jojoooo
12.12.14,06:32
Zdravím. Potreboval by som v Exceli (openoffice) :
1) farebne zvýrazniť bunku v ktorej nie je slovo OK
2) ale zároveň nechcem aby mi farebne zvýrazňovalo bunky, ktoré sú v riadku ktorý nemá ešte žiaden záznam
Skúšal som to cez podmienené formátovanie, ale neviem zadať druhú podmienku.
Podstata je v tom že pri pracovnej evidencii potrebujem zvýrazniť bunku (ešte lepšie celý riadok), ktorý nemám ešte pracovne doriešený, no zároveň nechcem aby mi farebne vyznačovalo bunky v ešte nevyplnených (prázdnych) riadkoch.
Ďakujem..:-)



Tu je vzor tabuľky ktorú potrebujem upraviť....:Ď..:-)
taiko
12.12.14,07:20
daj sem priklad toho suboru
marjankaj
12.12.14,07:26
Veď nevyplnené sú skoro všetky.:eek:
IIla
13.12.14,09:34
Jedno z riešení (vyskúšané v Exceli 2013):
1.) Najprv naformátujem bunky v zadanom rozsahu tak, ako chcem mať zvýraznené bunky bez slova OK.
2.) Potom dám podmienené formátovanie pre zadaný roszah buniek (napr. riadky) a pracujem s podmieneným formátovaním.
Jedna podmienka bude: ak sa v bunke nachádza slovo OK, nech je obyčajným čiernym písmom bez podfarbenia.
Druhá podmienka bude podobná, ale pre bunky, v ktorých sa nič nenachádza (t.j. pri zadávaní hodnoty určím, že sa majú podľa pravidla naformátovať tie bunky, ktorých hodnota sa rovná niektorej z*prázdnych buniek – teda časť tabuľky už je vyplnená, a ak je prázdna bunka napr. B6, tak môžem zadať túto bunku).

Dodatok: pridala som prílohu. Pri ukladaní som bola upozornená, že staršie verzie Excelu nemusia akceptovať moje úpravy pri podmienenom formátovaní. (Ale ak sa nemýlim, aj v staršom Exceli by sa mali dať urobiť tri podmienky naraz, tak ak by sa Vám to nezobrazilo správne, môžete si vo Vašom súbore skúsiť vytvoriť ďalšie podmienky. Mali by ste to zvládnuť. Držím palce! :-) )
jojoooo
15.12.14,04:21
Hodil som to tam...ak budeš mať čas a chuť tak...vopred ďakujem..:-)
jojoooo
16.12.14,04:52
Ďakujem za radu.....ale asi nie som v exceli dostatočne zdatný. priložil som tu ten súbor , tak ak by si mal čas tak budem rád za pomoc. Vopred ďakujem..:-)
marjankaj
16.12.14,08:06
takto?
IIla
16.12.14,09:45
V stĺpci Q chýba ešte 1 podmienka.
marjankaj
16.12.14,09:48
No ak to napíše po slovensky, tak dorobím.:---
jojoooo
16.12.14,10:16
super..:-)...To mi stačí....Ďakujem veľmi pekne..
jojoooo
16.12.14,10:26
aaaa ešte niečo....ak si v stĺpci D (automaticky zobrazuje deň v týždni) "potiahnem" vzorec dole na ďalšie bunky tak mi ukazuje všade "sobota". Nedá sa to podmieniť že ak v bunke stĺpca E toho istého riadku nie je žiadna hodnota tak je bunka v stĺpci D prázdna ?
marjankaj
16.12.14,10:33
IF(E6="";"";Vzorec)