Džanka
02.05.06,12:11
Ahojte všetci.
Chcem Vás poprosiť, či si myslím správne:
Mám zamestnanca, ktorý je na OČR. Vypĺňam tlačivo Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie do VšZP. Do kolónky "kód" dám 2?
Ďakujem
Ingrid G.
02.05.06,10:31
Kód 19 - osoba poberajúca ošetrovné, nemocenské, materské alebo nemocensky poistená a ošetrujúca určenú osobu
bredikova
02.05.06,10:34
Ahojte všetci.
Chcem Vás poprosiť, či si myslím správne:
Mám zamestnanca, ktorý je na OČR. Vypĺňam tlačivo Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie do VšZP. Do kolónky "kód" dám 2?
Ďakujem

Ja používam tlačivo, pre hromadné oznámenie. V zadnej časti sú kódy. Pre teba platí kód 19. Pripájam ti tlačivo.:rolleyes:
Džanka
02.05.06,10:41
Ďakujem Vám. Myslíte, že to moje tlačivo nie je správne? Neviem teraz či ho mám prepísať. Ja mám vo vysvetlivkách:
Typ zmeny:sú len dva body:
1Štát:...... O. Fyz. osoba, 1. ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné.....
2. Zamestnanec
???
Tweety
02.05.06,10:45
Ďakujem Vám. Myslíte, že to moje tlačivo nie je správne? Neviem teraz či ho mám prepísať. Ja mám vo vysvetlivkách:
Typ zmeny:sú len dva body:
1Štát:...... O. Fyz. osoba, 1. ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné.....
2. Zamestnanec
???
To tlačivko nemáš správne, správne je Hromadné oznámenie....:cool:
Džanka
02.05.06,10:49
Tak hurá do prepisovania. Ďakujem Vám za pomoc.
bredikova
02.05.06,10:50
Ďakujem Vám. Myslíte, že to moje tlačivo nie je správne? Neviem teraz či ho mám prepísať. Ja mám vo vysvetlivkách:
Typ zmeny:sú len dva body:
1Štát:...... O. Fyz. osoba, 1. ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné.....
2. Zamestnanec
???

To je staré. Použi to čo som ti priložila. To je najnovšie - na vypĺňanie rukou. Ja posielam aj tlačivo na vypĺňanie počítačom. V tom prvom sú všetky kódy a to druhé sa dobre vypĺňa.
Džanka
02.05.06,10:55
Baby fakt neviem, čo by som bez Vás robila. Vďaka
bredikova
02.05.06,10:57
Keď vieme, poradíme. Ja tiež bez Porady ANI KROK. Dík za bodík.
bea
02.05.06,14:21
Ale toto sú staré tlačivá. Už sú nové a sú tam práve tie čísla, ktoré uvádza Džanka. Keď si pozriete stránky všetkých zdravotných poisťovní (teda ja mám VšZP, Dôveru a SZP), už majú na svojich stránkach to nové tlačivo s novými kódmi a je uvedené, že nahrádzajú "Hromadné oznámenie" . Ja práve tiež "maturujem" nad vypĺňaním. V marci som na starom tlačive mala začiatok PN a teraz mám dať ukončenie. Ja som dala 1O (písm. O) a "platnosť zmeny: K". A veru neviem, či je to práve to správne.
mona.na
02.05.06,16:10
Beáta, máš pravdu, už sú nové tlačivá, ale podľa mňa si mala dať kód 1 /štát/ písmeno O.
mona.na
02.05.06,16:13
Džanka, v tvojom prípade by som vyplnila takto:
Na začiatku OČR s kódom 1 písm. O a Z /začiatok/ + dátum
a na konci tiež kód 1 písm. O a K /koniec/ + dátum
Je to síce zamestnanec, ale v týchto dňoch platí poistné štát.
tuta
02.05.06,16:25
Džanka, v tvojom prípade by som vyplnila takto:
Na začiatku OČR s kódom 1 písm. O a Z /začiatok/ + dátum
a na konci tiež kód 1 písm. O a K /koniec/ + dátum
Je to síce zamestnanec, ale v týchto dňoch platí poistné štát.


