klokan22
09.12.14,20:48
Dobry den v roku 2011 som neuhradil jedne mesiav v zdravotnej poistovni niesom si vedomi toho ze by mi dosiel domov papier ale za 3 roki som sa ani nenasiel ze bysom bol dlznikom na internete na ich oficialnje strnake teno mesiac som sa bol nahlasovat na zivnost a my oznamili ze mam nedoplatok unich za 3 roki to cleko mpekne naskakalo zaujmalo by ma ci sa da stim neico robit a ci postupovlala positovna v sulade zo zakonom vska kazdi rok maju uazvierku a mohli poslat niaki papeir ze som dlznik ??? A preco sa nenanchadzam medzi dlznikmi na internete pravidlene si to kontrolujem a nikde nic ??
veronikasad
09.12.14,20:07
o aký nedoplatok ide ? Bol si samoplatitelom ?
klokan22
09.12.14,20:10
nedoplatok ide viradenie z evidencie uradu prace z dvovodu prace ze vraj na cierno co nikdo nedla do dneska zaidne dokazi bol to jeden mesiac a prislo mi len prehlasneiez uradu prace a to bolo vsetko od vtedi som hladal na oficialnich strankach poistovne aj som sa chodil pytat ze ci nemam nedoplatki nikdo nic vsadet obolo zeOK az terza ked som zalozil zivnost tak ze tam mam nedoplatok do terza som bol zamestnani
Katy a R
09.12.14,20:11
nie každému je ZP povinná spraviť ročné zučtovanie (po tvojom uzávierku) .
Ale ak ty sám si si vedomý, že si nezaplatil - tak vyrovnaj.
po doplnení - nuž ak ťa vyradili z evidencie UPSVaR - tak len doplatenie ti ostáva.
veronikasad
09.12.14,20:13
Ak ťa spätne vyradili z evidencie UP, mal si sa za toto obdobie prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel. Uhraď čím skôr nedoplatok a skús požiadať zdr.poisťovňu o odpustenie penálov so zdôvodnením, ktoré si uviedol tu.
misoft
09.12.14,20:38
@klokan22 - dnes o tomto v správach dávali reláciu. ZP neposielala upozornenia, pretože to tak zariadil bývalý riaditeľ Muňko. A tak sa čakalo aj 10 rokov, aby potom inkasovali....
veronikasad
09.12.14,20:42
Dušan, nebol Muňko riaditelom sociálnej poisťovne ?