JM1968
11.12.14,14:40
Vymyslela som si túto debatu na uľahčenie pre účtovanie lekární, postupne budem doplňať, poprosím každého, komu sa chce prispieť.

1. začať rozlišovať exsnuté lieky na tie, ktoré sú na recept a ktoré voľnopredajné-tie môžu zostať v nákladoch 548, len ak lekáreň preukáže vykonanie opatrení na podporu ich predaja-asi znižovanie ceny
- z toho mi vyplýva, že sa to môže vzťahovať aj na doplnkáč, čiže, ked preukážu, že sa ho pokúsili predať, tak nemusí na 549 - je to v novele ZDP č.333/2014, §21 ods.2, písmeno n
2. zrážková daň z nepeňažných plnení od farmaceut.dodávateľov, výrobcov- §8 ods.13, čiže podľa §43 ods.17-platiteľom dane je príjemca nepeňažného plnenia
-nerozumiem, koho myslia, či zdravot.pracovníka alebo lekáreň
giga123
23.02.15,12:22
myslia tým poskytovateľa zdravotnej starostlivosti t.j. aj fyz.osobu- vtedy sa uvedie do daň.priznania meno, priezvisko, adresa zdrav.zariadenia , dátum narodenia a DIČ, ale aj právnickú osobu- vtedy sa uvádza , jej názov, sídlo a DIČ.
7kraska
28.07.15,08:30
k tomu prvemu bodu, chapem to spravne, ze exnute lieky na predpis su danovym nakladom bez nutnosti odviest DPH a sucasne po novom volnopredajne lieky, doplnky a ostatny sortiment, ak preukazem, ze som znizila ich cenu mozem ich tiez dat do danovych nakladov bez vratenia dph?len neviem ako dokazem, ze som tu cenu 2-3krat znizila?mam si fotit regal kde bude taky tovar?