Mimiska
12.12.14,11:43
Zdravim,

viete mi niekto poradit ci su nejake vyhody resp.nevyhody medzi tymito dvomi moznostami? Ci je nieco lepsie v porovnani s druhym a pod. Dakujem
Papierniková
12.12.14,11:13
Základným rozdielom je to, že ZEP sa platí, dohoda je zdarma, na niektoré dokumenty je však povinný ZEP ... napr. na vyžiadanie DPH zo zahraničia ... inštalovanie ZEPu je podľa môjho názoru náročnejšie ako cez dohudu s ID kódom
Economic
17.12.14,20:36
Sú spoločnosti, ktoré keď ti vystavia ZEP, vysvetlia všetko, zaučia, nainštalujú a nemáš žiadny problém. Ba prídu aj za tebou :-) Ja som so ZEP veľmi spokojná. ZEP si môžeš dať vystaviť na novú ID kartu. Najlacnejší spôsob. Už len niekoho zohnať, kto nainštaluje a vysvetlí.
JWC s.r.o.
01.01.15,12:50
Pokiaľ ZEP, tak odporúčam nový občiansky preukaz a teda eID. tam je kvalifikovaný certifikát platný 5 rokov zdarma, zmena občianskeho stojí 4,50 Eur. Vzhľadom na blížiace sa zmeny a poivnné využívanie elektronických schránok asi tak od augusta 2015 - pričom sa prihlasovať bude len pomocou eID, tak je to asi najvhodnejšia alternatíva, resp. monožsť.
avalik
01.01.15,13:03
môžeš upresniť "poivnné využívanie elektronických schránok asi tak od augusta 2015" odkazom na príslušný zákon a §?
marjankaj
01.01.15,13:12
avalik
01.01.15,14:01
dik, ach jaj :( ... ako mi chcu urobit autentifikaciu, ked este nemam vydany autentifikator - novy OP/eID
marjankaj
01.01.15,14:07
No za poplatok vybavíš všetko aj nový OP. Už to nie sú úplatky. Aj zvláštnu ŠPZku si teraz vybavíš za poplatok. Predtým si musela niekoho podplatiť.
avalik
01.01.15,14:59
ja viem, ze sa da urobit novy op za 4,50 ... ale kolko statutarov sa o tomto dorucovani nedozvie a nebude ho mat v auguste - ako chcu vykazat splnenie zakona, ked ho dotycny nebude mat ... ved oni na druhej strane musia mat ten udaj aby ho vedeli overit
Mimiska
06.01.15,20:07
Od augusta 2015 je to povinne len pre obchodne spolocnosti ci aj szco?
JWC s.r.o.
08.01.15,12:04
avalik neviem ci uplne rozumiem. schranka na tu ktoru spolocnost uz existuje, aktivujes si ju prvym prihlasenim - prihlasuje sa pomocou eID...ja si myslim, ze este okolo toho bude nejaky humbuk, dlho som sa tejto teme nevenovala, ale ked budem mat plnohodnotne info, urcite sa o ne podelim