Ale jedná sa o zamestnanca, tak sa dáva kód 19. Na zadnej strane tlačiva sú uvedené kódy a v tomto prípade sa jednoznačne dáva kód 19.
mona.na
02.05.06,16:27
Brediková, podľa mňa dnes nedostaneš bod, ľutujem....
mona.na
02.05.06,17:19
Tuta, od 01.04.2006 sú nové tlačivá, nie je tam kód 19.
Simonab
02.05.06,18:19
Beáta, máš pravdu, už sú nové tlačivá, ale podľa mňa si mala dať kód 1 /štát/ písmeno O.

Veď tam aj dala 1 O.:rolleyes: Len to vyzerá akokeby desiatka.:) V zátvorke to dopísala.
mona.na
02.05.06,18:25
Naozaj, prepáč mi Bea...ja som si myslela, že je to 10 :-( Už som veľmi unavená.
tuta
02.05.06,19:12
Tuta, od 01.04.2006 sú nové tlačivá, nie je tam kód 19.
Ďakujem za upozornenenie, budem sa musieť na to pozrieť.
bredikova
03.05.06,08:44
Brediková, podľa mňa dnes nedostaneš bod, ľutujem....

Máte pravdu, sú nové tlačivá. Akosi som to prehliadla. Ja si kľudne posielam do zdravotnej poistovne staré a oni mi ich kľudne vracajú akoby sa nič nedialo. Vôbec to neopravili. A to posielam každú chvíľu. Mohli by nejako dať vedieť, že robia zmeny. Chvala bohu tu na PORADE sa to dozvieme, ale čo istatní. A ten bodík mi :p nezáviď. :p Veď ja som radila v dobrej vôli. Nevedela som že sú už nové.
bredikova
03.05.06,09:01
Bola som sa pozrieť na stránke VšZP a stiahla som to nové tlačivo. Tu ho pripínam.
katkaj
03.05.06,09:11
Bola som sa pozrieť na stránke VšZP a stiahla som to nové tlačivo. Tu ho pripínam.

chcela by som mať v náplni práce vynovovanie tlačív :D Fakt nechápem načo sa to stále mení. Raz sú tam čísielká,potom zase písmenká ale princíp je ten istý. Ale asi je zbytočné sa čudovať :confused:
bredikova
03.05.06,11:48
chcela by som mať v náplni práce vynovovanie tlačív :D Fakt nechápem načo sa to stále mení. Raz sú tam čísielká,potom zase písmenká ale princíp je ten istý. Ale asi je zbytočné sa čudovať :confused:

Zo srdca s tebou súhlasím. A myslím že nie som sama. Asi sa tam zmenil človek čo má rád písmenka a neverí číselkám. Po volbách sa to možno znova zmení.;)
mona.na
03.05.06,13:16
Máte pravdu, sú nové tlačivá. Akosi som to prehliadla. Ja si kľudne posielam do zdravotnej poistovne staré a oni mi ich kľudne vracajú akoby sa nič nedialo. Vôbec to neopravili. A to posielam každú chvíľu. Mohli by nejako dať vedieť, že robia zmeny. Chvala bohu tu na PORADE sa to dozvieme, ale čo istatní. A ten bodík mi :p nezáviď. :p Veď ja som radila v dobrej vôli. Nevedela som že sú už nové.

