Stefan99
11.12.14,05:54
Dobrý deň ,nastal mi trosku taky problem s autom. Vlastnim strasie Fiat Punto.Mojom nedbalostou som sa nedávno dostal do trošku malichernej situácie sposobenej nedostatkom paliva ,neostal som s autom stat nikde ale uz pri príchode na cerpaciu stanicu som cítil ze melie s posledného (ako keby vynechávalo),ale nakoniec som teda na čerpačku dorazil. Normálne som natankoval a tu žacal ten problem . Po natankovaní mi auto nechcelo naštarovsť (niečo podobné ako pri vybití batérie)no nakoniec som teda asi na štvrtý krát nštartoval..No a odvtedy mi začali tieto problémy : auto mi zacalo triast (mam pocit ako keby to robil motor ), nechce mi tak ťahať , má zvláštny zvuk a smrdí ako keby sa tam niečo pálilo. Chcel by som vedieť čo to môže spôsobovať prípadne ako ďalej postupovať ...ďakujem
lapejko
11.12.14,04:57
pravdepodobne ide o súhru náhod a problém je s elektrikou a nie s palivom, ak si nevieš poradiť sám, urýchlene navštív mechanika nech nezhoríš...
220870
11.12.14,05:09
Treba s tým ísť do servisu a na budúce nekupovať Talianske a Francúzke "autá".
pankratz
11.12.14,05:46
Ked sa trsie, môže íst aj o to, že nepracujú všetky valce. Nemá vyvážený krút. moment. V každom prípade treba do servisu.
buchač
11.12.14,06:50
situácie sposobenej nedostatkom paliva
Po natankovaní mi auto nechcelo naštarovsť
nechce mi tak ťahať , má zvláštny zvuk a smrdí ako keby sa tam niečo pálilo.
Chcel by som vedieť čo to môže spôsobovať prípadne ako ďalej postupovať

Sa čuduješ ???
Viď zvýraznené ma vedie iba k jednému.
Auto má zavzdušnený palivový systém, ktorý vznikol tým nedostatkom paliva...takže odvzdušniť a malo by to fungovať.
--------------------------------------
Tá kontrolka paliva na prístrojovej doske každého auta nie je na parádu. ;)
buchač
11.12.14,06:52
Blbosť ...
lujza.j
11.12.14,06:59
Raz modny navrhar karl lagerfeld "kto by uz len kupoval francuz.auta":D
Škoda ze renoltove motory dci-čkove su aj v kadejakych inych autach....
Chobot
11.12.14,07:45
Nepíšeš, či ide o diesel alebo benzín. Ak je to benzín, tak to nebude palivom. U benzínu keď dôjde palivo, tak sa natankuje, čerpadlo dotlačí do karburátora a auto ide ďalej. Problém môže byť, ak máš priame vstrekovanie, tam neviem, ako sa auto správa pri zavzdušnení systému. Treba navštíviť servis.

Ak je to diesel, tak tie sú veľmi citlivé na to, keď dôjde palivo na nulu a zavzdušní sa. Ako napísal buchač, u dieselového motora treba potom odvzdušniť palivový systém a malo by to fungovať. Ak nie, tak problém je niekde inde. Treba zistiť, či ťahajú všetky valce, je možné, že je prerušený alebo už starý niektorý kábel zapaľovania. Ja som mal podobný problém, (je to ale Tico, benzín) - občas nevládalo ťahať, nevedelo sa rozbehnúť, motor nemal silu. Tak som otvoril kapotu a pri naštartovanom motore som postupne odpájal sviečkové káble. Ak po odpojení motor skape, alebo spomalí, znamená to, že daný valec ťahá. Ak nie je badať žiadnu zmenu, tak to znamená, že daný valec neťahá. To bol aj môj prípad, jeden valec neťahal. Vymenil som zapaľovacie káble (za 12 EUR) a všetko bolo v proriadku.
Soky9
11.12.14,08:47
jedine riesenie vidim ze ho zanesies do servisu a ak nic nezistia tak elektirkárovi
vlado 33
11.12.14,10:04
Pravdepodobne si zadrel palivové čerpadlo, nevydáva nejaké divné zvuky? Nikdy nechoď s palivom na doraz, stačí chvíľa na sucho a zadreš ho. Máš to písane aj v manuály.
buchač
11.12.14,11:05
lujza.j (Dnes 08:59) Raz modny navrhar karl lagerfeld "kto by uz len kupoval francuz.auta"
Škoda ze renoltove motory dci-čkove su aj v kadejakych inych autach....
=========================
Uhm.....v KADEJAKOM smiešnom Nissane...;) :D
-------------------------------------
Táborníka = buzeranta neriešim...
Keby som mal toľko love jak on, tiež by som si nekúpil Fiat a či Renolta.
lujza.j
11.12.14,11:20
Jaj buchi keby len v hnisane:D:---
vlado 33
11.12.14,11:25
Už len kvôli cene ND by som Renault nekupoval.
Stefan99
11.12.14,12:19
ano,vydava take zvlaštne zvuky...
Stefan99
11.12.14,12:21
je to benzín...
vlado 33
11.12.14,12:34
Priprav si niekoľko sto €, bol to drahý benzín.
Edge
11.12.14,12:41
lebo nemecké auto je fakt nemecke to už dávno nie je pravda
Stefan99
11.12.14,12:42
sak tolko to auto nema ani hodnotu..
vlado 33
11.12.14,12:49
Prepáč, niekedy boli drahšie, teraz som kukal, zmestíš sa do 100€.
Chobot
11.12.14,12:57
Tu máš aj za niečo vyše 50 EUR:

http://www.depoauto.sk/index.php/cPath/348_478_7884