Sunbeam
02.05.06,09:53
Dobrý deň,
zabudla som v 4/2005 vyskladniť tovar. Môžem ho dodatočne vyskladniť v 1/2006 nejakým opravným dokladom bez toho, aby som musela prerábať daňove priznanie? Potrebujem to súrne, kontrola klope na dvere:eek:
ďakujem
Zita5
02.05.06,07:56
Dobrý deň,
zabudla som v 4/2005 vyskladniť tovar. Môžem ho dodatočne vyskladniť v 1/2006 nejakým opravným dokladom bez toho, aby som musela prerábať daňove priznanie? Potrebujem to súrne, kontrola klope na dvere:eek:
ďakujem

Podľa mňa , nie . Treba prerobiť Výkazy o MaZ pokiaľ sa jedná o JÚ .
Sunbeam
02.05.06,08:05
jedna sa o PU... chýba mi zápis o vyskladnení 504/132.... zajtra nesiem veci na dan. kontrolu, takze uz nemozem prerabat rok 2005. Neviem co s tym....
Zita5
02.05.06,08:10
Tak doporučujem to už nechať tak .Pokiaľ to zajtra ide na kontrolu , už s tým nič nenerobíš .;) To je môj názor .Počkaj ešte na vyjadrenia .
Sunbeam
02.05.06,10:01
ved mi niekto pmozte, prosím:mee::mee:
KEJKA
02.05.06,10:07
čo už., niet pomoci. Ak nesieš veci na kontrolu, tak už bola ohlásená.... tým pádom nemôžeš podať dodatočné DP.
Ak ťa to poteší... tak ti ani nevzniká POVINNOSŤ podať DP, lebo si sa sama ukrátila o dane, kedže si nezaúčtovala náklad. Ale je jasné, že si porušila zákon o účtovníctve - inventarizácia zásob, ved ako by ti teda mohol sedieť sklad? Alebo si účtovala manko? potom to už v nákladoch máš, ale ako priočitateľnú položku.
Nechaj to tak (moja rada)
Ak ti náhodou prídu na chyby, ktoré ti narátajú nedajbože do dodatočnej daňovej povinnosti, tak vytiahni tento doklad, a žiadaj, aby ti ho tiež uznali ako kompenzáciu... a nepodpíš protokol, kým ti nevyhovejú.
Prípadne, ak bude všetko super dobré, tak ich požiadaj, aby ti tento doklad zaprotokolovali k tvojmu dobru a teda ti dodatočne mohli vrátiť daň (ale s týmto prípadom som sa ešte nestretla).
Sunbeam
02.05.06,10:33
aké su pokuty za porušenie zákona o účtovníctve?
sklad mi nesedel, tak som podávala danové priznanie, s tým že potom sa podá dodatočné.. doklady som mala od firmy na poslednú chvílu.. a v tom kontrola za 3 roky:eek: dúfam že tam toho nenájdu viac..
dakujem za rady;)
Tweety
02.05.06,10:38
aké su pokuty za porušenie zákona o účtovníctve?
sklad mi nesedel, tak som podávala danové priznanie, s tým že potom sa podá dodatočné.. doklady som mala od firmy na poslednú chvílu.. a v tom kontrola za 3 roky:eek: dúfam že tam toho nenájdu viac..
dakujem za rady;)
Pripájam link
(http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uetovnictve.html#hore) § 38 (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uetovnictve.html#38)
ivet.b
03.05.06,07:18
Ja mam tiez rovnaky problem- pri dodacom liste nam program neodratal zo skladu polozku. Je to ale nevyznamna suma, takze rok 2005 neopravim ( nemusim podat dodatocne DP) a v roku 2006 to zauctujem na 501 ako nedanovy naklad.