cvandi
13.12.14,16:45
Na základe občianskeho som vydal zálohu preberajúci ju podpísal.Dohodli sme sa že ak si to jedna alebo druhá strana "o zmluve o prenájme"rozmyslí príjimateľ vráti zálohu záložcovi,bol u toho aj svedok.Zmluva nevznikla.Dlžník zálohu odmieta vrátiť.Súd rozhodol a vydal aj Platobný rozkaz,zálohu vrátiť plus zaplatiť súdne trovy a penále s omeškania.Odsudený sa vyhýba peniaze vrátiť.áno už sa stalo pred cca 3 mesiacmi exekútor mi asi po mesiaci poslal poštou oznámenie o exekúcii.Odvtedy už 2mesiaca exekútor mlčí.Pre upresnenie:Dlžník pán Mário Horňák má firmu PALTOM s.r.o.ktorej je konateľom,na ulici Šášovská 8 v BA V. tr.byt.Nové Mesto nad Váhom.Šiel som na Šašovskú ul. č.8 v BA,kde firma sídli alebo by mala sídliť ale Bohužial nič také tam nie je! Obyvatelia vchodu č 8 mi povedali že značkou PALTOM s.r.o. nepoznajú a ani na poštovej schránke nikdy takú firmu nečítali.Ak si ťukneme na nete Paltom s.r.o.Mario Horňák tak zistíme že tento nešťastník má hromadu s.r.óčik kade tade a na kade koho.Upozorňujrm že ide na podvodníka.Majte sa na pozore kto s ním prídete do kontektu ,ponúka rôzne práce a predáva pohostinstvá zoberie zálohu a potom spravý zo seba nepríjemneho v úvodzovkách (človeka) hlúpáka vraj sýkorovec--myslím že nič iné ako Basa ho nečaká do doby lež nedostane Božieho svetla do zatemneného mozgu!Je mi ho a jemu podobných úprimne ľúto.ˇˇSkoda len že aj takýmto čo dlhujú peniaze ľuďom a organizáciám neberú Vodičské oprávnenie...a to do doby lež nevyrovnajú svoje podlžnosti voči Veriteľom.
misoft
13.12.14,15:49
Vyhýba sa? Tak sa snim ani nebav. Máš predsa Platobný rozkaz zo súdu - smer exekútor a uvidíš, aké ofuky budú. Tebe bude prichádzať postupne do tých 400€ a exekútor si vypýta svoje - ale od NEHO!
cvandi
13.12.14,16:05
už sa stalo exekúciu som podal pred cca 3mesiacmi,prišlo mi po mesiaci oznámenie o začatí exekúcie odvtedy už cca 2mesiace ma exekútor neinformoval o ďalšom dianí...mám čakať alebo požiadať o exekúciu iného exekútora?
misoft
13.12.14,16:08
Len sa u neho informuj. Ako je na tom. Ak exekútor je lenivý, tak ho vymeň.
cvandi
13.12.14,16:09
dodatok:
pre upresnenie ,jedná sa o nie úprimneho človeka.Oklamal ma a dokonca som sa dozvedel od človeka z kriminálky dnes už dôchodcu že: on ho pozná že sa jedná o chalana zo skupiny Sýkorovcov.V podstate mne je jedno či je hoci aj z vrabčacej skupiny. Pravda je len jedna a platí pre každého jedného smrtelníka.
misoft
13.12.14,16:11
Na takých niekedy platí aj iné pravidlo - dreveného, resp. hliníkového charakteru...... prípadne taká včelička tesne vedľa od neviem skade.....
cvandi
13.12.14,16:16
to práve neviem či môžem zadať exekúciu inému ked táto baba sa mi vidí " no nič nepatrí sa mi posudzovať ale nechám tomu ešte trochu čas a sná´d po novom roku urobím ako si mi poradil.On totižto tento nešťastník nech ho Boh súdi,ako náhle dostal zálohu začal vymýšlať že on nebýva na adrese akú má v občianskom a že býva v Maďarsku a tam že ho nikto nenájde a čo ti poviem začal tárať hlúposti.vtedy som povedal že zálohu nech mi vráti že nechcem mať s ním nič spoločného on sa pobúchal po vrecku že tu ich mám tie peniaze a neviem či nebol aj ozbrojený lebo som tam u neho v podniku našiel aj náboje,bol u toho aj kamarát Lubo ako svedok.
cvandi
13.12.14,16:25
ale kde tí veci to NIE k vôli peniazom nie veru..
Mal som také ponuky že ho budú mlátiť do doby lež to z neho nevymlátia...Nie som názoru ako z mojej ruky dostal tak je povnný aj do ruky vrátiť...skôr ho považujem za človeka zo zatemnaným mozgom a je mi jeho a jemu podobných veľmi ľúto...Nechcel by som v žiť v ich koži..zajtra mám ísť na políciu ..len neviem či podám znova trestné oznámenie ...lebo som zistil že s.r.o.na tej adrese ktorú uviedol ani nesídli ani právepodobne nesídlila ,bol som to zisťovať a ľudia zo vchodu nevedia že by tam taká firma sídlila...aj v tomto am oklamal....úbožiak...
misoft
13.12.14,16:27
Podaj - pre podvod.
draik
13.12.14,16:58
Nečakajte zázraky ani od exekútora, najmä ak povinný nemá majetok, účty a pod. Exekútor Vám nebude posielať list každý mesiac, čo sa s exekúciou deje, informovať u neho sa však môžte. Najbližšie by Vám poslal vyúčtovani exekúcie, ak by tá bola ukončená vymožením pohľadávky. Čo by mnohí veritelia dali za to, keby exekútor v ich prípadoch vôbec vymohol nejakú čiastku, hoc aj po rokoch.
cvandi
16.12.14,20:57
Je mi to jasné,iba že na každú zbraň treba vymyslieť proti zbraň pokým útočník nebude pritlačený ako sa hovorí "k múru" podľa mňa perfektný účinok by bol: Máme platný zákon že polícia má právo zadržať vodicský preukaz rozvedenému rodičovi ktorý sa vyhýba resp.neplatí výživné na svoje nezaopatrené dieťa...Podľa mňa by vláda-parlament mal rozšíriť respekt.upraviť zákon tak že by to odňatie platilo aj na tých nezodpovedných ľudí jednotlivcov ktorý majú na krku exekútorov a na dlžníkov na pistnom nezaplatených fakturantov a podobne..na všetkých takých občanov ktorý úmyselne si neplatia a nesplácajú pohľadávky voči iným či už ľuďom alebo organizáciám...Veď oni neplatiči denno deňne jazdia na terených autách a džípoch veď je to výsmech nedokonalému zákonu ! alebo sa mýlim? Pavol