jdobra
12.12.14,01:08
Je pre uzatvorenie zmluvy o združenej dodávke elektriny vôbec potrebné do zmluvy uviesť EIC kód, alebo úplne stačí uviesť číslo odberného miesta?
Napísala som do Stredoslovenskej energetiky a dostal som dve rôzne odpovede. V jednej z nich bolo uvedené, že EIC kód určite musím uviesť a v druhej odpovedi stálo, že nemusím, že im stačí číslo odberného miesta. Tak teraz som v miernom pomykove, čo je ozaj potrebné. Pýtam sa aj preto, lebo elektromer je odpojený a ja pôvodný EIC kód nemám k dispozícii. Byt som odkúpila od mesta a mestskí úradníci mi pri predaji bytu svorne tvrdili, že predchádzajúci nájomca (zdôrazňujem nájomca bytu, čiže nie vlastník bytu) neplatil poplatky a tak odpojenie elektriny vraj zariadil spomenutý nájomca. Ani jeden z mestských úradníkov mi však na predchádzajúceho nájomcu nedal žiadny kontakt, a taktiež ani jeden z mestských úradníkov mi nevedel povedať, kedy a u konkrétne koho predchádzajúci nájomca nechal odberné miesto elektriny odpojiť, čiže ja ozaj nemám odkiaľ reálne zistiť, kto bol pôvodný dodávateľ elektriny. Vie mi niekto poradiť, v ktorej konkrétnej inštitúcii mi poskytnú ten prepotrebný EIC kód?
tullamore1
12.01.15,11:11
EIC kód ako jediný identifikátor odberného miesta je určite na zmluve o dodávke elektriny dôležitý. V prípade, ak budeš potrebovať zmeniť dodávateľa, alebo čokoľvek riešiť s distribútorom budeš tento kód potrebovať. Len pre info číslo odberného miesta má každý dodávateľ elektriny svoje a preto sa mení. EIC kód je iba jeden. :)
V prípade, že EIC kód nemáš a odberné miesto je odpojené tak jedine kontaktovať distribútora. S ním si spíšeš Zmluvu o pripojení odberného miesta a následne si vyberieš dodávateľa elektriny. Ten požiada o montáž meradla a zapojenie odberného miesta.
jdobra
05.02.15,13:40
Ďakujem ti za výstižnú odpoveď, je to presne tak ako píšeš. V pondelok 9. februára idem konečne podpisovať zmluvu o pripojení do distribučnej siete. Ťahalo sa to celé týždne, pretože predchádzajúci vlastník neoprávnene nechal nainštalovať pred elektromer hlavný istič s hodnotou 25 A, hoci u distribútora má ešte stále (ešte aj teraz) zazmluvnený len pôvodný hlavný istič s hodnotou 16 A. Netvrdím, že hlavný istič s hodnotou 25 A je nevýhodnejší, avšak pre tento akoby zanedbateľný rozpor som bol distribútorom upozornený, že ak ich vybraný dodávateľ elektriny vyzve na namontovanie elektromera, tak pracovníci distribúcie síce prídu do 5 pracovných dní na odberné miesto, avšak pre tento papierový rozpor (16 A istič zazmluvnený na papieri a 25 A istič reálne nainštalovaný) žiadny elektromer nenamontujú a ešte si aj vyrubia poplatok za zbytočný výjazd. No proste katastrofa, pretože predchádzajúci vlastník už nič riešiť nechcel a ja som zasa v tejto veci ešte nemohla konať, keďže som ešte nebola oficiálnou vlastníčkou bytu, no a distribútor stále žiadal len doklady preukazujúce môj vlastnícky vzťah k nehnuteľnosti. Až potom, keď bude nová zmluva o pripojení do distribučnej siete zaevidovaná v systéme distribútora, tak až potom môžem osloviť vybraného dodávateľa elektriny, ten zasa požiada distribútora o namontovanie elektromera, následne do 5 pracovných dní pracovníci distribúcie prídu láskyplne kuknúť na odberné miesto, či je papierová hodnota hlavného ističa zhodná s tou hodnotou ističa, ktorý je tam reálne nainštalovaný už celé roky, potom namontujú elektromer a ja budem mať po viac ako štvrťroku od uzatvorenia kúpno-predajnej zmluvy konečne dodávanú elektrinu...
tullamore1
05.02.15,15:27
som rád že som pomohol.:)
Pri výbere dodávateľa si vyber prosím ťa jedného z veľkých hráčov na trhu, aby si nemala potom problémy. Detto pozeraj aj na cenu.

Ak budeš potrebovať pomôcť, tak píš :)
Veľa šťastia :)
jdobra
06.02.15,13:56
Ďakujem ti za prianie veľa šťastia, zdá sa, že ho budem (nielen) v tejto veci ešte potrebovať.
Ešte som priamy výber dodávateľa elektriny, z vyššie uvedených dôvodov, veľmi neriešila, ale na základe tvojej rady vybrať si niekoho z veľkých hráčov na trhu zvažujem osloviť buď firmu Stredoslovenská energetika, alebo firmu SLOVAKIA ENERGY.
Prosím, môžeš mi poradiť na základe vlastných skúseností, prípadne na základe skúseností z profesionálneho prostredia, v ktorom sa pohybuješ, ktorá z uvedených dvoch firiem je lepšia?
Za ústretovosť i dobrú radu ďakujem a zároveň prajem všetko dobré.