Neesha
11.12.14,18:38
Dobry den, pred par dnami som pridala otazku, ktora sa tykala exekucie mojho priatela, ktory v mladosti nestastne rucil pri pozicke.
Chcela by som sa podakovat za kazdu jednu radu a odpoved a zaroven by som mala este niekolko dalsich nadvazujucich otazok.. Dovolila som si zalozit novu otazku, nakolko predchadzajuca sa tykala premlcania a tato sa tyka exekucie pri zaniku spolconosti, ktora je opravnena.

Povodna tema: pôvodna tema (http://www.porada.sk/t255419-exekucia.html)

Priatel dnes volal na sekretariat exekutora, kde mu bolo povedane:
Exekucia bola neerozdielne, mozu to vymahat od obidvoch povinnych. Je jedno, kto rucil a kto si zobral uver. Exekutor to moze vymahat od priatela a ten si to moze nasledne vymahat od povodneho dlznika. Pani povadala, ze oni to uz chcu ukoncit. Navrhla, aby priatel zaplatil polovicu trov exekutora (predtym jej povedal, ze do konca roka nebude vediet zohnat plnu sumu trov za exekutora - t.j. cca 700€) a druhu polovicu sa pokusia vymahat od povinneho v 1.rade (ten sa ale nachadza mimo SR, priatel iba zohnal tel. c. nanho);
Sekretarka mu povedala, ze ak uhradi polovicu trov, budu vediet exekuciu zastavit. Priatel povedal, ze ci by sa ta suma nedala rozdelit do nejakych splatok. Na to mu pani odpovedala, ze ak bude chciet rozdelit to na splatky, moze nastat zmena opravneneho v novom roku. A potom bude musiet zaplatit celu sumu. Vraj ak by to zaplatil tento rok, vedia tento rok vratit poverenie na sud a zastavit to. Ale ze nevie povedat, co bude na buduci rok. Opravneny bol Investa leasing; tato spolocnost bola vymazana, preslo to na opravneneho Corent (alebo tak nejako); a corent teraz moze poziadat o zmenu opravneneho na DOV trade, a ked uz pride k tej zmene, bude musiet platit vsetko. Ale pokial tam nie je dany navrh na zmenu opravneneho, oni by vymohli len ich trovy a dali by to zastavit. Vraj ak daju dovod, ze istina a trovy exekucie boli zaplatene, vedia to tento rok zastavit. vraj ked zaplati, dostane normalne prijmovy doklad a ked sa vrati poverenie, dostane vyuctovanie.


zaujimaju ma este nejake veci.
1. aky dovod na zastavenie konania mozu uviest? lebo zaplatenie istiny a trov asi nie je dovod na zastavenie konania...
2. A ak by Corent nedal ziadost o zmenu opravneneho a firma by zanikla, tak by nezanikla aj pohladavka? lebo by priatel vlastne nemal komu plnit. a mohol by si v takom pripade od neho vymahat trovy exekutor?
3. moze sa stat, ze sud zastavenie exekucie zamietne?
4. Ak do dnesneho dna Corent nepoziadal o zmenu opravneneho, ake ma lehoty? moze to stihnut do konca roka, alebo sa to uz nestihne a teda pohladavku nebude komu plnit?