Slavo72
08.12.14,19:37
slavo72 Chcel by som poprosit o radu,tych ktory maju skusenosti,ci sa oplati zateplovat dom ktory ma prednu stenu riesenu tak,ze 4 uzke dlhe okna tvoria 2 vyklenky a tym aj dva velmi ostre uhly,kde sa ani neda vlozit izolacia,len ak by sa nejako rezala do spica,plus dva okna maju stenu hned vedla,takze na tu stenu sa da dat max 5cm izolacia,aby sa nezakril prilis ich ram.Inak planujeme dat vsade inde 10cm izolaciu Kingspan.
Nenarobi rozdiel hrubky izolacie vacsiu skodu ako osohu?Plus tie ostre rohy ked ich zle zaizoluju,ak sa tam vobec dostanu?
Inak dom je 30rocny,mury maju 30cm a uz su aj nove 3sklenne okna,nove kurenie plus da sa kurit aj drevom a byt uplne bez kurenia vtedy je teplota dole aj 23 ked chceme a hore 19,5.
Strecha z vnutra bola nanovo zateplena 18cm izolaciou Isover -drevena baza.
Uz sme minulu zimu byvali s novymi oknami,novou izolaciou pod strechou no este so starym kurenim a uz nam vratili dost za kurenie.Tuto zimu uz mame aj nove kurenie takze by to malo byt este lepsie a fasada je naplanovana hned na jar no OPLATI SA?Kedze chceme len tento typ izolacie a vyjde dost.
Dakujem velmi pekne za kazdu radu!
lapejko
08.12.14,18:45
okná sa plánujú naraz so zateplením, ale aj tak sa oplatí tie vo výklenku preložiť smerom k vonkajšej hrane steny a poriadne zatepliť...
Treba si spočítať tepelný odpor pôvodného muriva a novej izolácie a všetko prispôsobiť zjednoteniu výsledneho čísla, určite sa to oplatí, zateplenie nie je také drahé ako lepidlá a fasáda a tie idú tak či tak...
Slavo72
08.12.14,18:57
Dakujem za odpoved,dom sme uz tak kupili takze riesenie sa nedalo uz zmenit.Takze uz nech je to koli comukolvek oplati sa izolovat ak nieje mozne dat rovnaku hrubku izolacie uplne vsade?
alltracboy
08.12.14,18:59
pokial si spokojny s tym kolko setris po vymene okien a pod.. tak to neizoluj. Zateplenie nieje lacne a je mozne, ze to co useris zateplenim neprekuris pekne dlho. Ale to si mozes lahko prepocitat aj sam. Btw, dava sa ja na severne steny hrubsia izolacia ako na juzne. Ono sa to moc nerobi, lebo sa nikomu nechce hrat s dvoma hrubkami, ale logiku to ma.
Slavo72
08.12.14,19:07
dik za radu tiez nad tym rozmyslame,ze izolacia je dost draha,tolke tisice potrva kym prekurime a tiez prezivat strach ci sa po zatepleni nebudu robit pliesne ked vsade nepocujes nic len,ze dom ti nebude dychat.
petermikuláš
09.12.14,13:25
kurňa prečítal som celú sk web stránku stránku Kingspanu, al nikde som sa nedočítal čo je to tá pena za materiál, divné....mali by sa s tým chváliť v každej druhej vete nie?
Peggynka
09.12.14,15:01
kurňa prečítal som celú sk web stránku stránku Kingspanu, al nikde som sa nedočítal čo je to tá pena za materiál, divné....mali by sa s tým chváliť v každej druhej vete nie?
Že tuhý uretán (v rubrike Materiály):
http://panely.kingspan.sk/sendvicove-panely-zateplenie-izolacie-oplastenie-7783.html
Ja si to neviem predstaviť na rodinnom dome (teda na mojej predstave,čo to je rodinný dom :))
Slavo72
10.12.14,09:55
Ma to mat vyhodu toho,ze v malo centimetroch mas ovela viac izolacie,tak preto sme rozmyslali o tejto.Inak aky mas nazor na zateplovanie strechy ak by sa nezateplila fasada?My sme prerabali podkrovie a dali tam 18cm izolaciu Isover z vnutra ,strecha sa tiez bude musiet robit tak ked uz sa bude menit krytina oplati sa dolozit izolaciu co znamena vydvyhovat okna,,takze extra robota,,ak by sme nakoniec fasadu nezateplovali.Kedze uz po vymene okien a s este starym kotlom sme uz citili rozdiel plus tuto zimu sme uz dali aj novy kotol a je aj moznost kurit aj drevom ak chceme tak neviem ci investovat tolko tisic do izolacie fasady ked s kurenim sme celkom spokojny.Co poradis?Dik.
