majtinka23
12.12.14,07:35
V lete som v Nemecku prekročil rýchlosť o 41km/h, pričom mi prišla domov detailná moja foto s mojimi údajmi a údajmi vozidla. Ja som uznal, že som to ja, lebo nebolo čo a keďže som poctivec, nechcel som to nechať len tak. Zároveň mi následne bola udelená pokuta do 200,- Eur a zákaz viesť motorové vozidlo na 1 mesiac (ako som to pochopil, keďže neviem po nemecky a všetko bolo v nemčine, ide o zákaz len v Nemecku) a zároveň ma vyzvali o zaslanie vod. preukazu do Nemecka na nalepenie nejakej nálepky v lehote 4 mesiacov, ktorá vyznačuje tento zákaz. Pokutu som ihneď uhradil. Ja neviem ale ako to spraviť s tým zákazom,  pretože som vodič (zo zamestnania)  nemôžem byť na území SR bez vodičského preukazu, bol by som bez roboty,  zároveň sa obávam straty vod. preukazu pri zasielaní poštou a taktiež osobne ísť 2000km do Nemecka a niekde čakať, kedy mi to vyznačia, je podľa mňa nereálne. Na OO PZ mi povedali, že určite neposielať, lebo ide o majetok štátu, ale že nemali takúto skúsenosť. Tak neviem vôbec čo mám robiť. Neviem či bynebolo vhodné kontaktovať nejaký konzulát alebo podobne... Vôbec neviem čo urobiť.

Nabudúce sa na to asi vykašlem ako ostatní (ktorí išli predo mnou a za mnou) a tým zatiaľ nič neprišlo.

Ďakujem za odpovede.

taiko
12.12.14,06:57
No a po mesiaci si to budes moct odlepit, ci co?
Najdi si niekoho, kto Ti skoncipuje nejaky slusny list, ktorym nemeckym uradom vysvetlis, ze sa nechces vyhybat postihu (co vlastne dokazuje aj zaplatenie pokuty), ale zaroven vysvetlis absurdnost ich poziadavky. Viem si predstavit, ze by Nemcom stacilo cestne prehlasenie, ze 1 mesiac nebudes soferovat auto v Nemecku v dobe ktoru si mozu aj sami stanovit.

Osobne si myslim, ze tam nejaky uradnik proste bezhlavo jednal podla predpisu, lebo na takuto situaciu asi nemal kolonku,
majtinka23
12.12.14,07:28
Ďakujem veľmi pekne, rozmýšľam, že by som poprosil nejakú prekladateľku, ktorá pozná odbornú terminológiu, aby tam zavolala. Len sa bojím, aby nevymysleli ešte väčšiu hlúposť. Keby som nebol šofér, tak by ma to nehnevalo až tak, ale sa len bojím, že mi ho zadržia a som bez práce. A tu už čakám akúkoľvek hlúposť, keďže aj toto mi príde nejaká absurdita.
taiko
12.12.14,07:32
Neboj, aj keby vymysleli nejaku sprostost, moc pak na teba nemaju. Pokutu si uz zaplatil,takze perzekuovat ta za nejaku nalepku by pre nich asi nemalo moc vyznam
lujza.j
12.12.14,08:19
Na fb je skupina slovaci- cesi v nemecku treba pozriet tam,alebo sa aj opytat....
lujza.j
12.12.14,08:22
Na tej nalepke nie vyštiknuta alebo inak vyznacena doba kedy mas zakaz..
majtinka23
12.12.14,08:44
jej, skúsim aj tam... neviem či to je nálepka, ale z toho prekladu ktorý sa nám nejako podarilo zosmoliť by to mala byť nálepka, ale ako má vizerať nestuším, aj mi príde zvláštne, že niečo zalepia len tak na VP
Peggynka
12.12.14,09:53
Radšej si daj preložiť ten list,kým niečo podnikneš,lebo toto,čo píšeš nemá ani logiku;keď ti napíšu,že máš lehotu na zaslanie 4 mes.,tak medzitým uplynie doba zákazu...či som niečo nepochopila? Ak by ťa načapali v DE v tom čase,neboj,oni ťa prelustrujú a nájdu,že si ten zákaz porušil :D V tomto smere sú Nemci dôslední...
majtinka23
12.12.14,10:11
asi som to zle napísal, doba zákazu sa bude počítať odvtedy ako to oni vyznačia - ten mesiac na VP, ale zaslať to tam mám najneskôr do uplynutia 4 mesiacov od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia ktorým mi uložili pokutu a zákaz a to vychádza do skoro konca marca....
Peggynka
12.12.14,10:26
majtinka23
12.12.14,10:30
Toto som už pozeral, ale nič sa mi na mňa nehodí. Mne ho neodobrali, ja ho mám doma, keďže ma ani na mieste nezastavili, len mi to všetko prišlo domov.
Peggynka
12.12.14,11:20
Ja by som skúsila kontakt na Slovenský inštitút v Berlíne,veď ťa to nič nestojí,keď im napíšeš mail-možno sa s tým už stretli:
http://www.mzv.sk/sk/ministerstvo/slovenske_zastupitelstva-vsetky_zastupitelstva
misoft
12.12.14,14:55
Súhlas s Peggy - cez zastupiteľstvo to skúsiť riešiť, zároveň zaslať aj tým, ktorí udelili zákaz riadenia v DE list so znením, že štátny orgán - t.j. PZ SR nesúhlasí so zaslaním VP do iného štátu s tým, že VP je majetkom SR a ty, ako držiteľ (nie majiteľ) nemáš oprávnenie toto vykonať.