Nezávidím Ti ten bod, sľúbim Ti, že nabudúce dostaneš bod aj odo mňa.
;) :D Viem, že si to zaslúžiš.:)
bublina
03.05.06,13:32
Ano , bea máš pravdu, už sú nové tlačivá na zdravotné poisťovne.Tie hromadné oznámenia už niesú platné.Tieto sú síce zložitejšie ale čo už.
bublina
bredikova
03.05.06,20:15
Nezávidím Ti ten bod, sľúbim Ti, že nabudúce dostaneš bod aj odo mňa.
;) :D Viem, že si to zaslúžiš.:)

Ja viem že si to nemyslela zle:) . Vieš, teraz je doba, keď sa nepochváliš sám, tak ťa nik nepochváli. :mee: Taký bodíček ti zvýši tvoje ego. :eek: Vždy si poviem: "dievča ešte za niečo stojíš". :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Najmä keď ti 15 ročná dcéra povie "mamina si trápna", vtedy to predýcham :eek: a som kľudná. ;) :cool: :rolleyes: .
Ivča
02.06.06,09:09
Prosím Vás, zamestnali sme poberateľa star. dôchodku. Potrebujem vyplniť hromadné oznámenie do VšZP. Dáva sa tam aj kód 1A (fyzická osoba ktorá pobera dôchodok) a aj kód 2 (zamestnanec)? Ak áno, tak potom pri dóde 1A sa dá platnosť zmeny K (koniec)? Prosím poraďte ak s tým máte skúsenosti.
Ďakujem!
Tweety
02.06.06,09:22
Prosím Vás, zamestnali sme poberateľa star. dôchodku. Potrebujem vyplniť hromadné oznámenie do VšZP. Dáva sa tam aj kód 1A (fyzická osoba ktorá pobera dôchodok) a aj kód 2 (zamestnanec)? Ak áno, tak potom pri dóde 1A sa dá platnosť zmeny K (koniec)? Prosím poraďte ak s tým máte skúsenosti.
Ďakujem! Iba kód zamestnanca, tj. 2.:cool:
kaupke
06.05.09,10:38
Je potrebné pri PN (ak vypísujem OZNAMENIE zam.o poistencoch do zdrav.poistovne ) - okrem platnosť zmeny Z , a K-koniec PN , ešte dopísať riadok znovu prihlásenie zamestnanca ? - čiže Z ?
Program mi to tak neurobil ) PN bola v roku 2008) , a Zdravotná poisťovňa teraz napísala zamestnancovi VÝZVU , že od skončenia PN nie nikde evidovaný , a pritom je stále zamestnaný , a my platíme zaňho odvody . Mala som ho po skončení PN znovu prihlásiť ?
Sabadka
06.05.09,10:45
Je potrebné pri PN (ak vypísujem OZNAMENIE zam.o poistencoch do zdrav.poistovne ) - okrem platnosť zmeny Z , a K-koniec PN , ešte dopísať riadok znovu prihlásenie zamestnanca ? - čiže Z ?
Program mi to tak neurobil ) PN bola v roku 2008) , a Zdravotná poisťovňa teraz napísala zamestnancovi VÝZVU , že od skončenia PN nie nikde evidovaný , a pritom je stále zamestnaný , a my platíme zaňho odvody . Mala som ho po skončení PN znovu prihlásiť ?
Stačí oznámenie o poistencoch, len sa pozri, keď si zadávala koniec čo si zadala do kódu ak 1O tak je to OK, ukončila si PN, ale ak si do kódu zadala 2 tak si ukončila PP čiže si odhlásila zamestnanca a potom sa ZP ozvala právom.
kaupke
06.05.09,10:51
Stačí oznámenie o poistencoch, len sa pozri, keď si zadávala koniec čo si zadala do kódu ak 1O tak je to OK, ukončila si PN, ale ak si do kódu zadala 2 tak si ukončila PP čiže si odhlásila zamestnanca a potom sa ZP ozvala právom.
Dala som kod 10 , tak nechápem prečo ho neevidujú !
vmartina
06.05.09,10:52
neuviedla si nahodou pri ukonceni PN typ kodu cislo 2. =odhlasenie zamestnanca a preto ti do systemu nahrali toto odhlasenie zamestnanca. Spravne by mal byť pri nemoci uvedený kód O.1. Najlepsie bude poradit sa so zamestancom pobocky, co sa ti na to mrkne do systemu.
kaupke
06.05.09,10:52