Peggynka
10.12.14,11:29
Ma to mat vyhodu toho,ze v malo centimetroch mas ovela viac izolacie,tak preto sme rozmyslali o tejto.Inak aky mas nazor na zateplovanie strechy ak by sa nezateplila fasada?My sme prerabali podkrovie a dali tam 18cm izolaciu Isover z vnutra ,strecha sa tiez bude musiet robit tak ked uz sa bude menit krytina oplati sa dolozit izolaciu co znamena vydvyhovat okna,,takze extra robota,,ak by sme nakoniec fasadu nezateplovali.Kedze uz po vymene okien a s este starym kotlom sme uz citili rozdiel plus tuto zimu sme uz dali aj novy kotol a je aj moznost kurit aj drevom ak chceme tak neviem ci investovat tolko tisic do izolacie fasady ked s kurenim sme celkom spokojny.Co poradis?Dik.
Poviem ti tak;máme postavené domy cca rovnaké (35r) a sused zateplil polystyrénom.Suseda teraz zúri,že na jar a v jeseni musí kúriť,lebo má zimu. Ja nekúrim,lebo mne ešte slnko vyhreje steny a v konečnom dôsledku má ona vyššie účty za plyn.Máme toto v omietkach:
https://www.google.sk/search?q=perlit&biw=1280&bih=609&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=-TuIVNfoMoL2UrT9gdAL&sqi=2&ved=0CDEQsAQ
Ja už som rozhodnutá,nebudem zatepľovať.
Slavo72
10.12.14,13:06
My zas mame oproti nam dom a ten spodny byt nonstop vetraju do koran aj cez zimu daktore dni takze sme si mysleli,ze musia mat vlhko a ktovie ci aj nie pliesne coho sa mi bojime najviac ked sa zatepli,ze vtedy sa vsetko tak zabedni,ze dom fakt nebude dychat a plus pri zatepleni musis mat stale urcitu teplotu,takze napriklad horne poschodie ktore niekedy nevyuzivame by sme museli kurit min na 20-21 to urcite,lebo tej pliesne sa fakt bojime a tak ked nechceme kurit tak bez kurenia mame hore 19 cez zimu a staci ze trochu zasvieti slnko a jak ty hovoris uz nam tiez vyhreje a to o dost,takze to zateplenie asi vazne aj my nechame tak.
Peggynka
10.12.14,13:15
My zas mame oproti nam dom a ten spodny byt nonstop vetraju do koran aj cez zimu daktore dni takze sme si mysleli,ze musia mat vlhko a ktovie ci aj nie pliesne coho sa mi bojime najviac ked sa zatepli,ze vtedy sa vsetko tak zabedni,ze dom fakt nebude dychat a plus pri zatepleni musis mat stale urcitu teplotu,takze napriklad horne poschodie ktore niekedy nevyuzivame by sme museli kurit min na 20-21 to urcite,lebo tej pliesne sa fakt bojime a tak ked nechceme kurit tak bez kurenia mame hore 19 cez zimu a staci ze trochu zasvieti slnko a jak ty hovoris uz nam tiez vyhreje a to o dost,takze to zateplenie asi vazne aj my nechame tak.
A ešte k tej streche; strechu nemám zateplenú,len podlahu na pôjde.Nechodí sa tam,takže mi to stačí.V izbách na poschodí mám sadrokartón na plafóne.
Slavo72
10.12.14,13:19
no my tu strechu mame zateplenu z vnutra tych 18cm lebo to je nase druhe poschodie-podkrovie a velmi to pomhlo,tak este uvidime ci dame aj z vonku ked budeme menit skridle.no dik za nazory a rady.
alltracboy
11.12.14,05:56
kurňa prečítal som celú sk web stránku stránku Kingspanu, al nikde som sa nedočítal čo je to tá pena za materiál, divné....mali by sa s tým chváliť v každej druhej vete nie?
Že tuhý uretán (v rubrike Materiály):
http://panely.kingspan.sk/sendvicove-panely-zateplenie-izolacie-oplastenie-7783.html
Ja si to neviem predstaviť na rodinnom dome (teda na mojej predstave,čo to je rodinný dom :))
tuhy uretan? cize v podstate montazna pena. jedine co v tych materialoch izoluje je vzduch. Jediny zazracny material co za posledne roky vyrobili je aerogel.