa tvojej reakcie vidím, že si pochopil svoj omyl v tvrdení o nejakom monopolnom postavení. Že je skoro nemožné ho vybudovať,,, a dlhodobo si ho udržať, je vďaka slobodnému prístupu naň priamo vylúčené. Nikto nedokáže využiť slobodný trh na neprimerane veľký zisk.:) Dokonca aj kupujúci majú možnosť kúpiť inde, alebo niečo iné.
Nandrolon
12.04.16,05:02
Jar. Zoberme si taky maly trh, 1 budovu. Urobi sa dobra akcia na tovar pre ludi. Prijde zopar nezamestnanych paniciek prachacov co iba chodia po obchodoch a doslova vykupia dany tovar kludne v 10 nasobnych mnostvach ako bezny clovek. Tym padom je vsetko vypredane. Poobede ide na vlak chudak z prace, zastavi sa do obchodu a to, co chcel je uz vypredane. Zostava mu kupit /ak nechce byt hladny/ iba to "drahe". No a teraz si to preved na ten vas trh v osade, v dedine, v kraji, v SK, alebo global /tak, ako si vyssie pisal/. Princip je presne rovnaky, dokonca aj na burzach /soros a spol/ a vsade. V cr uz maju pekne pri akciach uvedene, napr. na osobu 5 ks. Lebo castokrat pipka zobrala 50 kusov a zamrazila. Teraz by sa musela otacat s vozikom ako pica, ktoru by verejne zo seba urobila /ludia nie su slepi/..., az kym sa jej prva pokladnicka neopytala, preco nechce nechat aj ostatnym.
Nemam nic proti prachacom. Som ale za to, aby kazdy zil na svoje pomery. Lebo ked vidim, ako prachaci idu urvat chudobnemu spred papule akciovy tovar, je mi na grcanie.
jar88
12.04.16,05:19
Sa čudujem, že neberieš v úvahu všetky aspekty ...
Oponuješ mi, že neprispôsobuješ si dané na svoje pomery...a ajhľa, čo píšeš ?

Nandrolon a Ty sa bavíte o domoch.
Snáď nechceš povedať, že podmienky na Kysuciach (alebo inde severnejšie - vyššie) sú rovnaké ako na Dolniakoch...či ? Ja som netvrdil, že sú rovnaké. Napísal som na tvrdenie Nandrolona, že potom sa nečuduj, že máte menšie výplaty. Bolo to v súvislosti s tým, že oni za tú istú sumu postavia viac. Pritom cena materiálov je porovnateľná a výslednú cenu ovplyvňuje hlavne ich nižšia cena práce.

...a vzápätí otáčaš na svoju nôtu - pomery - západné zárobky - ekonomiku.

Lenže ani tu to nie je predsa v poriadku...problémy so zárobkami sú predsa jasné. Tu by si mal napísať, aké problémy so zárobkami a v čom konkrétne sú jasné. Čo to spôsobuje.
Ak by sa tieto problémy (čo je samozrejme fikcia) otočili a všetky okolité veľké fabriky šli mimo Blavy a Západného Slovenska ? Ak by sa začali tým pádom stavať aj tie autostrády opačne ?
Nuž veru, tak by bola Blava tam, kde je momentálne teraz ten zvyšok Slovenska....či ? No jasné že by sa to zmenilo, veď trh nepustí, ale aj tu by si mal napísať svoju predstavu o tom, ako by sa to otočilo. A môžem ti rovno napísať, že by sa to otočilo, ale nie tak a v tých istých podmienkach, ako si to predstavuješ.
Odpovedať nemusíš....a ani radšej neodpovedaj.
Ale veď už konečne pochop, že trh je ten, kto určuje ceny.:D
To platí všade, nie len tu na západe.:)

Radšej si fakt nemusel odpovedať...zasa ideš podľa svojho.
...a hlavne si ma nepochopil...alebo nechcel pochopiť.

Vy všetci traja radi mlžíte a zavádzate a všetci svorne oponujete a neustále niečo podsúvate. Oponujete vo všetkom čo napíšem s jasným cieľom vyvracať nevyvrátiteľné.
jar88
12.04.16,05:46
Jar. Zoberme si taky maly trh, 1 budovu. Urobi sa dobra akcia na tovar pre ludi. Prijde zopar nezamestnanych paniciek prachacov co iba chodia po obchodoch a doslova vykupia dany tovar kludne v 10 nasobnych mnostvach ako bezny clovek. Tym padom je vsetko vypredane. Poobede ide na vlak chudak z prace, zastavi sa do obchodu a to, co chcel je uz vypredane. Zostava mu kupit /ak nechce byt hladny/ iba to "drahe". No a teraz si to preved na ten vas trh v osade, v dedine, v kraji, v SK, alebo global /tak, ako si vyssie pisal/. Princip je presne rovnaky, dokonca aj na burzach /soros a spol/ a vsade. V cr uz maju pekne pri akciach uvedene, napr. na osobu 5 ks. Lebo castokrat pipka zobrala 50 kusov a zamrazila. Teraz by sa musela otacat s vozikom ako pica, ktoru by verejne zo seba urobila /ludia nie su slepi/..., az kym sa jej prva pokladnicka neopytala, preco nechce nechat aj ostatnym.
Nemam nic proti prachacom. Som ale za to, aby kazdy zil na svoje pomery. Lebo ked vidim, ako prachaci idu urvat chudobnemu spred papule akciovy tovar, je mi na grcanie.

Neviem presne o čom píšeš. Nedal si totiž konkrétny tovar.
Predpokladám však, alebo dosadím si za tovar v akcii chladené kura - možno prsia.:) Tieto tovary je možné aj zamraziť.
Nuž podľa môjho názoru, je to obmedzenie na 5 ks iba dobrý marketingový ťah. Nikto si predsa nekúpi viac, ako dve, či tri balenia. A určite si ani zbohatlícka panička nebude kupovať 10 násobok do mrazáku. Je to nelogické.
A akcie sa určite nerobia pre ľudí - to by si ty naozaj už mohol vedieť. Teda to, čo je skutočným cieľom akcie.
No a to, že nemáš nič proti pracháčom, si nám tu už neraz preukázal.:) Len ti trošku vadí, že nemusia dva krát otáčať každé euro, než ho minú a že im ani prešustrované nechýba.
----------------------------------
Len by si už konečne mohol napísať, od akej hranice majetku (alebo platu), je v tvojich očiach človek "pracháčom, či zbohatlíkom".