alica
02.05.06,13:14
Prosím poradiť, vyplňujem tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa na účely uplatnenia nároku na nem. dávku /uf/ a neviem ako a kam vyplniť vymeriavací základ / asi som debil/ - zamestnankyňa nastúpila na MD 1.5.2006 - dňa 21.4. mala neplatené voľno, RO od 22.4. do 30.4.06, jej mesačná mzda je 20.000,- Sk, DVZ 666,6667 ak nie, opravte ma prosím. Ale kam napísať sumu VZ - tabuľka predpokladá celý mesiac, do bodu č. 9? Prosím poraďte, tlačí ma čas, a nemám s tým žiadnu skúsenosť.
Ďakujem.
monikago
02.05.06,12:00
Prosím poradiť, vyplňujem tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa na účely uplatnenia nároku na nem. dávku /uf/ a neviem ako a kam vyplniť vymeriavací základ / asi som debil/ - zamestnankyňa nastúpila na MD 1.5.2006 - dňa 21.4. mala neplatené voľno, RO od 22.4. do 30.4.06, jej mesačná mzda je 20.000,- Sk, DVZ 666,6667 ak nie, opravte ma prosím. Ale kam napísať sumu VZ - tabuľka predpokladá celý mesiac, do bodu č. 9? Prosím poraďte, tlačí ma čas, a nemám s tým žiadnu skúsenosť.
Ďakujem.

nepises, odkedy ju mate zamestnanu, na ucely vyplatenia nem. davky a materskej sa pouzivaju udaje z minuleho roku, takže to čo mala mala zamestankyna teraz, to ta zaujimat nemusi, do toho tlaciva sa vyplnuju udaje za predchadzajuce obdobie tj. mala by si tam vypisat cely minuly rok 2005,
ak u vas minuly rok nepracovala, alebo zacala ciastocne, tak dopises mesiace z tohoto roku
vyltač si jej mzdovy list z počítača alebo ak ho vyplnaš ručne, tak si ho daj pred seba a všetko, čo po tebe chcu napisat do toho tlaciva najdes v mzdovom liste
jankasm
02.05.06,12:16
Nesúhlasím s predchádzajúcou odpoveďou. Bolo tam neplatené voľno, takže RO sa berie nové, a to od nástupu do práce po skončení neplateného voľna. Takže je to tak ako sa píše v otázke, len teraz neviem poradiť ako to vypísať do toho tlačiva, lebo ho nemám pred sebou. Nie je tam nejaká kolonka na poznámky kde by sa napísalo, že je to len za tie dni? Alebo napíš normálne do toho riadku kde je apríl aj obdobie.
alica
02.05.06,12:18
Monika,
tehotenka pracuje u nás šiesty rok nepretržite, nie je problém vypísať sumu VZ za minulý rok, ale keďže mala neplatené voľno, RO sa jej počíta "nanovo" od 22.4. do 30.4.06, a to neviem ako vpísať do tlačiva, aby bolo jasné, že VZ sa počíta z tohoto obdobia.
Vďaka za pomoc.
doplnenie - asi to vtlačím do kolonky apríl suma/lomeno počet dní.
katkaj
02.05.06,12:26
Monika,
tehotenka pracuje u nás šiesty rok nepretržite, nie je problém vypísať sumu VZ za minulý rok, ale keďže mala neplatené voľno, RO sa jej počíta "nanovo" od 22.4. do 30.4.06, a to neviem ako vpísať do tlačiva, aby bolo jasné, že VZ sa počíta z tohoto obdobia.
Vďaka za pomoc.
doplnenie - asi to vtlačím do kolonky apríl suma/lomeno počet dní.

Rozhodné obdobie máš po tom neplatenom voľne. Daj jej do doby prerušenia do bodu 3 že mala neplatené voľno a potom daj do riadku 9 jej vymeriavací základ. Ja som to tak urobila v januári pri jednej zamestnankyne a všetko bolo v poriadku. :)
bezradná
02.05.06,12:28
Monika,
tehotenka pracuje u nás šiesty rok nepretržite, nie je problém vypísať sumu VZ za minulý rok, ale keďže mala neplatené voľno, RO sa jej počíta "nanovo" od 22.4. do 30.4.06, a to neviem ako vpísať do tlačiva, aby bolo jasné, že VZ sa počíta z tohoto obdobia.
Vďaka za pomoc.
doplnenie - asi to vtlačím do kolonky apríl suma/lomeno počet dní. Podľa mňa tam bude stačiť len ten vymeriavací základ. Veď ten deň NV tam bude uvedený a iný vymeriavací základ tam aj tak nebude, len apríl 2006.
monikago
02.05.06,12:30
Nesúhlasím s predchádzajúcou odpoveďou. Bolo tam neplatené voľno, takže RO sa berie nové, a to od nástupu do práce po skončení neplateného voľna. Takže je to tak ako sa píše v otázke, len teraz neviem poradiť ako to vypísať do toho tlačiva, lebo ho nemám pred sebou. Nie je tam nejaká kolonka na poznámky kde by sa napísalo, že je to len za tie dni? Alebo napíš normálne do toho riadku kde je apríl aj obdobie.