Dala som kod 10 , tak nechápem prečo ho neevidujú !
Pardon - kod 1O
Sabadka
06.05.09,11:09
Dala som kod 10 , tak nechápem prečo ho neevidujú !
Tak ti už nič iné neostáva len naklusať osobne do pobočky VsZP a tam si to nejak vydiskutovať, ale ak posielaš mesačné odvody do ZP elektronickou formou, mala by si od nich dostať tiež elektronickou formou oznámenie o spracovaní MV a ak vy za neho naďalej posielate odvody a na ZP by nebol evidovaný tak ti to tam vyhadzuje ako chybu s jeho rodným číslom.
kaupke
06.05.09,11:34
Tak ti už nič iné neostáva len naklusať osobne do pobočky VsZP a tam si to nejak vydiskutovať, ale ak posielaš mesačné odvody do ZP elektronickou formou, mala by si od nich dostať tiež elektronickou formou oznámenie o spracovaní MV a ak vy za neho naďalej posielate odvody a na ZP by nebol evidovaný tak ti to tam vyhadzuje ako chybu s jeho rodným číslom.
Posielam odvody elektronicky , a všetko mám v poriadku , bez vykazovania chýb . Zrejme niekto vo VSZP chce zarobiť cez pokuty
grammatika
06.05.09,11:37
Žiaľ, asi tam majú neporiadok
Sabadka
06.05.09,11:53
Kaupke, písala si v príspevku, že zamestnanec dostal výzvu od VsZP. Ja by som to riešila tým spôsobom, že mu dám potvrdenie, že je u nás zamestnaný od kedy do kedy bol PN a poslala by som ho VsZP.
kaupke
07.05.09,11:24
Kaupke, písala si v príspevku, že zamestnanec dostal výzvu od VsZP. Ja by som to riešila tým spôsobom, že mu dám potvrdenie, že je u nás zamestnaný od kedy do kedy bol PN a poslala by som ho VsZP.
Keď naši zamestnanci akonáhle dostanú úradne listiny - utekajú okamžite za mnou a náá staraj sa , vy neplatíte za mňa odvody , alebo čo? Čo budem robiť , a podobné keci , takže to musím vybavovať ja , lebo ich mozoček im vraví , že všetko zavinil zamestnávateľ .
Sabadka
07.05.09,11:34
Keď naši zamestnanci akonáhle dostanú úradne listiny - utekajú okamžite za mnou a náá staraj sa , vy neplatíte za mňa odvody , alebo čo? Čo budem robiť , a podobné keci , takže to musím vybavovať ja , lebo ich mozoček im vraví , že všetko zavinil zamestnávateľ .
Tak ti nič iné nezostáva len navštíviť pobočku VsZ, daj vdieť čo si vybavila, som zvedavá kto má v skrini kostlivca?:)
kaupke
07.05.09,12:04
Tak ti nič iné nezostáva len navštíviť pobočku VsZ, daj vdieť čo si vybavila, som zvedavá kto má v skrini kostlivca?:)
JAsné , dám vedieť , v pondelok na to idem . Ale ja mám vše v poriadku , už som si okopírovala prihlášky , odhlášky , oznámenia , takže si myslím , že ja tam idem na istotu - chybuje VSZP
Sabadka
07.05.09,12:08
JAsné , dám vedieť , v pondelok na to idem . Ale ja mám vše v poriadku , už som si okopírovala prihlášky , odhlášky , oznámenia , takže si myslím , že ja tam idem na istotu - chybuje VSZP
nezabudni si so sebou zobrať ešte fotokópie kladeniek zamestnanca, pre istotu, ma to len tak napadlo. pá a držím palec
mzdarka renca
07.05.09,12:12
nezabudni si so sebou zobrať ešte fotokópie kladeniek zamestnanca, pre istotu, ma to len tak napadlo. pá a držím palec
mimotemy čo sú to kladenky? :D:D:D:D:D
Sabadka
07.05.09,12:16
mimotemy čo sú to kladenky? :D:D:D:D:D
Vieš to sú tie malé papieriky, ktoré majú každá inou farbou po sebe pokreslené štvorčeky a tam ti dá pán Dr. pečiatku, podpíše a ak si to nepopletie tak ti trafí dobre aj rodné číslo.

