mufol
09.12.14,18:55
Mám práčku LG WD 8021 C a z častých porúch so vyčítal, že znak dE, znamená že neboli uzatvorené predné dvierka práčky.Máte osobnú skúsenosť s takouto poruchou? Ide mi o to, že ak by to bola drobná chyba , nemusel by som volať opravára. Budem vdacny za radu
jelalim
09.12.14,19:37
Skusil by som kolenom pritlacit dvere pracky, nam to pise casto, ked pracku preplnime. Pracka to pise, lebo nevie dvierka zamknut.
arizona
10.12.14,11:19
V servisnej knizke mas zoznam drobnych poruch,aj navod ako ich odstranit bez volania opravara. treba iba citat!
Ak to nepomoze a nezvladnes to sam, treba sa obratit na servis.Servisak ti pride tie dvierka prilacit,ale da si to zaplatit .-)
mufol
10.12.14,14:23
Hmmm ,arizona , ďakujem za radu :)
Kedže píšem a čítam tento text tak viem čítať ! z návodu. Mne ide radu , ktorá nie je v príručke a s ktorou má niekto skúsnosť bez servisu
arizona
10.12.14,15:11
Mas pracku v zaruke a robi ti to castejsie? Nepomaha pritlacenie dvierok? Tak zavolaj servis,musia skontrolovat a opravit zdarma.
vlado 33
10.12.14,15:46
Daj dole hornú časť na pračke. Skontroluj kábliky vedúce k zámku dverí. Pokiaľ je všetko v poriadku, odpoj kábliky a premeraj spínač zámku. Mal by to byť tento zámok: http://www.dilynapracky.cz/store/goods-973-6-blokovani-dveri-lg.html





Podľa tvojej otázky, chceš svojpomocne opraviť práčku? Dnes mám na stole Bosch zámok. Zmeriaš ohmicky, cievku a kontakty pri zap a vyp zámku, jednoduché jak facka. Tvoj trojkontaktný z hlavy neviem, rozober a pošli foto, tie zámky sú pekne rozoberateľné. Nemyslím, že je to v programátore.
vlado 33
11.12.14,14:40
Doplnil som.
mufol
26.12.14,08:44
Ahoj Vlado 33, ďakujem za rady. Kábliky boli v poriadku. Neviem ako pomerať spínač  Poraď ako na to? Mám aj cca polročný merák. I tak neviem čo by mi to pomohlo? Ak by to dopadlo dobre, bol by zlý programátor alebo niečo iné? Je aj iná alternatíva na kúpu tej súčiastky , slovenská stánka?
Posielam zatial foto nerozobraného. Idem na to . Ďakujem
Ing. Ľubomír Janoška
26.12.14,08:58
tu by mohol byť slušný výber
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1273
vlado 33
26.12.14,17:42
mufol
31.12.14,16:09
Ahojte,
ďakujem všetkým za pomoc. Dnes mi prišla súčiastka otvárania dverí, vymenil som ju , je to presne ten istý typ. NEPOMOHLO :( Stále hádže chybu dE - otvorené dvierka.

Nejaký nápad ešte? :)

dakujem
vlado 33
01.01.15,15:10
Pravdepodobne odišiel programátor. Zavolaj technika, zistenie poruchy cca 20€. Programátor zvyčajne stojí polovicu s ceny práčky, to sa dozvieš od kompetentného.
mufol
01.01.15,19:33
Ďakujem všetkým za rady , najma tebe vlado 33 :) Do opravy nepojdem
Práčku zrejme darujem na súčiastky alebo za symbolickú cenu na inzericií