ivti
02.05.06,09:58
Ahojte, poradíte mi? Tento mesiac robím 1-krát priznanie DPH, v apríli sme kúpili nejaké zariadenie z Nemecka pre vlastné potreby (t.j.nebude predávané ďalej), zaplatené bolo 13.4. 2006 a faktúra je vystavená 21.4.2006. Účtujem v JU, ako to zaúčtovať (kurz?) a ako to teraz bude vyzerať v priznaní, viem, že to treba dodaniť, ale s akým kurzom? A kde ho nájdem?Použijem sumu z výpisu z banky a dopočítam DPH, alebo sumu s prepočtom kurzu k 21.4.? Rozlišuje sa osobitne tovar a osobitne služby zo zahraničia v priznaní? Uvádza sa niekde v priznaní aj suma prijatých fa a bločkov od neplatcov DPH? A kedy sa používa súhrnný výkaz DPH?Ďakujem.
KEJKA
02.05.06,09:09
Ahojte, poradíte mi? Tento mesiac robím 1-krát priznanie DPH, v apríli sme kúpili nejaké zariadenie z Nemecka pre vlastné potreby (t.j.nebude predávané ďalej), zaplatené bolo 13.4. 2006 a faktúra je vystavená 21.4.2006. viem, že to treba dodaniť, ale s akým kurzom?
kurz vystavenia DF

A kde ho nájdem? Z_DPH §20 (vid nižšie...citujem
......... s prepočtom kurzu k 21.4.?
Rozlišuje sa osobitne tovar a osobitne služby zo zahraničia v priznaní? NIe

Uvádza sa niekde v priznaní aj suma prijatých fa a bločkov od neplatcov DPH? Nie
A kedy sa používa súhrnný výkaz DPH? .... pri dodani tovaru do EU (tvoje vystavené faktúry)


§ 20

Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu
(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).
(2) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa považuje za uskutočnené, ak by takýto tovar bol považovaný za dodaný v tuzemsku.
ivti
02.05.06,09:33
Teda potrebujem kurz z 21.4.? Kurz NBS? Kde ho nájdem? Aký je rozdiel medzi riadkom 04 a 09 v priznaní?A Riadkom 15 a 16?
KEJKA
02.05.06,09:49
Teda potrebujem kurz z 21.4.? Kurz NBS? Kde ho nájdem?
www.nbs.sk

Aký je rozdiel medzi riadkom 04 a 09 v priznaní?A Riadkom 15 a 16?

v tlačive máš uvedené §§, podľa nich sa riadiš.....
Jana Acsová
09.05.06,14:02
Ahojte, poradíte mi? Tento mesiac robím 1-krát priznanie DPH, v apríli sme kúpili nejaké zariadenie z Nemecka pre vlastné potreby (t.j.nebude predávané ďalej), zaplatené bolo 13.4. 2006 a faktúra je vystavená 21.4.2006. Účtujem v JU, ako to zaúčtovať (kurz?) a ako to teraz bude vyzerať v priznaní, viem, že to treba dodaniť, ale s akým kurzom? A kde ho nájdem?Použijem sumu z výpisu z banky a dopočítam DPH, alebo sumu s prepočtom kurzu k 21.4.? Rozlišuje sa osobitne tovar a osobitne služby zo zahraničia v priznaní? Uvádza sa niekde v priznaní aj suma prijatých fa a bločkov od neplatcov DPH? A kedy sa používa súhrnný výkaz DPH?Ďakujem.
Okrem iného aj Vaše zadanie ma viedlo k tomuto:

http://www.porada.sk/t25902-nadobudnutie-tovaru-v-tuzemsku-z-inho-lenskho-ttu-e.html
ALBO
09.05.06,18:17
§ 20


Rozlišuje sa osobitne tovar a osobitne služby zo zahraničia v priznaní? NIe


.......
Preco nie, ide do inych riadkov sluzba a inych tovar