maped
12.12.14,16:29
Poprosím o názor. Klientka vystavuje fa na predaj tovaru kde uvádza zľava na produkty (z ceny tovaru odpočíta zľavu), potom uvedie poštovné a balné (napr. 7,00€) a pod to napíše vo fa zľava-poštovné (-7,00€). Je tento postup správny, ak uvedie poštovné a v zápätí ho odpočíta? Môže dať na poštovné zľavu?
regina.golierova
12.12.14,16:31
Prečo Vás to trápi, veď za vystavenie fa je zodpovedný dodávateľ, a aj , ak sa rozhodol dať zľavu na tovar a aj na poštovné je to jeho obchodná stratégia, tým vám chce povedať, načo všetko vám dáva zľavu, je to v poriadku .Normálne by som nefaktúrovala poštovné, lebo je to zbytočná položka a robota najprv 7 eur a potom -7.
maped
12.12.14,19:51
Ďakujem za odpoveď.
mondes
12.12.14,22:34
Podľa mňa to maped myslí opačne. Jej klientka je dodávateľom a vystavuje faktúry tak, ako píše hore. A zaujíma ju z pohľadu ext. účtovníka, či je to ok. Ja by som jej navrhla, že ak dáva 100% zľavu na poštovné, nech to tam potom vôbec nedáva, že je to zbytočné. :-)
Dáša_
13.12.14,05:46
vieš, keď tam to poštovné neuvedieš, tak si zákazník vôbec nevšimne, že dostal zľavu. Povie si, že si zabudla to poštovné nafakturovať :) Mmch ja ho na tie faktury tiež nedávam - lebo som leniva písať dve položky naviac :)