Renuška neboj ani zamestnanci nevedia čo s nimi majú robiť :)
mzdarka renca
07.05.09,12:22
Vieš to sú tie malé papieriky, ktoré majú každá inou farbou po sebe pokreslené štvorčeky a tam ti dá pán Dr. pečiatku, podpíše a ak si to nepopletie tak ti trafí dobre aj rodné číslo.

Renuška neboj ani zamestnanci nevedia čo s nimi majú robiť :)

to je nejaké ľúdové slovko, na doklad o vystanení a trvaní PN?:---:eek:
kaupke
07.05.09,12:22
nezabudni si so sebou zobrať ešte fotokópie kladeniek zamestnanca, pre istotu, ma to len tak napadlo. pá a držím palec
Ďakujem za palec , mám aj kladenáky okopírované .
Sranda - vieš , že slovo kladeňák som nepočula 100 rokov ?
kaupke
07.05.09,12:23
to je nejaké ľúdové slovko, na doklad o vystanení a trvaní PN?:---:eek:
Reni ty musiš byť veľmi mladučká , najpoužívanejšie slovo kedysi dávno .
mzdarka renca
07.05.09,12:27
Reni ty musiš byť veľmi mladučká , najpoužívanejšie slovo kedysi dávno .
Nie som až tak mladá, taký zlatý stred, ale fakt som toto slovko nepočula a to robím mzdy už 14 rokov.
Nebol to výraz ešte v starom režime?:D
Sabadka
07.05.09,12:27
Reni ty musiš byť veľmi mladučká , najpoužívanejšie slovo kedysi dávno .


renuška je ešte veľmi mladučká, mne nedávno písali archeológovia, že našli môj rodný list:D:D:D:D:D.

Vieš kaupke renuška nepozná len odborné názvy, takéto hatlaninky ako kladenky to je pre ňu nové:D:D

Kladenka - odvodené od slova klásť.

Príde zamestnanec, položí ti doklady (nakladie ti to ) na stôl a ide domov.:D:D:D:D
Sabadka
07.05.09,12:28
Nie som až tak mladá, taký zlatý stred, ale fakt som toto slovko nepočula a to robím mzdy už 14 rokov.
Nebol to výraz ešte v starom režime?:D
Vraj 14 rokov, veru bol, dobré staré slovo ešte z totáča:)
mzdarka renca
07.05.09,12:31
Vraj 14 rokov, veru bol, dobré staré slovo ešte z totáča:)
Moja ja som pokroková žena, mladá duchom:D. Archaizmy nepoužívam:D:D:D:D:D:D:D
mzdarka renca
07.05.09,12:36
renuška je ešte veľmi mladučká, mne nedávno písali archeológovia, že našli môj rodný list:D:D:D:D:D.

Vieš kaupke renuška nepozná len odborné názvy, takéto hatlaninky ako kladenky to je pre ňu nové:D:D

Kladenka - odvodené od slova klásť.

Príde zamestnanec, položí ti doklady (nakladie ti to ) na stôl a ide domov.:D:D:D:D
ak to dobre chápem, ak ti zamestnanec položí domácu hus na stôl, za to že mu spravíš DP, tak je to kladenka?:D:D:D:D:D

Dobrééééééééééééééééé:---
Sabadka
07.05.09,12:42
ak to dobre chápem, ak ti zamestnanec položí domácu hus na stôl, za to že mu spravíš DP, tak je to kladenka?:D:D:D:D:D

Dobrééééééééééééééééé:---
tak tej husi sa v socíku hovorilo všimné!

Len neviem rozlúštiť dodnes prečo?

Či preto, že ty si si mala všimnúť že ti niečo dali, alebo oni si všimli, že ti niečo dlžia. :)
Paula
07.05.09,12:50
Maximrník:cool: