Nandrolon
02.05.06,09:42
hladal som nieco k mojmu problemu, podarilo sa mi nieco najst, ale mam dojem, ze starsieho datumu, tak sa chcem opytat:

kupili sme autoalarm k osobnému autu. Kedze auto bolo zaradené bez nároku na odpocet DPH, mozem odpocitat /uctovat 343/ DPH pri kupe tohto autoalarmu?? je to chapane ako technicke zhodnotenie, pricom suma je okolo 10000, takze to dam do nakladov, ale zaujima ma to DPH
???
Žanet
02.05.06,07:46
Hovorí o tom §. 49 odsek 7/b- podľa mňa nie.
Zita5
02.05.06,07:46
hladal som nieco k mojmu problemu, podarilo sa mi nieco najst, ale mam dojem, ze starsieho datumu, tak sa chcem opytat:

kupili sme autoalarm k osobnému autu. Kedze auto bolo zaradené bez nároku na odpocet DPH, mozem odpocitat /uctovat 343/ DPH pri kupe tohto autoalarmu?? je to chapane ako technicke zhodnotenie, pricom suma je okolo 10000, takze to dam do nakladov, ale zaujima ma to DPH
???


Podľa Zákona o DPH § 49 odst.7 písm b , nie je nárok na odpočet DPH .
Tweety
02.05.06,07:47
hladal som nieco k mojmu problemu, podarilo sa mi nieco najst, ale mam dojem, ze starsieho datumu, tak sa chcem opytat:

kupili sme autoalarm k osobnému autu. Kedze auto bolo zaradené bez nároku na odpocet DPH, mozem odpocitat /uctovat 343/ DPH pri kupe tohto autoalarmu?? je to chapane ako technicke zhodnotenie, pricom suma je okolo 10000, takze to dam do nakladov, ale zaujima ma to DPH
??? Podľa § 49 odst.7 Zákona o dani z pridanej hodnoty je to príslušenstvo automobilu z ktorého nie je možné uplatniť odpočet dph.:eek::cool:
Zita5
02.05.06,07:50
(7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri

a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)
b) kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,
c) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,
d) kúpe vratných fliaš s výnimkou vratných fliaš, ktoré predá z tuzemska do iného členského štátu alebo vyvezie na územie tretieho štátu (§ 47),
e) prechodných položkách podľa § 22 ods. 3.

Zákon o DPH paragraf 49
janaGT
02.05.06,08:04
Ale pri N1 je nárok na odpočet DPH pri kúpe autoalarmu?
Tweety
02.05.06,08:07
Ale pri N1 je nárok na odpočet DPH pri kúpe autoalarmu? § 49 odst.7 uvedeného zákona sa vzťahuje iba na OA kategórie M1.:cool:
Zita5
02.05.06,08:08
:)
Ale pri N1 je nárok na odpočet DPH pri kúpe autoalarmu?

Zákon pojednáva v príslušnom paragrafe o príslušenstve osobného MV.
Možno sa ešte niekto pridá k odpovedi .:)
Nandrolon
02.05.06,08:11
diky za odpovede.
Zdalo sa mi ze nie, potom zase ze hej, uz som bol uplne domyleny...
Tweety
02.05.06,08:14
diky za odpovede.
Zdalo sa mi ze nie, potom zase ze hej, uz som bol uplne domyleny...Máš v príspevkoch čierne na bielom, že nemôžeš podľa § 49 odst. 7 uplatniť odpočet dph, pretože alarm patrí medzi príslušenstvo OA.:cool:
Nandrolon
02.05.06,11:12
este sa chcem opytat na jeden pripad auto sa kupi v 8/2006 alarm sa dokupi v 9/2006 v sume do 30 tis. /dan sa neuplatnuje/ da sa to dat aj jednorazovo do nakladov, alebo sa musi pripocitat k obstaravacej cene osobneho auta kedze je kupene v rovnakom roku???
asi budem mat aj taky pripad koncom roka...
Tweety
02.05.06,11:16
este sa chcem opytat na jeden pripad auto sa kupi v 8/2006 alarm sa dokupi v 9/2006 v sume do 30 tis. /dan sa neuplatnuje/ da sa to dat aj jednorazovo do nakladov, alebo sa musi pripocitat k obstaravacej cene osobneho auta kedze je kupene v rovnakom roku???
asi budem mat aj taky pripad koncom roka...Kedže je to príslušenstvo OA, je potrebné OC automobilu navýšiť o alarm.:cool:
Nandrolon
03.05.06,06:03
Kedže je to príslušenstvo OA, je potrebné OC automobilu navýšiť o alarm.:cool:

je to sice prislusenstvo, ale to je aj v pripade, ze sa to kupi v inom roku, a kedze je to do 30 tis. tak to uz nejde do OC auta nie???, tak si asi stojis na kabli :-))
Zita5
03.05.06,06:31
este sa chcem opytat na jeden pripad auto sa kupi v 8/2006 alarm sa dokupi v 9/2006 v sume do 30 tis. /dan sa neuplatnuje/ da sa to dat aj jednorazovo do nakladov, alebo sa musi pripocitat k obstaravacej cene osobneho auta kedze je kupene v rovnakom roku???
asi budem mat aj taky pripad koncom roka...

Zakúpenie a montáž bezpečnostného zariadenia možno chápať ako rozšírenie vybavenosti MV ...čiže je to zabudovanie nových komponentov .
Je to TZ v zmysle zákona o DzP za predpokladu , že výdavky na TZ v úhrne za zdaňovacie obdobie presiahne sumu 30 000 Sk. V tomto prípade TZ zvyšuje vstupnú cenu MV alebo zostatkovú cenu MV .

AK TZ nepresiahne sumu 30 000 Sk daňovník sa môže rozhodnúť , že o ňom bude účtovať ako o technickom zhodnotení .

V prípade , že výdavky na TZ nepresiahnu v zdaňovacom období sumu 30 000 Sk ,môže sa táto čiastka zaúčtovať priamo do daňových výdavkov .