lenze neplatene volno bolo v tomto roku, a pani nastupuje na MD od 1.5.2006, takze sa jej do cohokolvek, co dostane od SP, bude zapocitavat predchadzajuce obdobie v tomto pripade r. 2005
ak mala teraz neplatene volno, tak jej bolo treba na tento den prerusit poistenie, to zname, ze prihlasit a odhlasit na SP toho dna, ked mala to volno a v tlacive su riadky, do ktorych sa to osobitne v pisuje a do kolonky vymeriavaci zaklad sa napise, to co jej dali aj na vyplatnej paske, len treba zaznacit, ze 1 den bol preruseny

ps. pokial si nechce komplikovat zivot neplatenymi volnami, tak sa dohodnite so zamestnacami, nech vam donesu doklad od lekara
alica
02.05.06,12:35
zamestnankyna bola odhlasena a prihlasena zo SP, takze asi nove RO plati, nie? A dokonca ani nespekulovala, mala dovybratu dovolenku a advokatske skusky, takze ten den naozaj potrebovala.
bezradná
02.05.06,12:42
zamestnankyna bola odhlasena a prihlasena zo SP, takze asi nove RO plati, nie? A dokonca ani nespekulovala, mala dovybratu dovolenku a advokatske skusky, takze ten den naozaj potrebovala. Keď bola odhlásená a prihlásená netreba podľa mňa už nič riešiť, tak platí nové RO od 22.4. do 30.4.06
katkaj
02.05.06,12:44
zamestnankyna bola odhlasena a prihlasena zo SP, takze asi nove RO plati, nie? A dokonca ani nespekulovala, mala dovybratu dovolenku a advokatske skusky, takze ten den naozaj potrebovala.

Určite je rozhodujúcim obdobím obdobie po skončení prerušenia do konca mesiaca predchádzajúceho nástupu na materskú. Čiže od toho myslím 22.4. do 30.4. Pretože začiatok prerušenia poistenia sa považuje za zánik povinného nem.poistenia a zánik prerušenia sa považuje za vznik nového povinného nem.poistenia
monikago
02.05.06,12:47
zamestnankyna bola odhlasena a prihlasena zo SP, takze asi nove RO plati, nie? A dokonca ani nespekulovala, mala dovybratu dovolenku a advokatske skusky, takze ten den naozaj potrebovala.

no jasne, ale tieto udaje zaznacis len do riadku april, teda ja by som to riesila takymto spôsobom
monikago
02.05.06,12:51
Určite je rozhodujúcim obdobím obdobie po skončení prerušenia do konca mesiaca predchádzajúceho nástupu na materskú. Čiže od toho myslím 22.4. do 30.4. Pretože začiatok prerušenia poistenia sa považuje za zánik povinného nem.poistenia a zánik prerušenia sa považuje za vznik nového povinného nem.poistenia


dakujem katka, konecne mam v tom jasno, ja som totalne zabudla, ze ked je prerusi, tak sa to pocita nanovo,
som poucena do buducnosti, zase som si rozsirila svoje vedomosti. priznam sa, ze uz mam v tom totalny chaos, takze niekedy mi to nepali

este raz dik, ze si tam napisala to najpodstatnejsie, aby som to pochopila aj ja dneska nemysliaca
katkaj
02.05.06,12:56
dakujem katka, konecne mam v tom jasno, ja som totalne zabudla, ze ked je prerusi, tak sa to pocita nanovo,
som poucena do buducnosti, zase som si rozsirila svoje vedomosti. priznam sa, ze uz mam v tom totalny chaos, takze niekedy mi to nepali

este raz dik, ze si tam napisala to najpodstatnejsie, aby som to pochopila aj ja dneska nemysliaca

V pohode, aj nabudúce poradím keď budem vedieť. :) A pre doplnenie prerušenie poistenia máš v par.26 zákona o soc.poistení.
alica
03.05.06,05:31
dakujem vsetkym za pomoc