kuravesele
11.12.14,08:25
Ja platca DPH vystavujem dobropis platcovi DPH do Nemecka. Neviem, či mi to správne ťahá do daňového priznania DPH.

Na riadku 16 mám celkovú hodnotu vydaných FA do EU, a na riadku 26 mám sumu dobropisu - 1000 . Je to tak správne? A v súhrnnom môže byť suma - 1000 EUR?


A na dobropis treba dať odvolávku "prenesenie daňovej povinnosti"?
Mishok
11.12.14,08:53
Oprava pri dodaniach do EÚ sa uvadzaju v riadku 15,16 minusom

čo sa týka súhrného výkazu:
Ak platiteľ dane alebo zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH opravujú základ dane podľa § 25 zákona o DPH, sú povinní opraviť aj údaje v podanom súhrnnom výkaze. V prípade opravy základu dane podľa § 25 zákona o DPH sa v súhrnnom výkaze uvádza suma, o ktorú sa základ dane opravil, a to za obdobie, v ktorom bola oprava základu dane oznámená nadobúdateľovi tovaru alebo príjemcovi služby.

a áno treba dať odvolávku
kuravesele
11.12.14,13:23
Toto mi napísali z DÚ:


Pri znížení základu dane sa tento rozdiel uvedie mínusovou hodnotou do r. 15 a do r. 16 daňového priznania.
Podľa § 80 ods. 7 zákona o DPH pri oprave základu dane podľa § 25 zákona o DPH sa v súhrnnom výkaze uvádza suma, o ktorú sa základ dane opravil, a to za obdobie, v ktorom bola oprava základu dane oznámená nadobúdateľovi tovaru alebo príjemcovi služby.
Mishok
11.12.14,14:12
ano mate/maju pravdu dodanie je oslobodene od dane nejde teda o opravu zakladu dane

dakujem za opravu
kuravesele
11.12.14,14:26
aha dobre ďakujem...:)