michaela329
10.12.14,07:34
Dobrý deň,
zamestnávateľ ukončíl ešte v skúšobnej dobe pracovný pomer s účtovníčkou, teraz je však problém od nej normálnym spôsobom dostať dokumenty k účtovníctvu. Chcem jej napísať nejakú oficiálnu žiadosť, nemám však skúsenosť - poradíte mi prosím na čo sa v tej žiadosti odvolať - ideálne nejaký paragraf. Ďakujem
Peggynka
10.12.14,07:33
Ja by som jej napísala,že podám trestné oznámenie pre krádež/zadržiavanie cudzej veci; bolo by vhodné doručiť výzvu na vydanie predmetných dokladov, v ktorej by bol uvedený súpis všetkých dokladov, ktoré nie ochotná vydať resp. vrátiť; vo výzve stanoviť lehotu na vydanie vecí, ktoré neoprávnene zadržiava.Dôležité je uplatnenie svojho práva k svojim veciam pokiaľ nedôjde k dohode iným spôsobom písomne; výzva by bola podkladom pre vymáhanie svojich vecí od neoprávneného držiteľa aj súdnou cestou; zákon v takomto prípade je na strane vlastníka.
buchač
10.12.14,07:37
Ja by som najprv zaplatil za vykonanú prácu ...;)
Peggynka
10.12.14,07:40
Žeby tak? :D
michaela329
15.12.14,07:47
Očakávala som aj takúto reakciu - tá pani má zaplatené všetky mzdy - tú poslednú má splatnú koncom tohto mesiaca, uvažujem, že tá sa jej ale nevyplatí, ak nevráti papiere. Tá pani však neurobila...nič...asi preto sa bojí vydať dokumenty, lebo za 9 vystavených faktúr za 3 mesiace dostala priam kráľovsky zaplatené. Ale to je také slovenské hneď predpokladať, že na vine je podnikateľ a nie tá druhá strana.