sudop
11.12.14,14:55
Dobrý deň,

chcela by som si Vami potvrdiť nasledovné. V r. 2005 náš bývalý zamestnanec bol na PN-ke s tým, že okrem náhrady príjmu, čerpal aj nemocenskú dávku zo sociálnej poisťovne. T.j. bol na PN dlhšie než 10 kalendárnych dní. Kolegyňa, ktorá ma zastupovala počas mojej neprítomnosti /t.j. bola som na materskej/ bohužiaľ do výplat zadala len dni počas, ktorých zamestnanec čerpal náhradu príjmu, ktorá mu bola samozrejme vyplatená. Ale nenahrala tam dni poberania nemocenskej dávky. t.j. neukončila PN-ku. Ide o tzv. kalendárne dni vylúčiteľných dôb. Prišla som na to až teraz, keď náš bývalý zamestnanec žiada o vystavenie opravného ELDP, lebo si vybavuje invalidný dôchodok a počas roku 2005 bol na neplatenej dovolenke, ktorá bohužiaľ nefiguruje ako prerušenie na ELDP.

Nakoľko sa udialo niekoľko zmien v zapisovaní ELDP a boli rôzne zmeny aj v zákone o soc. poistení, chcem si potvrdiť to, že kalendárne dni počas, ktorých zamestnanec poberal nemocenskú dávku sa chápu ako dni vylúčiteľných dôb a tieto dni majú byť aj zapísané na ELDP za rok 2005.

Ďakujem za promtnú odpoveď s pozdravom

L.K.
Jana Motyčková
12.12.14,13:55
Áno, dni keď poberal nemocenské, majú byť vo vylučiteľných dobách v eldp v r.2005
sudop
12.12.14,18:40
Veľmi krásne Vám ďakujem za odpoveď.