nikulik
08.12.14,20:56
Prosím Vás, ako správne vystavit faktúru-konkretne szčo vystavuje, kedze sme vystavili faktúru na spoločenstvo vlastnikov bytov a to sa im nepacilo, vratili nam ju. Potom sme vystavili na vlastnici bytov a NP, blok XY, ani to nebolo dobre, vratili ju. Tak ako to ma byt spravne? Oni by chceli aby to bolo vystavene na vlastnici bytov a NP, blok XY, a podtym nazov spoločenstvo vlastníkov bytov. Ako to ma byt vlastne spravne?
sito
08.12.14,20:11
SVB je právnická osoba. "Spoločenstvo vzniká dňom zápisu do registra spoločenstiev vedenom obvodným úradom v sídle kraja."

Do registra sa zapisuje

a) názov a sídlo spoločenstva,
b) identifikačné číslo,
c) orgány spoločenstva,
d) meno, priezvisko a adresa trvalého pobytu štatutárneho orgánu.


Faktúru na SVB. ( Názov, sídlo ) Do rúk štatutára, ten vám ju preplatí z FPÚaO.
nikulik
08.12.14,20:28
To znamena, ze faktúra je na SVB, ale oni tam chcu pod to aj konkretne vlastnikov ktorej bytovky sa to jedna. Mozem to dat pod nazov SVB do fakturačnych udajov? Alebo len do textu to mozem zahrnut?
sito
08.12.14,22:20
Ešte toto. "Ak spoločenstvo tvorí viac domov."

V takom prípade je treba uviesť aj číslo domu, každý dom má samostatný FPÚaO.

SVB x, štatutár y, dom z. SVB môže mať viac domov, ktoré spravuje jeden štatutár, predseda SVB.
marjankaj
08.12.14,22:29
No šak sedláckym rozumom. Správne je to tak ako si žiada obchodný partner.(Náš zákazník - náš pán).
Tebe to z príjmov aj tak žiadna kontrola nevyhodí. A ako si výdavky obháji tvoj odberateľ, tak to predsa nie je tvoj problém.
nikulik
11.12.14,19:03
ďakujem sito
nika.sum
11.12.14,21:24
Ja robim fakturu na bytovy dom, ktory je pod spravcovskou spolocnostou a je to : vlastnici bytov a NP Cervena ul. 4-6 v zastupeni + nazov a adresa spravcu. Tak by to asi chcelo aj to spolocenstvo, ja tak robim na dvoch spravcov a je to niekolko rokov OK.