moon3
09.12.14,13:19
môj ex mi posiela maily, v ktorých uráža, obťažuje ma a neustále znepríjemňuje život. Sme takmer 5 rokov rozvedení, staršiu dcéru označil za neznámeho človeka, o mladšiu ešte neplnoletú doteraz záujem nejavil, výživné som tento rok vymáhala exekučne, teraz odo mňa žiada dcérine telefónne číslo, rodné číslo craj na vybavovanie úradných vecí. Ja som jej zákonný zástupca, on má iba ednu povinnosť platiť výživné načas, Dcéra sa s ním stretávať nechce, vidí ako neustále ubližuje mne a staršej dcére. Mňa ani raz nekontaktoval a nežiadal žiadnu informáciu o dcére, teraz z neznámeho dôvodu ho zaujímajú známky v škole, ktoré ho 5 rokov nezaujímali, či je dcéra zdravá alebo nepotrebuje niečo ho absolútne nezaujíma. Ja som po onkologickej chorobe, potrebujem kľud, ako sa mám brániť?
buchač
09.12.14,14:00
V prvom rade doporučujem zmeniť si mail a tento neotvárať...respektíve neotvárať jeho maily.

Podať žalobu na súd.
Maily sú solídnym dôkazným materiálom.
-----------------------------------------------------------------------

Ten záujem o prospech a ostatné smerujú asi k nejakému konaniu z jeho strany...možno chce požiadať o zníženie alimentov, možno mu ide o striedavú starostlivosť...
misoft
09.12.14,16:41
Ešte by som doplnil - maily si vytlačiť vrátane celej hlavičky mailu - je tam totiž aj zaznačený dátum, čas a odosielateľ mailu.
moon3
09.12.14,18:35
ako suvisi prospech so znizenim vyzivneho? O striedavu starostlivost mu urcite nejde dcera bude mat 16 rokov a nechce sa s nim stretavat
buchač
09.12.14,18:40
ako suvisi prospech so znizenim vyzivneho?
==================================
Nie iba samotný prospech, ale aj iné súvislosti....chápeš ?
Vidíš Ty do neho ?
Proste sa zaujíma...dôvodov je habadej...ale šak sa ho spýtaj.

To sa nedá len tak poriešiť cez net...to je medzi vami dvoma.
----------------------------------------------------

...a si na onko liečbe, tak sa nestresuj... :)
mahony1
09.12.14,19:56
Musi to byt neprijemne, ale tu je napr. navod od policie, ako sa branit obtazovaniu a vyhrazkam cez telefon. Mozno by si mohla podobne postupovat aj v tomto pripade: http://www.minv.sk/?obtazovanie_po_telefone

Páchateľ môže takýmto spôsobom spáchať závažný trestný čin napr. vydieranie, hrubý nátlak, ohováranie a pod.

Pozri si napr. § 373 (trestny cin ohovarania) a § 360 (trestny cin vyhrazania) v trestnom zakone:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300
expeeert
10.12.14,05:42
Pokiaľ sú tam urážky, odpíš mu posledný mail, že na takúto formu komunikácie nebudeš reagovať ( pre prípad, ak by došlo k súdu a začal by tvrdiť, že si s ním odmietla komunikovať) a daj si jeho mailovú adresu do spamu. Všetky maily od neho ak máš možnosť si vytlač.