martinasent
12.12.14,10:48
Jana je na invalidnom dochodku, miera poklesu 50%, priznane v maji 2014. Zhorsil sa jej ale zdravotny stav, bola znova na hospitalizacii. Nasledujuca KLP je planovana na 05/ 2015. Mohla by poziadat o opatovne zhodnotenie jej zdrav. stavu. Ale ma to zmysel, ak v maji 2015 aj tak bude predvolana na planovanu KLP ? Je to prosim rozdiel, ked sama poziada o znovuposudenie jej zdravotneho stavu, alebo postacuje pockat do 05/ 2015 - na planovanu KLP ? Su tieto 2 formy - Ziadost o znovuposudenie zdravotneho stavu a - klasicka KLP rovnake? ( pocula som, ze ked pridete na planovanu KLP, vacsinou zvysenie % nedaju, ale to je len dohad.)
Anika61
12.12.14,11:03
Ja osobne by som pockala do 5/2015 na planovanu KLP .A netreba verit vsetkemu,co pocujeme:-) ak nastalo zhorsenie a ty ho dolozis lekarskymi nalezmi/treba dodrziavat pravidelne kontroly u prislusneho lekara!!!/nevidim dovod,ze by neuznali vyssiu mieru poklesu....lekar prehodnoti novy stav.
ladynika
12.12.14,11:34
Ja som bola v podobnej situacii, mala som polrok do kontroly na SP. Ziadost som si podala hned, ako sa mi stav zhorsil, dolozila som aj lekarske nalezy....aj tak cely ten postup trval asi 5 mesiacov nez mi prisli peniaze. Ja by som na tvojom mieste poziadala o kontrolu hned, ak je sanca ze ti ID zvysia, tak tym cakanim do maja len v podstate prichadzas o peniazky...
martuli
12.12.14,17:34
Ja osobne by som počkala do mája, medzitým bude mať viac nálezov a kontrol. Vzhľadom k tomu, že je to kontrola po roku, nemá zmysel si to dávať skôr. KLP a znovuposúdenie sú rovnaké, len si treba k tej kontrolnej doložiť aj tlačivo na zvýšenie dôchodku z dôvodu zhoršenia zdravotného stavu.
martuli
12.12.14,17:37
Ale zhoršil sa Ti zdravotný stav skôr ako rok od priznania dôchodku, alebo polroka pred kontrolou lebo si myslím, že v tom, je tu teraz rozdiel.
ladynika
12.12.14,17:54
nevidim dovod na to aby cakala na kontrolne posudenie...ak sa jej stav zhorsil a ma sancu dostat napr. 60% a teda aj vyssi ID, preco by mala cakat este polroka?...a tak ako pisala peggynka-aby im potom nebolo divne preco neziadala hned ako sa stav zhorsil?
mareko
12.12.14,18:15
V prvom rade sa treba pozrieť do tabuliek. Ak je zhoršenie zdrav. stavu také, že je ho možné zaradiť do vyššie % ohodnotenia, tak určite je dobré podať žiadosť ihneď. Prípadne, ak je to iné ochorenie, kde by tiež mohlo byť pridaných 10 % (to je max. za všetky iné ochorenia), rozumej nie hlavná diagnóza, na ktorú je najvyššie % ohodnotenia. Ak sama uvážiš, že na to zhoršenie nič z tabuliek nehodí a % sa nedá navýšiť, tak by som počkala do mája. Relevantnú odpoveď ti môže dať iba ten, kto vie o aké ochorenie a o aké zhoršenie ide. Ostatné naše odpovede sú iba "úvahy".
Anika61
12.12.14,18:25
Suhlasim s Tebou